تحول فروش با تدوین استراتژی بازاریابی خرید مادران خانه‌دار و شاغل + آمار و ارقام | مجله کوروش
خانه » سبک زندگی » تحول فروش با تدوین استراتژی بازاریابی خرید مادران خانه‌دار و شاغل + آمار و ارقام

تحول فروش با تدوین استراتژی بازاریابی خرید مادران خانه‌دار و شاغل + آمار و ارقام

 • منتشر شده در ۱۰-۱۰-۹۹
 • 314 بازدید
 • بدون دیدگاه

 • مدت زمان تقریبی مطالعه : 7 دقیقه
تحول فروش با تدوین استراتژی بازاریابی خرید مادران + آمار و ارقام

روز مادر برای اکثر ما روز مهمی است و سعی می‌کنیم اگر برای روز مادر هدیه می‌خریم، خریدی مطابق با سلیقه مادران انجام دهیم. اما نقطه دیگر این ماجرا فروشندگان و بازارهای خرده‌فروشی هستند. مناسبت‌هایی چون روز مادر، عید پاک و اعیاد مختلف در شکستن رکوردهای خرید در سرتاسر دنیا بسیار تاثیرگذار هستند. از سوی دیگر در همه جای دنیا اکثر مادران سخت خرید می‌کنند و در عین زمان کمی که دارند، برای خرید بسیار زیاد وقت می‌گذارند. اگر پای خرید هدیه روز مادر یا هدیه تولد مادر و سایر مناسب‌ها به میان بیاید که کار کمی سخت‌تر می‌شود. و اگر بخواهیم نگاهی دو سویه به پروسه خرید داشته باشیم باید پاسخ به یک سوال مهم را داشته باشیم. سوالی که هم برای یک استراتژیست بازاریابی در مراکز خرده فروشی و هم از دید یک فرزند در موقعیت انتخاب و خرید هدیه مهم روز مادر و روز تولد مادر و … باید به آن فکر کرد. آن سوال هم این است: مادران معمولا چطور خرید می‌کنند؟ (اینکه چطور به سمت خرید از یک برند خاص کشیده می‌شوند). بنابراین استفاده از یک استراتژی مناسب در بازاریابی برای جذب مخاطب هدف، بسیار مهم است. در این مقاله از مجله کوروش به بررسی استراتژی بازاریابی برای مادران و زنان خانه‌دار و شاغل ‌می‌پردازیم.

 

 

استفاده از آمار و ارقام در استراتژی بازاریابی

 

فروش اینترنتی افق کوروش

تحول فروش با تدوین استراتژی بازاریابی خرید مادران + آمار و ارقام

 

شاید بهتر باشد برای پاسخ به پرسش استراتژی خرید برای مادران و زنان خانه‌دار و شاغل و یا همان استراتژی خرید مادران کمی به سمت آمار و ارقام بروید. آمار و ارقام یکی از ابزارهای اولیه و اصلی برای استراتژیست‌ بازاریابی است. آمار و ارقام و جمع کردن داده از رفتار خرید چه در بازاریابی فروش و چه در شناخت شخصی مدل‌های رفتاری افراد بسیار تاثیرگذار است. بر اساس آخرین آمارها سال گذشته آمریکایی‌ها به طور متوسط ۱۶۳ دلار برای خرید هدایای روز مادر هزینه کردند.

 

استراتژی بازاریابی فروش، راهکار جذب مشتری با تکیه بر همین آمار و ارقام است. متخصصین بازاریابی با کمک همین آمار به تمام  پرسش‌ها از راهکار افزایش فروش گرفته تا جذب و وفادارسازی مخاطب، پاسخ می‌دهند.

 

در مرحله‌ای از استراتژی بازاریابی که به بررسی آمار و ارقام از رفتار خرید مشتریان می‌پردازند، آمار و ارقام و بررسی داده‌ها بسیار تاثیر گذار است. اخیرا در یک نظرسنجی از سوی «سروی مانکی اودینس»، بیش از ۳۰۰ مادر شاغل و خانه‌دار هدف بررسی و جمع‌آوری داده در زمینه خرید از بازارهای خرده‌فروشی قرار گرفتند. در جریان این نظرسنجی داده‌های بسیار ارزشمندی جمع‌آوری شد. در بررسی نوع رفتار خرید مادران آنچه مشخص شد این بود که آن‌ها در سال‌های اخیر به بازاریابی آنلاین توجه زیادی می‌کنند. در نظرسنجی‌های بعدی هم همین آمار تقریبا تکرار شدند.

