طرز تهیه بلدرچین مجلسی به روش‌های شکم پر، کبابی، سوخاری و گریل

طرز تهیه بلدرچین مجلسی به روش‌های شکم پر، کبابی، سوخاری و گریل


9 آذر 1399 . زمان مطالعه: 8 دقیقه

خیلی بد »»»»»»»»»»»»»» خیلی خوب
طرز تهیه بلدرچین به روش‌های مختلف شکم پر، کبابی، سوخاری و ...
تخفیفات نیمه دوم شهریور افق کوروش

اگر تا به حال طعم بلدرچین را نچشیده‌اید، حال زمان آن رسیده که این گوشت مقوی و خوشمزه را امتحان کنید. بلدرچین در نقاط مختلف دنیا و شهرهای مختلف به روش‌های متفاوتی پخته می‌شود. از آنجایی که بلدرچین اندازه کوچکی دارد و در وعده می‌توان از ۲ عدد بلدرچین استفاده کرد. برای خوش طعم‌تر شدن بلدرچین باید آن را با مواد مختلفی مزه‌دار کنید و سپس با روش‌های متفاوتی مثل گریل کردن و سوخاری در فر یا در ماهیتابه، کبابی، شکم پر و خوراک و حتی لای پلو آن را پخت نمایید. در این مقاله می‌توانید طرز تهیه بلدرچین مجلسی رستورانی به چند روش مختلف را در مجله کوروش بخوانید.

فروش ویژه نوشیدنی و ماست افق کوروش

 

 

طرز تهیه بلدرچین مجلسی سوخاری به سبک آسیایی در فر

 

طرز تهیه بلدرچین مجلسی به روش‌های شکم پر، کبابی، سوخاری و گریل

 

زمان تقریبی پخت و آماده سازی: ۷۵ دقیقه

مواد لازم برای ۶ عدد بلدرچین

 

بلدرچین: ۶ عدد

سس باربیکیو یا ترکیب سیر و عسل: ۲ قاشق غذاخوری

جشنواره بازگشت به مدرسه

کنجد: ۲ قاشق غذاخوری

سس سیر و چیلی: ۱ قاشق غذاخوری

روغن کنجد: ۳ قاشق غذاخوری

عسل: ۲ قاشق غذاخوری

سیر خرد شده: ۳ حبه

زنجبیل تازه: ۱ قاشق غذاخوری

سس سویا کم نمک: ۱/۴ لیوان فرانسوی دسته‌دار

روغن: ۲ قاشق غذاخوری

 

طرز تهیه

 

تخفیفات بستنی افق کوروش

مرحله اول

 

برای شروع طرز تهیه بلدرچین مجلسی سوخاری رستورانی به سبک آسیایی در فر ابتدا باید همه مواد به جز بلدرچین و روغن را با هم ترکیب کنید و خوب هم بزنید. سپس مواد ترکیب شده را داخل یک کیسه پلاستیکی ضخیم بریزید. بعد بلدرچین را به مواد اضافه کنید و درب آن را ببندید و برای ۳۰ دقیقه در یخچال قرار دهید. چند بار مواد را تکان دهید تا خوب به خورد بلدرچین برود.

 

مرحله دوم

 

در مرحله دوم فر را با دمای ۱۹۰ درجه سانتی‌گراد روشن کنید و اجازه دهید در عرض ۳۰ دقیقه‌ای که بلدرچین مزه‌دار می‌شد، داغ شود. سپس یک تابه بزرگ آماده کنید و روغن را داخل آن بریزید. زمانی که روغن با حرارت متوسط روی گاز داغ شد، بلدرچین‌ها را داخل ماهیتابه بیندازید. همه طرف بلدرچین‌ها را درون روغن سرخ کنید تا رنگ آن تیره شود. حواستان باشد گوشت بلدرچین خیلی کوچک است و ممکن است سریع بسوزد، پس زود آن را زیر و رو کنید.

