اکسنت وال یا دیوار شاخص چیست؟ کاربردها و بایدها و نبایدهای اکسنت وال | مجله کوروش
خانه » سبک زندگی » اکسنت وال یا دیوار شاخص چیست؟ کاربردها و بایدها و نبایدهای اکسنت وال

اکسنت وال یا دیوار شاخص چیست؟ کاربردها و بایدها و نبایدهای اکسنت وال

 • منتشر شده در ۲۰-۰۹-۹۹
 • 507 بازدید
 • بدون دیدگاه

 • مدت زمان تقریبی مطالعه : 7 دقیقه
اکسنت وال یا دیوار شاخص چیست؟ کاربردها و بایدها و نبایدهای اکسنت وال

روش‌های مختلفی وجود دارد که شما با استفاده از آن‌ها می‌توانید یک اتاق کسل‌کننده و بی‌روح را به یک اتاق جذاب تبدیل کنید. اکسنت وال یا همان دیوار شاخص یکی از روش‌هایی است که شما را در رسیدن به این هدف کمک می کند. دیوارهای شاخص زنده و بسیار جذاب هستند و به دلیل ویژگی انعطاف‌پذیر بودن‌شان شما به مرور زمان، از آن‌ها خسته نخواهید شد. شما می‌توانید از دیوار شاخص در هر اتاقی از منزل‌تان استفاده کرده و با طرح و رنگ دلخواه آن را رنگ‌آمیزی کنید. در واقع، برای طراحی دیوار شاخص هر یک از اتاق‌ها، گزینه‌های نامحدودی در اختیار خواهید داشت. در این مطلب از سایت The spruce که در مجله‌ کوروش می‌خوانید، همه چیز را درباره‌ی اکسنت وال یا دیوار شاخص به شما می‌گوییم.

دیوار شاخص یا اکسنت وال چیست؟

 

اکسنت وال یا دیوار شاخص چیست؟ کاربردها و بایدها و نبایدهای اکسنت وال

 

فروش اینترنتی افق کوروش

اکسنت وال یک اتاق، یک دیوار مجزاست که با استفاده از یک سری تابلوها و ابزارهای جذاب و با رنگی متفاوت از سایر دیوارهای اتاق طراحی شده است. در دکوراسیون داخلی مدرن دیوار شاخص اتاق هنگام ورود، تمام توجه افراد را جلب می کند و در واقع، به‌نوعی به نقطه‌ی اصلی اتاق تبدیل می‌شود. شما می‎توانید دیوار شاخص اتاق مورد نظر خود را طوری طراحی و رنگ آمیزی کنید که اتاق بزرگ‌تر به نظر برسد. این ویژگی برای اتاق‌هایی که متراژ پایین دارند، یک مزیت بسیار مهم محسوب می‌شود.

 

در نتیجه، در صورتی‌که می‌خواهید یک طراحی داخلی جذاب و متفاوت داشته باشید، روی طراحی دیوار شاخص در منزل خود سرمایه‌گذاری کنید. این روش، یک راه متفاوت و مدرن است که در نهایت با استفاده از آن می‌توانید تمامی طراحی یک اتاق را تغییر داده و به جذابیت فضا بیافزاید.

 

بایدها و نبایدهای استفاده از اکسنت وال‌ها

 

اکسنت وال یا دیوار شاخص چیست؟ کاربردها و بایدها و نبایدهای اکسنت وال

 

در طراحی دیوار شاخص، توجه به برخی بایدها و نبایدها می‌تواند باعث افزایش جذابیت طراحی دیوار باشد. در این صورت، در هنگام استفاده از اکسنت وال‌ها توصیه می‌شود نکات زیر را مدنظر قرار دهید:

 

 • در طراحی دیوار شاخص، خلاقیت به خرج دهید

هدف اصلی اکسنت وال، مجزا شدن دیوار از سایر دیوارهای اتاق و یا سالن است. در واقع، شما با این روش می‌خواهید یک دیوار متفاوت و جذاب طراحی کنید. به همین دلیل، توصیه می شود در طراحی آن، خلاقیت به خرج دهید. در این‌صورت شما می‌توانید روی دیوار از تابلوها و دیوار آویزهای جذاب استفاده کرده و یا قسمتی از دیوار را با استفاده از الگوهای خاص نقاشی کنید. همانطور که گفته شد، در طراحی این دیوارها هیچ محدودیتی وجود ندارد و شما از هر ابزاری می‌توانید برای طراحی و دکوراسیون دیوارهای شاخص استفاده کنید.

