گل و گیاه آپارتمانی برای تصفیه هوای آلوده خانه و محل کار | مجله کوروش
خانه » سبک زندگی » خانه و زندگی » ۲۰ گل و گیاه آپارتمانی برای تصفیه هوای آلوده خانه و محل کار

۲۰ گل و گیاه آپارتمانی برای تصفیه هوای آلوده خانه و محل کار

  • منتشر شده در ۱۹-۱۲-۹۹
  • 159 بازدید
  • بدون دیدگاه

  • مدت زمان تقریبی مطالعه : 17 دقیقه
گیاه آپارتمانی تصفیه هوا

راهنمای خرید و انتخاب گل و گیاه آپارتمانی مناسب برای تصفیه هوای منزل و محل کار از جمله مواردی است برای بسیاری از افراد مهم و مورد نیاز است. اگر این روزها که در قرنطینه خانگی هستید بیشتر از گذشته به فکر خرید گیاهان آپارتمانی افتاده اید، با ما همراه باشید. در این مقاله از مجله کوروش اطلاعات مفیدی برای انتخاب ۲۰ نمونه از بهترین گیاه آپارتمانی تصفیه هوا و ضدعفونی فضای خانه و محل کار شما ارائه می شود.

 

تصفیه هوای در شرایط وارونگی هوا که در فصول سرد سال رخ می دهد و نفس کشیدن را سخت می کند بسیار ضروری است. خانه به عنوان امن ترین پناهگاه انسان در برابر آلودگی ها نیازمند هوای سالم و پاکی است که با این ۲۰ گیاه که در ادامه آورده ایم می تواند نفس شما را چاق کند! با این گیاهان آپارتمانی سموم هوا را تصفیه کنید و به راحتی نفس  بکشید. برای کاهش سموم در خانه و محل کار گیاهان آپارتمانی گزینه ای بسیار مناسب هستند. برای بهبود کیفیت هوایی که نفس می کشیم می توانیم راهی آسان انتخاب کنیم و چند گلدان را در جای جای خانه قرار دهیم. علاوه بر زیبایی و حس خوب زندگی که گل و گیاه به روح خانه می بخشند، با سموم و آلودگی های هوا هم مبارزه کنیم.

 

 

فروش اینترنتی افق کوروش

پوتوس (Epipremnum aureum)، یک گیاه آپارتمانی با رشد سریع برای تصفیه هوا

 

پوتوس (Epipremnum aureum)

 

پوتوس از خانواده گل شیپوریان است و رشدی بسیار سریع دارد. گودال های طلایی یا چاله های طلایی نیز به این گیاه گفته می شود اما معروف ترین نام آن در ایران، پوتوس است. این گیاه خانگی مناسب برای محیط داخلی منزل است و به راحتی با سموم و آلودگی های هوای خانه مقابله می کند. رنگ و لعاب زیبایی که پوتوس به محیط خانه می دهد واقعا دلربا و جذاب است. می توانید پوتوس را در گلدان و ظرف آب بگذارید.

رشد آنها آن قدر سریع است که می توانید با یک گلدان پوتوس کار خود را شروع کنید. در کمتر از چند ماه اگر نگهداری مناسبی داشته باشید و به خوبی به آب و خاک و نورش اهمیت دهید تکثیر می شود. پوتوس با سموم زایلن، بنزن، فرمالدئید و تری کلرواتیلن مقابله می کند و هوای پاک را به شما هدیه می دهد. بنابراین پیشنهاد م یکنیم به دلیل ماندگاری بالایی که این گیاه دارد حتما حتی شده یک شاخه پوتوس در آب نیز در منزل آپارتمانی خود نگهداری کنید.

 

۱۰ گیاه آپارتمانی پرفروش اما خطرناک برای کودکان و حیوانات

 

نخل کوتوله (Phoenix Roebelenii) با رشد کم و مقاومت بالا

 

نخل های کوتوله همان طور که از نام شان مشخص است از خانواده نخل هستند. یکی از گیاهان مفید تصفیه کننده هوا . رشد آنها آنچنان سریع نیست اما جلوه خاصی به خانه شما می دهند. ارتفاع نخل کوتوله، ۶ تا ۱۰ فوت رشد می کند در حالی که پایه های آنها به شش فوت نیز می رسد! این نخل تزئینی بسیار مقاوم است و می تواند سالها دوام بیاورد. نگران آب و خاک او نباشید، اما لطفا به هیچ گیاه و گلی در کنار خود بی تفاوت هم نباشید! نخل کوتوله با سموم فرمالدئید و زایلن در هوا مقابله می کند و می تواند هوای پاکی به شما تقدیم نماید.

