وزن استاندارد یک سیخ کباب کوبیده برای هر نفر دقیقا چند گرم است؟ | مجله کوروش
خانه » آشپزی » وزن استاندارد یک سیخ کباب کوبیده دقیقا چند گرم است؟

وزن استاندارد یک سیخ کباب کوبیده دقیقا چند گرم است؟

  • منتشر شده در ۱۵-۰۴-۰۰
  • 3175 بازدید
  • بدون دیدگاه

  • مدت زمان تقریبی مطالعه : 7 دقیقه
وزن استاندارد یک سیخ کباب کوبیده

اگر تا به حال تجربه در درست کردن کباب کوبیده در خانه را داشته باشید، می دانید که این کار نیاز به مهارت و توجه زیادی دارد. تنها کمی بی توجه به نکات و فوت و فن های طرز تهیه کباب کوبیده می تواند آن را از روی سیخ جدا کند. از طرف دیگر وزن استاندارد کباب کوبیده برای هر سیخ باید به میزان مشخصی باشد. این موضوع معمولاً هم برای تهیه کباب کوبیده خانگی و هم کباب کوبیده رستورانی اهمیت زیادی دارد. در این مقاله از مجله کوروش می توانید با اندازه استاندارد هر سیخ کباب کوبیده برای یک نفر و نکات و فوت و فن های تهیه کباب کوبیده آشنا شوید.

 

 

فروش اینترنتی افق کوروش

وزن استاندارد یک سیخ کباب کوبیده برای هر نفر چقدر است؟

 

وزن استاندارد یک سیخ کباب کوبیده برای هر نفر چقدر است؟

 

به طور معمول وزن استاندارد کباب کوبیده برای هر سیخ باید ۷۵ گرم باشد. این میزان استاندارد هم برای یک نفر ایده آل است و هم به خوبی روی سیخ قرار می گیرد و حالت منسجمی پیدا می کند. درواقع این اندازه استاندارد سیخ کباب کوبیده از سوی صنف رستوران ها به آن ها اعلام شده است و رستوران هایی که کوبیده آن ها وزن کمتری دارد، متخلف شناخته می شوند. این میزان وزن استاندارد کباب کوبیده برای تعیین قیمت کباب اهمیت زیادی دارد و باید مورد توجه قرار بگیرد.

اگر قصد دارید در خانه نیز کباب کوبیده درست کنید، باید بدانید که وزن استاندارد کباب کوبیده باید بین ۶۵ تا نهایتاً ۱۲۵ گرم باشد. توجه داشته باشید که این وزن خالص گوشت و پیاز در کباب کوبیده است و نباید در ترکیب آن به هیچ عنوان از آرد، پودر نان یا حتی سویا استفاده شود. مقدار گوشت کباب کوبیده برای ۱۰ نفر نیز درست با همین روش اندازه گیری می شود. تنها لازم است برای هر سیخ ۶۵ تا ۱۲۵ گرم گوشت در نظر بگیرید.

 

 

بیشتر بخوانید » رازها و فوت و فن های کباب کوبیده خوشمزه رستورانی «

 

 

اندازه استاندارد سیخ کباب کوبیده چقدر است؟

 

حتما بخوانید  طرز تهیه خوراک مرغ و قارچ مرحله به مرحله

اندازه استاندارد سیخ کباب کوبیده چقدر است؟

 

عرض سیخ مورد استفاده برای کباب کوبیده باید حدود ۲/۵ سانتی متر باشد. ضخامت بیشتر یا کمتر سیخ کباب کوبیده می تواند موجب وا رفتن آن شود. از طرف دیگر اگر شما از سیخی استفاده می کنید که ضخامت آن متفاوت است، باید به همان میزان از مقدار کمتر یا بیشتری از گوشت استفاده کنید. این کار از ریختن و وا رفتن کباب کوبیده از روی سیخ جلوگیری می کند.

