بررسی شغل‌های مناسب برای تیپ شخصیتی شما براساس تست mbti | مجله کوروش
خانه » رشد و توسعه فردی » بررسی شغل‌های مناسب برای تیپ شخصیتی شما براساس تست mbti

بررسی شغل‌های مناسب برای تیپ شخصیتی شما براساس تست mbti

  • منتشر شده در ۱۳-۰۹-۹۹
  • 413 بازدید
  • بدون دیدگاه

  • مدت زمان تقریبی مطالعه : 6 دقیقه
بررسی شغل‌های مناسب برای تیپ شخصیتی شما براساس تست mbti

تا به‌ حال به یک راهنما برای یافتن شغل مورد علاقه‌تان نیاز داشته‌اید؟ شاید شما هم با خودتان گفته‌اید که ای کاش کسی مرا می‌شناخت و با شخصیت من بهتر از خودم آشنا بود و مرا راهنمایی می‌کرد که شغل مناسب من چیست و در چه کاری موفق می‌شوم. عجله نکنید! چنین راهنمایی برای شما وجود دارد. ما در این مطلب با معرفی شغل‌های مناسب تیپ‌های شخصیتی، به شما کمک می‌کنیم که شغل مناسب خودتان را پیدا کنید و بفهمید که چه شغلی برای تیپ شخصیتی شما مناسب است. این مقاله براساس تست شخصیتی myers-briggs-personality-types و تجزیه و تحلیل بهترین شغل‌ها برای تیپ شخصیتی شما در مجله کوروش نوشته شده است.

تست شخصیت‌شناسی MBTI چیست؟

 

بررسی شغل‌های مناسب برای تیپ شخصیتی شما براساس تست mbti

 

فروش اینترنتی افق کوروش

تست شخصیت‌شناسی مایرز-بریگز ( Myers-Briggs Type Indicator) یا به اختصار تست MBTI، یکی از مشهورترین تست‌های شخصیت‌شناسی است که در سراسر جهان، برای درک بهتر شخصیت افراد استفاده می‌شود. این تست، با توجه به نوع شخصیتتان، به شما شغل‌هایی را معرفی می‌کند. این تست مشهور و معتبر، در تمام سایت‌ها آنلاین موجود است و معمولا بعضی از شرکت‌ها از آن برای شناخت بهتر کارمندانشان استفاده می‌کنند. پس از پاسخ ‌دادن به سؤالات این تست، نمره آزمون شما با ۴ مشخصه اصلی مشخص می‌شود که در ادامه آنها را معرفی کرده‌ایم.

 

شاخصه‌های تست شخصیت‌شناسی MBTI

 

بررسی شغل‌های مناسب برای تیپ شخصیتی شما براساس تست mbti

 

۴ شاخصه تست MBTI به شرح زیر هستند؛ شخصیت غالب شما یکی از این دو مورد از هر جفت شاخصه است:

 

*درون‌گرایی (Introverts) و برون‌گرایی (Extraverts)؛ درون‌گرایی نشان می‌دهد که شما از تنها بودن انرژی می‌گیرید نه در جمع ‌بودن، برون‌گرایی نیز دقیقا برعکس درون‌گرایی است.

 

*حسی (Sensing) یا شهودی (Intuition)؛ افرادی که با شاخصه «حسی» (N) مشخص می‌شوند؛ توجه زیادی با واقعیت‌ها دارند و از طریق حواسشان، چیزهای جدید را می‌آموزند. افراد شهودی نیز در دنیای انتزاعات زندگی می‌کنند؛ از احتمالات و تصورات لذت می‌برند و بیشتر به الگوها توجه می‌کنند.

حتما بخوانید  شخصیت شناسی فصل ها؛ ارتباط فصل مورد علاقه و شخصیت شما

 

*منطقی (Thinking) یا احساسی (Feeling) ؛ افراد منطقی، افرادی هستند که تصمیم‌های استوار و قاطعانه می‌گیرند و به داده‌های عینی توجه می‌کنند. افراد احساسی، همان طور که از نام‌شان پیداست، بیشتر به احساسات افراد توجه می‌کنند.

 

*قضاوت‌گر (Judging) یا ادراکی (Perceiving)؛ افراد قضاوت‌گر ساختار و تصمیمات استوار را ترجیح می‌دهند، در حالی که افراد ادراکی فکر بازتر، منعطف‌تر و سازگارتری دارند.

