روانشناسی شخصیت از روی فرم صورت که شخصیت شما را فاش می‌کند | مجله کوروش
خانه » رشد و توسعه فردی » روانشناسی از روی فرم صورت که شخصیت شما را فاش می کند

روانشناسی از روی فرم صورت که شخصیت شما را فاش می کند

 • منتشر شده در 1400/08/12
 • 55061 بازدید
 • 2 دیدگاه

 • مدت زمان تقریبی مطالعه : 7 دقیقه
روانشناسی شخصیت فرم صورت

فرم صورت اغلب افراد گرد و دایره‌ای شکل است. اما تعداد کسانی که فرم صورت بیضی، مربع، مستطیل، لوزی یا قلبی دارند هم کم نیست. پیش از این گفتیم که رنگ لباس و حتی رنگ مورد علاقه مداد رنگی، نوع گلی که دوست دارید یا حتی عطر مورد علاقه و گروه خون می‌تواند تا حدودی شخصیت شما را برای اطرافیان فاش کند. این در حالی است که به گفته «جین هانر»، کارشناس چهره شناسی و چهره خوانی و نویسنده کتاب «حکمت صورت شما» که بر اساس تکنیک‌های ۳۰۰۰ ساله تشخیص چهره نوشته شده فرم صورت شما اساس و پایه شخصیت شما و یک دیدگاه اجمالی در مورد زندگی شما را فاش می‌کند. اما روانشناسی شخصیت براساس فرم‌های مختلف صورت را از سرویس سبک زندگی در مجله کوروش بخوانید.

 

 

آیا متوجه شده اید که نوع چهره می تواند تا حدی در مورد شخصیت تان چیزهایی را آشکار کند؟ حالت‌های چهره هر انسان نشان‌دهنده ویژگی‌های هر فرد است. شخصیت شناسی چهره امروزه یکی از جذاب‌ترین موضوعات مرتبط با روانشناسی ست. برخی از افراد چهره دیگران را آنالیز می کنند و به این طریق پی به شخصیت سایر افراد می برند.

فروش اینترنتی افق کوروش

 

جالب است بدانید از نظر روانشناسان، حالت و شکل صورت انسان‌ها با ویژگی‌های شخصیتی آن‌ها در ارتباط است. در ضمن، دانستن حالت و شکل صورت در زمان انتخاب کلاه یا مثلا کوتاه کردن مو هم بسیار کمک کننده است. با ما در ادامه همراه باشید.

 

 

۱-روانشناسی شخصیت فرم صورت الماس شکل

 

روانشناسی و شناخت شخصیت فرم صورت الماس شکل

 

فرم صورت الماسی یا لوزی به شکلی گفته می‌شود که در قسمت پیشانی و چانه باریک و در قسمت مرکز صورت پهن است. اگر بخواهیم در مورد روانشناسی شخصیت و فرم صورت الماسی صحبت کنیم باید بگوییم که این افراد عموما دوست دارند تحت کنترل باشند، بسیار جزیی‌نگر و خلاق هستند و به همین دلیل هم اگر در کار تولیدی باشند کارهای باکیفیت تولید می‌کنند.

 

این افراد به خوبی با دیگران به خوبی ارتباط برقرار می‌کنند و در مورد کلماتی که به کار می‌برند بسیار دقیق هستند اگر چه گاهی کلماتی که از دهان‌شان خارج می‌شود مثل یک الماس بُرنده است. اگر فرم چهره شما لوزی یا الماس است باید مدل مویی را انتخاب کنید که گونه‌های شما را به خوبی نشان دهید به همین دلیل بهتر است موها را خیلی کوتاه و خالی نکنید. افراد مشهور و سلبریتی‌هایی که صورت لوزی یا الماس دارند عبارتند از: تیلور سوییفت، سوفیا لورن، الیزابت هارلی و مگ رایان.

حتما بخوانید  تست جالب روانشناسی عشق برای شناخت زوایای پنهان زوجین

 

 

بیشتر بخوانید: رابطه میان گل مورد علاقه و ویژگی‌های شخصیتی شما

 

 

۲-روانشناسی شخصیت فرم صورت بیضی

 

روانشناسی شخصیت فرم صورت بیضی

 

در افرادی که فرم صورت بیضی دارند استخوان پیشانی و فک باریک‌تر از استخوان گونه‌هاست و در واقع استخوان‌های گونه عریض‌ترین استخوان‌های صورت هستند. روانشناسی شخصیت فرم صورت بیضی به ما می‌گوید که این افراد عملگرا هستند و براساس متد و روش کارهای‌شان را پیش می‌برند. اگر چه صورت بیضی‌ها بلندپرواز هستند و کلمات‌شان مثل عسل شیرین است اما همیشه حواس‌شان هست که درست سخن بگویند تا اطرافیان نسبت به آن‌ها احساس خوبی داشته باشند.