 

 • شجاع باشید و از آزمایش نترسید

بسیاری از افراد به رنگ‌های پررنگ و جیغ علاقه دارند. شاید تا به‌حال از استفاده از این رنگ‌ها در طراحی منزل خود خودداری کرده‌اید؛ اما توصیه می‌شود در طراحی دیوار شاخص شجاع باشید و استفاده از این رنگ‌ها را امتحان کنید. سال‌های زیادی است که مردم از رنگ‌های خنثی در دیوارهای منزل‌شان استفاده می‌کنند و در واقع می‌توان گفت این رنگ‌ها کمی خسته کننده شده‌اند. در صورتی‌که می‌خواهید یک دیوار شاخص جذاب و متفاوت داشته باشید، استفاده از طرح‌ها و رنگ‌های خاص و متفاوت را نیز در نظر بگیرید. در این‌صورت، توجه داشته باشید در طراحی دیوار شاخص، هیچ محدودیتی برای رنگ و الگوی دیوار در نظر گرفته نشده است؛ در نتیجه، شما می‌توانید تمامی علاقه مندی‌های خود را برای طراحی آن‌ها امتحان کنید.

 

 • دیوار مناسب را انتخاب کنید

 

اکسنت وال

 

در یک اتاق و یا سالن تنها یک دیوار می تواند به عنوان دیوار شاخص انتخاب شود. دراین‌صورت، اگر شما چندین دیوار مختلف را انتخاب کنید، دیگر اکسنت وال آن جذابیت مخصوص را نخواهد داشت. در نتیجه، از آنجا که فقط یک دیوار می‌تواند به عنوان اکسنت وال انتخاب شود، توصیه می‌شود، با هدف و فکر آن دیوار را انتخاب کنید و در کنار آن، به سایر اجزای دکوراسیون اتاق نیز دقت کنید. برای این منظور به دیوار خاصی توجه داشته باشید که از بدو ورود افراد، توجه آن‌ها را جلب کند. در کنار آن، باید به نور و ترتیب مبلمان اتاق نیز دقت کنید. در ذهن خود هر دیوار را به عنوان دیوار شاخص متصور شده و سپس بر اساس آن، دیوار مناسب را انتخاب کنید.

 

 • طرح رنگ‌های دکوراسیون اتاق را در نظر داشته باشید

گرچه در انتخاب رنگ و الگوی دیوار شاخص محدودیتی وجود ندارد؛ اما توصیه می‌شود به هماهنگی دکوراسیون داخلی و اجزای دیوار شاخص توجه کنید. شما می‌توانید دیوار شاخص خود را برجسته کرده و با استفاد از برخی دکوراسیون‌های خاص آن را جذاب کنید. اما بدیهی است که توجه به سایر اجزای اتاق و سایر رنگ‌هایی که در دکوراسیون اتاق به کار گرفته شده است، می‌تواند به جذابیت دیوار شاخص افزوده و باعث متمایز شدن آن شود. در کنار آن نیز خود سالن و یا اتاق نیز زیبایی و جذابیت خاصی خواهد داشت.

 

 • رنگ سایر دیوارهای اتاق را نیز مدنظر داشته باشید

اکسنت وال یا دیوار شاخص چیست؟ کاربردها و بایدها و نبایدهای اکسنت وال

 

اکسنت وال باید از سایر دیوارهای اتاق متمایز باشد. در رنگ آمیزی اکسنت وال این نکته را مدنظر داشته باشید. در این صورت، اگر سایر دیوارهای اتاق یک رنگ ملایم مانند آبی آسمانی دارد، سعی کنید از یک رنگ روشن و پر رنگ مانند نارنجی استفاده کنید. رنگ‌های پر رنگ و جیغ غالبا در ترکیب با رنگ‌های خنثی مانند سفید، خاکستری و یا بژ، فضای بسیار جذابی ایجاد می‌کنند. همچنین در صورتی‌که سایر اجزای اتاق، مانند فرش نیز یک رنگ روشن دارند، شما می‌توانید از رنگ‌هایی که ترکیب با این اجزا دیوار را متمایز می‌کنند، استفاده کنید. در نتیجه، در انتخاب رنگ دیوار شاخص که مهم‌ترین ویژگی دیوار است، اهمیت متمایز بودن اکسنت وال از سایر دیوارها را در نظر داشته باشید.

