راهنمای انتخاب انواع رنگ رژگونه بر اساس رنگ پوست | مجله کوروش
خانه » سبک زندگی » راهنمای انتخاب انواع رنگ رژگونه بر اساس رنگ پوست

راهنمای انتخاب انواع رنگ رژگونه بر اساس رنگ پوست

  • منتشر شده در ۱۶-۱۲-۹۹
  • 120 بازدید
  • بدون دیدگاه

  • مدت زمان تقریبی مطالعه : 13 دقیقه
راهنمای انتخاب انواع رنگ رژگونه بر اساس رنگ پوست

در آرایش کردن صورت هیچ چیز به اندازه هاله های گلگون گونه در زمان لبخند زدن نمی تواند چهره شما را شاداب و سرحال نشان دهد. استفاده از رژگونه در آرایش صورت اهمیت زیادی بر زیبایی ما دارد. احتمالاً متوجه شده‌اید که برخی از رنگ‌های رژ گونه با رنگ پوست شما سازگارتر هستند و برخی دیگر روی پوستتان زیاد قرمز و یا بیش از اندازه تیره به نظر می رسند. دلیل این موضوع این است که تناژ طبیعی رنگ پوست شما تأثیر زیادی بر انتخاب لوازم آرایشتان دارد. شما برای انتخاب رنگ مناسب رژگونه مناسب باید حتماً به رنگ پوستتان توجه ویژه داشته باشد و از آرایش متناسب با چهره تان استفاده نمایید. در این مقاله از مجله کوروش می توانید با نکاتی مهم درباره انتخاب انواع رژگونه براساس رنگ پوست آشنا شوید.

 

 

برای انتخاب رنگ مناسب رژگونه، ابتدا رنگ پوست خود را شناسایی کنید

 

فروش اینترنتی افق کوروش

برای انتخاب رنگ مناسب رژگونه، ابتدا رنگ پوست خود را شناسایی کنید

 

در اولین مرحله از انتخاب رنگ مناسب رژگونه باید بدانید که رنگ طبیعی پوست شما چیست و چه رنگ رژگونه ای برای شما مناسب تر است. برای تشخیص تناژ رنگ پوست باید قسمتی از پوستتان را که کمتر در معرض آفتاب قرار گرفته و تغییر رنگ کمتری داده انتخاب کنید. به طور معمول پوست زیر چانه یا پشت گوش ها برای این کار قسمت مناسبی هستند. حالا یک کاغذ سفید کنار صورتتان بگیرید. ببینید که پوست شما در کنار کاغذ سفید بیشتر به قرمزی متمایل است یا به زردی.

 

پوست هایی که در دسته خیلی روشن قرار دارند، معمولاً سفید متمایل به قرمز هستند. پوست های روشن در عین حال که سفید هستند کمی متمایل به زرد نیز به نظر می رسند. پوست های متوسط معمولاً تناژ زیتونی دارند و پوست های تیره نیز که معمولاً به صورت برنزه به نظر می رسند و با یک نگاه کردن سریع می توانید این موضوع را تشخیص دهید. بعد از اینکه از طیف رنگی پوست صورتتان مطمئن شدید، می توانید رنگ رژ گونه مناسب خود را انتخاب کنید.

 

*بهترین انتخاب رژگونه برای پوست روشن رژگونه صورتی کمرنگ می باشد. این رنگ حالتی طبیعی به چهره هایی با پوست روشن می دهد. معمولاً برای پوست های روشن طیف رنگ های صورتی و بنفش مناسب تر است.

 

*اگر رنگ چهره شما متوسط است یعنی نه خیلی روشن هستید و نه خیلی تیره بهتر است برای آرایش کردن از رژگونه صورتی هلویی استفاده کنید. رنگ رژ گونه صورتی هلویی درخششی طبیعی و جذاب به چهره شما می بخشد.

 

*به منظور انتخاب رنگ مناسب رژگونه برای پوست گندمی که مایل به طلایی یا زیتونی است بهتر است از رنگ‌های گرم استفاده کنید. معمولاً رژگونه رنگ بژ رنگ‌های هلویی که تناژ گرم دارند برای این چهره ها مناسب تر هستند.

