8 راهکار عملی فروش بیشتر با استفاده از شبکه‌ های اجتماعی | مجله کوروش
خانه » رشد و توسعه فردی » ۸ راهکار عملی فروش بیشتر با استفاده از شبکه‌ های اجتماعی

۸ راهکار عملی فروش بیشتر با استفاده از شبکه‌ های اجتماعی

 • منتشر شده در ۰۸-۰۲-۹۸
 • 164 بازدید
 • بدون دیدگاه

 • مدت زمان تقریبی مطالعه : 11 دقیقه
8 راهکار عملی فروش بیشتر با استفاده از شبکه‌ های اجتماعی

 

یک مشکل قدیمی همیشه در مقوله فروش وجود داشته است: اگر می‌توانستیم نظر تعداد بیشتری از افراد را به صنعت و محصول خودمان جلب کنیم قطعا با ایجاد روابط جدید فروش بیشتری هم داشتیم. اما خبر خوب این است که این مشکل دیگر قدیمی شده است و شبکه‌ های اجتماعی منبع شگفت‌انگیز ارائه فرصت‌های خوب تجاری به شما هستند. اگر از طریق شبکه‌های اجتماعی و از راه درست آن وارد شوید بدون شک با ایجاد روابط مفید برای کسب و کار و موفقیت خود یک گام بزرگ برداشته‌اید. مقاله حاضر در رابطه با موفقیت و فروش بیشتر (نه بازاریابی) با کمک شبکه‌ های اجتماعی است. ۸ راه عملی فروش بیشتر با از طریق شبکه های اجتماعی را در مجله کوروش بخوانید.

 

۱- قورباغه‌ات را بجوشان

 

فروش بیشتر و شبکه‌ های اجتماعی؛ قورباغه‌ات را بجوشان

 

طبق یک افسانه قدیمی اگر قورباغه‌ای را در یک قابلمه آب داغ بگذارید با احساس گرما سریع شروع به پریدن می‌کند و از دست شما در می‌رود اما اگر یک قورباغه را در یک قابلمه آب سرد بگذارید و آب کم کم گرم شود و به جوش بیاید قورباغه متوجه این گرما نمی‌شود و پرشی هم صورت نمی‌گیرد و در نهایت در مشت شما باقی می‌ماند.

زمانی که به صورت آنلاین قرار است با افراد قرار بگذارید تهاجمی جلو نروید و قورباغه‌تان را به آرامی بجوشانید. در آن صورت حتی اگر داد بزنید از «قابلمه داغ بیرون بپر» هم به اندازه این جمله «کمی با هم در مورد کالایی که می‌خواهم به شما بفروشم با هم صحبت کنیم» تاثیرگذار نیست.

بهتر است خونسردانه شروع کنید و به آرامی فضا را گرم کنید. برای بلاگ پست بگذارید و آن‌ها را خیلی هوشمندانه توییت کنید. حتی اگر مخاطبان شما را نادیده بگیرند در آینده احتمال بیشتری وجود دارد که درگیر شما شوند. برای مثال اگر یک نفر در بلاگ شما کامنتی بگذارد و جمله خوشایندی در مورد شما بگوید و رد شود و برود این یک شروع خوب است. به گفته دکتر روچنا جین، که در زمینه روانشناسی رسانه‌های اجتماعی فعالیت می‌کند، زمانی که مردم شما را بیشتر ببینند بیشتر به شما علاقه پیدا می‌کنند. در واقع آشنایی بیشتر با شما باعث ایجاد جاذبه در طرف مقابل می‌شود به خصوص زمانی که به آن‌ها محتوا و اطلاعات ارزشمند بدهید.

 

۲- به مخاطب سود برسانید

 

فروش بیشتر و شبکه‌های اجتماعی؛ به مخاطب سود برسانید

 

سرعت تغییر دنیای رسانه‌ها حتی از سرعت جت هم بیشتر است اما در عین حال برخی چیزها در دنیای رسانه‌ها هرگز تغییر نمی‌کنند مثل «قانون طلایی شبکه‌ها» (شبکه اجتماعی یا هر شبکه دیگری). اما این قانون طلایی چیست؟ کاری که شما انجام می‌دهید باید به نفع مخاطب باشد. به یاد داشته باشید برای فروش بیشتر با شبکه‌ های اجتماعی شروع رابطه به منزله تماس‌های بعدی است. اگر این کار را درست انجام دهید مردم حتی قبل از این‌که با شما شخصا ارتباط برقرار کنند شما را فردی ارزشمند تلقی می‌کنند و در همان زمان شما هم بیکار نیستید و دارید قورباغه را آرام آرام می‌پزید.

