گرانترین گل های دنیا از گل های بدون قیمت تا گل ۵ میلیون دلاری

گرانترین گل های دنیا از گل های بدون قیمت تا گل ۵ میلیون دلاری


11 اردیبهشت 1400 . زمان مطالعه: 11 دقیقه

خیلی بد »»»»»»»»»»»»»» خیلی خوب
گرانترین گل های دنیا

گل ها همیشه به عنوان نمادی از زیباترین خلقت های خدا شناخته می شوند. هدیه هایی ارزشمند و عاشقانه که هر چقدر کمیاب تر باشند، ارزش مادی بیشتری خواهند داشت. در دنیا گل هایی وجود دارند که حتی با نگاه کردن به تصویر آن ها نیز به وجد خواهید آمد گل هایی که تنها یک شب به زیباترین شکل می درخشد و یا گل هایی که برای ایجاد آن ها در آزمایشگاه بیشتر از ۱۵ سال زمان صرف شده است. در سرویس سبک زندگی مجله کوروش می توانید با گرانترین گل های دنیا آشنا شوید.

 

 

چرا برخی گل ها لقب گرانترین گل های دنیا را دارند؟

 

دلایل زیادی روی قیمت گل ها تأثیر می گذارد. برخی از گل ها بسیار حساس و شکننده هستند و پرورش آن ها بسیار سخت و دشوار است. برخی دیگر آن قدر نادر و کمیاب هستند که به راحتی نمی توانید آن را در هر شهر یا کشوری پیدا کنید. از طرف دیگر برخی از این گل ها آن قدر ارزشمند هستند که تنها در محیطی خاص رشد می کنند.

 

معمولاً امکان پرورش گل های گران قیمت در هر فضا و قاره ای وجود ندارد و این موضوع این گل ها را نسبت به سایر گل ها متمایز می کند. همه این ها در کنار هم می توانند روی قیمت گل ها تأثیر بگذارند. طوری که در بسیاری از مواقع خریدن بسیاری از گل ها به راحتی برای مردم عادی امکان پذیر نباشد. در واقع شاید اگر قرار بود لیست گرانترین گل های آپارتمانی را بیان کنیم، گل های متفاوتی در این لیست وجود دارد. اما معمولا گرانترین گل های دنیا هیچ گاه به راحتی در خانه یا آپارتمان ها پیدا نمی شوند.

 

 

بیشتر بخوانید » بهترین روش نگهداری و تکثیر گل بنفشه آفریقایی « 

 

 

گل گلوریوسا (Gloriosa): هر شاخه ۶ تا ۱۰ دلار

 

گل گلوریوسا (Gloriosa): هر شاخه 6 تا 10 دلار

تخفیف شوینده های افق کوروش

 

گل گلوریوسا گه با نام های لیلی، نیلوفر شعله و سوسن آتشین نیز شناخته می شود. یک گل بی نهایت زیبا و سمی است کمیاب بودن این گل آن را در دسته گران ترین گل های دنیا قرار داده است. این گیاه دارای پنج یا شش گونه بومی مناطق استوایی آفریقا و جنوب شرقی آسیا و بخش هایی از مالزی است. گیاه رونده که گاهی تا ۳ متر نیز رشد می کند و گل های آن معمولاً زرد مایل به سبز نارنجی مایل به قرمز هستند. این گیاه برای رشد کردن به محیط مرطوب و محیطی روشن و آفتابی نیاز دارد. در آفریقا و هند بعد از پرورش گلهای گران قیمت گلوریوسا از آن برای ساخت داروهای سنتی استفاده می شود.

 

 

خاص ترین دسته گل های عروس برای پاییز و زمستان

 

 

گل سمپر آگوستوس (Semper Augustus): هر گل ۵۷۰۰ دلار

 

گل سمپر آگوستوس (Semper Augustus): هر گل 5700 دلار

 

گران ترین لاله دنیا که با نام سمپر آگوستوس شناخته می شود. قدمت و محبوبیت این گل به قرن ۱۷ و زمانی که خریداران در هلند به دنبال گل لاله بودند آغاز شد. این گل کمیاب که معمولاً رنگی سفید دارد و خطوط قرمز فوق العاده زیبایی روی آن نقش بسته است در لیست گرانترین گل های دنیا قرار دارد. جالب است بدانید که در قرن ۱۷ برای هر شاخه از این گل قبل از شکفتن حدود ۵۷۰۰ دلار پرداخت می شود. ارزش این پول در آن زمان برابر با یک خانه لوکس و شیک در بهترین جای آمستردام بود که هزینه ۵۰ سال از زندگی یک خانواده کامل را نیز تأمین می کرد.