حتما بخوانید  لزوم فراهم کردن بستر امن خرید از فروشگاه‌های زنجیره‌ای در دوران کرونا و پسا کرونا

 

نقش پررنگ بازاریابی دیجیتال در ترغیب به خرید مادران

 

تحول فروش با تدوین استراتژی بازاریابی خرید مادران + آمار و ارقام

 

نکته مهم بخش اول داده‌ها تمرکز بیشتر بر روی استراتژی بازاریابی در فضای آنلاین است. بر اساس آمارها یکی از عادت‌های پیش از خرید برای مادران، فرقی نمی‌کند شاغل باشند یا خانه‌دار، استفاده از تلفن همراه است. تقریباً در حال حاضر اکثر آن‌ها از تلفن همراه هوشمند استفاده می‌کنند و درگاه ورود آن‌ها به دنیای آنلاین همان تلفن هوشمند است. ممکن است شما از تلفن هوشمند برای کارهای روزمره زیادی استفاده کنید. اما بر اساس آمار، مادران از تلفن هوشمند خود برای بررسی کالاها، مشاهده تبلیغات و واکنش‌ها به کالاها بسیار استفاده می‌کنند.

 

بر اساس آخرین آمارها ۸۳ درصد از مادران صاحب گوشی‌های هوشمند، جذب تبلیغات آنلاین و واکنش‌های مخاطببان در غالب نظرات می‌شوند. آن‌ها این پروسه‌ها را با تلفن هوشمند و یا نهایتا تبلت پیگیری می‌کنند. اما تمرکز بر روی استفاده از کدام شبکه‌های اجتماعی بوده است؟ آمارها نشان می‌دهد فیسبوک در راس این شبکه‌های اجتماعی قرار داشته است. این یک نکته مهم برای شرکت فیسبوک و در عین حال استراتژیست‌های بازاریابی است. حقیقت این است که مادران فیسبوک را زیاد چک می‌کنند.

 

مادران معمولاً شبکه‌های اجتماعی را به دقت چک می‌کنند. کاری که ما با دقت کمتری انجام می‌دهیم. اما یکی دیگر از منابع مادران برای کسب اطلاعات خرید ، وبلاگ‌ها هستند. ۴۹ درصد تاثیر گذاری بر روی خرید مادران همین وبلاگ‌های مرتبط با تبادل نظر هستند. نیمی از مادران می‌گویند حداقل هر دو ماه یک بار به این وبلاگ‌ها سر می‌زنند و تنها ۲۰ درصد می‌گویند که آن‌ها را هرگز نمی‌خواند.

 

رفتار خرید مادران در تلفن ‌هوشمند خود

 

تحول فروش با تدوین استراتژی بازاریابی خرید مادران + آمار و ارقام

 

حالا بهتر است کمی به آمار و ارقام استفاده از تلفن هوشمند و زمان استفاده از این وسیله در میان این قشر توجه کنیم. سال گذشته ۳۹ درصد مادران روزانه ۱ تا ۲ ساعت زمان خود را به استفاده از تلفن‌های هوشمند اختصاص داده‌اند. ۹۳ درصد مادران از دوربین‌های تلفن هوشمند برای عکسبرداری استفاده کرده‌اند. همچنین ۴۸ درصد مادران این زمان را در یک هفته قبل از خرید به جستجو در فضای مجازی برای بررسی بازخوردهای مربوط به کالا اختصاص داده‌اند.

حتما بخوانید  بهترین نرم افزارهای بازاریابی اومنی چنل در صنعت خرده فروشی

 

بهترین استراتژی بازاریابی برای خرید مادران

 

تحول فروش با تدوین استراتژی بازاریابی خرید مادران + آمار و ارقام

 

مرحله بعد از آمار و ارقام تحلیل آن‌ها و تدوین یک استراتژی بازاریابی موفق است. این داده‌ها در استراتژی بازاریابی خرید مادران، حاکی از تمرکز بر روی تبلیغات و تولید محتوا در فیس‌بوک و وبلاگ‌ها برای مادران است. بر اساس آمار و ارقام به طور متوسط ۸۲ درصد مادران هفته‌ای یکبار خرید مواد غذایی انجام می‌دهند. همچنین ۳۴ درصد مادران  ۲ تا ۳ بار در ماه  و ۱۹ درصد، یک بار در هفته کالاهای مصرفی چون لباس و وسایل فنی و اسباب بازی خریداری می‌کنند. همچنین  لباس و کفش محبوب‌ترین وسایلی هستند که آن‌ها در مورد آن‌ها در شبکه‌های اجتماعی تحقیق می‌کنند. و حتی برای خرید به وبلاگ‌های مرتبط سر می‌زنند.

