روانشناسی و مکمل‌های رنگ زرد در دکوراسیون داخلی مدرن؛ رنگ سال 2021 | مجله کوروش
خانه » سبک زندگی » روانشناسی و مکمل‌های رنگ زرد در دکوراسیون داخلی مدرن؛ رنگ سال ۲۰۲۱

روانشناسی و مکمل‌های رنگ زرد در دکوراسیون داخلی مدرن؛ رنگ سال ۲۰۲۱

  • منتشر شده در ۲۵-۰۹-۹۹
  • 322 بازدید
  • بدون دیدگاه

  • مدت زمان تقریبی مطالعه : 7 دقیقه
روانشناسی و مکمل‌های رنگ زرد در دکوراسیون داخلی مدرن؛ رنگ سال 2021

رنگ‌‌ها تأثیر زیادی بر روحیه ما می‌گذارند و می‌توانند احساسات ما را تحت تأثیر قرار دهند. برخی از رنگ‌ها برای دکوراسیون داخلی خانه مناسب هستند. برخی دیگر موجب ایجاد احساس بی‌تفاوتی و غم در ما می‌شوند. از رنگ زرد در دکوراسیون داخلی به وفور استفاده می‌شود. اما آیا تا به حال به روانشناسی رنگ زرد فکر کرده‌اید؟ این رنگ چه تأثیری بر روحیه ما دارد و چطور باید آن را در دکوراسیون منزلمان به کار ببریم. از سوی دیگر رنگ منتخب سال ۲۰۲۱/۱۴۰۰ شرکت پنتون رنگ زرد است، به نشانه روشنی و نور و انرژی مثبت بعد از دوران پاندمی کرونا که جهان را در سکوت و رخوت فرو برد. در این مقاله می‌توانید روانشناسی رنگ زرد و مکمل‌های رنگ زرد برای دکوراسیون را از وب‌سایت‌های lushome و hkinteriors و thedesignsheppard را در مجله کوروش بخوانید.

 

 

فروش اینترنتی افق کوروش

روانشناسی رنگ زرد در معماری و دکوراسیون داخلی مدرن

 

روانشناسی رنگ زرد در دکوراسیون داخلی مدرن+مکمل‌های رنگ زرد در دکوراسیون

 

رنگ زرد گرما و انرژی زیادی دارد. در رنگ تراپی از رنگ زرد برای ایجاد حس لذت و شادی در افراد استفاده می‌شود. استفاده از این رنگ در دکوراسیون منزل می‌تواند موجب برانگیختن احساسات مثبت در افراد شود و حس خوبی به شما منتقل کند. روانشناسی رنگ زرد نشان می‌دهد که این رنگ موجب افزایش متابولیسم بدن می‌شود و حس امنیت را به افراد ایجاد می‌کند. از طرفی این رنگ حس و حال‌تان را خوب می‌کند. رنگ زرد موجب می‌شود تا مشکلاتتان را برای مدتی فراموش کنید و احساس آرامش و اعتماد به نفس بیشتری را تجربه کنید.

 

روانشناسی رنگ زرد در دکوراسیون داخلی مدرن+مکمل‌های رنگ زرد در دکوراسیون

 

مطالعاتی که روی روانشناسی رنگ زرد انجام شده نشان داده است که استفاده بیش از اندازه از رنگ زرد روشن و طلایی در دکوراسیون داخلی می‌تواند موجب تضعیف خلق و خو و احساسات مثبت در افراد شود. از نظر روانشناسی رنگ زرد بر خلق و خوی کودکان بد نیست بدانید معمولاً در اتاق‌هایی که سراسر زرد هستند، نوزادان بیشتر گریه می‌کند. از همین رو لازم است از رنگ زرد برای دکوراسیون داخلی در حد اعتدال استفاده شود تا تأثیر مثبتی را به افراد القا کند.

 

برای اینکه اتاق یا خانه تاریک و کوچک شما روشن‌تر و بزرگ‌تر به نظر برسد، می‌توانید از رنگ زرد کرمی، زرد خیلی روشن یا طرح‌های زرد روشن بر روی دیوار استفاده کنید. توجه داشته باشید که طبق روانشناسی رنگ زرد استفاده از این رنگ برای همه دیوارهای خانه به هیچ عنوان توصیه نمی‌شود. اگر قصد دارید دیوارهایتان را به رنگ زرد، رنگ آمیزی کنید، بهتر است یک طرف دیوار یا همان دیوار شاخص را انتخاب کنید و تنها همان را رنگ کنید.

