عوارض زیاد کار کردن و تاثیر آن بر زندگی روزمره شما | مجله کوروش
خانه » سبک زندگی » عوارض زیاد کار کردن و تاثیر آن بر زندگی روزمره شما

عوارض زیاد کار کردن و تاثیر آن بر زندگی روزمره شما

 • منتشر شده در ۱۹-۱۱-۹۹
 • 179 بازدید
 • بدون دیدگاه

 • مدت زمان تقریبی مطالعه : 6 دقیقه
تاثیرات منفی اضافه کاری افراطی

اگر جزو آن دسته از افرادی هستید که زیاد و حتی افراطی کار می‌کنید، مراقب تاثیر اضافه کاری افراطی و عوارض آن بر زندگی روزمره خود باشید. گرچه به دلیل سخت شدن شرایط زندگی، افرادی که زمان زیادی از زندگی روزمره خود را صرف کار زیاد می‌کند، کم نیستند. مدت زمان کار کردن به طور نرمال باید ۴۰ تا ۵۰ ساعت در هفته باشد. گرچه بعضی از موقعیت‌های شغلی، بسیار وسوسه برانگیز هستند. موقعیت‌هایی که درآمد بالا و رضایت شغلی زیادی دارند. اما بهتر است پیش از هر چیز و قبول کردن ساعت کاری زیاد به عوارض و تاثیر اضافه کاری افراطی در زندگی فکر کنید. شاید وقتی با این عوارض آشنا شوید دیگر تمایلی به آن پیشنهاد کاری فریبنده نداشته باشید. بدن شما احتیاج دارد خود را ترمیم و تنظیم کند. بنابراین وقتی، زمان لازم برای استراحت و لذت بردن را در اختیار آن قرار نمی‌دهید، خیلی زود با علائم هشدار دهنده بدن مواجه خواهید شد. در این مقاله از مجله کوروش به بررسی برخی از عوارض مهم کار زیاد و افراطی در زندگی روزمره افراد می‌پردازیم.

 

 

بهره‌وری پایین از عوارض کار زیاد

 

فروش اینترنتی افق کوروش

کار طولانی مدت چگونه باعث استرس می‌شود؟

 

کار کردن زیاد و بدون استراحت باعث کم شدن بهره‌وری می‌شود. ممکن است اگر مدیریت زمان و برنامه ریزی بلد نباشید ممکن است ساعت کاری خود را زیاد کرده باشید، اما به دلیل خستگی، زمان طولانی‌تری را برای انجام کارتان اختصاص دهید. بنابراین چنین اضافه کاری بی نتیجه است. بر اساس تحقیقات دانشگاه استنفورد، افرادی که ۷۰ ساعت در هفته کار می‌کنند، کار بیشتری نسبت به همسالان خود که ۵۶ ساعت کار می‌کنند، انجام نمی‌دهند. شما تعهدی ندارید که هر دقیقه و هر روز مثمر ثمر باشید. لازم است تا زمانی را به خود، خانواده، دوستان و اطرافیان اختصاص دهید. قطعاً بعد از صرف این زمان بهره‌وری بالاتری خواهید داشت. چند وظیفه‌ای بودن باعث می‌شود تا کار کمتری انجام دهید. شاید بهترین پیشنهاد تهیه یک لیست برای انجام کارها در زندگی روزمره باشد. این لیست تاثیر زیادی بر روی ذهن شما دارد. با مدیریت و سازماندهی و تمرکز، زمان معقول و مناسبی را برای هرکار اختصاص دهید. توصیه می‌شود سه اولویت اصلی را وارد لیست برنامه‌ریزی خود کنید.

