معرفی رنگ سال ۲۰۲۳ | Viva Magenta با الهام از خاک خلیج فارس

معرفی رنگ سال ۲۰۲۳ | Viva Magenta با الهام از خاک خلیج فارس


13 آذر 1401 . زمان مطالعه: 11 دقیقه

خیلی بد »»»»»»»»»»»»»» خیلی خوب
رنگ سال 2023

رنگ سال ۱۴۰۲/۲۰۲۳ چه رنگیه؟ چطور رنگ سال ۱۴۰۲ را ست کنیم؟ درست همانند هر سال قبل از آغاز سال نو میلادی رنگ سال ۲۰۲۳ پنتون مشخص شد. رنگ سال ۲۰۲۳ Viva Magenta (قرمز آتشین مایل به زرشکی به رنگ گل رز) معرفی شده است. رنگی که حتی با نگاه کردن به آن سرشار از انرژی و هیجان می‌شوید و قطعاً در مد و پوشاک و دکوراسیون داخلی امسال تأثیر زیادی خواهد داشت. اگر دوست دارید بیشتر با رنگ سال ۱۴۰۲ آشنا شوید و در مورد جزئیات این رنگ و علت انتخاب رنگ سال ۲۰۲۳ بدانید، بهتر است در این مقاله از سرویس سبک زندگی در مجله کوروش با ما همراه باشید.

 

 

رنگ سال ۲۰۲۳ مشخص شد

 

رنگ سال 2023

 

هر سال با نزدیک شدن به سال نو میلادی شرکت پنتون رنگ سال را با توجه به شرایط دنیا و حس و حالی که مردم دنیا تجربه می‌کنند، انتخاب می‌کند. بعد از انتخاب رنگ سال ۲۰۲۳ پنتون بیشتر طراحان لباس و دکوراتورهای معروف با الهام گرفتن از این رنگ طرح‌های جدید را ارائه می‌دهند.

مردم ایران نیز با اعلام رنگ سال ۱۴۰۲ از این رنگ در ترکیب لباس و دکوراسیون داخلی منازل خود استفاده می‌کنند و همگام با مردم دنیا مطابق با مد روز دنیا پیش می‌روند. اما رنگ سال ۲۰۲۳ چیست؟

امسال رنگ سال ۲۰۲۳ Viva Magenta (قرمز آتشین مایل به زرشکی به رنگ گل رز) یا «قرمز پرشین» انتخاب شده است. این رنگ در مجموعه پنتون برگرفته از «رنگ قرمز خاک خلیج فارس» است و درواقع طیف خاصی از رنگ سرخابی است.

 

رنگ سال1402- 2023

 

رنگ امسال رنگی برای «ایجاد اشتیاق بیشتر به زندگی است» و انرژی زیادی دارد. قرمز پرشین یا ویوا مگنتا رنگی بین قرمز و آبی است که هیچ طول موجی ندارد و از ترکیب دو رنگ اصلی پدید می‌آید، درواقع این رنگ نه ارگانیک است و نه مصنوعی. بعد از دو سال که پنتون رنگ بنفش و خاکستری و زرد را به عنوان رنگ سال مشخص کرده بود، حال زمان آن فرا رسیده بود تا به سراغ رنگی جسورانی از خانواده قرمز برود.

 

تخفیف شوینده های افق کوروش

کد رنگ سال ۲۰۲۳ چیست؟

 

روش ست کردن رنگ سال 2023

 

کد رنگ Viva Magenta یا قرمز آتشین مایل به زرشکی PANTONE 18-1750 است که ما را به سوی تقویت قدرت درونی‌مان سوق می‌دهد. برای اجرای رنگ Viva Magenta در فتوشاپ می‌توانید کد رنگ را در قسمت رنگ‌ها جستجو کنید و از آن برای طراحی‌های خود استفاده نمایید.

 

روند انتخاب رنگ سال در پنتون

 

روند انتخاب رنگ سال در پنتون

 

پنتون (Pantone) نام یک شرکت معتبر در زمینه رنگ است که تمام کدهای رنگی را در خود جای داده و هر ساله رنگ سال را با در نظر گرفتن شرایط و نیازهای دنیا انتخاب می‌کند. برای انتخاب رنگ سال کارشناسان و نمایندگان در اتاق‌هایی با دیوارها و لوازم کاملاً سفید حاضر می‌شوند.