 

انتخاب رژگونه براساس رنگ پوست؛ پوست شما گرم است یا سرد؟

 

انتخاب رژگونه براساس رنگ پوست؛ پوست شما گرم است یا سرد؟

 

بعد از اینکه متوجه شدید رنگ پوست شما حدوداً سفید است یا تیره، باید گرم بودن یا سرد بودن رنگ چهره تان را نیز شناسایی کنید. به طور کلی پوست ما سه تناژ مختلف دارد. رنگ گرم، سرد و خنثی. برای تشخیص این موضوع باید دقت کنید که رنگ چهره شما بیشتر به چه طیف رنگی متمایل است. در ادامه می توانید بیشتر با انواع تناژ رنگ پوست آشنا شوید.

 

رنگ پوست سرد به حالتی گفته می شود که چهره در کنار رنگ سفید بیشتر متمایل به قرمز، هلویی، صورتی و آبی است.

به پوست هایی گرم گفته می شود که در آن ته مایه های طلایی، هلویی و زردی وجود دارد.

رنگ پوست خنثی نیز حالتی متعادل دارد و در عین حال می تواند مایل به زیتونی نیز باشد.

 

بهترین روش های تشخیص تناژ پوست

 

 

انتخاب رژگونه براساس رنگ پوست

 

انتخاب رژگونه براساس رنگ پوست

 

انتخاب رنگ مناسب روژگونه برای پوست های سرد

 

اگر رنگ پوست شما سرد است، رژگونه صورتی هلویی رنگ مناسبی برایتان است. به یاد داشته باشد که استفاده از رژگونه با ته رنگ نارنجی و برنز به هیچ عنوان برای پوست های سرد مناسب نیست و ممکن است کاملاً روی این تناژ رنگ پوست غیر طبیعی به نظر برسد. اگر رنگ پوست سردی دارید، برای انتخاب سایه‌ چشم نیز می‌توانید رنگ‌هایی با طیف آبی را انتخاب کنید. برای هماهنگی آرایشتان با رنگ پوست پیشنهاد می شود از رژ لب هایی با رنگ‌های قرمز مایل به صورتی یا بنفش استفاده کنید. معمولاً رژگونه برای پوست روشن باید کمرنگ باشد تا حالت چهره شما را برافروخته و قرمز نشان ندهد. هر چقدر طیف رنگ پوست تیره تر شود، می توانید از یک رنگ پررنگ تر برای گونه های خود استفاده کنید.

حتما بخوانید  انواع کانسیلر و نحوه استفاده از آن‌ها؛ با کدام رنگ کانسیلر نقایص پوست را بپوشانیم؟

 

 

انتخاب رنگ مناسب رژگونه برای پوست های گرم

 

انتخاب رنگ مناسب رژگونه برای پوست های گرم

 

اگر پوست شما رنگ گرمی دارد، احتمالاً رنگ صورتتان کمی متمایل به طلایی زرد و یا قهوه ای است. استفاده از رژگونه هایی با تناژ مرجانی و متمایل به آجری برای این رنگ پوست بسیار مناسب تر است. رژگونه صورتی هلویی و یا رژگونه با تناژ قرمز و صورتی به هیچ عنوان برای پوست های گرم مناسب نیست و روی پوست جلوه ای غیر طبیعی پیدا می کند. برای سایه چشم نیز می توانید از رنگ‌های خاکی و دودی استفاده کنید. به طور معمول رژ لب های قرمز تیره انتخاب مناسبی برای افرادی با پوست های گرم بسیار مناسب هستند..

 

 

انتخاب رنگ مناسب رژگونه برای پوست های خنثی

 

اگر رنگ پوست شما چندان متمایل به قرمزی و یا زردی نیست، احتمالاً در دسته تناژ رنگ پوست خنثی قرار دارید. برای انتخاب رنگ رژگونه شما آزاد هستید که از هر رنگی که دوست دارید استفاده کنید. به طور معمول برای انتخاب رنگ رژگونه و رژ لب پوست های خنثی هیچ محدودیتی وجود ندارد. تنها لازم است برای هماهنگی بیشتر رنگ آرایش و چهره تان، حتماً به رنگ موها و رنگ سایر لوازم آرایشتان نیز توجه داشته باشید.

