واکسیناسیون کرونا تجارت جهان را نجات نمی‌دهد؛ رستگاری خرده فروشی با دیتا - مجله کوروش
خانه » خرده فروشی » واکسیناسیون کرونا تجارت جهان را نجات نمی‌دهد؛ رستگاری خرده فروشی با دیتا

واکسیناسیون کرونا تجارت جهان را نجات نمی‌دهد؛ رستگاری خرده فروشی با دیتا

  • منتشر شده در 1399/11/14
  • 247 بازدید
  • بدون دیدگاه

  • مدت زمان تقریبی مطالعه : 5 دقیقه
واکسیناسیون-کرونا-تجارت-جهان

واکسیناسیون کرونا، رهبران تجارت جهانی را امیدوار کرده است. سال ۲۰۲۱ مجموعه جدیدی از چالش های سازمانی را به همراه خواهد داشت. اما در حال حاضر رهبران تجارت در این واقعیت دلخوش شده‌اند که واکسن از راه رسیده است. آنها معتقدند با شروع روند واکسیناسیون، از ۱۲ ماه آشفتگی گذشته عبور خواهند کرد. بنابراین سرمایه‌گذاران حوزه تجارت با شنیدن خبر خوش واکسیناسیون، برنامه ریزی عملیاتی خود را از حالت کوتاه مدت و حفظ بقا به سمت برنامه ریزی طولانی مدت تغییر می‌دهند. برای فهم بهتر این تغییر روند و بهره گیری از چشم انداز پیش روی رهبران تجارت جهان در روزگار پسا واکسیناسیون کرونا، شرکت Oxylabs تحلیلی ارائه کرده است. در ادامه این مقاله از مجله کوروش این تحلیل را مرور خواهیم کرد.

 

واکسیناسیون کرونا تجارت جهان را به اهمیت داده و دیتا می‌رساند

 

واکسیناسیون-کرونا-تجارت-جهان

فروش اینترنتی افق کوروش

 

در مرحله اول، توماس مونتویلا، مدیر ارشد بازرگانی در Oxylabs، معتقد است که شرکت های بیشتری شروع به اتخاذ یک استراتژی مبتنی بر داده برای سال آینده می‌کنند. موفقیت سازمانی در سال ۲۰۲۱ به توانایی مشاغل در تصمیم گیری بهتر و سریعتر مبتنی بر داده بستگی دارد که با توجه به کمیت و کیفیت داده های موجود تعیین می‌شود. داده های جایگزین، که داده های جمع آوری شده از منابع عمومی آنلاین هستند، به عنوان وسیله‌ای برای اطمینان از اطلاعات همه جانبه، همچنان به رشد محبوبیت خود ادامه می‌دهند.

 

واکسیناسیون-کرونا-تجارت-جهان

 

این افزایش اعتماد به داده های جایگزین، راهی سریعتر و کارآمدتر برای جمع آوری اطلاعات به سازمان ها می‌دهد. این یک تعداد مزایا را برای مشاغل فراهم می کند از جمله اینکه می‌توانند به طور موثر بر قیمت رقبا نظارت کنند، رفتار مشتری را ردیابی کنند، روند بازار را دقیق اندازه بگیرند و بفهمند رقبا چه محصولاتی را به بازار می‌آورند. برای دستیابی به این هدف، تیم های مهندسی باید زیرساخت‌های نظارت بر وب خود را بسازند و یا زیرساخت‌های جمع آوری و نظارت بر داده ها را تهیه کنند.

حتما بخوانید  استراتژی فروش اقساطی در فروشگاه‌های خرده فروشی

 

 

تجارت جهان بدون تحلیل داده واکسینه نخواهد بود!

 

واکسیناسیون-کرونا-تجارت-جهان

 

یکی دیگر از ملاحظات سال پیش رو از طرف گدیمیناس ریکویچیوس، مدیر مشارکت‌های استراتژیک در Oxylabs، در مورد اهمیت یک سازمان برای استفاده از حجم روزافزون داده های عمومی است مخصوصا در روزگار پسا کرونا. او معتقد است: نیاز بیشتر به سیستم های ذخیره سازی اختصاصی داده و اطلاعات، که منجر به انبار داده های مجازی میش‌ود ضروری است. ذخیره اطلاعات جمع آوری شده در انبار داده‌ها روشی حیاتی است. اما تفسیر داده‌های جمع آوری شده برای شرکت‌ها نیز به همان اندازه مهم خواهد بود. شرکت‌ها برای اینکه بتوانند برای کمک به شکل گیری و رشد سیاست‌های تجاری بینش ایجاد کنند.

 

ریکویچیوس می‌گوید ما همچنین می توانیم انتظار داشته باشیم که طی ۱۲ ماه آینده سرمایه گذاری بر دو حوزه افزایش یابد. شرکت‌ها برای هوش مصنوعی و فن آوری‌های مبتنی بر یادگیری ماشین افزایش بودجه خواهند داشت. با توجه به افزایش محبوبیت نرم افزار تجزیه و تحلیل داده‌های بزرگ در میان چندین سازمان برجسته جهان، می‌توان انتظار داشت که افزایش راه حل‌های مبتنی بر هوش مصنوعی افزایش یابد، که فرصت‌های زیادی را برای مشاغل ایجاد خواهد کرد. شرکت‌هایی که قبلاً در طی همه گیری و پاندمی کرونا در خطوط انتقال داده هوشمند سرمایه گذاری کرده‌اند، در مقایسه با شرکت‌هایی که کاهش هزینه را انتخاب کرده‌اند، برنده بزرگ خواهند بود.

