طرز تهیه کمپوت به + فوت و فن های طرز تهیه کمپوت بدون کپک و شکرک

طرز تهیه کمپوت به + فوت و فن های طرز تهیه کمپوت بدون کپک و شکرک


3 بهمن 1399 . زمان مطالعه: 5 دقیقه

خیلی بد »»»»»»»»»»»»»» خیلی خوب
طرز-تهیه-کمپوت-به
تخفیفات افق کوروش

کمپوت به یکی از کمپوت‌های خوش‌طعم و خوشمزه با طرز تهیه آن بسیار ساده است. این کمپوت می‌توان به عنوان دسر سرو کرد. دستور تهیه کمپوت به بسیار ساده است. اما برای جلوگیری از شکرک زدن و یا حتی کپک زدن کمپوت باید برخی نکات را به دقت رعایت کرد. برخی افراد کمپوت را شیرین می‌خورند و برخی ترجیح می‌دهند شیرینی کمپوت کم باشد. میزان استفاده از شکر به خود شما بستگی دارد. ولی از آنجا که به میوه نسبتاً شیرینی است، پیشنهاد می‌شود در تهیه آن مصرف شکر را کاهش دهید. در این مقاله از مجله کوروش طرز تهیه مرحله به مرحله کمپوت به خانگی خوشمزه بدون شکرک و کپک را آموزش می‌دهیم.

طرز تهیه کمپوت به خانگی خوشمزه

 

طرز-تهیه-کمپوت-به

مواد لازم

 

به: ۴ عدد
آب: ۴ لیوان دسته‌دار فرانسوی
شکر: ۱/۲ لیوان دسته‌دار فرانسوی
هل: یک عدد
زعفران: به مقدار لازم

 

تخفیفات افق کوروش

مراحل تهیه

 

طرز-تهیه-کمپوت-به

مرحله اول؛ به را بشورید و خرد کنید

 

در مرحله اول از طرز تهیه کمپوت به، میوه‌ها را با دقت بشویید و خشک کنید. سپس به‌ها را به هر شکلی که دوست دارید خرد کنید. هسته های به را جدا کرده و اگر بخشی از به سیاه و یا لک داشت، حتماً آن‌ها را کاملاً جدا کنید.

 

مرحله دوم؛ به را بپزید

 

طرز-تهیه-کمپوت-به

 

در مرحله دوم از طرز تهیه کمپوت، به را با آب داخل یک قابلمه بریزید و روی شعله گاز قرار دهید. زمانی غیر به مرحله جوش رسید، شکر، هل و زعفران را به قابلمه اضافه کنید و هم بزنید.

استخدام کارمند فروشگاه
حتما بخوانید  2 روش طرز تهیه کمپوت گیلاس خانگی با ماندگاری بالا

 

مرحله سوم؛ کمپوت به آماده است

 

طرز-تهیه-کمپوت-به

 

در این مرحله از طرز تهیه کمپوت به خانگی شعله گاز را ملایم کرده و زمان دهید تا به در آب پخته شود. شکر باید کاملاً در آب حل شده باشد. زمانی که به کاملا پخته شد، زیر شعله گاز را خاموش کنید و اجازه دهید تا کمی سرد شود. سپس کمپوت ماده شده را در یک ظرف شیشه‌ای درب‌دار را که کاملاً خشک شده است بریزید. زمانی که کمپوت به در یخچال خنک شد، بهترین زمان برای سرو آن است.

برخی در طرز تهیه کمپوت به، به جای شکر از عسل استفاده می‌کنند.اگر می‌خواهید از عسل استفاده کنید، به ازای هر یک عدد به، یک قاشق غذاخوری عسل به مواد اضافه کنید.

 

 

نکات مهم و فوت و فن‌های طرز تهیه کمپوت به خانگی بدون شکرک و کپک

 

طرز-تهیه-کمپوت-به

کالاهای تخفیف دار افق کوروش

 

طرز تهیه کمپوت به بسیار ساده است، اما توجه به جزئیات بسیار حائز اهمیت است.

 

*برای اینکه کمپوت به شما دچار شکرک و یا کپک نشود، باید برخی نکات را به دقت رعایت کنید. ظرف شیشه‌ای که در آن کمپوت را می‌ریزید، بسیار مهم است. اینکه ظرف‌های شیشه‌ای کاملاً استریلیزه و تمیز باشند.

*ظرف‌ها را بهتر است قبل از مصرف حداقل ۱۰ دقیقه در آب جوش قرار دهید. سپس آن‌ها را در آب خنک بگذارید تا خنک شوند.

 

*پس از آن می‌توانید ظرف‌های شیشه‌ای را خشک کرده و استفاده کنید. یکی دیگر از نکات مهم در طرز تهیه کمپوت به، توجه به دانه‌ها و پوست‌های ناسالم و لک زده بر روی به است.

حتما بخوانید  طرز تهیه کمپوت سیب خوشمزه با ماندگاری بالا به روش بازاری

 

*سعی کنید حتماً دانه‌ها را جدا کرده و تکه‌های لک زده را دور بریزید. این تکه‌ها باعث می‌شوند تا طعم کمپوت تغییر کرده و حتی گاهی کپک بزند.

 

*اضافه کردن عسل بهترین راه برای شیرین کردن کمپوت است. اما بعضی طعم شیرین را بسیار می‌پسندند.

 

*سعی کنید تا زمان تهیه کمپوت به، شکر را کاملاً در آب حل کنید. این کار باعث جلوگیری از شکرک زدن می‌شود. در ظرف را هنگام پخت کمپوت هرگز نبندید. چرا که رنگ کمپوت شما تغییر می‌کند و تیره می‌شود.

 

*برخی معتقدند که بهترین ظرف برای پخت مربا به و کمپوت به مثل سایر انواع مربا و کمپوت ظرف مسی است.

 

*برخی برای جلوگیری از شکرک زدن حتی گاهی یک قاشق آبلیمو به کمپوت به اضافه می‌کنند. آب لیمو باعث جلوگیری از شکرک زدن کمپوت در مدت زمان طولانی می‌شود.

 

*دقت داشته باشید کمپوت را در داخل ظرف شیشه گرم نریزید و در جای سرد و خنک نگهداری کنید.

 

استخدام کارمند انبار
کالابرگ الکترونیک