 

 

نکات و فوت فن های مهم در مورد اندازه ها در طرز تهیه کباب کوبیده مجلسی

 

نکات و فوت فن های مهم در مورد اندازه ها در طرز تهیه کباب کوبیده مجلسی

 

 

برای درست کردن کباب کوبیده از نوع و مقدار گوشت مناسبی استفاده کنید

 

برای درست کردن کباب کوبیده از نوع و مقدار گوشت مناسبی استفاده کنید

 

برای درست کردن کباب کوبیده در منزل ابتدا باید بدانید که گوشت کباب کوبیده چگونه باشد. بهترین گوشت برای درست کردن کباب کوبیده گوشت ران یا سردست گوساله تقریباً کم چرب است. می توانید برای اینکه کباب شما چرب و خوشمزه شود از ترکیب گوشت گوساله و گوسفند نیز استفاده کنید. برای این کار باید مقدار گوشت گوسفندی نسبت به گوشت گوساله ۳ به ۱ باشد. گوشتی که برای این کباب استفاده می شود باید حتماً دو بار چرخ شود تا انسجام بیشتری داشته باشد. به طور حدودی هر ۲۵۰ گرم تا ۳۰۰ گرم گوشت برای ۴ سیخ کباب کوبیده لازم است.

 

 

برای تهیه کباب کوبیده از مقدار نمک مناسبی استفاده کنید

 

برای تهیه کباب کوبیده از مقدار نمک مناسبی استفاده کنید

 

میزان نمک کباب کوبیده نقش مهمی در طعم آن دارد. طبق وزن استاندارد کباب کوبیده باید به هر نیم کیلو گوشت چرخ کرده حدود ۵ گرم نمک اضافه کنید. ۵ گرم نمک مساوی با یک قاشق چای خوری سر صاف است.

 

 

در طرز تهیه کباب کوبیده مجلسی حتماً به مقدار پیاز توجه کنید

 

در طرز تهیه کباب کوبیده مجلسی حتماً به مقدار پیاز توجه کنید

 

برای تهیه ۴ سیخ کباب کوبیده شما به ۱ پیاز متوسط نیاز دارید. باید پیاز را حتماً با رنده ریز خرد کنید. سپس بدون اینکه آن را فشار دهید، آب اضافی پیاز را از ظرف خارج کنید. این کار از نرم شدن و وا رفتن کباب کوبیده جلوگیری می کند.

حتما بخوانید  طرز تهیه حلیم زنجانی مرحله به مرحله

 

 

برای سیخ زدن کباب کوبیده حتماً از سیخ و مقدار گوشت مناسبی استفاده کنید

 

برای سیخ زدن کباب کوبیده حتماً از سیخ و مقدار گوشت مناسبی استفاده کنید

 

استفاده از سیخ کباب کوبیده با پهنای مناسب و از طرفی برداشتن مقدار مناسبی گوشت نقش مهمی بر نتیجه کار دارد. سعی کنید نسبت کباب و سیخ را متناسب انتخاب کنید. وزن کباب کوبیده برای هر نفر ۷۵ گرم الی ۱۰۰ است. سیخی که برای این میزان گوشت استفاده می شود باید ضخامت ۲/۵ سانتی متری داشته باشد. پس اگر ضخامت سیخ کمتر است، از گوشت کمتری استفاده کنید. قرار دادن میزان کمتر کباب روی سیخ موجب می شود تا خیلی راحت روی حرارت بسوزد و یا کباب خشک شود. توجه داشته باشید که برای جلوگیری از وا رفتن گوشت روی سیخ بهتر است گوشت را خوب ورز دهید. سپس آن را برای حداقل ۱ ساعت در یخچال قرار دهید.

 

 

بیشتر بخوانید » طرز تهیه کباب کوبیده آبدار و حرفه ای رستورانی «

 

 

جمع بندی نهایی

 

کباب کوبیده یکی از لذیذترین غذاهای ایرانی است. به عنوان آموزش کباب کوبیده در خانه باید به مقدار گوشت و اندازه استاندارد سیخ کباب کوبیده توجه ویژه داشته باشید. یکی از مهم ترین مشکلاتی که معمولاً خیلی از ما در زمان درست کردن کباب کوبیده با آن مواجه می شویم، ریختن کباب از روی سیخ است. از همین رو آشنایی با اندازه استاندارد سیخ کباب کوبیده و وزن گوشت می تواند به شما کمک کند تا یک کباب حرفه ای و خوشمزه در خانه درست کنید. در انتها هم بد نیست بدانید مقدار کالری در یک سیخ کباب کوبیده با وزن ۱۰۰ گرم ۲۶۸ کالری است.