 

از سوی دیگر گاهی اوقات به این دلیل که آرامش و خوشامد مردم مورد نیاز است اجازه نمی‌دهد آن‌ها صد در صد با اطرافیان‌شان صادق باشند. از نظر آرایش چهره و مدل کوتاه کردن مو صورت بیضی‌ها ایده‌آل‌ترین هستند چون تقریبا همه مدل سبک آرایش و مدل مویی (چه کوتاه و چه بلند) به چهره آن‌ها خوب می‌نشیند. چهره‌های مشهور با صورت فرم بیضی الیزابت تیلور و گریس کلی هستند.

جشنواره با صرفه ترین بازار افق کوروش

 

 

۳-روانشناسی شخصیت فرم صورت مربع

 

شناخت شخصیت از روی شکل صورت مربع

 

در فرم صورت مربع استخوان پیشانی و فک بزرگ و عریض است. این افراد معمولا خیلی پر انرژی هستند و بنیه بدنی بالا و قوی دارند شاید به همین دلیل همیشه علاقمند به انجام پروژه‌های بزرگ و دشوار هستند. هوش قوی و ذهن تحلیل‌گر این افراد زبانزد است و به صورت ذاتی به مثابه رهبرانی متولد شده‌اند که در محیط‌ها و شرایطی با استرس بالا همواره آرامش خود را حفظ می‌کنند.

 

زنانی که فرم صورت‌شان مربع است بهتر است موهای خود را به خصوص اگر موهای صاف و لخت دارند بلند نگه دارند. ساندرا بولاک و آنجلینا جولی مشهورترین زنان چهره مربعی جهان هستند.

 

 

بیشتر بخوانید: تست روانشناسی رنگ | رابطه رنگ مورد علاقه و شخصیت و خصوصیات اخلاقی

 

 

۴-روانشناسی شخصیت فرم صورت قلبی

 

روانشناسی شخصیت فرم صورت قلبی

 

اگر پیشانی بلند و چانه باریک و کوچک دارید فرم صورت شما قلبی است. کسانی که فرم صورت‌شان قلبی است از نظر احساسی هم قلب بزرگی دارند، بسیار خلاق هستند و شهامت زیادی دارند و البته گاهی کمی هم زورگو هستند. به گفته جین هانر، این افراد معمولا قدرت درونی زیادی دارند و به خاطر سرسخت بودن بسیار هم مصمم هستند.

حتما بخوانید  معرفی و خلاصه کتاب « واقعیت » اثر هانس رزلینگ

 

ریس پترسون و اسکارلت یوهانسون مشهورترین زنان چهره قلبی دنیا هستند.

 

 

بیشتر بخوانید: چگونه از روی عطر مورد علاقه ویژگی‌های شخصیتی افراد را تشخیص دهیم

 

 

۵-روانشناسی شخصیت فرم صورت مثلث

 

روانشناسی شخصیت فرم صورت مثلث

 

صورت مثلثی‌ها پیشانی باریک و فک پهنی دارند. این افراد معمولا خلاق، هنرمند و حساس هستند و اگر آن‌ها را عصبانی کنید تبدیل به آدم‌هایی آتشین مزاج می‌شوند. علاوه بر این کسانی که فرم صورت مثلثی دارند به خاطر ذات و طبیعت مصممی که دارند معمولا افراد بسیار موفقی هستند. حالت چهره این افراد به گونه‌ای است که انگار می‌خواهند در هر قضیه‌ای مسئول باشند و افراد را تحت کنترل خودشان داشته باشند.

 

جنیفر آنیستون، مینی دریور و جینا دیویس از جمله مشهورترین سلبریتی‌هایی هستند که فرم صورت مثلثی کلاسیک دارند.

