راهنمای انتخاب بهترین رنگ لباس مناسب با رنگ پوست شما

راهنمای انتخاب بهترین رنگ لباس مناسب با رنگ پوست شما


7 آبان 1400 . زمان مطالعه: 7 دقیقه

خیلی بد »»»»»»»»»»»»»» خیلی خوب
انتخاب رنگ لباس مناسب پوست

اگر توجه کرده باشید، رنگ آبی احتمالاً به دوست تان فوق العاده می‌‌آید، اما زمانی که شما آن را می‌پوشید، احساس خوبی ندارید و چهره شما را بی‌حال و بد رنگ نشان می‌دهد. در واقع رنگ پوست شما عامل مهمی برای این موضوع است. رنگ لباس برای پوست روشن با رنگ لباس برای پوست سبزه متفاوت است و زمانی که شما بدانید چه رنگ‌هایی بیشتر به پوست تان می‌آید، می‌توانید لباس‌هایی مناسب‌تر برای خودتان تهیه کنید. در این مقاله از سرویس سبک زندگی در  مجله کوروش می‌توانید با راهنمای انتخاب رنگ لباس مناسب پوست آشنا شوید.

 

 

 

برای تعیین رنگ پوست صورت خود را بشویید

 

برای تعیین رنگ پوست صورت خود را بشویید

 

آشنایی با راهنمای ست کردن رنگ لباس برای خوشتیپ به نظر رسیدن لازم است اما کافی نیست. برای انتخاب رنگ لباس مناسب تناژ و رنگ پوست تان شما باید حتما رنگ پوست خود را با دقت بشناسید. اولین قدم به منظور تعیین رنگ لباس برای انواع پوست این است که برای تست تعیین رنگ پوست آماده شوید. برای این کار باید بدانید که پوست شما در اصل چه رنگی است. معمولاً پوست ما با قرار گرفتن در معرض آفتاب کمی تیره‌تر و متفاوت با رنگ اصلی آن به نظر می‌رسد.

 

از همین روی برای تعیین تناژ رنگ پوست باید قبل از هر چیزی پوست خود را با یک شوینده مناسب بشویید. بعد از شستن صورت باید ۱۵ تا ۳۰ دقیقه صبر کنید تا قرمزی پوست از بین برود. حال در مکانی با نور طبیعی قرار بگیرید و رنگ پوست خود را بررسی کنید.

 

 

بیشتر بخوانید: راهنمای ست کردن رنگ لباس ها با یکدیگر؛ اصول ست کردن رنگ‌ها

 

تخفیف شوینده های افق کوروش

 

از تست تعیین تناژ رنگ پوست استفاده کنید

 

از تست تعیین تناژ رنگ پوست استفاده کنید

 

اولین قدم که باید به عنوان راهنمای انتخاب رنگ لباس مناسب رنگ پوست بدانید، انجام یک تست ساده برای تعیین تناژ رنگ پوست است. برای این کار یک کاغذ سفید تهیه کنید. آن را در کنار پوست تمیز خودتان بگیرید. سپس در مقابل آینه بایستید و ببینید که پوست صورت شما در برابر سفید کاغذ چگونه به نظر می‌رسد. اگر رنگ پوستتان مایل به زرد، سبز یا قهوه‌ای روشن است، پس احتمالاً رنگ پوست شما گرم است.

حتما بخوانید  راهنمای جامع و مفید خرید بهترین کوله پشتی لپ تاپ

 

اگر رنگ پوست شما بیشتر مایل به صورتی، قرمز یا آبی است پس باید بدانید که پوست شما سرد است. اگر هم احساس می‌کنید پوست شما بیشتر رو به خاکستری رنگ است پس در گروه رنگ پوست خنثی قرار دارید. به یاد داشته باشید که اگر پوست شما آکنه دارد و یا پوست خود را برنزه کرده‌اید، بهتر است رنگ پوست پشت گوش خود را با رنگ کاغذ مقایسه کنید. برای آشنایی با انواع تناژ رنگ پوست بهتر است مقاله تشخیص تناژ رنگ پوست را مطالعه کنید.

