روز جهانی مدارا و تحمل؛ راهکارهای رسیدن به مدارا و تحمل بیشتر - مجله کوروش
خانه » رشد و توسعه فردی » روز جهانی مدارا و تحمل؛ راهکارهای رسیدن به مدارا و تحمل بیشتر

روز جهانی مدارا و تحمل؛ راهکارهای رسیدن به مدارا و تحمل بیشتر

  • منتشر شده در ۱۹-۰۸-۹۹
  • 731 بازدید
  • بدون دیدگاه

  • مدت زمان تقریبی مطالعه : 5 دقیقه
روز جهانی مدارا و تحمل؛ راهکارهای رسیدن به مدارا و تحمل بیشتر

۱۶ نوامبر به ابتکار یونسکو روز جهانی مدارا و تحمل (international day for tolerance) نامگذاری شده است. این روز فرصت خوبی برای همه ماست که دوباره فکر کنیم و به یاد بیاوریم؛ آخرین باری که دیدگاهی متفاوت از یکی از دوستانمان داشتیم کی بود و چه اتفاقی افتاد؟ آخرین باری که مجبور شدیم چیزی درمورد فرهنگ شخص دیگری یاد بگیریم؟ در دنیای چند فرهنگی امروز و با وجود سرعت پیشرفت فناوری و شبکه‌های اجتماعی؛ حتما باید درمورد این روز مهم اطلاعاتی را کسب کنیم. به مناسبت روز جهانی مدارا و تحمل این مقاله را از سایت National Today در مجله کوروش بخوانید.

 

تاریخچه روز جهانی مدارا و تحمل

 

روز جهانی مدارا و تحمل؛ راهکارهای رسیدن به مدارا و تحمل بیشتر

فروش اینترنتی افق کوروش

 

با هدف جلب نظر مؤسسات آموزشی و عموم مردم برای «تحمل» به‌عنوان یکی از عناصر اصلی جامعه، نام‌گذاری برای این روز توسط مجمع عمومی سازمان ملل شروع شد و این روز پس از اعلام سازمان ملل برای تحمل و مدارا، در سال ۱۹۹۵ نام‌گذاری شد. در سال ۱۹۹۵، یونسکو اعلامیه اصول مدارا را به‌عنوان راهی برای تعریف و آگاهی از تحمل برای همه افراد و همه نهادهای حاکم و شرکت‌کننده ایجاد کرد.

 

اکنون، در روز اعلام این بیانیه، هر روز ۱۶ نوامبر، روز جهانی مدارا و تحمل را جشن می‌گیریم تا به گسترش مدارا و آگاهی از هرگونه عدم تحمل که ممکن است امروز در جهان رایج باشد، کمک کنیم. اگرچه هر روز و همیشه باید تحمل داشته باشیم؛ همیشه خوب است یک فرصت داشته باشیم تا به ما یادآوری کند که اهمیت تحمل و مدارا چقدر زیاد است.

 

علاوه بر این، سازمان یونسکو جایزه‌ای را برای قدردانی از کسانی که در ارتقاء روحیه تحمل یا عدم خشونت در زمینه‌هایی مانند علم، فرهنگ و هنر تلاش می‌کنند، ایجاد کرد. جایزه یونسکو و روز جهانی تحمل یونسکو هر دو تصدیق می‌کنند که مدارا یک حق جهانی برای بشر است.

 

چگونه برای مدارا و تحمل بیشتر تلاش کنیم؟

 

۱. درباره فرهنگ‌های مختلف بخوانید

 

روز جهانی مدارا و تحمل؛ راهکارهای رسیدن به مدارا و تحمل بیشتر

 

مطالعه درمورد فرهنگ‌ها یا ملیت‌های مختلف، یکی از بهترین راه‌ها برای کمک به از ‌بین‌ بردن عدم تحمل خود است که ممکن است شما از آن مطلع نباشید و همچنین به افزایش آگاهی شما از سایر موارد عدم تحمل‌ در سراسر جهان کمک می‌کند. برای روز جهانی مدارا و تحمل، ممکن است اغلب لازم باشد ابتدا خود را از «تحمل‌نداشتن» آگاه کنید.

 

۲. به افرادی که دیدگاه متفاوتی دارند، گوش کنید

 

روز جهانی مدارا و تحمل؛ راهکارهای رسیدن به مدارا و تحمل بیشتر

 

گوش ‌دادن به دیگران راهی عالی برای بازکردن دیدگاه شما و نگاه بهتر به جهان و چگونگی درک آن است. تحمل و عدم تحمل را فقط می‌توان با گوش‌ دادن بیشتر به سخنان کسانی که ممکن است در اثر تحمل نکردن دیگران رنج برده باشند؛ تشخیص داد و بهبود بخشید.

 

۳. در رویدادهای مربوطه شرکت کنید

 

اگر می‌خواهید واقعا به توسعه و ترویج  مدارا و تحمل کمک کنید، بهترین کار این است که از خانه بیرون بروید و در رویدادهای مربوطه شرکت کنید. این کار می‌تواند روشن‌کردن شمع برای قربانیان عدم تحمل یا حضور در یک سخنرانی شخصی فعال یا رهبری اندیشمند باشد. این کارها قطعا به رشد شما در این راستا کمک می‌کند.