 

از کنار هم ‌گذاشتن حرف اول این شاخصه‌ها، نتیجه تست شما به دست می‌آید. یعنی نتیجه تست شما کلمه‌ای ۴ حرفی مثلا مثل عبارت «INFP» (درون‌گرا، شهودی، احساسی و ادراکی) است. نکته مهم در این تست این است که به خاطر داشته باشید نتیجه تست شما در زمان‌های مختلف و مراحل مختلف زندگی‌تان متفاوت است. همچنین ممکن است شما در عین حال که «درون‌گرا» هستید، «برون‌گرا» نیز باشید؛ ولی این تست شاخصه غالب در شخصیت شما را شناسایی می‌کند و به شما گزارش می‌دهد.

 

شغل‌های مناسب تیپ‌های شخصیتی

 

بررسی شغل‌های مناسب برای تیپ شخصیتی شما براساس تست mbti

 

در ادامه، لیستی از ۱۶ نوع شخصیت به دست آمده در تست MBTI را همراه با شغل متناسب با آنها، شرح داده‌ایم. این نتایج معتبر هستند و در طول زمان به دست آمده‌اند؛ اما بازهم به خاطر داشته باشید که تنها شغل موجود برای هر تیپ شخصیتی نیست! بلکه مهم‌ترین نمونه از هر کدام است. شغل‌های مناسب تیپ شخصیتی عبارتند از:

 

ESTJ : برون‌گرا – حسی- منطقی و قضاوتی؛  سرآشپز

ISTJ: درون‌گرا – حسی – منطقی – قضاوتی؛  مدیر سیستم‌های اجرایی

ISFJ: درون‌گرا – حسی – احساسی- قضاوتی؛ مربی مهدکودک

جشنواره 100% افق کوروش

ESTP: برون‌گرا – حسی – منطقی – ادراکی؛ افسر نظامی

ISTP: درون‌گرا – حسی – منطقی – ادراکی؛ افسر پلیس

ESFP: برون‌گرا – حسی – احساسی – ادراکی؛ مسئول پذیرش

ISFP: درون‌گرا – حسی – احساسی – ادراکی؛ جواهرساز یا هنرمند

ENTJ: برون‌گرا – شهودی – منطقی – قضاوتی؛  پزشک، درمان‌گر

حتما بخوانید  شما برونگرا هستید یا درونگرا؛ بهترین مشاغل برای افراد درون گرا و برون گرا

INTJ: درون‌گرا – شهودی – منطقی – قضاوتی؛ میکروب‌شناس

ENFJ: برون‌گرا – شهودی – احساسی – قضاوتی؛  وزیر و سیاست‌مدار

INFJ: درون‌گرا – شهودی – احساسی – قضاوتی؛ دامپزشک

ENTP: برون‌گرا – شهودی – منطقی – ادراکی؛ گزارش‌گر یا خبرنگار

INTP: درون‌گرا – شهودی – منطقی – ادراکی؛ استاد دانشگاه

ENFP: برون‌گرا – شهودی – احساسی – ادراکی؛ معمار

INFP: درون‌گرا – شهودی – احساسی – ادراکی؛ هنرمند

ESFJ: برون‌گرا – حسی – احساسی – قضاوتی؛ پرستار

 

جالب است بدانید که این شغل‌ها، از افراد موفق و مشهوری که در این مشاغل هستند، به دست آمده است.

 

تفاوت تست MBTI با سایر تست‌ها

 

بررسی شغل‌های مناسب برای تیپ شخصیتی شما براساس تست mbti

 

تست شخصیت‌شناسی در واقع از خود شما خبر می‌دهد؛ یعنی پاسخ درست یا غلطی در این آزمون وجود ندارد و اگر شرکتی می‌خواست از شما این تست را بگیرد، نیازی به داشتن استرس نیست. هدف این تست اصلا مقایسه نیست؛ بلکه می‌خواهد شخصیت منحصربه‌فرد هر شخص را نشان دهد و به شما کمک کند تا به بقیه بگویید چه شخصیتی دارید تا بهتر شما را درک کنند و با شما رفتار کنند. این تست بسیار محبوب، شغل‌های مناسب هر تیپ شخصیتی را به شما نشان می‌دهد و می‌تواند در مسیر آینده شغلی‌تان تأثیرگذار باشد.