 

نتیجه‌گیری نهایی

 

در صورتی ‌که نیاز به تنوع دارید، طراحی اکسنت وال در منزل‌تان را فراموش نکنید. شما می‌توانید در اتاق‌های منزل، سالن و حتی آشپزخانه، دیواری را به عنوان اکسنت وال انتخاب کرده و آن را طبق سلیقه خود طراحی کنید. با این روش، تنوع و جذابیت مدرن و خاصی را در منزل‌تان تجربه می‌کنید.

 

 

به نظر شما این مطلب چطور بود؟

خیلی بد »»»»»»»»»»»»»» خیلی خوب

باشگاه مشتریان افق کوروش

دیدگاه‌ها

هجده − یازده =

همراه با افق کوروش

خرید اینترنتی افق کوروش

در مجله افق کوروش

بهترین روش‌ها و راهکارهای درمان و تقویت موی رنگ و دکلره شده

بهترین روش‌ها و راهکارهای درمان و تقویت موی رنگ و دکلره شده

رنگ کردن موها تغییری شگفت انگیز در ظاهر خانم‌ها ایجاد می‌کند و یکی از بهترین روش‌ها برای پوشاندن موهای سفید است. از طرفی استفاده از مواد شیمیایی موجود در رنگ مو می‌تواند به ساختار موها آسیب وارد کند و به مرور ریشه مو را ضعیف کند. از همین رو آشنایی با روش‌های مراقبت از موهای رنگ شده می‌تواند راهکار مناسبی برای تقویت موی رنگ شده و پیشگیری از آسیب و درمان موهای آسیب دیده باشد. در این مقاله می‌توانید بهترین روش‌ها و راهکارهای تقویت موی رنگ و دکلره شده و مراقبت از موهای رنگ و دکلره شده از وب‌سایت skinkraft ...
 • 404 بازدید
 • انتشار: ۱۵-۰۹-۹۹
تغییر سیاست‌های فروش آنلاین صنعت خرده فروشی در دوران پاندمی کرونا

تغییر سیاست‌های فروش آنلاین صنعت خرده فروشی در دوران پاندمی کرونا

در ژانویه 2020 و پیش از آغاز بحران کرونا، صحبت از چگونگی تغییر در بازار صنعت خرده فروشی بود. صنعتی که با سرعت هر چه تمام‌تر با موج تحولات همراه می‌شد و البته این تغییرات در صنعت خرده فروشی مربوط به تمام کشورها بود. بسیاری از کشورهای دنیا از جمله انگلیس و برخی کشورهای منطقه خاورمیانه این تغییرات را محسوس‌تر احساس کرده بودند. این در حالی بود که هنوز خبری از کرونا و تاثیرات آن بر روی بازار خرده فروشی نبود. حالا با گذشت یک سال پر از تغییر و تحولات ناشی از شیوع جهانی یک ویروس و سپس دوران ...
 • 338 بازدید
 • انتشار: ۲۳-۰۹-۹۹
راهنمای خرید میز تلویزیون؛ تمام نکاتی که درباره طرح و رنگ میز باید بدانید

راهنمای خرید میز تلویزیون؛ تمام نکاتی که درباره طرح و رنگ میز باید بدانید

ممکن است شما میلیون‌ها تومان خرج اتاق نشیمن زیبا و کاملتان کرده باشید. با این حال، از یک چیز مهم غافل شدید؛ تلویزیون شما هنوز روی میز یا قفسه‌ای قرار دارد و اطراف آن را بازی‌های ویدیویی، دی‌وی‌دی‌ها فرا گرفته است. این آشفتگی کل نمای پذیرایی را خراب می‌کند. برای انتخاب و خرید میز تلویزیون مناسب چکار باید کرد؟ با ما همراه باشید در این مقاله مجله کوروش راهنمای خرید میز تلویزیون، انتخاب بهترین رنگ میز تلویزیون، مدل میز تلویزیون چوبی و دیواری و مدل میز تلویزیون ساده و شیک را در مجله کوروش بخوانید.
 • 657 بازدید
 • انتشار: ۱۳-۱۰-۹۹