پیشنهاد تخفیف برای مادران در فضای مجازی چندان جذابیت ندارد. در عوض آن‌ها تا حد زیادی جذب بررسی نظر خریداران در بخش معرفی کالاها می‌شوند. بنابراین بهترین استراتژی بازاریابی برای آن‌ها شاید تمرکز بر روی تولید محتوا در زمینه نقد و بررسی کالا باشد.

 

یک آمار جالب از بررسی خرید مادران

 

تحول فروش با تدوین استراتژی بازاریابی خرید مادران + آمار و ارقام

 

بررسی آمار و ارقام فروشگاه های بزرگی چون آمازون، تارگت و وال‌مارت نشان داده که مادران و زنان خانه‌دار یا شاغل به بخش بررسی محصولات بیشتر توجه می‌کنند. استراتژی بازاریابی دهان به دهان تنها ۱۷ درصد در بازاریابی خرید مادران تأثیرگذار است. نظرات شفاهی کمتر از نظرات مکتوب برای آن‌ها مهم است. تقریباً آخرین آمارها در ایالات متحد نشان داده است ۵۸ درصد مادران قبل از خرید در مورد محصولات مورد نظرشان تحقیق می‌کنند. کلمه تحقیق به معنای بررسی نظرات دیگران در شبکه‌های اجتماعی و سایت‌های فروش محصول است.

این در حالیست که ۶۵ درصد مادران به خاطر توصیه‌های خوب در اینترنت از خرید خود راضی بوده‌اند و بعد از رضایت آن را توییت هم کرده‌اند.

 

به نظر شما این مطلب چطور بود؟

خیلی بد »»»»»»»»»»»»»» خیلی خوب

باشگاه مشتریان افق کوروش

  دیدگاه‌ها

  هجده + 1 =

  همراه با افق کوروش

  خرید اینترنتی افق کوروش

  در مجله افق کوروش

  کاشت زعفران در خانه

  آموزش کاشت زعفران در گلدان و باغچه خانه

  زعفران، یکی از ارزشمندترین گل های دنیا است که قیمت فوق العاده بالایی دارد. از کلاله های قرمز رنگ میان این گل به عنوان یک رنگ و طعم دهنده فوق العاده برای غذا استفاده می شود. جالب است بدانید که شما می توانید این گیاه بی نظیر را خودتان در خانه پرورش دهید و در آشپزخانه کوچک خودتان، زعفران برداشت کنید. تنها لازم است که با کاشت زعفران در خانه آشنا شوید و فوت و فن های پرورش زعفران را یاد بگیرید. در این مقاله از مجله کوروش با آموزش کاشت زعفران در خانه به شما یاد می دهیم که ...
  • 150 بازدید
  • انتشار: ۰۳-۰۳-۰۰
  راهنمای سفر امن و ارزان به روش هیچهایک؛ تجهیزات مورد نیاز و نکات ایمنی

  راهنمای سفر امن و ارزان به روش هیچهایک؛ تجهیزات مورد نیاز و نکات ایمنی

  هیچهایک کردن یا رایگان سواری یکی از ارزان‌ترین راه‌های سفر کردن تقریبا در هر مکانی است. شما می‌توانید در طول راه با افراد متفاوت زیادی ملاقات کنید، دوست شوید و خاطرات خوبی داشته باشید. با این همه مثل هر سبک دیگری سفر هیچهایک هم موافقان و مخالفان خودش را دارد. مخالفان این روش سفر معتقدند این روش گردشگری از نظر مالی به ضرر صنعت گردشگری است و موافقان هم صرفه اقتصادی و آشنایی با فرهنگ بومی مناطق مختلف را از مزایای سفر هیچهایک می‌دانند. در این مقاله مجله کوروش راهنمای ما درمورد روش سفر به سبک هیچهایک ارزان و ایمن ...
  • 220 بازدید
  • انتشار: ۰۶-۱۰-۹۹
  چگونه احساس تنهایی و انزوا را مدیریت کنیم

  چگونه احساس تنهایی و انزوا را مدیریت کنیم؟

  مدیریت احساس تنهایی و انزوا برای کسانی که غرق در این حس هستند، کمی دشوار است. همه ما هر از گاهی احساس تنهایی می کنیم. احساس تنهایی شخصی است. بنابراین تجربه همه ما از تنهایی متفاوت خواهد بود. در این مقاله از مجله کوروش به بررسی برخی از راهکارها برای مدیریت احساس تنهایی پرداخته ایم.
  • 70 بازدید
  • انتشار: ۱۸-۰۳-۰۰