 

واقعیت‌هایی درمورد جرایم عدم تحمل

 

این جرایم به‌ طور منظم بر بسیاری از افراد تأثیر می‌گذارد؛ به‌طور متوسط ​​، روزانه ۸ نفر از سیاه‌پوستان، ۳ نفر از سفیدپوستان، ۳ نفر از یهودیان و ۱ نفر از افراد لاتین قربانی جرایم نفرت می‌شوند. حقیقت تلخ دیگر درمورد این جرایم، سن مرتکبان آن است. ۵۰٪ از کل جرایم در ایالت‌متحده توسط افراد بین ۱۵ تا ۲۴ سال انجام می‌شود. «نژاد» انگیزه اصلی در بیشتر جنایات گزارش‌شده و پس از آن «مذهب» عامل اصلی است. باید یادمان باشد که هیچ‌کسی در دنیا با نفرت ذاتی متولد می‌شود؛ این جرایم مربوط به تنفر و عدم تحمل، ناشی از رفتار نفرت‌آمیز یا تعصبات افراد است.

 

چرا روز جهانی مدارا و تحمل مهم است؟

 

روز جهانی مدارا و تحمل؛ راهکارهای رسیدن به مدارا و تحمل بیشتر

 

روز جهانی مدارا و تحمل منبعی آموزشی برای کمک به همه افراد برای بردبارشدن و آگاهی است. این روز همه را گرد هم می‌آورد و بر اساس این ایده که انسان‌ها باید به جای تقسیم‌شدن، دور هم جمع شوند، روز جهانی مدارا روزی است که تفاوت فرهنگ‌ها و عقاید را جشن می‌گیرد و از آنچه زندگی برایمان به ارمغان می‌آورد، قدردانی می‌کند.

 

این روز همچنین به ما یادآوری می‌کند که تلاش برای تحمل و مدارا، تلاشی مداوم است؛ زیرا با وجود گام‌های بزرگی که برای تحمل و مدارا برداشته شده است؛ برای ریشه‌کن کردن بی‌تحملی‌ها در سراسر جهان، باید کارهای بیشتری انجام شود. همه ما می‌توانیم در این گام‌ها سهیم باشیم و با افزایش آگاهی و گسترش آموزش در چنین روزهایی، به نقشی فعال در ازبین بردن عدم تحمل کمک کنیم.

 

 

به نظر شما این مطلب چطور بود؟

خیلی بد »»»»»»»»»»»»»» خیلی خوب

باشگاه مشتریان افق کوروش

دیدگاه‌ها

پانزده − 14 =

همراه با افق کوروش

خرید اینترنتی افق کوروش

در مجله افق کوروش

روز کتاب رنگ‌آمیزی بزرگسالان ؛7 تاثیر مثبت این کتاب در کاهش استرس

روز کتاب رنگ‌آمیزی بزرگسالان ؛۷ تاثیر مثبت این کتاب در کاهش استرس

کتاب رنگ‌آمیزی بزرگسالان از جمله اشکال هنر‌درمانی برای درمان استرس و دستیابی به آرامش ذهنی و البته یک سرگرمی مفید و تقریبا ارزان‌قیمت است که از سوی روانشناسان بسیار توصیه می‌شود. بد نیست بدانید روز 2 آگوست (11 مرداد) هر سال، روز جهانی «کتاب رنگ‌آمیزی بزرگسالان» است. در این نوشتار با ما باشید تا هم کمی در مورد تاریخچه این کتاب‌ها صحبت کنیم و هم براساس مقاله روزنامه معتبر آمریکایی هافینگتون پست به شما بگوییم کتاب‌های رنگ‌آمیزی برای رهایی از استرس و دستیابی به آرامش در بزرگسالان چه مزیت‌هایی دارند.  
  • 5721 بازدید
  • انتشار: ۱۱-۰۵-۹۷
چک لیست راه‌اندازی و سود دهی یک استارتاپ موفق؛ 10 نکته طلایی

چک لیست راه‌اندازی و سود دهی یک استارتاپ موفق؛ ۱۰ نکته طلایی

  چگونه یک استارتاپ یا شرکت نو پا موفق و سود ده راه بیندازیم؟ تاریخچه استارتاپ‌های ایرانی و بین‌المللی مملو از افرادی است که می‌خواهند کسب ‌و کار خودشان را راه بیندازند و تلاش هم می‌کنند؛ اما موفق نمی‌شوند. دلیل اصلی این امر این است که بسیاری از کارآفرینان نمی‌دانند چگونه کارشان را پیش ببرند و از ایده، به کسب درآمد برسند. مهم‌ترین استراتژی در قوانین استارتاپ این است که ایده خود را هرچه سریع‌تر به بازار عرضه کنید؛ زیرا تأخیر باعث نابودی ایده می‌شود. در این مقاله از سایت entrepreneur در مجله کوروش ما برایتان ۱۰ نکته طلایی به عنوان ...
  • 656 بازدید
  • انتشار: ۲۱-۰۸-۹۹
39 حقیقت جالب در مورد چپ دست‌ها که قطعا نمی‌دانستید

۳۹ حقیقت جالب در مورد چپ دست‌ها که قطعا نمی‌دانستید

13 آگوست (22 مرداد) روز جهانی چپ دست‌هاست. شما چپ دست هستید یا راست دست؟ اصلا چپ دست یا راست دست بودن مزیتی برای افراد محسوب می‌شود یا خیر؟ تا به حال به این فکر کرده‌اید که چپ دست‌ها ممکن است در چه ویژگی‌هایی با راست دست‌ها تفاوت داشته باشند؟ 39 حقیقت در مورد چپ دست‌ها که احتمالا نمی‌دانستید را در روز جهانی چپ دست‌ها در مجله کوروش بخوانید. در سرویس سبک زندگی همراه ما باشید.
  • 3003 بازدید
  • انتشار: ۰۳-۰۵-۰۰