 

 

انتخاب رنگ مناسب رژ گونه با توجه به رنگ لب ها

 

انتخاب رنگ مناسب رژ گونه با توجه به رنگ لب ها

 

موضوع دیگری که باید در زمان انتخاب رنگ مناسب روژگونه به آن توجه داشته باشید مربوط به هماهنگی رنگ لب های شما با رنگ گونه است. اینکه شما از چه رژ لبی استفاده می ‌کنید به طور مستقیم روی رنگ رژ گونه هایتان نیز تأثیر می گذارد. از طرف دیگر اگر تمایل به استفاده از رژ لب ندارید بهتر است به رنگ لب پایینی تان دقت کنید شما می توانید برای انتخاب رنگ رژ گونه از این رنگ استفاده نمایید یکی از طبیعی ترین رنگ‌هایی که دقیقاً با چهره شما هماهنگ خواهد بود. استفاده از این رنگ حتی با چهره ای بدون آرایش نیز جلوه زیباتری به صورت شما می دهد و موجب شاداب تر و جذاب تر به نظر رسیدن چهره می شود.

 

روش های حرفه ای انتخاب رژلب

 

 

چرا استفاده از رژگونه در آرایش اهمیت زیادی دارد؟

 

چرا استفاده از رژگونه در آرایش اهمیت زیادی دارد؟

 

زمانی که از رژگونه روی صورتتان استفاده می کنید، چهره شما را سرحال تر  می شود. تنها استفاده از مقدار کمی رژگونه روی صورت طبیعی شما می تواند رنگ و درخششی طبیعی به چهره تان اضافه کند که صورتتان را شاداب تر و سرحال تر از آنچه که هست نشان دهد. اما بهتر است دقت کنید که گاهی استفاده از رنگ نادرست برای رژگونه می‌تواند نتیجه عکس بگذارد و حالت نامناسبی به چهره ببخشد. زمانی که از رنگ نادرستی برای گونه هایتان استفاده می کنید، ممکن است چهره شما پیرتر به نظر برسد. معمولاً استفاده از رژگونه های با رنگ تیره چندان مناسب نیست و بهتر است از یک رنگ روشن و متناسب با تناژ رنگ پوستتان برای رژگونه استفاده نمایید.

 

 

انواع رژگونه و طریقه استفاده از آن

 

انواع رژگونه و طریقه استفاده از آن

 

به طور معمول رژگونه ها معمولاً به دو نوع پودری و مایع تقسیم می شوند که در ادامه می توانید بیشتر با هر یک از این گونه ها آشنا شوید.

 

روش استفاده از رژگونه پودری

 

یکی از رایج ترین انواع رژگونه که معمولاً طرفداران زیادی نیز دارد، رژگونه پودری است. شما برای استفاده از این نوع از رژگونه ها باید از یک براش استفاده کنید. برای این کار براش را کمی روی رژ گونه می کشید و سپس از آن برای آرایش صورت خود استفاده می کنید. معمولاً این سبک رژ گونه ها رنگ‌های متفاوتی دارند. برخی از آن ها مات هستند و برخی دیگر حالتی براق و اکلیلی دارند. شما می توانید از رژگونه های مات و براق در کنار هم استفاده کنید و با این روش به گونه های خودتان حجم دهید.

 

برای این کار لازم است که رژگونه مات متناسب با رنگ پوست خودتان در قسمت برجستگی گونه و درست روی استخوان گونه استفاده کنید. سپس برای حجم دادن به گونه ها و ایجاد سایه و روشن روی گونه، مقداری از رژگونه روشن و براق را روی بخش بالای گونه بزنید. این کار موجب می شود تا گونه های شما برجسته تر و جذاب تر به نظر برسد.