 

 

گل اسپاتی فیلوم (Spathiphyllum) گیاه مناسب افراد پرمشغله

 

گل اسپاتی فیلوم (Spathiphyllum)

 

نیلوفرهای صلح که در ایران به گل اسپاتی فیلوم یا spathiphyllum شناخته می شوند، یک گیاه آپارتمانی مناسب برای افراد پر مشغله هستند. زیرا این گل های آپارتمانی به نور زیادی نیاز ندارد و با یک هفته آب دادن هم کنار می آیند. برگ های براق و سبز گل اسپاتی فیلوم، کاملاً مناسب برای هر جای اتاق است. این گل را در ابتدای راه زندگی‌اش با کود ملایم تقویت کنید تا رشد و شکوفه های سفید جذابش را بیشتر و بهتر ببینید.

اسپاتی فیلوم از جمله گیاهان ضد عفونی کننده و تصفیه کننده هوا قدرتمند است و با بنزن، مونوکسیدکربن، فرمالدئید، تری کلرواتیلن، زایلن مقابله می کند. شما در کنار این گل آپارتمانی زیبا هوای پاکی تنفس خواهید کرد.

 

فیلودندرون (Philodendron) گیاه مناسب آدم های فراموشکار

 

فیلودندرون که دارای بیش از ۴۰۰ گونه مختلف است در دسته خانواده گل شیپوریان قرار می گیرد. شاید جالب باشد بدانید نام این گیاه برگرفته از نام یونانی “philo” به معنی عشق و علاقه است. این گل زیبا علاوه بر جذابیت به فضاهای داخلی نیز هوای سالم هدیه می دهد. این گونه هم برای شما که شاید فراموش کنید به گل و گیاه برسید مناسب است! آبیاری متوسط ​​و نور غیر مستقیم خورشید نیاز فیلودندرون را برآورده می کند. فرمالدئید از آلودگی های موجود در هوای شهرهای بزرگ و آلوده است که این گیاه برای هوای سالم خانه شما به جدالش می رود.

 

 

گندمی یک گیاه آپارتمانی عالی برای تصفیه هوا

 

گندمی یک گیاه آپارتمانی عالی برای تصفیه هوا 

 

گیاهان گندمی (Chlorophytum comosum) گزینه مناسبی برای تازه واردان و کسانی است که سابقه بدی در نگهداری گیاهان دارند، می باشد! آنها در زیر نور خورشید غیر مستقیم رشد می کنند و تقریباً در هر شرایطی زنده می مانند. شاید باور نکنید اما گیاه گندمی در دمای پایین تر از ۲ درجه نیز زنده می ماند. پس برای کسانی که در آب و هوای سرد زندگی می کنند نیز مناسب است.

 

گیاهان خانواده گندمی ابتدا در مناطق استوایی و جنوب آفریقا شناخته شدند و حالا در سراسر جهان پرورش می یابند. گیاه گندمی با سموم فرمالدئید و زایلن موجود در هوای آلوده مقابله می کند و علاوه بر زیبایی خاص، هوای پاک و سالم هم هدیه می دهند.

 

بهترین نوشیدنی های طب سنتی برای روزهای آلوده

 

 

گل داودی (Chrysanthemum) یکی از گیاهان مفید ضدعفونی کننده هوا

 

حتما بخوانید  معرفی 10 گل و گیاه سایه دوست و مقاوم برای فضای کم نور در آپارتمان

گل های داوودی نه تنها یک گزینه عالی برای گل آرایی و تصفیه هوا هستند بلکه در خانه شما بسیار زیبا به نظر می رسند. خانواده گل های داودی به عنوان یکی از بهترین دستگاه های تصفیه هوا در هر محیطی شناخته می شوند. جریان هوای خوب، نور غیر مستقیم آفتاب و آبیاری (فقط با آب ولرم) مورد نیاز گل داودی است تا بتواند بهترین حالت رشد و سرزندگی را داشته باشد.

