عوامل تاثیرگذار بر رفتار خرید مشتری در صنعت خرده فروشی | مجله کوروش
خانه » خرده فروشی » عوامل تاثیرگذار بر رفتار خرید مشتری در صنعت خرده فروشی

عوامل تاثیرگذار بر رفتار خرید مشتری در صنعت خرده فروشی

  • منتشر شده در ۲۵-۱۱-۹۹
  • 193 بازدید
  • بدون دیدگاه

  • مدت زمان تقریبی مطالعه : 5 دقیقه
رفتار خرید مصرف کننده و مشتری در صنعت خرده فروشی

عوامل بسیار زیادی بر رفتار مشتری در استفاده از فروشگاه های مختلف خرده فروشی و اولویت بندی این فروشگاه ها برای خرید کردن تاثیرگذار است. اما به طور کلی چندین عامل نقش پر رنگی در رفتار مصرف کننده ایفا می کند. در این مقاله از مجله کوروش نگاهی به عوامل اصلی تغییر رفتار مشتری در فروشگاه خرده فروشی می اندازیم.

 

 

نقش کمپین های بازاریابی در رفتار مشتری خرده فروشی

 

فروش اینترنتی افق کوروش

 رفتار خرید مصرف کننده

 

کمپین های بازاریابی تاثیر شگرفتی بر رفتار مشتری و تصمیمات خرید آنها دارند. در صورت اجرای یک استراتژی قوی بازاریابی و انجام دقیق و منظم آن شاهد تغییر رفتار مشتریان خنثی خواهید شد. پیام کمپین های بازاریابی در صنعت خرده فروشی باید کاملا واضح باشند. علاوه بر واضح بودن پیام، مصرف کنندگان باید ترغیب شوند. اگر از پیام درستی در کمپین های بازاریابی استفاده شود، مصرف کنندگان و مشتریان حتی ترغیب به تغییر برندی که پیشتر به آن وفادار بودند، خواهند شد. کمپین های بازاریابی باید مدام محصولات و خدمات در فروشگاه های خرده فروشی را به مشتری یادآوری کنند. این یادآوری باید درباره خدماتی که مشتریان کمتر به آن توجه می کنند بیشتر باشد. خدماتی چون بیمه کالا و… .

 

 

تاثیر شرایط اقتصادی بر رفتار خرید مشتری

 

 رفتار خرید مصرف کننده

 

شرایط اقتصادی در مورد محصولات گران قیمت در صنعت خرده فروشی تاثیر زیادی در تعیین نوع رفتار مشتری دارد. شاید بتوان شرایط اقتصادی را عنصر اصلی تغییر رفتار مشتری و مصرف کننده در مورد محصولات گران قیمت عنوان کرد. بنابراین مصرف کنندگان باید آنقدر اعتماد به برند شما داشته باشند که بتوانند علی رغم این موضوع مهم با اعتماد خرید کنند. اعتماد در مشتری برای خرید محصولات گران قیمت، کم کم ایجاد می شود. مصرف کنندگان ابتدا محصولات ارزان تری را در مدت زمانی طولانی خرید می کنند. اگر از فروشگاه خرده فروشی شما رضایت داشته باشند، روند خرید خود را تغییر میدهند. این تغییر به سمت محصولاتی با قیمت بالاتر حرکت می کند. بنابراین علی رغم تاثیر شرایط اقتصادی، حس اعتماد در مشتری باعث وفاداری به برند تجاری شما خواهد شد.

 

 

تصمیمات شخصی مشتری خرده فروشی

 

 رفتار خرید مصرف کننده

 

رفتار مصرف کنندگان و مشتریان فروشگاه های خرده فروشی، تحت تاثیر عوامل شخصی نیز قابل تغییر است. این عوامل شامل اولویت ها، ارزش ها و سلایق است. این موضوع در مورد صنایع خرده فروشی چون مد و غذا بسیار پر رنگ است. با این حال تبلیغات و بازاریابی مناسب می تواند حتی بر روی این موضوع نیز تاثیر گذار باشد. شما با تبلیغات مناسب و استفاده از یک استراتژی هوشمندانه بازاریابی می توانید تاثیر شگرفی بر روی تصمیمات شخصی مشتری بر جای بگذارید.

 

 

تاثیر نفوذ گروهی بر روی رفتار خرید مشتری

 

 رفتار خرید مصرف کننده

 

فشار همسالان، همکلاسی ها، اعضای خانواده و آشنایان بر روی رفتار مشتری بسیار تاثیر گذار است. این که همسایگان به چه فکر میکنند و چه انجام می دهند نقش به سزایی در تصمیم گیری همه ما دارد. این موضوع همان چیزی است که از آن تحت عنوان روانشناسی اجتماعی و تاثیر آن بر رفتار خرید مصرف کننده یاد می شود. سطح تحصیلات و عوامل اجتماعی زیر مجموعه ای از همان نفوذ گروهی محسوب می شود. بنابراین صنعت خرده فروشی بدون درک مفهوم نفوذ گروهی و تاثیر آن بر رفتار مشتری موفقیت چندانی نخواهد داشت.