 

 

بیشتر بخوانید: بهترین روش های تشخیص تناژ پوست؛ پوست شما گرم است یا سرد؟

 

 

تعیین رنگ لباس برای پوست سبزه و گرم

 

برای انتخاب رنگ لباس مناسب رنگ پوست برای پوست سبزه یا گرم با هر تناژ باید از رنگ‌هایی که انعکاسی از طبیعت هستند، استفاده کنید. معمولاً رنگ‌های قرمز، هلویی، مرجانی، نارنجی، زرد کهربایی، طلایی و لیمویی برای رنگ لباس برای پوست سبزه و گرم مناسب‌تر هستند. از آنجایی که در رنگ پوست گرم ترکیبی از زرد و سبز وجود دارد، معمولاً به افرادی که دارای این رنگ پوست هستند، سبزه خطاب می‌شود. از طرف دیگر رنگ‌های زیتونی، سبز تیره و بنفش نیز با رنگ پوست گرم هماهنگ هستند. به عنوان راهنمای انتخاب رنگ لباس باید بدانید که اگر رنگ پوست شما گرم است از استفاده از جواهرات و لباس‌هایی با رنگ‌های یاقوت کبود، آمیتیست و نگین‌های آبی روشن اجتناب کنید. بد نیست بدانید در مورد رابطه رنگ لباس و شخصیت افراد هم نظریاتی وجود دارد که دانستنش خالی از لطف نیست.

 

 

بیشتر بخوانید: ۱۱ رنگ لباس که شخصیت شما را فاش می‌کند

 

 

تعیین رنگ لباس برای پوست سرد

 

تعیین رنگ لباس برای پوست سرد

 

اگر رنگ پوست شما سرد است، احتمالاً تناژی رو به قرمزی یا آبی در آن وجود دارد. بهترین رنگ لباس برای پوست روشن معمولاً رنگ‌هایی با طیف خنک است. بهترین رنگ لباس برای پوست سفید و سرد آبی روشن، بنفش تیره، سبز زمردی، آبی یخی و صورتی هستند. شما برای انتخاب رنگ لباس برای انواع پوست سرد می‌توانید از رنگ‌های خاکستری روشن، سفید، سرمه‌ای، قرمز روشن یا فوق العاده کم رنگ، زرد یاقوتی نیز استفاده کنید. به یاد داشته باشید که برای انتخاب رنگ لباس بر اساس پوست سرد، هیچ‌گاه به سراغ رنگ‌های زرد مایل به نارنجی، قرمز گوجه‌ای و قرمز پررنگ نروید. زیرا این رنگ‌ها با پوست شما همخوانی ندارد و جلوه ناهماهنگی به آن می‌بخشد.

حتما بخوانید  رنگ سال ۱۴۰۱- ۲۰۲۲ چه رنگیه؟ + ست کردن لباس

 

 

تعیین رنگ لباس برای انواع پوست خنثی

 

اگر رنگ پوست شما خنثی است، احتمالاً بیشتر رنگ‌ها با پوستتان هماهنگ است. اما به عنوان راهنمای انتخاب رنگ لباس بهتر است بدانید که استفاده از طیف روشن رنگ‌های خنثی گزینه‌های مناسبی برای شما هستند. از طرف دیگر معمولاً بهترین رنگ لباس برای انواع پوست خنثی، رنگ‌های صورتی چرک، سبز یشمی، زرد مایل به کرم، سفید، قهوه‌ای، خاکستری متوسط و مشکی هستند. اگر رنگ پوست شما خنثی است بهتر است از پوشیدن لباس‌هایی با رنگ آبی روشن و سرخابی اجتناب کنید.

 

 

رنگ‌هایی که با همه پوست‌ها هماهنگ هستند

 

رنگ‌هایی که با همه پوست‌ها هماهنگ هستند

 

تعداد انگشت شماری از رنگ‌ها وجود دارد که با هر رنگ پوستی سازگاری دارند. استفاده از این رنگ‌ها نیازی به بررسی این موضوع ندارد که آیا رنگ لباس بر اساس پوست شما انتخاب شده است یا خیر. معمولاً رنگ سفید یکی از آن رنگ‌هایی است که با همه طیف‌های مختلف رنگ پوست همخوانی دارد. رنگ صورتی روشن، قرمز، آبی و سبز نیز رنگ‌هایی هستند که هر کسی با هر رنگ پوستی می‌تواند از آن‌ها استفاده کند. اگر دوست دارید رنگ پوست شما تیره‌تر به نظر برسد می‌توانید از لباسی با رنگ بنفش بادمجانی را هم امتحان کنید. در این مقاله هم به شما گفته ایم که چطور رنگ لباس خود را انتخاب کنید تا زیباتر و جذاب تر به نظر برسید.

 

 

بیشتر بخوانید: چگونه بهترین رنگ لباس را انتخاب کنیم تا زیباتر و جذاب‌تر به نظر برسیم

 

 

منبع: thelist

 

کالابرگ الکترونیک