استفاده از «رنگ سفید» در اتاق فکر پنتون موجب می‌شود تا هیچ ایده‌ای به آن‌ها تلقین نشود و راحت‌تر روی انتخاب رنگ سال تمرکز کنند. سپس افراد حاضر اشیایی را که رنگ‌های الهام‌بخش دارند، به سایر کارشناسان نشان می‌دهند و پس از گفتگو و بررسی همه پیشنهادات، رنگ سال انتخاب می‌شود.

حتما بخوانید  اوت کوتور چیست و چه برندهایی لباس های اوت کوتور تولید می کنند

 

ویژگی رنگ سال ۲۰۲۳

 

ویژگی رنگ سال 2023

 

رنگ Viva Magenta رنگی برای خلق یک داستان جدید در دنیاست. رنگی از خانواده قرمز که ریشه در طبیعت دارد و نشاط و انرژی را ساطع می‌کند. در این رنگ سیگنال‌هایی از قدرت احساس می‌شود.

رنگ سال ۱۴۰۲ نشانه تعامل بین هوش مصنوعی و خلاقیت انسان است که شور، شوق، امید، هیجان و شجاعت را تقویت می‌کند. رنگ سال ۱۴۰۲-۲۰۲۳ ما را به ابراز وجود تشویق می‌کند و ما را به سمت جسارت، سرکشی و امیدواری سوق می‌دهد. از مهم‌ترین ویژگی‌های رنگ سال ۱۴۰۲ هماهنگی دنیای واقعی و مجازی است.

برای انتخاب رنگ ویوا مگنتا رگبار مشکلاتی که انسان‌ها در چند سال اخیر با آن مواجه بودند در نظر گرفته شده است. استفاده از رنگ سال ۲۰۲۳ در مد، فناوری و دکوراسیون می‌تواند در روحیه انسان‌ها تغییراتی ایجاد کند و امید و هیجانی وصف‌ناپذیر به دنیای کسل‌کننده ما بعد از پشت سر گذاشتن دوران پاندمی ببخشد.

رنگ سال ۱۴۰۲-۲۰۲۳ موجب تسکین زخم‌های گذشته می‌شود و حسی سرشار از امید، اعتماد به نفس و ارتباط را در جهان زنده می‌کند و به ما یادآوری می‌کند که باید برای روی پا ایستادن تلاش کنید.

 

دلیل انتخاب رنگ سال ۲۰۲۳ پنتون

 

دلیل انتخاب رنگ سال 2023

 

رنگ سال ۲۰۲۳ پنتون سایه‌ای از قرمز پررنگ است که بیانگر قدرت و سرزندگی مورد نیاز برای ایجاد آینده‌ای مثبت است. این رنگ نوعی سرخابی یا قرمز زرشکی است که از ترکیب رنگ گرم قرمز و رنگ سرد آبی پدید می‌آید. رنگ امسال با الهام از «خاک سرخ خلیج فارس» و حشره‌ای خاص به نام «cochineals» انتخاب شده است.

«ایزمن»، مدیر اجرایی موسسه پنتون می‌گوید که ما این رنگ را انتخاب کردیم چون حس کردیم یک سایه غیرمتعارف برای یک زمان غیرمتعارف ایده مناسبی است و چشم‌انداز جدیدی به ما ارائه می‌دهد.

«ایزمن» خاطرنشان می‌کند که رنگ سال ۲۰۲۳ قدرت را القا می‌کند، اما قدرتی قاطعانه؛ نه تهاجمی. رنگ امسال پنتون نشاط و انرژی زیادی دارد و سیگنال‌هایی از قدرت در آن حس می‌شود و حسی سرشار از خوش‌بین بودن به آینده را به ما القا می‌کند.

این رنگ نوعی قرمز متحرک و تپنده و پویا است که فرصتی برای بازنگری، احترام و ارتباط با تاریخ و آینده‌ای روشن را برای بشر فراهم می‌کند. رنگ ویوا مگنتا شجاعانه و سرشار از حس خوش بینی و شادی است و ما می‌دانیم که مثل رنگ سال ۱۴۰۱ این روزها همه مردم دنیا به این احساسات نیاز دارند.