 

 

کم خوابی و کسالت از عوارض کار زیاد

 

تاثیرات منفی اضافه کاری افراطی

 

یکی از عوارض جدی کار زیاد و بیش از حد در زندگی روزمره کم‌خوابی است. مطمئنا برای اینکه ساعت کاری زیادی را داشته باشید، مجبور می‌شوید تا ساعت کمتری از شبانه روز را به استراحت و خوابیدن اختصاص دهید. تاثیر این کم‌خوابی باعث ایجاد حس خستگی روزانه در شما می‌شود. شما در طول روز برای مدت‌های زیادی شارژ نیستید و ذهنتان خواب است. بدخلق می‌شوید و خطر ابتلا به بسیاری از بیماری‌ها در بدن افزایش می‌یابد. یکی از عوارض کم خوابی ناشی از اضافه کاری، ابتلا به بیماری‌های مزمنی چون دیابت نوع ۲ و بیماری‌های قلبی است. خستگی روزانه بهره‌وری شما را کاهش می‌دهد. سعی کنید تا بین زمان کاری و زندگی عادی تعادل برقرار کنید. گفته می‌شود به ازای هر ۵۲ دقیقه کار کردن ۱۷ دقیقه وقفه بین کار نیاز است. شما می‌توانید در طول این ۱۷ دقیقه استراحت کنید یا بخوابید.حتی بیرون بروید و با یک دوست گپی بزنید. این کار به شما کمک می‌کند تا بر کسالت ناشی یکی از کار زیاد غلبه کنید.

 

 

تاثیر کار زیاد بر سلامت روان

 

کار زیاد و بیش از حد در زندگی روزمره بر روی سلامت روان شما تاثیر منفی خواهد گذاشت. اضافه کاری افراطی باعث می‌شود تا شما حتی به تعطیلات آخر هفته هم دیگر فکر نکنید. بر اساس مطالعات انجام شده، کسانی که روزانه ۱۱ ساعت کار می‌کنند، بیشتر از افرادی که هفت تا هشت ساعت از زندگی روزمره خود را به کار اختصاص می‌دهند، دچار افسردگی می‌شوند. کار افراطی علاوه بر سلامت جسم عوارض زیادی بر سلامت روان به همراه دارد.

 

 

با کار زیاد قلب شما هم اضافه کاری می‌کند

 

تاثیرات منفی اضافه کاری افراطی

 

یکی از عوارض جدی کار زیاد، تاثیر آن بر روی عملکرد قلب است. ممکن است واقعاً متوجه این موضوع نشوید. اما استرس ناشی از اضافه کاری افراطی باعث ترشح هورمون کورتیزول می‌شود. این هورمون برای قلب شما بسیار مضر است. این هورمون خطر ابتلا به سکته مغزی و بیماری عروق را افزایش می‌دهد. کار کردن زیاد باعث افزایش ریسک ابتلا به دیابت نوع ۲ و حتی سرطان می‌شود. سعی کنید اگر مجبور به اضافه کاری افراطی برای گذران زندگی هستید، برای جلوگیری و یا حتی کم کردن عوارض آن، به دنبال راه‌حل‌های تاثیر گذار و امکان‌پذیر باشید. جلسات کاری را به صورت سرپا برگزار کنید. سعی کنید تا در ساعات استراحت بین کار از خانه یا دفتر کار بیرون بروید و یک قهوه بخورید. حتی در محیط کار کمی قدم بزنید تا از شرایط کار برای مدتی خارج شوید.

 

دردهای جسمی و روحی زیاد کار کردن

 

تاثیرات منفی اضافه کاری افراطی

 

یکی از عوارض جسمی شایع کار زیاد در زندگی افراد، کمر درد و گردن درد است. معمولاً زنان با ساعت کاری زیادی بیشتر از مردان دچار گردن درد می‌شوند. در حالیکه مردان بیشتر دچار کمردرد می‌شوند. استرس‌های ناشی از کار زیاد و ساعات کاری افراطی، تنش‌های عضلانی زیادی به بدن وارد می‌کند. این تنش‌ها به شکل گردن درد و کمردرد خود را نشان می‌دهند. جدا از دردهای جسمی، تاثیرات روحی و روانی کار زیاد هم کم نیستند. شما به طور ناخودآگاه با اختصاص زمان کم برای خود و اطرافیانتان به روابط خود اسیر می‌زنید. در برقراری ارتباط با دیگران دچار استرس، خشم می‌شوید و معمولا دچار خستگی و سستی و کم تحرکی هستید.