 

 

به نظر شما این مطلب چطور بود؟

خیلی بد »»»»»»»»»»»»»» خیلی خوب

باشگاه مشتریان افق کوروش

دیدگاه‌ها

5 × 4 =

همراه با افق کوروش

خرید اینترنتی افق کوروش

در مجله افق کوروش

طرز تهیه و نکات دلمه کلم برگ مجلسی تبریزی با رب انار+دلمه کلم شهرهای مختلف

طرز تهیه و نکات دلمه کلم برگ مجلسی تبریزی با رب انار+دلمه کلم شهرهای مختلف

  دلمه به هر شکلی که طبخ شده باشد یکی از خوشمزه‌ترین و لذیذترین پیش غذاهای مجلسی و البته یک وعده لذیذ برای ناهار و شام است. دلمه را به روش‌های مختلف با برگ درخت مو یا درخت انگور و نیز انواع سبزیجات و سیفی‌جات دیگر مثل برگ کلم سفید و قرمز هم درست می‌کنند. طرز تهیه دلمه کلم پیچ یا کلم سفید یا کلم برگ مجلسی تبریزی با رب انار و رب گوجه فرنگی، طرز تهیه دلمه کلم برگ در شهرهای مختلف مثل بروجرد و سنندج و نکات مهم خوشمزه شدن دلمه برگ کلم را در مجله کوروش بخوانید.
  • 121434 بازدید
  • انتشار: ۰۹-۰۹-۹۸
طرز تهیه شیرینی فرانسوی گلت سیب و دارچین + طرز تهیه خمیر گلت

طرز تهیه شیرینی فرانسوی گلت سیب و دارچین + طرز تهیه خمیر گلت

گلت Galette (به معنای «کیک تخت») اصطلاحی است که در آشپزی فرانسوی برای انواع مختلف کیک‌های پوسته گرد یا فرم آزاد، یا در مورد گلت برتون (به فرانسوی: Galette bretonne) استفاده می‌شود. برتون، کلوچه‌ای است که با آرد گندم سیاه تهیه و معمولا داخل آن با مواد مختلفی، پر و مزه‌دار می‌شود. همچنین اصطلاح گلت معمولا به شیرینی‌هایی گفته می‌شود که به عنوان کلوچه‌های بزرگ توصیف می‌شوند. انواع مختلفی گلت وجود دارند که می‌توان با میوه‌ها و حتی مواد غذایی مختلف تهیه کرد. خمیر آن هم به شیوه‌های مختلفی تهیه می‌شود. ما در این مطلب از مجله کوروش قصد داریم ...
  • 811 بازدید
  • انتشار: ۲۸-۱۱-۹۹
طرز تهیه گمنه بوشهری به ۳ روش مختلف + خواص مفید بلغور گندم یا للک

طرز تهیه گمنه بوشهری به ۳ روش مختلف + خواص مفید بلغور گندم یا للک

جنوبی‌ها گاهی برای تنوع دادن به سبد غذایی‌شان، از گِمنه یا لَلَک، به جای پلو یا در کنار آن استفاده می‌کنند. گمنه که بلغور گندم خیلی ریز و شکل و شمایلش هم مثل برنج نیم‌دانه است، حسابی در استان بوشهر و خوزستان طرفدار دارد و آن هم به خاطر خواص مفید و البته تا حدی قیمت مقرون‌ به‌صرفه‌اش است. گمنه را جنوبی‌ها معمولا در کنار برنج ساده و در رستوران‌ها به عنوان یک غذای سنتی خوشمزه سرو می‌کنند. در کنار آن هم غذاهای دریایی مثل ماهی و میگو می‌خورند. گمنه را در شهرهای جنوب کشور به روش‌های مختلفی درست می‌کنند. ...
  • 1321 بازدید
  • انتشار: ۲۶-۱۱-۹۹