 

مرحله سوم

 

در این مرحله از طرز تهیه بلدرچین مجلسی رستورانی باید بلدرچین‌ها را داخل یک ماهیتابه مخصوص فر قرار دهید و کف تابه را کمی روغن بریزید. ظرف بلدرچین‌ها را برای ۲۰ تا ۳۰ دقیقه با دمای ۱۹۰ درجه سانتی‌گراد داخل فر قرار دهید.

بعد موادی که برای مزه‌دار کردن بلدرچین به آن اضافه کرده بودید را داخل یک ظرف بریزید و برای ۱۰ دقیقه با حرارت ملایم بجوشانید. در انتها می‌توانید بلدرچین‌های خوشمزه را همراه با این سس مخصوص سرو و نوش جان کنید.

 

طرز تهیه بلدرچین مجلسی رستورانی کبابی

 

طرز تهیه بلدرچین مجلسی به روش‌های شکم پر، کبابی، سوخاری و گریل

 

مواد لازم برای ۱ کیلو بلدرچین

 

بلدرچین: ۱ کیلو

لیمو ترش تازه: ۶ عدد

پیاز: ۲ عدد

زعفران: ۱ قاشق غذاخوری

سیر: ۴ حبه

پودر پاپریکا: ۳ قاشق غذاخوری

کره: ۱ قالب بزرگ

نمک و فلفل: به مقدار لازم

 

طرز تهیه بلدرچین مجلسی

ا

مرحله اول

 

طرز تهیه بلدرچین مجلسی به روش‌های شکم پر، کبابی، سوخاری و گریل

 

ابتدا برای آماده کردن بلدرچین باید آن‌ها را به وسیله قیچی از ناحیه شکم برش دهید و ۲ عدد سیخ در دو طرف بلدرچین فرو کنید، به طوری که هر دو سیخ از ناحیه پا عبور کنند. برای مزه‌دار کردن بلدرچین‌ها کره آب شده را با لیمو ترش، زعفران، نمک، فلفل، پودر سیر و پاپریکا ترکیب کنید. مواد را به کمک یک برس روی بلدرچین‌ها و داخل شکم آن بمالید. اضافه این مواد را نگه دارید و در زمان پخت پند بار روی مواد بزنید. توجه داشته باشید که اگر از سیخ چوبی برای کبابی کردن استفاده می‌کنید، حدود ۲ ساعت سیخ‌ها را در آب قرار دهید تا موقع کباب کردن نسوزند.

 

مرحله دوم

 

طرز تهیه بلدرچین مجلسی به روش‌های شکم پر، کبابی، سوخاری و گریل

 

برای کبابی کردن بلدرچین ابتدا آن را از سمت شکم بلدرچین که باز است روی حرارت قرار دهید. بعد از ۳ تا ۴ دقیقه که رنگ بلدرچین شروع به تیره شدن کرد، آن را بچرخانید. چند بار مواد را با برس روی بلدرچین بزنید و تا زمانی که همه طرف بلدرچین‌ها کمی تیره و کاملاً پخته شود به کبابی کردن آن‌ها ادامه دهید. اگر به باربیکیو دسترسی دارید، می‌توانید بلدرچین‌ها را بدون سیخ و روی باربیکیو گریل کنید.

 

طرز تهیه بلدرچین مجلسی رستورانی شکم پر

 

طرز تهیه بلدرچین به روش‌های مختلف شکم پر، کبابی، سوخاری و ...