۳- مثل هنری کیسنجر باشید

یک روایت مشهور در مورد هنری کیسنجر، وزیر امور خارجه سابق ایالات متحده وجود دارد. ظاهرا آقای کیسنجر از کارکرد کارمندانش به این شکل آگاه می‌شده است: من به این کار شما نگاه می‌کنم، این بهترین کار شماست؟ به این ترتیب کارمندان مجبور بودند به عقب برگردند و آن کار را برای کسب رضایت رییس به بهترین شکل ممکن انجام دهند. چرا؟ چون آقای رییس به شکل ملموس و واقعی و از نزدیک با آن‌ها در ارتباط بود و نمونه کارها را به صورت رندوم انتخاب می‌کرد به همین خاطر کارمندانش سعی می‌کردند همیشه بهترین عملکرد و اجرا را داشته باشند.

حتما بخوانید  20 ایده مهم و عملی برای موفقیت در شروع یک کسب و کار جدید

زمانی که قرار است از شبکه‌ های اجتماعی برای فروش بیشتر کمک بگیرید حتما این روش هنری کیسنجر را در پیش بگیرید. در واقع هیچ چیز جای ارتباط واقعی را نمی‌گیرد. زمانی که شما برای برقرار ارتباط تلاش نمی‌کنید در نظر بسیاری از مخاطبان غریبه باقی می‌مانید. حتی اگر این جمله را مرتب تکرار کنید که «محصولات من استاندارد و ارزشمند هستند» توجه کسی به شما جلب نخواهد شد چون خودتان برای این کار تلاشی نکرده‌اید.

 

۴- شجاع باشید

 

فروش بیشتر و شبکه های اجتماعی؛ شجاع باشید

 

بی میلی به برقراری تماس تلفنی یک امر رایج در سرتاسر دنیاست. البته این مسئله در مورد تماس‌های آنلاین هم صادق است. اغلب افراد در فضای اینترنت تمایلی به جواب دادن ندارند و بهتر است بگوییم در این زمینه نوعی هراس هم وجود دارد. جواب آن‌ها یا «خیر» است و یا این‌که معمولا عصبانی برخورد می‌کنند. دلیل این امر چیست؟ واقعیت این است که بیشتر مشتریان بر این باورند که فروشندگان به اندازه کافی در دسترس نیستند.

در دنیای آنلاین، تاکید زیادی بر مفهوم بازاریابی ورودی وجود دارد. به نظر هم می‌رسد که بازاریابی ورودی یک رویکرد عالی است. اما این به معنی فعالیت فعال نیست و معادل آنلاین تماس‌های سرد، مرده یا بد است. (اگر چه تماس های سرد حتما تماس‌های مرده نیستند).

در واقع بازاریابی ورودی مربوط به ایجاد تجربه‌های ارزشمند برای مخاطب است که تاثیر مثبتی بر مردم و بر کسب و کار شما داشته باشد. فرایند بازاریابی ورودی با جذب مشتری‌های بالقوه و مشتری‌های واقعی کسب و کار شما به وب سایت و وبلاگ شما از طریق محتوای مفید و مناسب انجام می‌شود. زمانی که این افراد از وب سایت یا وبلاگ شما بازدید می‌کنند از طریق ابزارهای مکالمه مانند ایمیل و چت، آن‌ها را متقاعد می‌کنید که این تجربه ارزشمند ادامه‌دار خواهد بود و درنهایت احساس لذتِ مشاور یا متخصص بودن را به آن‌ها می‌دهید.

برخلاف بازاریابی خارجی، در بازاریابی داخلی نیازی به جنگیدن برای جلب توجه مشتریان بالقوه خود ندارید. با تولید محتوای طراحی شده متناسب با نیازها و مشکلات مشتری‌های ایده‌آل، می‌توانید مشتری‌های بالقوه شایسته را جذب و برای کسب و کار خود اعتماد و اعتبار کسب کنید.