 

 

۶-روانشناسی شخصیت فرم صورت مستطیل

 

روانشناسی شخصیت فرم صورت مستطیل

 

در فرم صورت مستطیل پیشانی و چانه هر دو پهن هستند و استخوان صورت هم کشیده است. کسانی که فرم صورت مستطیل دارند معمولا افرادی متفکر هستند و منطق برای آن‌ها یک ارزش است. این افراد معمولا درک بالایی دارند و معمولا هم ترجیح می‌دهند که در مورد احساسات خود صحبت نکنند. این افراد دوست دارند برای کارها برنامه ریزی داشته باشند و به همین دلیل عموما افرادی استراتژیک و کارآمد و موثر هستند.

 

از آن‌جایی که این افراد زیاد دوست ندارند در مورد احساسات درونی خود صحبت کنند و درونگرا هستند به ورزش کردن برای تخلیه انرژی و احساسات خود علاقه زیادی دارند. جسیکا پارکر و دمی مور از جمله سلبریتی‌های صورت مستطیلی هستند.

 

 

بیشتر بخوانید: شخصیت شناسی جالب ۴ گروه خونی؛میان گروه خونی و شخصیت افراد رابطه‌ای هست؟

 

 

منبع: Little Things

خیلی بد »»»»»»»»»»»»»» خیلی خوب
باشگاه مشتریان افق کوروش

دیدگاه‌ها

 • ایمان:

  این صورتها تمتم فرمشون شبیه همه!!شمافقط باخط کشیدن دورشون اونارو از هم جدا کردید

  • افق کوروش:

   دوست عزیز واقعا شما تمام این فرم‌ها را شبیه هم می‌بینید؟

نوزده + دو =

همراه با افق کوروش

جشنواره با صرفه ترین بازار
خرید اینترنتی افق کوروش

در مجله افق کوروش

هجوم پروانه ها به شهرهای ایران؛ 10 حقیقت جالب در مورد پروانه "خانم قشنگ"

هجوم پروانه ها به شهرهای ایران؛ ۱۰ حقیقت جالب در مورد پروانه “خانم قشنگ”

  در روزهای اخیر بحث هجوم پروانه ها به شهرهای ایران بسیار داغ بود و علاوه بر زیباتر کردن سرسبزی بهار این سوال را برای بسیاری مطرح کرد که آیا این پروانه‌ها برای انسان و طبیعت مضر هستند یا خیر. این‌که این پروانه‌های مشهور به «خانم قشنگ» چرا سر و کله‌شان پیدا شد و 10 حقیقت جالب در مورد این پروانه‌های زیبا موسوم به "خانم قشنگ" را از سایت thouthcoدر مجله کوروش به تمام این سوالات پاسخ داده‌ایم.
 • 3196 بازدید
 • انتشار: 1398/02/29
کاردستی برای شب یلدا

کاردستی شب یلدا | آموزش ساخت ۱۰ مدل با ساده ترین مواد

درست کردن کاردستی برای شب یلدا می تواند به شما کمک کند تا این شب را حسابی برای بچه ها و بزرگتر ها سرگرم کننده برگزار کنید. حتی از این کاردستی ها می توانید به عنوان گیفت شب یلدا استفاده کنید. اما برای درست کردن انواع کاردستی شب یلدا به چه لوازمی احتیاج داریم؟ چطور می توان یک کاردستی شب یلدا با وسایل دور ریختنی درست کرد؟ روش تهیه کاردستی شب یلدا با میوه و با نمد چگونه است؟ در این مقاله از سرویس سبک زندگی در مجله کوروش می توانید با آموزش ساخت 10 کاردستی شب یلدا آشنا شوید.
 • 960 بازدید
 • انتشار: 1400/08/29
ایده ساخت کارت پستال روز ولنتاین

۳۸ ایده ساخت کارت پستال روز ولنتاین + آموزش و عکس

ساخت کارت پستال روز ولنتاین می‌تواند ایده یک کادوی دست‌ساز دوست داشتنی برای ولنتاین باشد. طریقه ساخت کارتهای روز ولنتاین دست ساز و آسان را بلد هستید؟ اگر دوست دارید آموزش ساخت مدل‌های کارت پستال دست ساز روز ولنتاین را یاد بگیرید در این مقاله از سرویس سبک زندگی در مجله کوروش می‌توانید با چند ایده جذاب ساخت کارت پستال برای روز ولنتاین با آموزش ساخت و عکس آشنا شوید.
 • 23 بازدید
 • انتشار: 1400/09/16