 

در میان حدود ۲۰۰ گونه این گل، برخی ممکن است برای شما حساسیت زا باشند. اما نگران نباشید. اگر برگ های بالایی این گل را لمس کنید و دستان خود را نشویید ممکن است دچار حساسیت شوید. گل داودی با سموم آمونیاک، بنز، فرمالدئید و زایلن موجود در هوای آلوده مقابله کرده و به شش های شما هوای پاک ارزانی می دارد.

 

 

فیکوس الاستیکا انتخابی مناسب در دسته گیاه آپارتمانی تصفیه هوا

 

فیکوس الاستیکا انتخابی مناسب در دسته گیاه آپارتمانی تصفیه هواست

 

گیاه فیکوس (Ficus elastica) همیشه سبز از هندوستان نشأت گرفته اند. خانواده فیکوس از جمله گیاهان بسیار مقاوم هستند که در تابستان آبیاری بیشتر و در زمستان آبیاری هفتگی را دوست دارند. خانواده فیکوس الاستیکا می توانند در یک گلدان کوچک رشد کنند و یا اینکه به یک درخت بزرگ در گلدان تبدیل شوند اگر به خوبی مواظبشان باشید. شما با داشتن بک گیاه فیکوس الاستیکا می توانید خود را از شر سموم زایلن، بنزن، فرمالدئید و تری کلرواتیلن موجود در هوا ایمن نگه دارید.

 

 

سرخس بوستون گیاه زیبای آپارتمان برای تصفیه و سم زدایی هوا

 

سرخس بوستون گیاه زیبای آپارتمان برای تصفیه و سم زدایی هوا

 

این گونه ی سرخس که به راحتی قابل رشد است به خاطر برگ های شمشیری اش معروف است که آن را برای یک سبد یا پایه آویز مناسب می کند. سرخس بوستونی رشد در محیط های مرطوب را دوست دارد و برای نگهداری در این فضاها سازگار است. آنها را به صورت منظم با آب پاشی سبک (غبارپاشی) مرطوب نگه دارید. فراموش نکنید آنها را در معرض نور غیر مستقیم خورشید، نزدیک پنجره ها، بالکن ها و پاسیوها قرار دهید. برای رشد بهتر سرخس بهتر است در زمستان کمی از نوک برگ ها را بچینید. این کار برای کمک به بازسازی و رشد در ماه های گرم سال موفقیت آمیز خواهد بود.

این گیاه که تعداد زیادش خانه شما را شبیه به یک جنگل انبوه و خوش آب و هوا می کند، با سموم فرمالدئید و زایلن مقابله کرده و یکی از گیاهان مفید ضدعفونی کننده هوا است.

 

 

نخل های آرکا (Chrysalidocarpus lutescens)

 

نخل های آرکا (Chrysalidocarpus lutescens)

 

نخل های آرکا برای فضاهای بزرگ عالی هستند. آنها از نظر دفع سموم یک نیروگاه قدرتمند تصفیه هوا هستند. این نخل ها حتی برای سگها و گربه ها هم سمی نیستند. در طول تابستان با آبیاری زیاد (چند بار در هفته) از آنها مراقبت کنید اما در زمستان می توانید به صورت هفتگی آنها را آبیاری کنید. بنزن، مونوکسیدکربن، فرمالدئید، تری کلرواتیلن، زایلن و دیگر آلودگی های موجود در هوا در حضور این گیاه فرصت رخ نمایی ندارند. نخل آرکا از جمله گیاهان بی نظیر ضدعفونی کننده هوا برای خانه و محل کار شماست.

 

گیاه آناناس Pineapple Plant برای درمان خروپف و ضدعفونی هوا

 

گیاه آناناس Pineapple Plant برای درمان خروپف و ضدعفونی هوا

 

مطالعه اخیر نشان داد که گیاهان آناناس در واقع می توانند خروپف شبانه را درمان کند. در حالی که آنها احتمالا هیچ سم و آلودگی را از هوا دفع نمی کنند، اما پژوهشگران ادعا می کند که گیاهان آناناس اکسیژن تولید می کنند و کیفیت هوا را در شب افزایش می دهند که همین مسئله می تواند کیفیت خواب را بهبود بخشد. بهبود کیفیت اکسیژن در شب می تواند خروپف و خرناس را قطع کند که این کارکردی بسیار عالی است! این گیاهان بسیار مقاوم هستند و با آب بسیار کم هم زنده می مانند. اما مراقب باشید که سرما را اصلا دوست ندارند. پس در فصول سرد سال بیشتر مراقب آن ها باشید، مخصوصا اگر کسی در خانه شما هست که خروپف می کند!

