بررسی فواید و معایب صافی دائمی یا ریباندینگ مو؛ تفاوت ریباندینگ و کراتینه | مجله کوروش
خانه » سبک زندگی » بررسی فواید و معایب صافی دائمی یا ریباندینگ مو؛ تفاوت ریباندینگ و کراتینه

بررسی فواید و معایب صافی دائمی یا ریباندینگ مو؛ تفاوت ریباندینگ و کراتینه

  • منتشر شده در ۱۶-۰۹-۹۹
  • 314 بازدید
  • بدون دیدگاه

  • مدت زمان تقریبی مطالعه : 8 دقیقه
بررسی فواید و معایب صافی دائمی یا ریباندینگ مو؛ تفاوت ریباندینگ و کراتینه

صافی دائمی یا ریباندینگ مو یک فرآیند شیمیایی است که باعث تغییر بافت طبیعی مو و ایجاد صافی و لطافت مو می‌شود. آشنایی با فواید و عوارض ریباندینگ مو مهم‌ترین نکته در انتخاب یا عدم انتخاب این روش برای احیا مجدد نرمی و لطافت مو است. ریباندینگ مو به طور معمول توسط یک متخصص آرایش و زیبایی در سالن‌های آرایشی انجام می‌گیرد. در این روند چند مرحله‌ای، مواد ریباندینگ پیوندهای طبیعی موجود در فولیکول مو را از بین می‌برد، سپس این پیوندها را به شکل دیگری بازسازی می‌کند. این حالت ظاهر موهای شما را تغییر می‌دهد. نتیجه این امر موهایی است که حتی از موهای صاف طبیعی نیز صاف‌تر به نظر می‌رسند. در مورد عوارض و معایب و فواید ریباندینگ و تفاوت ریباندینگ مو و کراتینه کردن مو این مقاله را در مجله کوروش بخوانید.

صافی دائمی یا ریباندینگ مو چگونه است؟

 

ابتدا آرایشگر موهای شما را شسته و اجازه می‌دهد تا به صورت طبیعی خشک شوند. این کار باعث پاک شدن آلودگی‌ها و روغن‌ها از روی مو می‌شود. همچنین شستن موها باعث مشخص شدن نوع بافت مو خواهد شد. در مرحله بعد، آرایشگر موهای شما را، دقیقاً مشابه زمان استفاده از رنگ مو برای رنگ کردن موها، تقسیم می‌کند. سپس با قرار دادن کیت‌های نرم کننده مو به مدت ۳۰ دقیقه یا بیشتر روی موهای شما روند ریباندینگ کردن مو ادامه می‌یابد.

 

فروش اینترنتی افق کوروش

از آنجا که این کیت‌ها در حال شکستن کوتیکول موی شما در سطح سلولی هستند، این مرحله باید به دقت کنترل شود تا پوست سر و موهای شما با عوارض جدی رو به رو نگردد. بعد از این مرحله، نوبت به گرم کردن و بخار دادن موها می‌رسد که معمولاً ۱۰ تا ۴۰ دقیقه زمان می‌برد. این مدت با توجه به حجم موها مشخص می‌شود. در پایان این مرحله مو کاملاً صاف می‌شود، اما هنوز کار تمام نشده است. مجدداً پس از شستشو و خشک کردن موها، مو آماده فرآیند بعدی می‌شود.

 

بررسی فواید و معایب صافی دائمی یا ریباندینگ مو؛ تفاوت ریباندینگ و کراتینه

 

لوسیون کراتین ماده دیگری است که در این مرحله به سطح مو زده می‌شود. استفاده از این لوسیون به منظور کمک به پیوندهای موی جدید روی سطح مو زده می‌شود. سپس نیوترلایزر یا ماده خنثی کننده روی مو به مدت ۳۰ دقیقه قرار داده می‌شود. برای از بین بردن کراتین و خنثی کننده، آخرین بار موهای شما شسته و خشک می‌شود. ریباندینگ مو دائمی است. اگر شکل ظاهری آن را دوست دارید، مجبور نیستید این روند را تکرار کنید. البته باید به این نکته اشاره کرد که تأثیر ریباندینگ پس از رشد ۱ الی ۳ سانتی ریشه‌های مو همچنان روی سطح مو باقی می‌ماند.

 

صافی دائمی یا ریباندینگ مو چطور باعث نرم شدن مو می‌شود؟

 

احیاء مو راهی برای صاف کردن موهای شما با استفاده از مواد شیمیایی قدرتمند است. این فرآیند چند ساعت طول می‌کشد. در واقع، آب پیوندهای هیدروژنی مولکول‌های کراتین موجود در موهای شما را می‌شکند. سپس یک ماده شیمیایی، معمولاً فرمالدئید، از یک طرح تراز مستقیم با سوزن، طرح جدید ساختار موهای شما را مشخص می‌کند.