 

 

روش استفاده از رژگونه مایع

 

رژگونه مایع یا کرمی به نوعی از رژگونه گفته می ‌شود که حالتی مایع دارد. معمولاً برای استفاده از رژگونه مایع باید از یک اسفنج یا انگشتان خود استفاده کنید. این سبک رژگونه ها قدرت ماندگاری بالاتری دارند و از آنجایی که دارای رنگدانه های زیادی هستند به راحتی روی سطح پوست قرار می گیرند. اگر پوست خشکی دارید و قبل از استفاده از رژگونه از هیچ کرم پودری استفاده نکرده اید، بهتر است ابتدا پوست خود را با یک آبرسان نرم کننده ملایم نرم کنید و بعد از چند دقیقه از رژگونه مایع استفاده نمایید. این کار موجب می شود تا رژ گونه مایع به خوبی روی سطح پوست شما پخش شود و جلوه طبیعی تری پیدا کند.

حتما بخوانید  برای یک آرایش جذاب با ماسک کرونا این ترفندها را یاد بگیرید

 

جالب است بدانید که در ترندهای آرایشی ۲۰۲۱ استفاده از رژ گونه مایع به وفور دیده می شود و به کار بردن از رژگونه مایع با تناژ قرمز و صورتی به یکی از جدیدترین ترندهای آرایشی سال تبدیل شده است. اما به هر حال توصیه ما به شما این است که تنها زمانی از این رنگ استفاده کنید که مطمئن هستید با رنگ پوست شما هماهنگی دارد. معمولاً استفاده از این رنگ رژگونه برای پوست روشن و سرد مناسب تر از پوست های گندمگون و گرم است.

 

جدیدترین ترندهای آرایش ۲۰۲۱

 

 

چطور رژگونه بزنیم؟

 

چطور رژگونه بزنیم؟

 

یکی از مهم ترین نکاتی که باید بعد از انتخاب رژگونه بر اساس رنگ پوست و سایر عوامل در نظر داشته باشید مربوط به طریقه استفاده از آن است. شاید تناژ رنگ پوست شما با رژگونه صورتی هلویی هماهنگی خاص داشته باشد، اما زمانی که رژگونه خود را در قسمت مناسبی از صورتتان استفاده کنید، آن طور که باید جذاب به نظر نمی رسد. اولین قدم برای استفاده از رژگونه این است که برجسته ترین قسمت گونه خود را پیدا کنید. برای پیدا کردن این قسمت از صورتتان معمولاً روش های متفاوتی وجود دارد. اگر گونه های برجسته ای ندارید می تواند لب هایتان را جمع کنید تا گونه ها برجسته تر به نظر برسد و یا لبخندی مصنوعی بزنید و ببینید که برجستگی گونه شما دقیقاً در کدام قسمت قرار دارد.

 

برای استفاده از رژگونه باید دقیقاً خطی به موازات مردمک چشم هایتان در صورتتان در نظر بگیرید. سپس از این نقطه به سمت بخشی که به عنوان برجسته ترین قسمت گونه ها مشخص کردید، مقداری رژگونه بزنید. برای این کار همیشه براش را دقیقاً از قسمت زیر مردمک بر روی گونه ها و به سمت خارج از صورت و نزدیک گوش هایتان بکشید. موضوع مهمی که باید برای رژگونه زدن در نظر داشته باشید این است که سبک استفاده از رژگونه تان را بر اساس حالت صورتتان در نظر بگیرید.

 

 

طریقه استفاده از رژگونه با توجه به فرم صورت

 

طریقه استفاده از رژگونه با توجه به فرم صورت

 

در این بخش می توانید با بهترین روش های استفاده از رژگونه طبق حالت های مختلف صورت آشنا شوید.

 

*برای صورت های گرد باید رژگونه را از برجسته ترین قسمت صورتتان شروع کنید و در امتداد استخوان گونه ادامه دهید. این کار موجب می شود تا صورت شما استخوانی تر به نظر برسد.

 

*به منظور استفاده از رژگونه برای صورت های لاغر و استخوانی باید با حرکاتی دورانی روی برجسته ترین بخش گونه تان را رژگونه بزنید. سپس در امتداد استخوان گونه تا کناره های گوش این کار را ادامه دهید.