 

 

قدرت خرید  و تغییر رفتار مشتری در فروشگاه‌های خرده قروشی

 

 رفتار خرید مصرف کننده

 

یکی از نکات مهمی که باید به آن توجه کرد، درک قدرت خرید مشتری است. قدرت خرید بخشی از رفتار مشتری و مصرف کننده را شکل می دهد. متقابلا نقش مهمی در رفتار فروشگاه های خرده فروشی دارد. استراتژی بازاریابی نیز در این صنعت باید بر مبنای قدرت خرید مصرف کننده تدوین شود. تا زمانی که میلیاردر نباشید، قبل از خرید قطعا درباره بودجه آن فکر می کنید. یک محصول ممکن است بسیار عالی باشد و بازاریابی خوبی هم روی کیفیت آن صورت بگیرد اما اگر پول خرید آن را به عنوان مشتری نداشته باشید، قطعا آن را نخواهید خرید. تقسیم بندی مصرف کنندگان بر اساس ظرفیت خرید آنها بسیار مهم است. این موضوع به بازاریابی صنایع خرده فروشی بسیار کمک خواهد کرد. زمانی که قدرت خرید مصرف کنندگان مشخص شود، قطعا به نتایج بهتری در فروش دست خواهید یافت.

 

به نظر شما این مطلب چطور بود؟

خیلی بد »»»»»»»»»»»»»» خیلی خوب

باشگاه مشتریان افق کوروش

دیدگاه‌ها

8 − چهار =

همراه با افق کوروش

خرید اینترنتی افق کوروش

در مجله افق کوروش

اهمیت بازاریابی اومنی چنل و روش های مختلف برقراری تعامل برند

اهمیت بازاریابی اومنی چنل و روش های مختلف تعامل برند

بازاریابی اومنی چنل به عنوان یک رویکرد فروش چند کاناله از اهمیت ویژه ای برخوردار است. این نوع بازاریابی برای ایجاد یک تجربه خرید یکپارچه برای مشتری تنظیم شده است. استراتژی تبلیغات بر اساس رفتار و تعامل مشتری است نه یک تجربه جهانی برند. این بدان معنا است که رفتار مشتری مسیر بعدی را که او با آن مواجه می شود را تعیین می کند. به عبارت دیگر همه مشتریان تجربه یکسانی ندارند. در این مقاله از مجله کوروش به بررسی اهمیت بازاریابی اومنی چنل و روش های مختلف تعامل برندهای تجاری پرداخته ایم.
  • 234 بازدید
  • انتشار: ۰۹-۰۲-۰۰
تغییرات بازاریابی صنعت خرده فروشی

ضرورت های بازار خرده فروشی در ۲۰۲۱ با رویکردی به افیلیت مارکتینگ

نیازها و رفتارهای مصرف‌کننده به سرعت در حال تغییر هستند و ضرورت تغییرات استراتژیک‌‌ در بازار خرده فروشی محسوس است. بازاریابان صنعت خرده‌فروشی در سال‌های اخیر به ویژه با شروع پاندمی کرونا بسیار به چالش کشیده شده‌اند. آن‌ها همگام با تغییر عادات و ترجیحات سریع مشتری، مجبور به تغییر شده‌اند. در عین حال آن دسته از خرده‌فروشانی که نتوانسته‌اند خود را با تغییرات جدید وفق دهند، از ادامه راه باز مانده‌اند. در جمعه سیاه، خرید از فروشگاه‌های خرده فروشی ۵۲.۱ درصد در مقایسه با سال ۲۰۱۹ کاهش یافت. در سال ۲۰۲۰ میزان مصرف‌کنندگان آنلاین ۲۹ درصد در ایالات متحده رشد ...
  • 147 بازدید
  • انتشار: ۱۹-۱۱-۹۹
ترندهای طراحی بسته بندی در صنعت خرده فروشی در سال 2021

ترندهای طراحی بسته بندی در صنعت خرده فروشی سال ۲۰۲۱

طراحی بسته بندی در صنعت خرده فروشی از اهمیتی ویژه ای برخوردار است. تاثیر این موضوع در سال های اخیر و با قرار گرفتن در مسیر تجارت الکترونیک دو چندان شده است. پاندمی کرونا تعداد بسیار زیادی از افراد را به سمت خرید از پلتفرم های آنلاین خرده فروشی سوق داده است. مشتریان دیگر تجربه گشت و گذار در فروشگاه های فیزیکی را به ندرت دارند. حتی طراحی جذاب ترین وبسایت ها نمی تواند تجربه خرید فیزیکی از یک فضای تجاری را جبران کند. صاحبان مشاغل باید به دنبال خلاقیت های بیشتر در بازار رقابتی باشند. طراحی بسته بندی کالا ...
  • 134 بازدید
  • انتشار: ۰۵-۰۲-۰۰