 

۴- خوش‌بین و مثبت باشید

 

فروش بیشتر و شبکه های اجتماعی؛ خوش بین و مثبت باشید

 

وقتی که برخی افراد با شجاعت برای توسعه کار خود آماده می‌شوند با خودشان این‌طور فکر می‌کنند: دارم یک آدم مهم می‌شوم پس وقتم ارزشمند است. سپس باد به غبغب می‌اندازند و از این‌که شخصیت جذابی دارند لذت می‌برند. چه کسی گفته آدم‌های مهم باید خودخواه و مغرور باشند؟ می‌دانستید آدم‌های موفق معمولا متواضع هستند؟

در حقیقت رمز موفقیت شما برای فروش بیشتر با شبکه‌ های اجتماعی نفوذ کلمات یا توییت‌های شما نیست. افرادی که به دیگران خدمت می‌کنند، افرادی که به دیگران کمک می‌کنند، آن‌هایی که کارهای خوب دیگران را به اشتراک می‌گذارند، این‌ها افرادی هستند که به خاطر شخصیت مثبت و خوش بین تاثیرگذارند.

 

۵- برای خرید پنجره‌ای آماده شوید

 

فروش بیشتر و شبکه های اجتماعی؛ برای خرید پنجره‌ای آماده شوید

 

زمانی که با مردم ارتباط برقرار می‌کنید باید این انتظار را داشته باشید که شما را وارسی کنند. زمانی که کسی می‌خواهد با شما ارتباط قرار کند حتما در مورد شما گوگل می‌کند تا اطلاعات جامعی در موردتان به دست بیاورد. مطمئن شوید زمانی که افراد می‌خواهند با شما ارتباط برقرار کنند و یا در مورد شما جستجو کنند شما آنلاین و در دسترس باشید و دقیقا در همان حالتی باشید که دوست دارید مردم شما را ببینند. تعیین این‌که چگونه نام برند تجاری و شهرت آنلاین خود را به مخاطبین معرفی می‌کنید به شدت بستگی به تاثیری دارد که مخاطبان از شما می‌گیرند. از سوی دیگر امروزه فروشگاه‌ها بیشتر به مکانی تفریحی تبدیل شده‌اند که مردم برای تماشای چیزهایی که دوست داشتنی هستند و از طریق تبلیغات برای‌شان مطرح شده است، به فروشگاه‌ها می‌روند. به این نوع گردش در فروشگاه‌ها خرید پنجره‌ای (ویترینی) یا Window Shopping می‌گویند.

حتما بخوانید  12 مورد از راههای آسان مبارزه با استرس که زندگی را برای شما دلپذیرتر می‌کنند

 

۶- شخصیت خود را به مخاطب بشناسانید

 

فروش بیشتر و شبکه های اجتماعی؛ شخصیت خود را به مخاطب بشناسانید

 

مردم با کسی ارتباط برقرار می‌کنند که دوستش دارند. اگر می‌خواهید فروش بیشتر از طریق شبکه های اجتماعی را تجربه کنید و با مخاطبان ارتباط برقرار کنید باید با آن‌ها مهربان و برای‌شان دلسوز باشید. اما بهترین راه برای به ثمر رساندن این مهم چیست؟

اجازه بدهید شخصیت شما بدرخشد. افرادی که شخصیتی خسته کننده دارند خیلی زود از یادها می‌روند و فراموش می‌شوند. برای مخاطبان شما شخصیت شما بسیار مهم است. اگر می‌خواهید شخصیتی به یادماندنی داشته باشید رسانه‌های اجتماعی بهترین وسیله برای شما هستند.

 

۷- در زمان مناسب آفلاین شوید

 

فروش بیشتر و شبکه های اجتماعی؛ در زمان مناسب آفلاین شوید

 

شبکه‌های  اجتماعی مکانی عالی برای آغاز گفتگو هستند. اما این بدان معنا نیست که تنها جای ممکن برای گفتگو با مخاطبان هستند. گاهی لازم است گفتگو با مخاطب در فضای آفلاین انجام شود.

با فرض این‌که قورباغه خود را درست کرده‌اید و آماده است می‌توانید مکالمه تلفنی را شروع کنید یا به صورت چهره به چهره با مخاطب خود ارتباط برقرار کنید.

پروسه فروش مثل یک ورزش ارتباطی است. بعد از این‌که مکالمه خود را آغاز کردید و برقراری ارتباط صورت گرفت یک دلیل خوب برای مکالمه آفلاین پیدا کنید و ببینید که در قبال آن چه چیزی به دست می‌آورید.