 

به نظر شما این مطلب چطور بود؟

خیلی بد »»»»»»»»»»»»»» خیلی خوب

باشگاه مشتریان افق کوروش

  دیدگاه‌ها

  ده − 8 =

  همراه با افق کوروش

  خرید اینترنتی افق کوروش

  در مجله افق کوروش

  راهنمای خرید بهترین بالش طبی و ساده؛ از ترکیبات داخل بالش تا وزن و اندازه و ...

  راهنمای خرید بهترین بالش طبی و ساده؛ از ترکیبات داخل بالش تا وزن و اندازه و …

  آخرین باری که به بالش‌های تخت خود فکر کردید کی بود؟ اگر پاسخ شما این است: «مدت زمان طولانی، قبل» یا «به هیچ وجه فکر نکرده‌ام!»، شما تنها نیستید. تشک‌ها بسیار بیشتر مورد توجه قرار می‌گیرند. تشک شما بزرگ‌ترین و مهم‌ترین سرمایه مالی است که برای خوابتان انجام خواهید داد. اما وقتی صحبت از کیفیت خواب می‌شود، بالش تقریبا به اندازه تشک شما مهم است. در این مقاله مجله کوروش ما برای شما راهنمای خرید بالش برای یک خواب راحت و تمام نکاتی که باید برای خرید و انتخاب بالش ساده و طبی مناسب با توجه به ترکیبات داخل بالش ...
  • 623 بازدید
  • انتشار: ۱۲-۱۰-۹۹
  کدام مواد غذایی را هرگز نباید فریز کنیم؟

  کدام مواد غذایی را هرگز نباید فریز کنیم؟

  فریز کردن مواد غذایی یک روش ساده و کاربردی برای استفاده از آن در زمانی دیگر است. در واقع فریز کردن با افزایش طول عمر غذاها این فرصت را به شما می‌دهد تا چند ماه بعد نیز غذا و خوراکی مورد نظر خود را نگهداری کنید. اما آیا تا به حال به این موضوع فکر کرده‌اید که کدام غذاها را نباید فریز کنید؟ آیا در مورد مضرات فریز کردن غذا چیزی شنیده‌اید؟ در این مقاله از مجله کوروش می‌توانید با لیست غذاهای فریزری و غذاهایی که هرگز نباید فریزر شوند آشنا شوید.
  • 305 بازدید
  • انتشار: ۲۸-۱۱-۹۹
  8 ترفند اصولی آموزش میکاپ و آرایش صورت برای خانم‌های عینکی

  ۸ ترفند اصولی آموزش میکاپ و آرایش صورت برای خانم‌های عینکی

    برای خانم‌هایی که برای مطالعه و تماشای تلویزیون یا به صورت دائم از عینک طبی استفاده می‌کنند قوانین مختلفی برای آرایش کردن وجود دارد. علاوه بر مدل فریم عینک که بهتر است متناسب با اجزا و ابعاد صورت و از نوع فریم‌های شیک و مد روز باشد، برای آرایش اجزای صورت بهتر است ترفندهای آموزش میکاپ و آرایش صورت در هنگام استفاده از عینک را هم بلد باشید. در مورد مدل خط چشم برای خانم‌های عینکی، مدل ابرو برای عینکی‌ها، آرایش چشم با عینک طبی و مدل مو دخترانه و زنانه برای عینکی‌ها از چیزی شنیده‌اید و ترفندهایش را بلد ...
  • 34860 بازدید
  • انتشار: ۰۳-۱۰-۹۸