 

دراسینا یا خون سیاوشان، انتخابی مناسب برای تصفیه هوا در آپارتمان

 

دراسینا یا خون سیاوشان، انتخابی مناسب برای تصفیه هوا در آپارتمان

 

دراسینا Dracaena “Janet Craig” (Dracaena Deremensis)، در زبان فارسی به آن «خون سیاوشان» یا «درخت اژدها» هم می گویند تاثیرات جالبی دارد.  دراسینا می تواند تا ۱۵ فوت رشد کند و همین مسئله آنها را برای پر کردن فضاهای خالی و بزرگ به یک گزینه مناسب تبدیل می کند. این گیاه زیبا عاشق نور غیر مستقیم خورشید است اما تحت هیچ شرایطی نباید تحت تابش مستقیم آفتاب قرار بگیرد. هفته ای یکبار در ماه های گرم به دراسینا آب دهید اما مراقب باشید که مقدار زیاد آب باعث پوسیدگی ریشه دراسینا می شود. زایلن، تری کلرواتیلن و فرمالدئید در حضور گیاه دراسینا یا خون سیاوشان فرصت عرض اندام ندارند! داشتن یک دراسینا زیبا با این همه فواید فوق العاده به شما برای تصفیه هر چه بهتر محیط خانه تان توصیه می شود.

 

فیکوس بنجامین (Ficus benjamina) از جمله گیاهان ضدعفونی کننده هوا

 

فیکوس بنجامین، نوعی فیکوس و بومی جنوب شرقی آسیا است که معمولاً در داخل خانه رشد می کند. این گیاه می تواند بین دو تا ۱۰ فوت قد بکشد. مانند بسیاری دیگر از گل و گیاه آپارتمانی تصفیه هوای خانه، فیکوس ترجیح می دهد که در معرض نور مستقیم خورشید و هر هفته آبیاری شود. فرمالدئید، تری کلرواتیلن و بنزن سموم و آلودگی هایی هستند که با این گیاه می توانید از بین ببرید.

 

 

زبان مادر شوهر یا گیاه ماری (Sansevieria trifasciata)

سانسوریا گیاهی آپارتمانی برای تصفیه هوا

گیاهان زبان مادر شوهر می تواند تا دو متر ارتفاع داشته باشد. این یک گیاه با نگهداری کمی که می طلبد برای تازه کارها و افراد پر مشغله بسیار مناسب است. گیاه ماری بسیار مقاوم است. آنها را در جایی قرار دهید که تابش نور مستقیم را برای چند ساعت در روز داشته باشند. مراقب باشید به آنها آب زیاد ندهید زیرا در شرایط خشک رشد می کنند. گیاه زبان مادر شوهر یا گیاه ماری سموم و آلودگی هایی چون: فرمالدئید، تری کلرواتیلن، بنزن و زایلن را از بین می برد.

حتما بخوانید  16 نکته طلایی در مورد روش های نگهداری از لاکی بامبو در خانه

 

 

آلوئه ورا یک گیاه هوشمند برای تصفیه هوا و شناسایی آلودگی!

 

آلوئه ورا یک گیاه هوشمند برای تصفیه هوا و شناسایی آلودگی!

 

آلوئه ورا یا آلوورا (A. barbadensis) فقط به دلیل خاصیت ضد التهابی اش در ترمیم زخم ها و کمک به آفتاب سوختگی مفید نیست. پژوهشگران دریافته اند، که آلوئه ورا، در دسته بهترین گل و گیاه آپارتمانی تصفیه هوای خانه قرار می گیرد. آنها در اتاق های گرم و با نور مناسب رشد می کنند و در صورت زیاد بودن مواد شیمیایی مضر، روی برگهای آنها لکه های قهوه ای رشد می کند. بنابراین با خرید یک گیاه آلوئه ورا و گذاشتن آن در محیط خانه، علاوه بر مقابله با آلودگی های هوا، می توانید بفهمید چقدر محیط خانه درگیر آلودگی است.