برخی رسانه‌ها و شبکه‌های اجتماعی مفید برای معرفی پروسه تولید و فروش عبارتند از:

 

توییتر

شبکه اجتماعی توییتر با قابلیت به اشتراک گذاری فیلم، عکس و نوشته در هر ساعتی از روز و از هر مکانی یکی از بهترین شبکه های اجتماعی برای فروش بیشتر است. اگر از ابزار «بافر» در توییتر استفاده کنید می‌توانید در هر ساعتی از شبانه‌روز پست ارسال کنید. بسیاری از شرکت‌های بزرگ، فعالان رسانه و مخاطبان عادی شما در شبکه اجتماعی توییتر حضور دارند و شما با استفاده از هشتگ به راحتی می‌توانید خودتان را به آن‌ها معرفی کنید.

 

اینستاگرام

اینستاگرام یک شبکه اجتماعی محبوب برای افراد مشهور، مدل‌ها، صاحبان صنایع و شرکت‌ها و برندهای تجاری بزرگ از سرتاسر دنیا و البته خیل عظیم مردم عادی است. فیلم و عکس دو عنصر اساسی در شبکه اجتماعی اینستاگرام هستند و شما با زمان شناسی درست و استفاده از هشتگ‌های داغ شده یا همان ترند می‌توانید محتوا و موضوعات جذاب مورد نظر خود را به سمع و نظر مخاطبان خود برسانید.

 

لینکدین

مخاطبان شبکه لینکدین عموما صاحبان مشاغل و افراد جویای کار هستند و این یعنی خیل عظیم مخاطبان فعال. برای ارتباط با مخاطبان در لینکدین در پست گذاری زیاده‌روی نکنید. روزی ۲ الی سه پست کافی است. در پست‌های لینکدین از کلمات کلیدی پراستفاده و نیز رعایت اصول سئو غافل نشوید.

 

یوتیوب

می‌دانید بیشترین ویدیوهایی که در گوگل سرچ می‌شوند از کدام شبکه اجتماعی نمایش داده می‌شوند؟ احتمالا درست حدس زدید: یوتیوب. برای فعالیت در شبکه اجتماعی یوتیوب هفته‌ای یک الی دو فیلم زیر دو دقیقه کفایت می‌کند. ویدئو را به سایت اصلی شرکت هم لینک بدهید و نامگذاری و برچسب‌های فیلم را هم درست و با دقت زیاد انتخاب کنید.

 

به این نوشته امتیاز بدهید
[مجموع: 1 میانگین: 5]

این مطالب را نیز از دست ندهید

8 روش موثر و جالب برای درمان ریشه‌ای فوبیا یا ترس سفر با هواپیما

۸ روش موثر و جالب برای درمان ریشه‌ای فوبیا یا ترس سفر با هواپیما

    شما هم از سفر با هواپیما می‌ترسید؟ فوبیا یا ترس سفر با هواپیما یکی از بزرگ‌ترین ترس‌های بشر ...
 • انتشار: ۱۰-۲۹-۹۷
بهترین و سالم‌ترین روغن آشپزی و پخت‌و‌پز از نظر پزشکان را بیشتر بشناسید

بهترین و سالم‌ترین روغن آشپزی و پخت‌و‌پز از نظر پزشکان را بیشتر بشناسید

  «روغن زیتون فرابکر» در بسیاری از رژیم‌های غذایی به منظور کاهش وزن، به عنوان روغن مجاز و اصلی ...
 • انتشار: ۰۲-۱۸-۹۷

دیدگاه‌ها

14 − یک =

در بلاگ افق کوروش

نحوه نوشتن خودبازبینی: چطور درباره خود بنویسیم؟

نحوه نوشتن خودبازبینی: چطور درباره خود بنویسیم؟

کلمه Self-review به معنی خودمروری یا خودبازبینی است. وقتی سخن از نوشتن خودبازبینی به میان می آید منظور نوشته ای است که شما را از نظر عملکرد و نقاط ضعف و قوت بررسی می کند. نوشتن خودبازبینی گرچه یک فعالیت ارادی و شخصی است؛ اما بایستی با تفکر همراه باشد. يعنى تصويرى که از خود منعکس مى‌کنيم به هدف ما وابسته باشد. باید به این فکر کنیم که آيا می خواهیم خود را به صورتی که هستیم توصیف کنیم یا بنابر موقعیت تصویری از خود ارائه می کنیم؟ اگر مصاحبه شغلی در پیش روی دارید، یا قرار است یک فرم اداری ...
 • 1358 بازدید
 • انتشار: ۱۵-۰۵-۹۷
چرا نمی توانیم درست تصمیم گیری کنیم؟

