تغییرات مهم دکوراسیون آشپزخانه در جدیدترین ترندهای ۲۰۲۱ | مجله کوروش
خانه » سبک زندگی » تغییرات مهم دکوراسیون آشپزخانه در جدیدترین ترندهای ۲۰۲۱

تغییرات مهم دکوراسیون آشپزخانه در جدیدترین ترندهای ۲۰۲۱

 • منتشر شده در ۲۷-۱۱-۹۹
 • 266 بازدید
 • بدون دیدگاه

 • مدت زمان تقریبی مطالعه : 6 دقیقه
تغییرات مهم دکوراسیون آشپزخانه در جدیدترین ترندهای ۲۰۲۱

جدیدترین ترندهای طراحی دکوراسیون داخلی آشپزخانه در سال ۲۰۲۱ تفاوت‌های نسبتاً زیادی با سال گذشته دارد. طراحی و استفاده از رنگ‌ها بسیار متفاوت است. تغییرات نسبتاً چشمگیری در طراحی ایجاد شده است. نوسازی، بازسازی و تغییر سبک دکوراسیون داخلی محیط زندگی باعث خوشحالی و تغییر روحیه می‌شود. تغییرات دکوراسیون داخلی آشپزخانه یکی از از مهمترین بخش‌ها در طراحی دکوراسیون داخلی است. افراد روزانه مدت زمان زیادی را در آشپزخانه برای پخت و پز و سرو وعده‌های غذایی صرف می‌کنند. بنابراین آشپزخانه‌تان را آنطور طراحی کنید که برایتان هیجان‌انگیز است. در این مقاله مجله کوروش نگاهی به تغییرات مهم در طراحی دکوراسیون آشپزخانه در جدیدترین ترندهای ۲۰۲۱ می‌اندازیم.

حذف رنگ معروف به آبی نیرو دریایی در جدیدترین ترندهای طراحی آشپزخانه

 

رنگ آبی معروف به آبی نیرو دریایی در جدیدترین ترندهای طراحی آشپزخانه برای سال ۲۰۲۱ کاملاً حذف شده است. بنا به اعتقاد بسیاری از طراحان، استفاده از این رنگ حس کسالت به مخاطب القا می کند. طراحان دکوراسیون داخلی معتقدند در حال حاضر استفاده از رنگ‌های دیگری چون سبز، سیاه و حتی رنگ چوب طبیعی گزینه بسیار مناسب‌تری برای طراحی آشپزخانه هستند. در جدیدترین ترندهای طراحی دکوراسیون داخلی آشپزخانه بر روی استفاده از رنگ‌های متنوع و گرم تاکید شده است. به این ترتیب استفاده از رنگ‌های سرد تا حدودی کنار گذاشته شده است.

تغییرات کاشی‌کاری‌ در جدیدترین ترندهای طراحی آشپزخانه

 

فروش اینترنتی افق کوروش

تغییرات کاشی‌کاری‌ در جدیدترین ترندهای طراحی آشپزخانه

 

یکی از موضوعاتی که در طراحی دکوراسیون داخلی فضای آشپزخانه در جدیدترین ترندهای ۲۰۲۱ به آن زیاد پرداخته شده، حذف کاشی‌کاری‌های سراسری در آشپزخانه‌ها است. لازم نیست تا تمام فضای آشپزخانه را کاشی‌کاری کنید. حتی لازم نیست تمام دیوارهای پشت سینک در آشپزخانه را کاشی‌کاری کنید. کافیست تا نیمی از دیوارها با کاشی پوشانده شوند. فلسفه استفاده از کاشی راحتی در شستشو و تمیز کردن دیوارهای اطراف است. بنابراین فضای بالای آشپزخانه نیاز به کاشی‌کاری اضافی ندارد. سعی کنید تا در استفاده از رنگ بند کشی‌های بین کاشی‌ و یا خود کاشی‌ها دقت کنید. از رنگ های خنثی و گرم استفاده کنید تا محیط آشپزخانه فضای منعطف‌تری را برای شما فراهم کند.

