معرفی بهترین و پرفروش ترین کتابهای روانشناسی دنیا در ایران | مجله کوروش
خانه » سبک زندگی » معرفی بهترین و پرفروش ترین کتابهای روانشناسی دنیا در ایران

معرفی بهترین و پرفروش ترین کتابهای روانشناسی دنیا در ایران

  • منتشر شده در ۱۶-۱۰-۹۹
  • 345 بازدید
  • بدون دیدگاه

  • مدت زمان تقریبی مطالعه : 6 دقیقه
معرفی بهترین و پرفروش ترین کتابهای روانشناسی در ایران

همه انسان‌ها در زندگی خود، حداقل یک بار به مشاوره دوستی مهربان و همدل نیاز دارند و چه خوب می‌شد اگر این دوست مهربان، همیشه در دسترس بود و همواره به ما الهام می‌داد. اگر از وجود چنین دوستی بی‌اطلاع‌اید؛ ما به شما او را معرفی می‌کنیم. در این مقاله مجله کوروش ما بهترین و پرفروش ترین کتابهای روانشناسی خارجی در دنیا که در ایران هم بسیار پرفروش بوده‌اند را به شما معرفی می‌کنیم تا خودتان دوست جدید و رمان روانشناسی دلخواهتان را از این لیست، انتخاب کنید.

۱- درمان شوپنهاور؛ اروین د.یالوم

 

 

فروش اینترنتی افق کوروش

معرفی بهترین و پرفروش ترین کتابهای روانشناسی در ایران

 

«اروین د.یالوم» (Irvin David Yalom) روان‌پزشک و نویسنده مشهور آمریکایی است و کتاب‌های زیاد و موفقی درباره روان‌درمانی و روانشناسی نوشته است. در کتاب «درمان شوپنهاور» یالوم درباره روان‌درمانگری به نام «جولیوس» که اخیرا با ترس مرگ دست‌وپنجه نرم می‌کند؛ برایمان روایات مختلف روانشناسی را بیان می‌کند. این روایات از طریق جلسات گروهی روان‌درمانی جولیوس با بیماران ثابتش گفته می‌شود. بیماران او همیشه ویژگی‌ها و چالش‌های خاص خودشان را دارند؛ مثل «فیلیپ» که عضو تازه‌وارد است و ویژگی‌هایی آشنا دارد. یالوم برای آشناکردن مخاطبانش با یکی از بزرگ‌ترین فیلسوفان جهان، آرتور شوپنهاور، شخصیت فیلیپ را مانند او پردازش کرده است. با خواندن این رمان روانشناسی، با ۱ تیر ۲ نشان می‌زنید؛ هم درس‌های مفیدی از روان‌شناسی می‌گیرید وهم با آرتور شوپنهاور آشنا می‌شوید.

 

در آغاز فصل سیزدهم این رمان روانشناسی ارزشمند می‌خوانیم:

 

«بیشتر انسان‌ها، هنگامی که در پایان عمر به پس پشت می‌نگرند، درمی‌یابند چقدر ناپایدار زیسته‌اند. وقتی می‌بینند آنچه گذاشته‌اند از دستشان برود بی‌آنکه قدرش را بدانند یا لذتش را ببرند، همان زندگی‌شان بوده، شگفت‌زده خواهند شد. و چنین انسانی فریب‌خورده از امید، رقصان به‌سوی بازوان مرگ می‌رود.»

این اثر مهم، بی‌شک یکی از پر فروش ترین کتاب‌ های روانشناسی جهان در ایران است.

 

۲- روان‌شناسی خواب؛ زیگموند فروید

 

معرفی بهترین و پرفروش ترین کتابهای روانشناسی در ایران

 

 

یکی از مهم‌ترین آثار در حوزه روانشناسی دنیا کتاب‌های «زیگموند فروید» (Sigmund Freud) است. آثار این روان‌پزشک و روان‌شناس معروف، باعث تحولات عظیمی در این حوزه و پیدایش و توسعه «ضمیر ناخودآگاه» شد.