 

مواد لازم برای ۳ عدد بلدرچین

 

بلدرچین: ۳ عدد

گردو رنده شده: ۱ قاشق غذاخوری

رب انار: ۱ قاشق غذاخوری

سیر: ۵ حبه

کشمش و آلو: به مقدار لازم

سبزیجات معطر خرد شده (گشنیز و جعفری و …): به مقدار لازم

آب لیمو ترش تازه: ۳ قاشق غذاخوری

روغن: ۲ قاشق غذاخوری

زعفران دم کرده: ۳ قاشق غذاخوری

نمک و فلفل: به مقدار لازم

 

طرز تهیه بلدرچین مجلسی

 

مرحله اول

 

برای درست کردن بلدرچین شکم پر ابتدا باید مواد لازم برای مزه‌دار کردن را با بلدرچین‌ها اضافه کنید. برای این کار، آب لیمو ترش، ۳ حبه سیر، ۲ قاشق روغن و ۳ قاشق زعفران و نمک و فلفل را با هم ترکیب کنید. سپس این مواد را با کمک قلم‌مو به همه بخش‌های بلدرچین بزنید و برای نیم ساعت تا ۴۰ دقیقه داخل یخچال قرار دهید.

 

مرحله دوم

در این مرحله سبزیجات معطر را با شعله ملایم و بدون روغن تفت دهید. سپس مقداری روغن به آن اضافه کنید و ۲ حبه سیر، رب انار، گردو و کشمش را به آن اضافه کنید و خوب هم بزنید. فر را با دمای حدود ۱۸۰ درجه سانتی‌گراد روشن کنید و اجازه دهید گرم شود.

 

مرحله سوم

 

بعد بلدرچین‌‌های مزه‌دار شده را از یخچال خارج کنید و این مواد را داخل شکم بلدرچین بریزید و با نخ و سوزن یا خلال دندان شکم آن را ببندید. سپس مقداری روغن داخل ماهیتابه بریزید و بلدرچین‌ها را در روغن زیاد سرخ کنید تا کمی سطح آن طلایی شود. سپس بلدرچین‌ها را داخل ظرف مخصوص فر قرار دهید و اجازه دهید برای ۳۰ دقیقه به خوبی پخته شود. اگر دوست داشته باشید می‌توانید به جای استفاده از فر، بلدرچین‌ها را داخل یک تابه رژیمی قرار دهید و مقداری آب به آن اضافه کنید تا خوب پخته شوند. مدت زمان پخت بلدرچین روی گاز به شعله گاز شما بستگی دارد. این روش از طرز پخت بلدرچین با برنج بسیار خوشمزه و لذیذ خواهد بود.

 

 

طرز تهیه بلدرچین مجلسی رستورانی سوخاری سرخ شده

 

طرز تهیه بلدرچین مجلسی به روش‌های شکم پر، کبابی، سوخاری و گریل

 

مواد لازم برای

 

بلدرچین: ۱ عدد

کره: به مقدار لازم

روغن زیتون: برای سرخ کردن

پودر سیر، نمک، فلفل و پاپریکا: به مقدار لازم

 

طرز تهیه

مرحله اول طرز تهیه بلدرچین مجلسی

 

ابتدا برای طرز پخت بلدرچین سرخ شده یا سوخاری باید کره یا روغن زیتون را داخل یک ماهیتابه بزرگ بیندازید و ماهیتابه را خوب بچرخانید تا تمام سطح آن خوب چرب شود. بلدرچین‌ها را با کمک نمک، فلفل، آب لیمو ترش تازه و کمی پاپریکا و پودر سیر مزه دار کنید. بعد از اینکه روغن داغ شد، بلدرچین‌هایی را که از شکم برش داده‌اید را به سمت شکم آن داخل روغن قرار دهید و پشت بلدرچین را با قاشق فشار دهید تا به خوبی سرخ شود.

 

مرحله دوم طرز تهیه بلدرچین مجلسی

 

بعد از اینکه یک سمت بلدرچین‌ها به خوبی پخته شد، آن را برگردانید. یک قاشق کره به داخل ماهیتابه و روی بلدرچین اضافه کنید تا بلدرچین‌ با عطر کره پخت شود و موقع سرخ کردن خشک نشود. این طرز پخت بلدرچین ساده بسیار خوشمزه و لذیذ است و طعم بی‌نظیری دارد.

کالابرگ الکترونیک