حتما بخوانید  7 علت زرد شدن برگ بنجامین و روش های درمان آن

 

 

گل زعفران، گرانترین گل ایران: هر ۴۵۰ گرم ۱۲۰۰ تا ۱۵۰۰ دلار

 

گل زعفران، گرانترین گل ایران: هر 450 گرم 1200 تا 1500 دلار

 

گل زعفران که در دنیا با نام گرانترین گل ایران نیز شناخته می شود، یکی از زیباترین گل های دنیا است. از میان این گل گران ترین ادویه دنیا برداشت می شود. این گل بنفش فوق العاده زیبا در قسمت وسط خود پرچم های طلایی رنگ دارد. این بخش از گل با احتیاط به وسیله دست جدا می شود. سپس آن را خشک می کنند و به عنوان یک طعم دهنده  و چاشنی و رنگ دهنده به غذا از آن استفاده می کنند. برای برداشت ۵۰۰ گرم زعفران حدود ۸۰ هزار گل لازم است. همین موضوع موجب شده تا این گل به عنوان یکی از ارزشمندترین گل های دنیا شناخته شود. جالب است بدانید که گل زعفران در دنیا به عنوان گرانترین گل ایران نیز شناخته می شود.

 

 

بیشتر بخوانید » زیباترین دسته گل های عروس برای فصل تابستان «

 

 

گل ارکیده کینبالو طلایی (Gold of Kinabalu Orchid): هر گیاه ۵۰۰۰ دلار

 

گل ارکیده کینبالو طلایی (Gold of Kinabalu Orchid)

 

یکی از گران ترین انواع ارکیده در دنیا که بسیار نادر و کمیاب است. این گل شکفت انگیز تنها در جزیره بورنئو و در یک سمت کوه های کینابالو در مالایا و اندونزی رشد می کند. جالب است بدانید که این گیاه برای این که گل بدهد، به ۱۵ سال زمان نیاز دارد. روی هر شاخه این گل ۵ تا ۶ گل رشد می کند و عطر بی نظیری دارد. این گل تنها در ماه مارچ تا مه رشد می کند. امکان پرورش گلهای گران قیمت ارکیده کینبالو طلایی به سادگی وجود ندارد. از همین رو این گیاهان همچنان کمیاب و گران هستند. این گل زیبا در سال ۱۹۸۴ کشف شد و پس‌ از آن توسط قاچاقچیان ارکیده تخریب و تقریباً منقرض شد و امروزه به عنوان یکی از کمیاب ترین و گرانترین گل های دنیا شناخته می شود.

 

 

ارکیده شن زن (Shenzhen Nongke): هر گیاه ۲۰۲۰۰۰ دلار

 

ارکیده شن زن (Shenzhen Nongke): هر گیاه 202000 دلار

 

یک نوع ارکیده فوق العاده کمیاب که بسیاری از کلکسیونرهای ارکیده گوشه و کنار دنیا را برای پیدا کردن آن گشته اند و قادر به یافتن آن نبودند. این گیاه امروزه به صورت مصنوعی در آزمایشگاه های تحقیقاتی در چین تولید می شود. پرورش این گیاه حدود ۸ سال طول می کشد. در سال ۲۰۰۵ این گیاه در یک حراج در حدود ۲۰۲۰۰۰ دلار به فردی ناشناس فروخته شد. از آن زمان این گل به یکی از گران ترین گل های خریداری شده در تاریخ تبدیل شد.

 

 

بیشتر بخوانید » پرفروش ترین گل های دنیا در روز ولنتاین «

 

 

رز ژولیت (Juliet Rose): هر گل ۵ میلیون دلار

 

رز ژولیت (Juliet Rose)

 

یکی از زیباترین و گرانترین گل های دنیا گل رز ژولیت است. گلی که شاید بتوانید آن را با قیمتی پایین تر از ۵ میلیون دلار هم خریداری کنید، اما این گل با نام گل ۳ میلیون پوندی معروف است. پرورش دهندگان این گل جذاب ۱۵ سال برای پرورش گلهای گران قیمت ژولیت زحمت کشیده اند و حدود ۱۵/۸ میلیون دلار هزینه کرده اند. از رز ژولیت برای اولین بار در سال ۲۰۰۶ در یک نمایشگاه در شهر چلسی انگلستان رونمایی شد. رنگ ملایم و عطر جذاب این گل پرورشی موجب شده تا حتی قیمت این گل در کتاب رکوردهای گینس نیز ثبت شود. امروزه بسیاری از افراد مشهور که به دنبال گران ترین گل برای مهریه یا دسته گل عروس هستند، از گل رز ژولیت استفاده می کنند.