 

خواص عجیب گیاه آلوورا

 

 

پیچک (Hedera) بهترین نوع گل و گیاه آپارتمانی برای تصفیه هوای خانه

 

ممکن است پیچک را در بسیاری از دیوارها و کنار دیگر درختان خارج از خانه دیده باشید. پژوهشگران ادعا می کنند که پیچک بهترین نوع گل و گیاه آپارتمانی برای تصفیه هوای خانه است. آنها در گلدان های کوچک به خوبی رشد می کنند و ترجیح می دهند بپیچند و بالا بروند. آنها در سبدهای آویز بسیار زیبا و عالی به نظر می رسند.

حتی می توانید در عرض چند روز یک برش قلمه بزنید چون میل به زندگی و سرعت تکثیر آنها بی نظیر است!  انواع سموم و آلودگی ها در هوای خانه از جمله فرمالدئید و بنزن در برابر پیچک محو می شوند.

 

 

آنتوریوم (Anthurium andraeanum)

 

گل آنتوریوم گونه ای عالی برای افزودن رنگ به هر اتاق است. آنها از هر ۳۶۵ روز سال ۳۰۰ روز گل می دهند. آنتوریوم عاشق نور خورشید به صورت غیر مستقیم است. بهتر است این گل را هفته ای یک تا دو بار سیراب کنید. آلودگی ها و سموم مختلفی از جمله فرمالدئید، آمونیاک، زایلن، تولوئن در حضور این گل نابود می شوند.

 

 

لیدی پالم (Rhapis excelsa) از جمله گیاهان ضدعفونی کننده هوا

 

لیدی پالم (Rhapis excelsa) از جمله گیاهان ضدعفونی کننده هوا

 

وقتی صحبت از گل و گیاه آپارتمانی تصفیه هوای خانه و محل کار می شود، لیدی پالم یک گزینه عالی است. از سموم و آلودگی هایی که لیدی پالم از بین می برد، می توان به فرمالدئید، آمونیاک و زایلن اشاره کرد.

 

 

آگلونما یک گیاه بی نظیر برای زیبایی و تصفیه هوا در خانه

 

آگلونما یک گیاه بی نظیر برای زیبایی و تصفیه هوا در خانه

 

آگلونما (Aglaonema) یکی از بهترین گزینه ها برای انتخاب گیاه آپارتمانی تصفیه هوا محسوب می شود. آنها بیشتر شرایط محیطی را تحمل می کنند اما در خاکی که دارای زهکشی مناسب باشد، دارای درجه حرارت مرطوب و دارای شرایط نور متوسط ​​تا کم باشد بهتر رشد می کنند. فرمالدئید و زایلن از جمله سموم و آلودگی هایی است که با آگلونما می توانید از بین ببرید و هوایی تازه تنفس کنید.

 

 

با سرخس استرالیایی تصفیه هوا در آپارتمان و محل کار بسیار آسان است

 

کیمبرلی کوئین یا سرخس استرالیایی (Nephrolepis obliterata) در شرایط خارج از منزل رشد می کند اما شما می توانید آن را در دسته گیاه آپارتمانی تصفیه هوا هم تصور کنید. این گیاه برای تازه کارها و مبتدیان بسیار مناسب است. زیرا شاخه های راست و باریک منحصر به فرد سرخس استرالیایی مراقبت چندانی نمی خواهد. کیمبرلی کوئین فرنس نیازی به هرس یا برش ندارد اما مطمئن شوید که آنها را با آب فراوان، به خوبی مرطوب نگه دارید و در ماه های گرم به طور منظم کود دهید. فرمالدئید و بنزن از جمله آلودگی هایی است که می توانید با سرخس از بین ببرید. یادتان باشد نور مستقیم خورشید برای سرخس آزار دهنده است.

 

 

نخل بامبو یک تصفیه کننده هوای عالی

 

نخل بامبو (Chamaedorea seifrizii) می تواند بسیار بزرگ شود (بین چهار تا ۱۲ فوت ارتفاع برای آنها طبیعی است). نخل بامبو را به عنوان دستگاه های فیلتراسیون فرمالدئید مطلق می شناسند. آنها علاوه بر اینکه برای حیوانات خانگی مناسب هستند، از معدود  گیاهان ضدعفونی کننده و پاک کننده های هوا هستند که دوز خوبی از نور آفتاب را دوست دارند. از آلودگی و سمومی که نخل بامبو از بین می برد را می توان به فرمالدئید، تری کلرواتیلن و بنزن اشاره کرد.