 

*اگر صورت کشیده ای دارید باید رژگونه را روی برجسته ترین قسمت گونه تان قرار دهید و کمی به کناره ها بکشید و مقداری از رژگونه را روی پشت پلک و چانه های تان نیز استفاده کنید. این کار موجب می شود تا صورت شما کمی پرتر و گردتر به نظر برسد.

 

*برای صورت های مربعی شکل باید رژگونه را دقیقاً روی برجسته ترین قسمت استخوان گونه و داخل حفره کناری گونه هایتان بمالید. هدف از این فرم رژ گونه زدن این است که با ایجاد مقداری سایه تیره در بخش زیر گونه ها، حالت مربعی صورت کمتر به چشم بیاید و بخش زیر گونه کمی تو رفته تر به نظر برسد.

 

 

منابع: beautyjunkees، wikihow

به نظر شما این مطلب چطور بود؟
[کل: ۶ میانگین: ۵]
باشگاه مشتریان افق کوروش

دیدگاه‌ها

چهارده − چهارده =

همراه با افق کوروش

خرید اینترنتی افق کوروش
اینستاگرام افق کوروش

در مجله افق کوروش

4 روش ایمن برای تمیز کردن کفپوش پارکت چوبی و لمینت

۴ روش ایمن برای تمیز کردن کفپوش پارکت چوبی و لمینت

  تمیز کردن کفپوش پارکت چوبی و لمینت به نحوی که آسیبی نبینند و کیفیت خود را از دست ندهند معمولا یکی از دغدغه‌های کسانی است که سطح کف منزل یا محل کارشان با کف‌پوش پارکت یا لمینت پوشیده شده است. 4 روش برای تمیز کردن کف‌پوش‌های پارکت و لمینت از سایت How to clean stuff در مجله کوروش بخوانید.  
  • 24034 بازدید
  • انتشار: ۰۹-۰۴-۹۷
خرید هدفمند

خرید هدفمند – تعریف و چگونگی انجام آن

    خرید کردن از فعالیت‌هایی است که چه بخواهیم و چه نخواهیم، انجام می‌شود. خرید کردن در اصل چیز بدی نیست و اگر وقت، حوصله و بودجه کافی داشته باشید، از لذت‌بخش‌ترین فعالیت‌ها مخصوصاً بین خانم‌ها است. اما اگر بدون هیچ هدفی و بدون شناسایی نیازهای خود وارد فروشگاه شوید، ممکن است کالایی را خریداری کنید که نه‌تنها هیچ کاربردی برایتان ندارند بلکه درنهایت باعث پشیمانی شما و خالی شدن جیبتان می‌شود. برای همین است که خرید هدفمند تعریف می‌شود.   خرید هدفمند چیست؟   شما در خرید کردن، به‌نوعی دادوستد می‌کنید. مبلغی را به فروشنده می‌دهید و بابت این مبلغ کالای موردنیاز خود را ...
  • 2653 بازدید
  • انتشار: ۰۴-۰۲-۹۷
معرفی بهترین برندهای ماسک موی ایرانی با قیمت مناسب

معرفی بهترین برندهای ماسک موی ایرانی با قیمت مناسب

انتخاب بهترین ماسک موی ایرانی موجود در میان برندهای مختلف در بازار کاری نسبتا دشوار است. اما برای اینکه بتوانیم با شناختی بهتر انتخاب کنیم بهتر است انواع ماسک مو را بشناسیم. سلامت مو تضمینی جدی برای زیبای هر انسانی است. اگر در دسته آن افرادی هستید که از سلامتی موی خود ناراضی هستید، بهتر است تا پایان این مقاله با ما همراه باشید. اگر موهای آسیب دیده، رنگ شده، مجعد و فر و یا خشک دارید حتما به اهمیت ماسک مو آشنا هستید. عوامل محیطی، سبک زندگی، آب و هوا و ژنتیک همه بر سلامت مو تاثیر می گذارند. ...
  • 148 بازدید
  • انتشار: ۲۰-۱۱-۹۹