 

مکمل‌های رنگ زرد

 

روانشناسی رنگ زرد در دکوراسیون داخلی مدرن+مکمل‌های رنگ زرد در دکوراسیون

 

در مورد روانشناسی رنگ زرد در خانه باید بدانید استفاده از یک رنگ مناسب در کنار رنگ زرد نه تنها می‌تواند روی زیبایی ظاهر خانه شما تأثیر بگذارد، بلکه موجب القای احساساتی بهتر در شما نیز می‌شود. معمولاً رنگ‌هایی مثل آبی آسمانی، نارنجی، قرمز، بنفش بهترین رنگ‌های مکمل در کنار رنگ زرد هستند. می‌توانید از این رنگ‌ها به هر شکلی که دوست دارید در کنار زرد استفاده کنید و یک دکوراسیون زیبا و شیک را طراحی کنید. به علاوه استفاده از رنگ‌هایی مثل قهوه‌ای و مشکی نیز در کنار زرد می‌تواند به شدت جذاب باشد و کنتراست زیبایی در فضا ایجاد کند. رنگ بنفش با هر طیفی، یک انتخاب بی‌نظیر در کنار رنگ زرد است. بنفش حس خستگی و یکنواختی رنگ زرد را کاهش می‌دهد و برای متعادل سازی این رنگ بسیار ایده آل است.

 

استفاده از رنگ زرد برای همه دیوارها می‌تواند موجب ایجاد حس پرخاشگری و تحریک پذیری در افراد شود. توجه داشته باشید که استفاده از رنگ زرد در کنار رنگ طوسی می‌تواند بعد از مدتی حس ناراحتی و ناخوشایندی را تشدید کند. بهتر است به جای طوسی از رنگ سفید در کنار زرد استفاده کنید تا سرزنده‌تر و شاداب‌تر به نظر برسد. اگر برای دیوار از یک کاغذ دیواری با طرح‌هایی زرد رنگ استفاده می‌کنید و یا یک سمت دیوار را به رنگ زرد نقاشی کرده‌اید، بهتر است برای کفپوش‌ها و سقف خانه حتماً از رنگ خنثی استفاده کنید. این کار موجب ایجاد حس تعادل در خانه می‌شود و جو خوشایندی را ایجاد می‌کند.

 

چطور از رنگ زرد در دکوراسیون استفاده کنید

 

روانشناسی رنگ زرد در دکوراسیون داخلی مدرن+مکمل‌های رنگ زرد در دکوراسیون

 

بهترین روش برای استفاده از رنگ زرد در دکوراسیون این است که از لوازم و اکسسوری‌هایی به این رنگ در خانه استفاده کنید. برای مثال می‌توانید، مبلمان، پرده، آباژور، گلدان، کوسن، تابلو یا دکوری‌های دیواری، آینه یا قاب را به رنگ زرد انتخاب کنید و حس گرمای بیشتری به خانه خود ببخشید. اگر دوست دارید بخشی از دیوار منزلتان را با رنگ زرد نقاشی کنید، بهتر است بدانید که پذیرایی خانه بهترین مکان برای پیاده کردن این ایده است. استفاده از رنگ زرد در یک سمت دیوار پذیرایی می‌تواند موجب روشن‌تر شدن فضا شود. در عین حال ست کردن آن یا لوازم و اکسسوری‌های پذیرایی موجب جذاب‌تر به نظر رسیدن فضا خواهد شد.

 

یکی دیگر از بهترین فضاها برای استفاده از رنگ زرد، معمولاً راهروهای خانه هستند. از طرف دیگر استفاده از رنگ زرد در اتاق غذاخوری برای شروع یک روز خوب نیز ایده فوق العاده‌ای است. بهتر است از به کار بردن رنگ زرد برای رنگ اتاق خواب خودداری کنید. زیرا روانشناسی رنگ زرد حاکی از آن است که این رنگ به طور مستقیم روی احساسات شما تأثیر می‌گذارد و به خوابیدن در اتاقی که در آن رنگ زرد استفاده شده به مرور می‌تواند موجب افزایش تحریک‌پذیری در افراد شود. مطالعات نشان می‌دهد حتی زمانی که ما به خواب می‌رویم، رنگ‌ها روی ما تأثیر می‌گذارند و فرکانس‌های آن‌ها می‌تواند بر خلقیات و حالات ما مؤثر هستند. استفاده از رنگ زرد و کرم به هیچ عنوان برای استفاده به عنوان رنگ اتاق خواب کودک مناسب نیست و می‌تواند موجب ناراحتی کودک شود.

