بهترین زمان و روش صحیح هرس کردن گیاهان آپارتمانی | مجله کوروش
خانه » سبک زندگی » بهترین زمان و روش صحیح هرس کردن گیاهان آپارتمانی

بهترین زمان و روش صحیح هرس کردن گیاهان آپارتمانی

  • منتشر شده در ۳۰-۱۱-۹۹
  • 323 بازدید
  • بدون دیدگاه

  • مدت زمان تقریبی مطالعه : 6 دقیقه
بهترین زمان و روش صحیح هرس کردن گیاهان آپارتمانی

گیاهان خانگی رنگ و جلوه‌ای زیبا به فضای خانه ما می‌بخشند. برای اینکه گیاهان شما همیشه فرم و شکل زیبایی داشته باشند و به خوبی رشد کنند، باید با بهترین روش هرس گیاهان و زمان انجام این کار آشنا باشید. درواقع هرس کردن به معنای حذف کردن شاخ و برگ‌های خشک شده گیاه و همچنین سبک کردن گیاه از برگ‌های انبوه و شلوغ است. این کار به رشد بهتر گیاه کمک می‌کند و موجب تقویت گلهای آپارتمانی می‌شود. در این مقاله از مجله کوروش می‌توانید روش نگهداری از گلهای آپارتمانی و هرس کردن گیاهان بیشتر آشنا شوید.

 

 

فروش اینترنتی افق کوروش

بهترین زمان هرس کردن گلها و گیاهان آپارتمانی

 

بهترین زمان هرس کردن گلها و گیاهان آپارتمانی

 

گیاهان خانگی و آپارتمانی باید در آغاز فصل رشد هرس شوند. معمولاً بهترین زمان هرس کردن گلها و گیاهان از اواخر زمستان و اوایل بهار است. اما به هر حال گیاهان چوبی و دارای شاخ و برگ و همچنین گیاهان آپارتمانی سریع الرشد باید به طور مرتب برای حذف برگ و شاخه‌های مرده هرس شوند. بهترین قانون برای تعیین زمان هرس کردن گلها درست بعد از گلدهی آن‌ها است. هرس کردن گیاه قبل از گل دادن موجب از بین رفتن جوانه‌های باز نشده آن می‌شود و به هیچ عنوان برای گیاه مناسب نیست.

 

 

فواید هرس کردن گیاهان و گلهای آپارتمانی

 

شما برای نگهداری از گلهای آپارتمانی لازم است تا بهترین روش هرس گیاهان را یاد بگیرید، زیرا هرس کردن فواید زیادی برای گیاه دارد. زمانی که گیاه پر از شاخ و برگ‌های مرده می‌شود، انرژی خود را برای شادابی این بخش‌ها تخلیه می‌کند. همین موضوع موجب می‌شود تا برگ‌های سالم گیاه نیز رفته رفته پژمرده و بی جان شوند. به علاوه در بسیاری از مواقع هرس کردن برگ‌های پژمرده از انتقال باکتری یا قارچ برگ‌های خراب به برگ‌های سالم جلوگیری می‌کند. در ادامه می‌توانید با مهم‌ترین فواید هرس کردن گیاهان آشنا شوید.

 

 

فواید هرس کردن گیاهان آپارتمانی؛ فرم دهی به گیاه

 

فواید هرس کردن گیاهان آپارتمانی؛ فرم دهی به گیاه

 

برخی از گیاهان باید به صورت مرتب هرس شوند تا فرم و شکل زیبای خود را از دست ندهند. معمولاً بیشتر گیاهان به سمت نور رشد می‌کنند و همین موضوع موجب می‌شود که یک سمت گیاه بزرگ و سمت دیگر آن خلوت و کم برگ باشد. معمولاً هرس کردن گیاه موجب حفظ فرم طبیعی و زیبای آن می‌شود و حتی گیاهان آپارتمانی لوکس نیز هرس کردن و فرم دهید نیاز دارند.

 

هرس کردن گلهای آپارتمانی باعث ایجاد جریان هوا بین شاخ و برگ‌ها می‌شود

 

برگ‌های گیاه برای اینکه سالم باشند و به خوبی رشد کنند، نیاز به جریان هوا دارند. اگر گیاه بیش از اندازه شلوغ شود، ممکن است هوا به برگ‌ها نرسد و شروع به کپک زدن کند. از همین رو برای پرورش گل و گیاه در خانه لازم است گیاه را هرس کنید و کمی شاخ و برگ‌های آن را خلوت نمایید.

 

 

بهترین روش هرس کردن گیاهان و گلهای آپارتمانی

 

بهترین روش هرس کردن گیاهان و گلهای آپارتمانی

 

برای پرورش گل و گیاه در خانه و هرس کردن گیاهان آپارتمانی لازم است تا از مراحل زیر پیروی کنید.

 

گیاه را با دقت بررسی کنید

 

برای قبل از شروع هرس کردن گیاه، ابتدا یک قدم به عقب بروید و همه شاخ و برگ‌های گیاه را بررسی کنید. معمولاً با نگاه کردن به آن‌ها می‌توانید زمان هرس کردن گلها را تشخیص دهید. شاخ و برگ‌های پژمرده و آسیب دیده را پیدا کنید و ببینید گیاه در کدام قسمت دارای جوانه و شکوفه است.