 

مواد شیمیایی مورد استفاده در روش ریباندینگ مو

 

در فرآیند صافی دائمی یا ریباندینگ مو (احیاء مو) معمولاً از فرمالدئید یا آلدهید برای از بین بردن پیوندهای مو استفاده می‌شود. برخی فرمول‌ها ادعا می‌کنند که فاقد فرمالدئید هستند. اما تقریباً هر فرمول شل کننده گازهای قدرتمندی را آزاد می‌کند که از نظر شیمیایی مشابه فرمالدئید هستند.

هزینه ریباندینگ مو از ۲۵۰ تا بیش از ۱۰۰۰ دلار است. هزینه درمان بستگی به این دارد که به کدام سالن مراجعه کنید، اینکه آیا مواد غیر سمی (که اغلب گران‌تر هستند) را انتخاب کنید و اینکه جنس موهای شما چیست. بررسی میزان تاثیرگذاری مواد شیمیایی بر ساختار مو و همچنین آشنایی با فواید و عوارض ریباندینگ مو مهم‌ترین فاکتور پیش از درنظر داشتن هزینه این روش درمانی است.

 

بررسی فواید و معایب صافی دائمی یا ریباندینگ مو؛ تفاوت ریباندینگ و کراتینه

 

پس از صافی دائمی یا ریباندینگ؛ موهای شما چطور به نظر می‌رسد؟

 

پس از ریباندینگ، موهای شما صاف، براق و درخشنده به نظر می‌رسد. اگر موهای مستعد موخوره دارید، ممکن است متوجه شوید که موهای شما بسیار کم حجم شده است. به خاطر داشته باشید که این نتایج تضمین شده نیستند. در صورتی که این روش را انتخاب می‌کنید، به طور حتم باید از فواید و عوارض ریباندینگ مو مطلع باشید. اگر موهای شما نازک، خشک، رنگ شده یا در اثر حرارت آسیب دیده باشد، ریباندینگ را فراموش کنید!

 

بر اساس یک مطالعه بزرگ در سال ۲۰۱۹ احتمال ابتلا به سرطان پستان در زنانی که موهای خود را هر ۵ تا ۸ هفته با استفاده از مواد شیمیایی صاف می‌کنند، ببش از سایر زنان است. این امر ممکن است به علت استفاده از مواد شیمایی و اختلال در عملکرد هورمون‌ها رخ دهد. اگر سرطان رحم در بین خانواده یا اقوام شما شایع است، بهتر است این مسئله را در نظر بگیرید!

 

بررسی فواید و معایب صافی دائمی یا ریباندینگ مو؛ تفاوت ریباندینگ و کراتینه

 

احیاء مو یا نرمی شدن دائمی مو؛ کدام را انتخاب می‌کنید؟

 

ریباندینگ شبیه به سایر فرآیندهای صاف کننده مو مانند روش درمان کراتینه مو یا کراتینه برزیلی است. این فرایندها که موجب صاف شدن مو با استفاده از صاف کردن کوتیکول موی انجام می‌شود، باعث کاهش حجم مو و لطافت آن خواهد شد.

اما ریباندینگ در واقع پیوندهای هیدروژنی موجود در مو را از بین می‌برد. قبل از اینکه دوباره با هم ترکیب شوند. این روش درمانی، مانند درمان کراتینه مو، شامل استفاده از مواد شیمیایی است. با این‌حال، مهم‌ترین تفاوت ریباندینگ با کراتینه، استفاده از مواد شیمیایی بسیار قوی‌تر است.

جشنواره 100% افق کوروش

 

مهم‌ترین فواید و عوارض صافی دائمی یا ریباندینگ مو

 

*پس از نرم شدن یا ریباندینگ مو مجاز به استفاده از روغن یا رنگ مو نیستید.

*از سشوار کشیدن مو به دلیل جلوگیری از احتمال آسیب دیدن ساقه خودداری کنید.

*این روش یکی از گران قیمت‌ترین روش‌های احیاء مو است.

*برخلاف روش درمان کراتینه مو این روش درمانی تا رشد موهای جدید ادامه خواهد داشت.

*انجام مکرر این کار می‌تواند به موهای شما آسیب برساند. بنابراین سعی کنید این درمان را مداوم انجام ندهید.

*شکستگی، آسیب‌دیدگی و خشکی مو از عوارض جانبی رایج احیاء و صاف شدن دائمی مو است.