حتما بخوانید  معرفی کامل 17 مورد گیاهان آپارتمانی مقاوم به سرما + عکس

 

 

گل ملکه شب (Kadupul): یک گل بدون قیمت

 

گل ملکه شب (Kadupul): بدون قیمت

 

گل ملکه شب یکی گل فوق العاده زیبا است که فقط یک بار در سال گل می دهد. این گل عمر کوتاهی دارد و شب ها گل می دهد. صبح روزی که گل داده است، تمام گل برگ های آن پژمرده می شوند. امکان چیدن این گل زیبا وجود ندارد. از همین رو اصلاً امکان قیمت گذاری روی این گل نیز امکان پذیر نیست. این گل در سریلانکا رشد می کند و با طلوع آفتاب دیگر اثری از زیبایی و فوق العاده آن نخواهد بود.

 

 

گل لیسیانتوس (Lisianthus): هر دسته ۳۵ دلار

 

گل لیسیانتوس (Lisianthus): هر دسته 35 دلار

 

یکی دیگر از زیباترین گل ها که در لیست گرانترین گل های دنیا قرار دارد. این گل با گلبرگ های ظریف و چروکیده خود ترکیبی از رنگ های بنفش، آبی و سفید است. این گیاه سالی یک بار گل می دهد و بعد از بریدن از ساقه تنها ۲ هفته زنده می ماند. امروزه امکان پرورش گلهای گران قیمت لیسیانتوس در ایران هم وجود دارد که از آن بیشتر برای درست کردن دسته گل های لوکس استفاده می شود.

 

 

بیشتر بدانید » زشت ترین و ترسناک ترین گل های دنیا «

 

 

گل موگه (Lily of the Valley): هر دسته ۱۴۳ دلار

 

گل موگه (Lily of the Valley): هر دسته 143 دلار

 

گل موگه یا نوعی سوسن که عطر و بویی شیرین و جذاب دارد و در دسته گیاهان سمی قرار می گیرد، یکی دیگر از زیباترین و گرانترین گل های دنیا است. این گل در اواخر بهار رشد می کند و بعد از چند هفته خود به خود از بین می رود. برای افزایش طول عمر این گل باید آن را بسیار با احتیاط از ساقه جدا کرد. از این گل برای درست کردن دسته گل های گران قیمت و لوکس مورد استفاده قرار می گیرند. این گل سمی به خاطر ظاهر زیبایی که دارد جلوه فوق العاده ای به دسته گل های لوکس می بخشد و از همین رو ارزش زیادی دارد.

 

 

گل ادریسی (Hydrangea): هر شاخه ۶/۵ دلار

 

گل ادریسی (Hydrangea)

 

گل ادریسی یا هورتانسیا که احتمالاً آن را در ایران زیاد هم دیده اید، یکی دیگر از گل های زیبا و ارزشمند است. این گل برخلاف زعفران که به عنوان گرانترین گل ایران شناخته می شود، در کشور ما چندان هم گران قیمت محسوب نمی شود. این گل رنگ های متنوع و زیبایی دارد. اگر به خوبی از آن مراقبت نشود، خیلی زود پژمرده می شود. ۷۰ تا ۷۵ گونه مختلف از گل ادریسی وجود دارد. بیشتر شکوفه های آن به رنگ سفید، بنفش و صورتی هستند. هر شاخه از این گل در آمریکا تا ۷ دلار هم به فروش می رسد.

 

این گیاه به دلیل تنوع رنگ های گل آن به گیاه هفت رنگ نیز معروف است. برای رشد به آب و هوای مرطوب نیاز دارد. معمولاً گیاه ادریسی در اوایل بهار شروع به گل دهی می کند. برخی از انواع آن نسبت به سرما و گرمای هوا بسیار مقاوم تر هستند. در ایران معمولاً نوع برگ درشت این گیاه بیشتر است. اما انواع نادر این گیاه نیز وجود دارد که در دسته گرانترین گل های دنیا قرار می گیرد.

 

 

منابع: treehugger، financesonline