حذف وسایل تزئینی پر زرق ‌و برق در طراحی دکوراسیون آشپزخانه

 

حذف وسایل تزئینی پر زرق ‌و برق در طراحی دکوراسیون آشپزخانه

 

در جدیدترین ترندهای طراحی دکوراسیون داخلی آشپزخانه به خصوص در طراحی آشپزخانه های کوچک آپارتمانی به حذف وسایل تزئینی پر زرق‌وبرق بسیار پرداخته شده است. بیشتر سعی شده تا از رنگ‌های مات و خنثی و حتی تیره استفاده شود. در طراحی دکوراسیون آشپزخانه از حداقل میزان کابینت مورد نیاز استفاده شده است. وسایل اضافی و تزئینی زیادی در محیط آشپزخانه وجود ندارد. فضای آشپزخانه باید به اندازه کافی فراخ و قابل رفت ‌و آمد باشد.

حذف کانترهای بزرگ از آشپزخانه در طراحی جدید ۲۰۲۱

 

حذف کانترهای بزرگ از آشپزخانه در طراحی جدید 2021

 

سال ۲۰۲۰ تجربه بحران کرونا بسیاری از کارکنان را خانه ‌نشین کرد. بنابراین اکثر افراد زمان زیادی را در آشپزخانه برای پخت و پز و حتی کار سپری می‌کردند. در جدیدترین ترندهای طراحی دکوراسیون داخلی آشپزخانه تاکید به حفظ امنیت محیط آشپزخانه شده است. طراحان معتقدند از نظر روانشناسی طراحی محیط آشپزخانه باید تنها برای سرو غذا و پخت و پز باشد. بنابراین برای حذف عادت کار کردن در آشپزخانه کانتر های بزرگ در طراحی جدید دکوراسیون داخلی آشپزخانه حذف شده‌اند. به عقیده آن‌ها میزهای آشفته استرس‌زا هستند. همچنین تمیز نگه داشتن سطوح این میزها کمی دشوار است. و اینکه هر کاری باید در جای مناسب خود انجام شود.

تغییرات در شکل قفسه‌بندی آشپزخانه در ترندهای امسال

 

تغییرات در شکل قفسه‌بندی آشپزخانه در ترندهای امسال

 

یکی از تغییرات جالب تفاوت در طراحی قفسه‌های باز در طراحی دکوراسیون داخلی آشپزخانه است. در جدیدترین ترانه های طراحی آشپزخانه در سال ۲۰۲۱ قفسه‌های بزرگ باز وجود ندارند. این قفسه‌ها باعث می‌شوند تا آلودگی و کثیفی بر روی ظروفی که در داخل آن قرار گرفته‌اند بنشیند. بنابراین از قفسه‌های کوچک و دکوری به جای قفسه‌های کابینتی باز استفاده شده است. وسایلی که مربوط به آشپزخانه است، در داخل کابینت قرار خواهند گرفت. از قفسه‌های کوچک می‌توان برای تزیینات دکوری آشپزخانه استفاده کرد. این قفسه‌های کوچک به عنوان طاقچه طراحی شده‌اند.

 

حذف رنگ خاکستری خنک در جدیدترین ترندهای طراحی آشپزخانه

 

حذف رنگ خاکستری خنک در جدیدترین ترندهای طراحی آشپزخانه

 

خاکستری از جمله رنگ‌هایی است که حس کسالت به مخاطب القا می‌کند. بنابراین در استفاده از ترکیب رنگ خاکستری در معماری و در کنار سایر رنگ‌ها باید بسیار دقت کرد. استفاده از این رنگ چندان مناسب نیست. در جدیدترین ترندهای طراحی آشپزخانه در سال ۲۰۲۱ این رنگ برای آشپزخانه حذف شده است. اگر عاشق رنگ خاکستری هستید و نمی‌توانید آن را را از لیست رنگ‌های مورد علاقه خود برای طراحی آشپزخانه حذف کنید، سعی کنید طیف گرمی از رنگ خاکستری را انتخاب کنید. این طیف رنگ، ته رنگی از رنگ خاکی دارد. ته رنگ خاکی، کمی طراوت بیشتری به فضای آشپزخانه می‌دهد.