*استفاده از این مواد شیمیایی قدرتمند بر روی موهای شما می‌تواند منجر به عوارض جانبی شود.

 

همه چیز درباره ریباندینگ یا صافی دائمی مو؛ فواید و عوارض

 

همه روش‌های صافی دائمی منجر به ضعف ریشه مو می‌شوند؟

 

موهای طبیعی شما وقتی سالم باقی بمانند که در معرض مواد شیمیایی قرار نگیرند. کشش زیاد مو باعث ضعیف شدن ساقه مو می‌شود. بعضی اوقات انجام این روش‌های درمانی ضروری است. اما توصیه می‌کنیم تعداد دفعات آن را کاهش دهید. درعوض، به دنبال آبرسانی به اسپاهای عمیق مو و نرم کنندگی آن باشید.

مقایسه فواید و عوارض ریباندینگ مو و سایر روش‌های درمانی نرم کنندگی و صافی مو، بهترین ترفند برای انتخاب مناسب‌ترین گزینه است!

صاف شدن دائمی مو به درمان‌هایی گفته می‌شود که تأثیر آن حتی پس از یک یا دو بار شستشو نیز بدون تغییر باقی بماند. فراتر از این تعریف مبهم، نتایج صافی دائمی یا ریباندینگ مو بسته به نوع مو، سرعت رشد و روش شیمیایی مورد استفاد برای صاف کردن بسیار متفاوت خواهد بود. به خاطر داشته باشید که “دائمی” بودن این روش به معنای ابدی بودن آن نیست!

 

به نظر شما این مطلب چطور بود؟
[کل: ۰ میانگین: ۰]
باشگاه مشتریان افق کوروش

دیدگاه‌ها

پنج × چهار =

همراه با افق کوروش

خرید اینترنتی افق کوروش
اینستاگرام افق کوروش
نمایندگی افق کوروش

در مجله افق کوروش

مشهورترین و برترین برندهای لوکس جواهرات دنیا از گذشته تا کنون

مشهورترین و برترین برندهای لوکس جواهرات دنیا از گذشته تا کنون

جواهرات همیشه بخشی از تاریخ بشر بوده‌اند که از گذشته تا به امروز برای نشان دادن موقعیت اجتماعی، ریشه‌های خانوادگی و همچنین زیبایی بخشیدن به ظاهر انسان‌ها مورد استفاده قرار می‌گرفتند. اما آیا تا به حال به این موضوع فکر کرده‌اید که برترین برندهای جواهرات دنیا کدام شرکت‌ها هستند و از چه سالی کار خود را آغاز کرده‌اند؟ در این مقاله می‌توانید برندهای برتر جواهرات دنیا و 7 برند برتر جواهرات دنیا را از وب‌سایت cwordsworth را در مجله کوروش بخوانید.
  • 110 بازدید
  • انتشار: ۲۳-۱۰-۹۹
راه‌های صرفه‌جویی در مصرف آب؛ 20 روش ساده برای صرفه‌جویی آب

راه‌های صرفه‌جویی در مصرف آب؛ ۲۰ روش ساده برای صرفه‌جویی آب

«صرفه‌جویی در مصرف آب» فقط یک جمله شعاری نیست. زندگی ما به آب وابسته است و در حال حاضر بیشتر از هر زمان دیگری صرفه‌جویی در مصرف آب نه فقط برای نسل حاضر امری حیاتی است بلکه زندگی آیندگان را نیز نجات خواهد داد. در این نوشتار با ما باشید راه‌های صرفه‌جویی در مصرف آب با  20 روش ساده و کاربردی را با شما در میان بگذاریم.
  • 5108 بازدید
  • انتشار: ۱۰-۰۴-۹۷
خرده-فروشی-های-زنجیره-ای-خاورمیانه

بزرگ ترین فروشگاه های زنجیره ای خرده فروشی در خاورمیانه از نگاه فوربس

بهتر است نگاهی به بزرگترین فروشگاه های زنجیره ای در خاورمیانه بیندازیم، تا درک شفاف‌تری از رشد صنعت خرده فروشی‌ در این منطقه پیدا کنیم. صنعت خرده فروشی در خاورمیانه که پیش‌تر در زمینه بازار آفلاین فعالیت می‌کرد، به طور قابل توجهی به سمت بازار آنلاین و تجارت الکترونیک روی آورده است. در این مقاله از مجله کوروش بزرگ ترین فروشگاه های زنجیره ای خرده فروشی در خاورمیانه را معرفی می‌کنیم.
  • 100 بازدید
  • انتشار: ۲۸-۱۰-۹۹