 

 

تجارت جهان امیدوار به واکسیناسیون قانون آزادی استخراج داده از وب!

 

واکسیناسیون-کرونا-تجارت-جهان

 

گریباوسکاس، مشاور حقوقی Oxylabs، نیز معتقد است در سال ۲۰۲۱ شاهد رشدی در اتکا به داده‌ها خواهیم بود. او می‌گوید امسال نیز شاهد تغییرات نگرش بلندمدت نسبت به scraping وب (استخراج داده از وب) داریم. وقتی داده و اطلاعات از یک یا چند سایت مختلف جمع‌آوری شود و در فرمت مدنظر ذخیره شود در واقع وب اسکرپینگ رخ داده است. انتظار می‌رود که این استاندارد برای جمع‌آوری داده‌های وب برای خرده‌فروشی، تجارت الکترونیک، امور مالی، نظارت برند، تایید تبلیغ و امنیت سایبری نگهداری شود.

حتما بخوانید  خرده فروشی سنتی برنده است یا خرده فروشی مدرن؟

 

جشنواره با صرفه ترین بازار افق کوروش

واکسیناسیون-کرونا-تجارت-جهان

 

در حالی که نظرات پیرامون وب اسکرپینگ تغییر می‌کند، سال آینده نیز از نظر حقوقی حساس خواهد بود. گریباوسکاس ادامه می‌دهد: همه به پرونده دادگاه عالی آمریکا چشم دوخته‌اند. قانون تقلب و سو استفاده (CFAA)، که مرزهای قانونی دسترسی غیرمجاز به اطلاعات را ترسیم می‌کند، امسال موضوعی مهم است. در صورت تصویب، مشاغل مبتنی بر داده و دیتا می‌توانند دسترسی به اطلاعات بخش عمومی اینترنت را از دست بدهند.

 

خیلی بد »»»»»»»»»»»»»» خیلی خوب
باشگاه مشتریان افق کوروش

دیدگاه‌ها

دو + 8 =

همراه با افق کوروش

جشنواره با صرفه ترین بازار
خرید اینترنتی افق کوروش

در مجله افق کوروش

نکات مهم در مکان یابی برای راه اندازی کسب و کار فرانچایز

نکات مهم مکان یابی برای راه اندازی کسب و کار فرانچایز

مکان یابی در کسب و کارهای فرانچایز از مسائل و موضوعاتی است که باید به آن اهمیت زیادی داد. قطعا بسیاری از افرادی که به دنبال راه اندازی کسب و کار زنجیره ای هستند، بارها از اهمیت و ضرورت انتخاب مکان و موقعیت مناسب در مرحله های اولیه کار شنیده اند. مکان یابی مناسب جزء مهم موفقیت در راه اندازی کسب و کار فرانچایز محسوب می شود. برای شروع کسب و کار زنجیره ای بهتر است به معنای واقعی کلمه جستجو کنید تا بتوانید یک نقطه بی عیب و نقص کامل را پیدا کنید. در این مقاله از مجله کوروش ...
  • 306 بازدید
  • انتشار: 1400/06/09
روش های تسلط در بازاریابی اومنی چنل در صنعت خرده فروشی

روش های تسلط در بازاریابی اومنی چنل در صنعت خرده فروشی

یکی از نکات مهمی که در بازاریابی اومنی چنل در صنعت خرده فروشی بسیار مهم است توجه به جزئیات نحوه اجرای این این نوع استراتژی بازاریابی است. البته نباید بحث زیرساخت‌ها را نیز در ابتدای ماجرا نادیده گرفت. روش های بازاریابی در کانال های مختلف متناسب با مخاطبان خاص صورت می گیرد. اما در این میان یکسری موارد کلی در اجرای این نوع استراتژی وجود دارند که باید به آن ها توجه کرد. در این مقاله از مجله کوروش نگاهی به نکات مهم بازاریابی اومنی چنل در صنعت خرده فروشی انداخته ایم.
  • 424 بازدید
  • انتشار: 1400/04/09
خرده فروشی چیست

خرده فروشی چیست و چه اهمیتی دارد؟

خرده فروشی چیست ؟ خرده فروشی به معنای فروش کالا به کاربران نهایی برای استفاده توسط مصرف کنندگان یا خریداران است. این فروش می تواند مستقیم و یا غیر مستقیم باشد. در نوع مستقیم آن فروش محصول و یا کالا مستقیما از تولید کننده به خریدار صورت می گیرد. در نمونه غیر مستقیم آن، یک فروشگاه خرده فروشی، پلتفرم آنلاین، تلفن همراه و یا حتی یک کاتالوگ طی پروسه خرید و فروش به عنوان واسطه میان مصرف کننده و تولید کننده قرار می گیرد. در این نوع خرده فروشی، تولیدکننده مقادیر بالایی محصولات را به خرده فروشان فروخته و آن ...
  • 2093 بازدید
  • انتشار: 1400/04/15