 

 

سخن پایانی برای خرید گیاهان آپارتمانی تصفیه کننده هوا

 

در شرایطی که امروزه با انواع و اقسام آلودگی ها دست و پنجه نرم می کنیم، اهمیت تصفیه هوا در خانه و محل کار امری بسیار ضروری است. شما با داشتن چند گیاه آپارتمانی می توانید در جای جای منزل خود هوای سالم تنفس کنید. هوایی که در فصول سرد سال با چالش وارونگی هوا روبرو می شود و در بهار با حساسیت های فصلی آزار دهنده است. درگیر تبلیغات دستگاه های تصفیه هوا نشوید. وقتی می توانید با یک گلدان هم حس طبیعت را تجربه کنید و هم هوای سالم به شش ها برسانید نیازی به تصفیه هوا به جز در موارد اضطراری ندارید. مطمئنیم که حضور گل در خانه شما حال اهالی منزل را هم بهتر می کند.

 

منبع: bhg

 

به نظر شما این مطلب چطور بود؟
[کل: ۱ میانگین: ۵]
باشگاه مشتریان افق کوروش

دیدگاه‌ها

5 × 4 =

همراه با افق کوروش

خرید اینترنتی افق کوروش
اینستاگرام افق کوروش

در مجله افق کوروش

بهترین روش های از بین بردن زردی مو بعد از رنگ و دکلره

بهترین روش های از بین بردن زردی مو بعد از رنگ و دکلره

زرد شدن موها بعد از دکلره یا رنگ کردن، اتفاقی است که احتمالاً خیلی از ما آن را تجربه کرده ایم. به طور معمول عوامل متعددی مثل استفاده از رنگ نامناسب و قرار گرفتن موهای رنگ شده در معرض نور مستقیم آفتاب موجب زرد شدن رنگ موها می شود. اما آیا راهکاری برای رهایی از شر موهای زرد و بد رنگ وجود دارد؟ آیا زردی مو بعد از دکلره امری طبیعی است یا می توان از این اتفاق جلوگیری نمود؟ در این مقاله از مجله کوروش می توانید با بهترین روش های مؤثر برای از بین بردن زردی موی رنگ ...
  • 119 بازدید
  • انتشار: ۰۵-۰۱-۰۰
روش های کنترل کیفیت مواد غذایی که تولیدکنند‌گان باید بدانند

روش های کنترل کیفیت مواد غذایی که تولیدکنند‌گان باید بدانند

18 آبان روز ملی کیفیت است. مدیریت کیفیت و تولیدات صنعتی، به عنوان مثال کنترل کیفیت مواد غذایی بر عهده‌ی بخش کنترل کیفیت است که در زبان انگلیسی به آن بخش Quality Control  یا به اختصار QC گفته می‌شود. در کنار کنترل کیفیت، همواره مهندسی کیفیت نیز مطرح است که به ایجاد روش‌هایی مشغول است تا کارخانه‌ها بتوانند به وسیله‌ی آن روش‌ها، از مرغوبیت و مشتری‌پسند بودن کالاهای خود مطمئن شوند. کنترل کیفیت عبارت است از اطمینان از تهیه و تولید کالا یا خدمات، طبق اصول و استاندارهای از پیش تعیین شده. کنترل کیفیت مجموعه عملیاتی مانند اندازه‌گیری و انواع ...
  • 1044 بازدید
  • انتشار: ۱۸-۰۸-۹۹
آداب و رسوم شب یلدا در شهرهای مختلف ایران؛ شب یلدای جالب و بامزه 3 استان ایران

آداب و رسوم شب یلدا در شهرهای مختلف ایران؛ شب یلدای جالب و بامزه ۳ استان ایران

شب یلدا آخرین شب ماه آذر و طولانی‌ترین شب سال است. آداب و رسوم شب یلدا یا شب چله در شهرهای مختلف ایران آن‌قدر جذاب و شنیدنی و البته خوش‌طعم و خوشمزه هستند که هر چه در مورد آن‌ها بگوییم کم گفته‌ایم. هر منطقه‌ای از ایران به توجه به فرهنگ، شرایط اقلیمی و آب و هوایی‌ و بالطبع مواد خوراکی و میوه‌هایی که در این فصل از سال خوردن آن‌ها مرسوم است، شب یلدا را به شیوه خودشان برگزار می‌کنند. برای مثال در آداب و رسوم شب یلدا شهر تهران در گذشته خوردن هندوانه و خربزه و انار در کنار ...
  • 4005 بازدید
  • انتشار: ۲۳-۰۹-۹۸