تفاوت کرم آبرسان و کرم مرطوب کننده با نحوه عمکرد آنها

تفاوت کرم آبرسان و کرم مرطوب کننده با نحوه عمکرد آنها


16 مرداد 1400 . زمان مطالعه: 5 دقیقه

خیلی بد »»»»»»»»»»»»»» خیلی خوب
تفاوت کرم آبرسان و کرم مرطوب کننده با نحوه عمکرد آنها

بسیاری از ما با تفاوت کرم های آبرسان با مرطوب کننده آشنایی نداریم. خیلی‌ها تصور می‌کنند کرم های آبرسان همان کاری را انجام می‌دهند که کرم های مرطوب کننده برای پوست می‌کنند. اما این‌ها یک چیز نیستند. بلکه هر کدام عملکردی خاص و متفاوت از هم بر روی پوست دارند. در مجله کوروش تفاوت کرم آبرسان با مرطوب کننده را توضیح می‌دهیم. در سرویس سلامت همراه ما باشید.

 

 

نحوه عملکرد کرم های آبرسان

 

نحوه عملکرد کرم های آبرسان

 

برای درک بهتر نحوه عملکرد کرم آبرسان و مرطوب کننده و تفاوت آن‌ها بهتر است تعریفی درست از این کرم ها داشته باشیم. هیدراتاسیون یا آبرسانی جذب رطوبت از هوا و سپس تزریق این رطوبت به سلول‌های پوستی بدن است. هیدراتاسیون با جذب رطوبت به آبرسانی به پوست بدن بسیار کمک می‌کند. این همان کاری است که کرم‌ های آبرسان انجام می‌دهند.

 

اگر پوستی که چرب اما چروک دارید، پوست شما فاقد آب است و نیاز به آبرسانی دارد. آبرسانی باعث‌ می‌شود تا پوست نرم شود. به این موضوع توجه داشته باشید که اگر پوست شما پیش از آبرسانی چرب و روغنی نباشد، استفاده از کرم آبرسان بی‌فایده است. چربی پوست از آبرسانی در برابر آن محافظت نکرده و پوست خشک و چروک نخواهد شد. اگر پوستتان خشک و پوسته پوسته بود بهتر است اول آن را چرب کنید و بعد از ایران استفاده کنید.

 

 

بیشتر بخوانید: بهترین مارک های کرم آبرسان صورت برای انواع پوست

حتما بخوانید  14 روش طبیعی و خانگی درمان بوی بد زیر بغل

 

 

نحوه عملکرد کرم های مرطوب کننده

 

نحوه عملکرد کرم های مرطوب کننده

 

مرطوب کردن پوست در واقع اصطلاحی است که برای به دام انداختن و حفظ کردن رطوبت پوست به کار می‌رود. مرطوب کننده‌ها با ایجاد سد محافظتی طبیعی بر روی پوست دقیقاً همین کار را انجام می‌دهند. آن‌ها از هدر رفتن آب پوست جلوگیری می‌کنند و با این کار باعث لطیف نگه‌داشتن سطح پوست می‌شوند.

 

آیا تا به حال احساس کرده‌اید که پوست شما التماس می‌کند که خشکی آن را برطرف کنید؟ این همان زمانی است که باید به سراغ استفاده از کرم های مرطوب کننده بروید. مرطوب کننده ها با خشکی و کم آبی بدن مقابله می‌کنند و پوستی جوان و لطیف را برای شما به ارمغان می‌آورند. اگر پوست خشکی دارید این به این معناست که پوست شما فاقد چربی است و باید مرطوب شود.

 

 

بیشتر بخوانید: قوی‌ترین ماسک‌های آبرسان، روشن کننده فوری

 

 

استفاده همزمان از آبرسان و مرطوب کننده

 

استفاده همزمان از آبرسان و مرطوب کننده

 

اگر پوست شما خشک است و یا مستعد پوست پوست شدن، ممکن است مرطوب کننده بهترین پیشنهاد باشد. آبرسان ها نمی توانند روی پوست خشک عملکرد خوبی داشته باشند. پس بهتر است کمی مرطوب کننده به پوست خود بزنید و بعد از آبرسان استفاده کنید. این درست همان حالتی است که اکثر افراد در فصل زمستان تجربه می‌کنند. در زمستان پوست مستعد خشکی بسیار زیاد است.

 

 

بیشتر بخوانید: ۱۲ روش طلایی پاکسازی و آبرسانی پوست خشک

 

 

بنابراین مصرف مرطوب کننده بسیار توصیه می‌شود. از نشانه های نیاز بدن به مرطوب کننده زمانی است که شما خطوط ریز و چین و چروک بر روی پوست خود می‌بینید. این موضوع نشانه نیاز شدید بدن به کرم مرطوب کننده است. همچنین یک هشدار برای تغییر رژیم غذایی شما محسوب می‌شود. کرم های مرطوب کننده معمولاً شامل موادی بر پایه روغن هستند. این کرم‌ها حاوی روغن‌های مختلف از جمله روغن‌های گیاهی هستند. اما آبرسان‌ ها از موادی مرطوب کننده چون گلیسیرین و یا اسید هیالورونیک تشکیل شده‌اند.

حتما بخوانید  راهنمای خرید بهترین برندهای نرم کننده مو در بازار ایران

 

استفاده همزمان از آبرسان و مرطوب کننده

 

جدا از تعریف کرم آبرسان و مرطوب کننده و نیاز پوست‌های متفاوت به گونه‌های متفاوت از آن‌ها باید توصیه کنیم که نوشیدن آب زیاد را فراموش نکنید. شما با آبرسانی به بدن می‌توانید پوستی شفاف و زیبا داشته باشید.

 

 

منبع: wanderbeauty

 

کالابرگ الکترونیک