شاید شما هم اگر بفهمید که سازوکار خواب ‌دیدن، چقدر حساب ‌و کتاب دارد و قانونمند است، شگفت‌زده شوید. فهمیدن معنا و دلایل خواب‌ها و کابوس‌هایتان نیز همچنین باعث می‌شود خود و ضمیرناخودآگاهتان را بهتر بشناسید و در راه داشتن زندگی بهتر، بیشتر تلاش کنید. فروید در این کتاب سعی می‌کند با تعریف مفاهیم جدیدی مانند «فرایند اولیه» و «فرایند ثانویه» در روند رؤیابینی و همچنین «فرایند سرکوب»، علت بعضی از خواب‌های ما را بر اساس تجربه‌اش، پیدا کند. او در این کتاب گفته است:

«تاکنون فیلسوف‌ها فرصت نکرده‌اند به روانشناسی سرکوب بپردازند. بنابراین ما مجازیم با ایجاد مفاهیم واضح و تصویری از سلسله رویدادها و منشأ شکل‌گیری خواب اولین گام را در این زمینه برداریم.»

 

۳- مخلوقات یک‌ روز؛ اروین د.یالوم

 

معرفی بهترین و پرفروش ترین کتابهای روانشناسی در ایران

 

کنارآمدن با زندگی و فکر مرگ، همیشه چالش‌های بزرگی برای همه انسان‌ها در طول تاریخ بوده است. اروین د.یالوم، در کتاب «مخلوقات یک روز» به بررسی و برخورد افراد در موجه با این ۲ چالش بزرگ می‌پردازد. در این کتاب که یکی از بهترین و پرفروش ترین کتابهای روانشناسی جهان است، یالوم به شرح جلسات روان‌درمانی‌اش با بیمارانی خاص می‌پردازد. جالب است بدانید که این داستان‌ها، الهام گرفته از بیماران واقعی او هستند. زبان ساده و روایت‌های این کتاب که شما را به فکر فرو می‌برد، همگی جادوی یالوم بزرگ و روانشناسی امروزی است. لذت خواندن این رمان روانشناسی ارزشمند را از دست ندهید.

 

۴- معماری شادمانی؛ آلن دوباتن

 

یکی دیگر از معرفی بهترین و پرفروش ترین کتابهای روانشناسی جهان در ایران کتاب «معماری شادمانی» است. این کتاب یکی از آثار متفاوت نویسنده و فیلسوف بریتانیایی، «آلن دوباتن» (Alain de Botton) است. در این کتاب، او سعی می‌کند هنر «معماری» را به فلسفه زندگی مرتبط کند. دوباتن می‌تواند در این کتاب به شما ثابت کند که چگونه معماری می‌تواند بر زندگی و احساسات کلی فرد تأثیر بگذارد و حتی زندگی او را به‌کلی تغییر دهد.

 

۵- درباره معنی زندگی؛ ویل دورانت

 

معرفی بهترین و پرفروش ترین کتابهای روانشناسی در ایران

 

«ویل دورانت» (William James Durant) تاریخ‌نگار، نویسنده و فیلسوف آمریکایی، در کتاب «درباره معنی زندگی» سعی می‌کند به پرسش‌های فلسفی انسان پاسخی دهد. البته این کتاب فقط نظر خودش نیست؛ بلکه جمع‌آوری نظرات افراد مختلف درباره زندگی و معنای آن است. این افراد، از «گاندی» صلح‌طلب گرفته تا فردی زندانی، تغییر می‌کند. بنابراین به شما بینش گسترده‌ای از نظرات انسان‌های مختلف و در شرایط مختلف می‌دهد. این اثر یکی از خواندنی‌ترین آثار ویل دورانت و همچنین یکی از بهترین و پرفروش ترین کتابهای خارجی روانشناسی در ایران است.