 

منبع: The kitchen

به نظر شما این مطلب چطور بود؟

خیلی بد »»»»»»»»»»»»»» خیلی خوب

باشگاه مشتریان افق کوروش

  دیدگاه‌ها

  1 × 5 =

  همراه با افق کوروش

  خرید اینترنتی افق کوروش

  در مجله افق کوروش

  راهکار چالش صنعت بوم گردی

  راهکار، چالش و ترندهای پیش روی صنعت بوم گردی

  راهکار، چالش و ترندهای پیش روی صنعت بوم گردی همچون هر صنعت دیگری نکات خاصی در دل خود دارد. اگر یک کسب و کار محلی در حاشیه یک بوم گردی دارید و یا شهروندی مسئولیت پذیر و به فکر محیط زیست هستید، با ما در این مقاله از مجله کوروش همراه شوید. صنعت اکوتوریسم به عنوان بستری پولساز می‌تواند راه حل بسیاری از مشکلات اقتصادی، فرهنگی و محیط زیستی باشد. آگاهی از راهکار حل مشکلات و دیگر چالش های پیش روی این حوزه، می‌تواند راهگشای ما در آینده باشد.   بوم گردی چیست و چه اهدافی را دنبال می‌کند؟     بوم گردی یا اکوتوریسم ...
  • 159 بازدید
  • انتشار: ۰۹-۱۲-۹۹
  با رعایت این 10 نکته رنگ و پارچه لباس‌ها را تا سال‌ها نو نگه دارید

  با رعایت این ۱۰ نکته رنگ و پارچه لباس‌ها را تا سال‌ها نو نگه دارید

    لباس خریدن در عین حال که یک کار مفرح و خوشحال کننده است اما به خاطر قیمت بالای لباس‌های با کیفیت گاهی سبب می‌شود تا دخل و خرج‌تان با هم نخواند. از سوی دیگر طبق تحقیقات کارشناسان محیط زیست یکی از مهم‌ترین عوامل آلودگی محیط زیست و اسراف در مصرف آب صنعت مد و به خصوص پوشاک است. به نظر می‌رسد بهترین راهکار برای پس انداز پول و آلوده نکردن محیط زیست و صرفه‌جویی در مصرف آب مراقبت در نحوه نگهداری از لباس‌ها بسیار موثر است. 10 نکته برای افزایش عمر لباس‌ها تا 40 درصد بیشتر را از سایت 20 ...
  • 2688 بازدید
  • انتشار: ۲۵-۰۲-۹۸
  ۸ مورد از راه‌های بالا بردن و تقویت اعتماد به نفس و جذابیت درونی در بزرگسالان

  ۸ مورد از راه‌های بالا بردن و تقویت اعتماد به نفس و جذابیت درونی در بزرگسالان

  شما دلتان می‌خواهد جذاب باشید. شما دلتان می‌خواهد واقعا جذاب باشید. اما یک نگاه به آینه می‌اندازید و ... . آیا می‌دانستید شما زمانی در نگاه دیگران جذاب و دلربا و با اعتماد به نفس به نظر می‌رسید که شخصیت درونی شما جذاب و با اعتماد به نفس باشد؟ اما اعتماد به نفس چیست و راه‌های تقویت آن کدام است؟ ۸ مورد از راه‌های بالا بردن و تقویت بالا بردن اعتماد به نفس و جذابیت درونی برای اینکه جذاب‌تر به نظر برسید و بدانید چگونه اعتماد به نفس خود را افزایش دهید را در مجله کوروش بخوانید.
  • 90964 بازدید
  • انتشار: ۲۲-۰۳-۰۰