 

 

لوازم مورد نیاز برای هرس کردن را فراهم کنید

 

لوازم مورد نیاز برای هرس کردن را فراهم کنید

 

بعد از بررسی شاخ و برگ‌ها توجه کنید که کدام شاخه‌ها نیاز به هرس کردن دارند. اگر شاخه‌های گیاه ضخیم است، بهتر است برای هرس کردن از قیچی مخصوص هرس استفاده کنید. اگر تنها قصد بریدن یک برگ یا ساقه‌های باریک را دارید، می‌توانید از قیچی آشپزخانه نیز استفاده کنید.

 

 

برای پرورش گل و گیاه باید شاخ و برگ‌های مرده را برش دهید

 

بهترین روش هرس گیاهان حذف کردن شاخ و برگ‌های پژمرده گیاه است. برای این کار با دقت بخش‌های آسیب دیده را برش بزنید. اگر بخشی از گیاه از ریشه خراب شده، آن را از خاک بیرون بیاورید.

 

 

شاخ و برگ‌های اضافی را هرس کنید

 

شاخ و برگ‌های اضافی را هرس کنید

 

برای ترغیب گیاه به رشد بیشتر و نگهداری از گلهای آپارتمانی، شاخ و برگ‌های بلند گیاه را کوتاه کنید. درست مثل هرس گل محمدی، برای برش زدن گیاه باید درست قبل از گره هر برگ را قطع کنید. برای بریدن ساقه‌های بزرگ‌تر نیز بهتر است ساقه‌های نزدیک به ساقه اصلی را برش بزنید. حواستان باشد که در هرس کردن نباید بیشتر از ۲۵ درصد گیاه را ببرید.

 

منبع: houseplantresourcecenter، thespruce

به نظر شما این مطلب چطور بود؟

خیلی بد »»»»»»»»»»»»»» خیلی خوب

باشگاه مشتریان افق کوروش

دیدگاه‌ها

18 − هفت =

همراه با افق کوروش

خرید اینترنتی افق کوروش

در مجله افق کوروش

بررسی انواع روش‌های اکستنشن مو، عوارض و مراقبتهای بعد از آن

بررسی انواع روش‌های اکستنشن مو، عوارض و مراقبتهای بعد از آن

داشتن موهایی پرپشت و زیبا آن هم فقط در عرض یک یا چند روز ممکن است؟ الیته، اکستنشن مو! فراموش نکنید که پیش از آشنایی با عوارض اکستنشن مو نباید درباره انتخاب این روش برای پر پشت شدن موهایتان تصمیم بگیرید. اکستنشن جهان را تغییر داد. اکستنشن مو رویای داشتن موهای باورنکردنی و پرپشت را محقق کرد. خانم‌ها به دلایل مختلف از اکستنشن مو استفاده می‌کنند. گاهی اوقات آنها می‌خواهند ظاهر جدیدتری داشته باشند، یا ترکیبی جدید را روی مو خود امتحان کنند و یا فقط می‌خواهند چیزی را امتحان کنند که جالب به نظر می‌رسد. با این حال، استفاده ...
  • 299 بازدید
  • انتشار: ۰۸-۰۹-۹۹
پنجره

تکنیک های تمیز کردن پنجره

  چگونه پنجره منزل را تمیز کنیم؟   کثیفی و آلودگی هوا فقط بر روی سلامتی افراد تأثیرگذار نیست، بلکه بسیاری از ابزارها و وسایل های دیگری هم در منزل و محل کار ما وجود دارند که به صورت غیرمستقیم از آن تأثیر می گیرند. اگر در شهرهای بزرگ مانند تهران، اصفهان یا شهرهای با گردوخاک زیاد مانند شهرهای استان سیستان و بلوچستان و اهواز در هوای آنجا زندگی می کنید، کافی است که فقط یک روز را اختصاص به تمیز کردن و گردگیری وسایل بدهید، فردا باز همان کثیفی را بر روی سطوح مشاهده خواهید کرد. بعضی از سطوح، کثیفی را بیشتر از ...
  • 3478 بازدید
  • انتشار: ۰۹-۰۲-۹۷
انواع گیاهان آپارتمانی مناسب برای فضای داخلی خانه

انواع گیاهان آپارتمانی مناسب برای فضای داخلی خانه

گیاهان آپارتمانی مناسب فضای داخلی خانه خود را می شناسید؟ با آپارتمانی شدن خانه ها و منازل مسکونی اهمیت استفاده از گل و گیاهان در خانه بیشتر شده است. نگهداری از گیاهان آپارتمانی گلدار و خاص و لوکس نه تنها موجب زیباتر شدن فضای خانه شما می شود، بلکه تاثیر زیادی بر تمیز شدن هوای داخل خانه و تصفیه هوا دارد. اما به هر حال هر یک از گیاهان آپارتمانی ویژگی های مخصوص به خود را دارند و برای نگهداری به شرایطی خاص و ویژه ای نیاز دارند. در این مقاله از مجله کوروش می توانید با بهترین گیاهان آپارتمانی ...
  • 509 بازدید
  • انتشار: ۰۷-۰۱-۰۰