 

 

۶- ماندن در وضعیت آخر؛ امی بی. هریس و تامی ای.هریس

 

اگر در تحلیل رفتار متقابل همواره مشکل دارید و می‌خواهید اثر نابی را در این باره مطالعه کنید، «ماندن در وضعیت آخر» اثر «امی بی. هریس» و «تامی ای.هریس» را از دست ندهید. جزئیات اصولی و مطالب مفید روانشناسی و خودشناسی که در این کتاب وجود دارد؛ باعث شد که این کتاب به یکی از بهترین و پرفروش ترین کتابهای روانشناسی جهان تبدیل شود؛ به‌طوری که به زبان‌های زیادی ترجمه و حتی به خط بریل نیز نوشته شده است.

ماندن در وضعین آخر، به شما کمک می‌کند که در سفر زندگی خود، شادتر باشید و بیشتر لذت ببرید؛ عشق بورزید، زندگی کنید و از تمام لحظات خود استفاده کنید.

 

به نظر شما این مطلب چطور بود؟

خیلی بد »»»»»»»»»»»»»» خیلی خوب

باشگاه مشتریان افق کوروش

دیدگاه‌ها

14 − یازده =

همراه با افق کوروش

خرید اینترنتی افق کوروش

در مجله افق کوروش

ارازن‌ترین و آسان‌ترین روش‌های طراحی دکوراسیون داخلی زمستانی

ارازن‌ترین و آسان‌ترین روش‌های طراحی دکوراسیون داخلی زمستانی

تغییر دکور منزل همراه با تغییر فصل هم یک کار سرگرم کننده و مفرح است و هم سبب می‌شود بسته به فصلی که در آن هستید با تغییر دکور در مصرف انرژی هم صرفه‌جویی کنید. پس منتظر چه هستید؟ اگر دوست دارید حال و هوای زمستانی و گرم و نرم به منزل‌تان ببخشید با ما دست به کار شوید. ارزان‌ترین و آسان‌ترین روش‌ها برای دکوراسیون داخلی زمستانی را از سایت Home Edit در مجله کوروش بخوانید.  
  • 3297 بازدید
  • انتشار: ۰۲-۱۰-۹۷
ترفندهای جذاب چیدمان شیک میز پذیرایی برای مهمانی شام

ترفندهای جذاب چیدمان شیک میز پذیرایی برای مهمانی شام

زمانی که مهمان دارید و یا دوست دارید یک میز شام دو نفره شیک بچینید، همه جزئیات می‌تواند روی ظاهر میز شما تأثیر بگذارد. گاهی اوقات تنها به کار بردن چند ایده ساده و یا توجه به نحوه چیدمان لوازم روی میز می‌تواند، میز شما را به یک چیدمان میز شام لاکچری و خاص کند. در این مقاله از مجله کوروش قصد داریم تا شما را با ترفندهای جذاب و نحوه چیدمان میز پذیرایی شیک برای مهمانی شام آشنا کنیم.
  • 242 بازدید
  • انتشار: ۰۴-۱۲-۹۹
10 رنگ مو که در سال 2020 یا 99 ترند هستند و به احتمال زیاد مد می‌شوند

۱۰ رنگ مو که در سال ۲۰۲۰ یا ۹۹ ترند هستند و به احتمال زیاد مد می‌شوند

  رنگ مو از آن دسته مقولاتی است که خانم‌ها ترجیح می‌دهند برای استفاده از آن طبق مد روز پیش بروند. معمولا هر سال تعداد زیادی  رنگ مو ترند می‌شوند (در مورد مقوله ترند شدن و چرایی و چگونگی آن در اینجا گفته‌ایم) و این رنگ موهای ترند شده در اغلب موارد تبدیل به رنگ موی مورد علاقه خانم‌ها شده و وارد جریان مد رنگ مو می‌شوند. به عقیده کارشناسان مد در کنار رنگ موهایی مثل شکلاتی و قهوه‌ای بلوند و شرابی که معمولا مورد اقبال همیشگی خانم‌ها هستند انواع رنگ مو سال 99 یا 2020 از میان این رنگ مو ...
  • 20033 بازدید
  • انتشار: ۲۰-۰۱-۰۰