 

برای استفاده از رنگ زرد در دکوراسیون، اعتدال را رعایت کنید

 

روانشناسی رنگ زرد در دکوراسیون داخلی مدرن+مکمل‌های رنگ زرد در دکوراسیون

 

توجه داشته باشید که برای دیوار بهتر است از رنگ زرد روشن یا کرمی استفاده کنید. زرد پر رنگ می‌تواند بعد از مدتی خسته‌ کننده شود. سعی کنید اعتدال را در استفاده از رنگ زرد رعایت کنید. با قرار دادن چند گلدان، آباژور یا کوسن زرد رنگ در کنار دیواری که یک سمت آن زرد است، هارمونی بیشتری به فضای خانه ببخشید.

 

به نظر شما این مطلب چطور بود؟

خیلی بد »»»»»»»»»»»»»» خیلی خوب

باشگاه مشتریان افق کوروش

دیدگاه‌ها

9 + 13 =

همراه با افق کوروش

خرید اینترنتی افق کوروش

در مجله افق کوروش

8 عادت رفتاری روزانه افراد موفق

۸ عادت رفتاری و روتین افراد موفق در خانه و محل کار

مجموعه عادت های رفتاری افراد موفق نباید چیز پیچیده ای باشد. با این حال این عادت ها در زندگی کاری و شخصی آن ها بسیار کلیدی و تاثیرگذار هستند. در سرویس سبک زندگی مجله کوروش نگاهی به هشت عادت رفتاری روزانه افراد موفق انداخته ایم.
  • 81 بازدید
  • انتشار: ۳۰-۰۲-۰۰
پرفروش‌ترین سریال‌های ایرانی شبکه خانگی را از سایت فیلیمو دانلود و تماشا کنید

پرفروش‌ترین سریال‌های ایرانی شبکه خانگی را از سایت فیلیمو دانلود و تماشا کنید

روزهای خانه‌نشینی و قرنطینه خانگی که بسیاری از افراد در سرتاسر کشور در پیش گرفته‌اند احتمالا تا بعد از تعطیلات نوروز 99 هم ادامه دارد. برای پر کردن اوقات فراغت خانواده در این روزهای خانه‌نشینی به خاطر شیوع ویروس کرونا کووید 19 و قطع کردن چرخه بیماری برنامه‌ای دارید؟ یکی از بهترین راه‌های پر کردن این اوقات و سرگرم شدن تماشای سریال و خواندن کتاب‌های شاهکار ادبیات دنیاست. علاوه بر تماشای سریال‌های ایرانی تلوزیونی که معمولا شبکه‌های تلویزیون برای روزهای عید تدارک می‌بینند ما به شما پیشنهاد می‌کنیم سریال‌های ایرانی در ژانر عاشقانه و خانوادگی و ... را از سایت ...
  • 3330 بازدید
  • انتشار: ۲۷-۱۲-۹۸
چند-روش-آموزش-درست-کردن-اسلایم-رنگی-در-خانه

آموزش ساخت اسلایم رنگی خامه ای و پفکی در خانه به ۴ روش مختلف

اسلایم یک وسیله بازی فوق العاده جذاب برای سرگرمی بچه‌ها و بزرگسالان است که در بسیاری از موارد، ماده اصلی تشکیل دهنده آن بوراکس نام دارد. این ماده بوی نامطبوعی دارد و تماس طولانی مدت آن با پوست می‌تواند موجب ایجاد حساسیت‌های پوستی شود. شما می‌توانید خودتان در خانه با استفاده از مواد اولیه ساده و در دسترس یک اسلایم رنگی خانگی و واقعی در خانه درست کنید. تنها لازم است تا انتهای این مقاله ما همراه باشید. در این مقاله می‌توانید آموزش سریع ساخت و درست کردن اسلایم واقعی و خامه ای و پفکی به 4 روش مختلف با ...
  • 1127 بازدید
  • انتشار: ۲۷-۱۰-۹۹