پس برای یافتن پاسخ چه شغلی برای تیپ شخصیتی شما مناسب است؟ زیاد عجله نکنید و بیشتر تحقیق کنید. پیشنهاد می‌کنیم مقاله شخصیت‌شناسی جالب ۴ گروه خونی و رابطه گروه خونی و شخصیت را هم بخوانید.

 

به نظر شما این مطلب چطور بود؟
[کل: ۱ میانگین: ۲]

دیدگاه‌ها

15 + 6 =

همراه با افق کوروش

خرید اینترنتی افق کوروش
اینستاگرام افق کوروش
نمایندگی افق کوروش

در مجله افق کوروش

15 نکته برای تبدیل شدن به یک تاجر موفق؛ راهنمای کامل آموزش تاجر شدن

۱۵ نکته برای تبدیل شدن به یک تاجر موفق؛ راهنمای کامل آموزش تاجر شدن

  دل‌تان می‌خواهد یک تاجر موفق شوید؟ اصلا خصوصیات یک تاجر موفق را می‌دانید؟ در اغلب موارد نداشتن اطلاعات کافی و یا نداشتن اعتماد به نفس که ریشه در برخی شکست‌ها دارد اجازه نمی‌دهند تا شما مسیر موفقیت در زندگی را طی کنید و همین مسئله شامل حال تبدیل شدن به یک تاجر موفق هم می‌شود. اما آیا تغییر باورها و دیدگاه‌ها می‌تواند سبب تغییر روش و تبدیل شدن به یک آدم موفق در زندگی شود؟ برای رسیدن به این مرحله باید یکسری نکات و ریزه‌کاری‌ها را بدانید. 15 نکته مهم برای تبدیل شدن به یک تاجر موفق و خصوصیات یک ...
  • 10630 بازدید
  • انتشار: ۰۴-۱۲-۹۷
10 روش درمان استرس و اضطراب جدایی در کودکان کلاس اولی و ابتدایی در مدرسه

۱۰ روش درمان استرس و اضطراب جدایی در کودکان کلاس اولی و ابتدایی در مدرسه

    چهره‌های جدید، معلم‌های جدید و برنامه درسی و تغییر سبک زندگی بعد از سه ماه تعطیلی برای کلاس اولی‌ها. تمام این‌ها مواردی استرس‌زا برای کودکان کلاس اولی و ابتدایی و گاهی حتی بچه‌های مقاطع بالاتر محسوب می‌شوند. در حقیقت سال تحصیلی جدید می‌تواند یک دوره استرس‌زا برای معلمان و دانش آموزان به طور یکسان باشد. ورود به یک کلاس جدید ، پیدا کردن دوست‌های جدید، تغییر کلاس یا حتی توجه به درس (بعد از یک تابستان طولانی و تنبلی) می تواند حتی اعتماد به نفس دانش آموزان را تحت تأثیر قرار دهد. با این‌همه جای نگرانی نیست و به عقیده ...
  • 1802 بازدید
  • انتشار: ۳۰-۰۶-۹۸
12 کاری که افراد موفق و خلاق هیچ‌وقت انجام نمی‌دهند؛ مهم‌ترین ویژگی افراد موفق

۱۲ کاری که افراد موفق و خلاق هیچ‌وقت انجام نمی‌دهند؛ مهم‌ترین ویژگی افراد موفق

    چرا برخی افراد در حرفه خود موفق و خلاق هستند؟ خلاق و موفق بودن نیاز به استعداد و توانایی خاصی دارد؟ به نظر می‌رسد علاوه بر استعداد و توانا بودن برای موفق شدن و خلاقیت داشتن، باید یکسری بایدها و نبایدها را هم رعایت کنید. اگر می‌خواهید در زندگی شخصی و کاری خود موفق باشید مهم‌ترین ویژگی افراد موفق ، عادات افراد موفق و لیست 12 کاری که افراد موفق و خلاق هیچ‌وقت انجام نمی‌دهند را از سایت Life Hack در مجله کوروش بخوانید.   1- وقت را تلف نمی‌کنند     از جمله مهم‌ترین ویژگی‌ های افراد موفق و خلاق این است که تا ...
  • 3057 بازدید
  • انتشار: ۲۳-۱۰-۹۷