چرا نمی توانیم درست تصمیم گیری کنیم؟

  برای همه ما بارها در زندگی پیش آمده است که در تصمیم گیری دچار مشکل شده ایم. فرقی نمی کند که سن شما چقدر است؛ بعضی اوقات شرایطی پیش می آید که تصمیم گیری را سخت می کند و انجام درست آن بستگی به شما دارد که تا چه حد بتوانید شرایط و احساسات خود را کنترل کنید. همیشه این سوال در ذهن ما بوده است که چرا در بعضی مواقع نمی توانیم به درستی تصمیم گیری کنیم و آیا این مساله ناشی از مشکل روحی و روانی ما یا چیز دیگری است؟ ما در این مقاله به شما بیان می ...
 • 3460 بازدید
 • انتشار: ۲۴-۰۲-۹۷
3 دلیل منطقی که ثابت می‌کنند برای موفقیت تلاش کردن مهم تر از استعداد است

۳ دلیل منطقی که ثابت می‌کنند برای موفقیت تلاش کردن مهم تر از استعداد است

  همه ما در جوامعی زندگی می‌کنیم که در صورت موفق بودن به سرعت برچسب «آدم با استعداد» به آدم می‌زنند. در این جوامع افراد موفق عموما به عنوان کسانی شناخته می‌شوند که توانایی‌ها و استعدادهای فوق‌العاده‌ای دارند و به همین دلیل از سایر افراد متمایز می‌شوند. برای مثال یک بازیگر یا تاجر موفق حتما «استعدادش» را داشته است. شما چه فکر می‌کنید؟ آیا به نظر شما استعداد مهم‌تر است یا تلاش و سخت کار کردن؟ در این نوشتار از سایت Life Hack سه دلیل منطقی که ثابت می‌کنند برای موفق شدن تلاش کردن مهم‌تر از استعداد است را برای شما ...
 • 675 بازدید
 • انتشار: ۰۶-۱۰-۹۷
تا سال 2020 برای پیدا کردن شغل حتما باید این 10 مهارت را داشته باشید

تا سال ۲۰۲۰ برای پیدا کردن شغل حتما باید این ۱۰ مهارت را داشته باشید

  توسعه کسب و کار یک جمله به ظاهر ساده است اما واقعیت این است که هیچ وقت به وضوح مشخص نیست که برای رسیدن به این هدف باید روی چه چیزی تمرکز کنید. در واقع حالا شرایط به گونه‌ای پیش می‌رود که برای پیشرفت در شغل فعلی یا برنده شدن در بازار رقابت استخدام در یک شرکت معتبر باید به سلاح مهارت‌های متعددی مجهز باشید تا بتوانید از رقبا پیشی بگیرید. فرقی نمی‌کند چه در چه رشته‌ای تحصیل کرده‌اید یا قرار است در مصاحبه استخدامی کدام شرکت معتبر مورد ارزیابی قرار بگیرد. به گفته مجمع جهانی اقتصاد تا سال 2020 ...
 • 705 بازدید
 • انتشار: ۰۸-۱۱-۹۷
هوش هیجانی مهم‌تر است یا ضریب هوشی IQ؟ 7 روش عملی بالا بردن هوش هیجانی

هوش هیجانی مهم‌تر است یا ضریب هوشی IQ؟ ۷ روش عملی بالا بردن هوش هیجانی

  هوش هیجانی یا به اختصار (EI) یا (EQ) در سال‌های اخیر بسیار مورد توجه روانشناسان و جامعه شناسان بوده است. در حقیقت هوش هیجانی یا EQ یکی از رقبای اصلی مقوله‌ای به نام IQ یا ضریب هوشی و استعداد ذهنی است که تا پیش از این تصور می‌شد عامل اصلی موفقیت افراد مشهور و دانشمندان بزرگ بوده است. اما هوش هیجانی چیست، چه تاثیری در زندگی انسان دارد، افرادی با هوش هیجانی پایین چه خصوصیاتی دارند و 7 روش عملی برای بالا بردن و بهبود هوش هیجانی را از سایت Ornish Lifestyle Medicine در مجله کوروش بخوانید.
 • 328 بازدید
 • انتشار: ۲۶-۰۱-۹۸