«ایزمن» می‌گوید ما امیدواریم که این رنگ به انرژی و پویایی بیشتر دنیا کمک کند و به ما قدرتی جسورانه ببخشد. رنگ امسال حس خوش بینی و شادی را تقویت می‌کند و این دقیقاً همان چیزی است که مردم دنیا به آن احتیاج دارند.

با پوشیدن این رنگ امکان ندارد وارد اتاقی شوید و کسی به شما توجه نکند. استفاده از رنگ سال ۲۰۲۳ روحیه سرکش و جسارت یک انسان را تقویت می‌کند و این موضوع برای ساخت دنیایی جدید ضروری است.

 

رنگ سال ۲۰۲۳ برای لباس

 

رنگ سال 2023 برای لباس

 

رنگ مد سال جدید ۱۴۰۲-۲۰۲۳ ترکیبی از رنگ‌های گرم و سرد است و تعادل بی‌نظیری را ایجاد می‌کند. استفاده از رنگ ویوا مگنتا یا قرمز پرشین در ترکیب لباس موجب می‌شود تا همه چشم‌ها به شما خیره شود. این رنگ حسی سرشار از اعتماد به نفس، انرژی و جذابیت به شما می‌بخشد و شما را مرکز توجه قرار می‌دهد.

 

روش ست کردن لباس رنگ سال ۲۰۲۳

 

روش ست کردن رنگ سال 2023

 

برای انتخاب رنگ لباس سال ۲۰۲۳ پیشنهاد می‌شود حتماً از رنگ ویوا مگنتا یا سایه‌هایی از این رنگ استفاده کنید. برای ست کردن رنگ سال ۲۰۲۳ می‌توانید از سایه‌های تیره تا روشن آن در کنار هم استفاده کنید.

حتما بخوانید  معرفی عطرهای زنانه و مردانه نوید محمدزاده

استفاده از رنگ‌های مکمل مثل آبی، طلایی، کرم نیز در کنار این رنگ جلوه آن را دوچندان می‌کند. می‌توانید در کنار رنگ سال ۱۴۰۲ از رنگ‌های خنثی مثل سفید، مشکی و خاکستری نیز استفاده کنید.

برای ست کردن رنگ مد سال ۱۴۰۲ سعی کنید به همه جزئیات و رنگ‌های روی لباستان توجه کنید و با به کار بردن اکسسوری‌ها و طرح‌های هوشمندانه با رنگ‌های خاص در استایل یک ست بی‌نظیر و جذاب خلق کنید.

 

استفاده از رنگ سال ۲۰۲۳ پنتون در دکوراسیون

 

استفاده از رنگ سال 2023 پنتون در دکوراسیون

 

برای ست کردن رنگ مد سال جدید ۱۴۰۲-۲۰۲۳ در دکوراسیون داخلی گزینه‌های زیادی وجود دارد. طراحان دکوراسیون داخلی پیشنهاد می‌کنند که این رنگ را در تناژهای مختلف تیره تا روشن در کنار هم استفاده کنید.

بهترین گزینه برای انتخاب رنگ مبل رنگ سال ۲۰۲۳ استفاده از یک کاناپه مخملی است. می‌توانید این مبل را با اکسسوری‌های سرخابی رنگ ترکیب کنید و برای سایر بخش‌های دکوراسیون از رنگ‌های خنثی کمک بگیرید.

رنگ مد سال جدید ۱۴۰۲-۲۰۲۳ نمادی از جسارت است پس از ایجاد این تغییر نترسید و با استفاده از این رنگ ترکیبی جسورانی در دکوراسیون منزل و محل کار خود ایجاد کنید. در دکوراسیون داخلی منزل خود می‌توانید رنگ قرمز پرشین را با مشکی، رنگ چوب، طلایی، سفید، کرم، نقره‌ای، آبی تیره و سبز آبی ترکیب کنید.

استفاده از رنگ‌های خنثی مثل سفید، خاکستری روشن تا تیره نیز گزینه فوق‌العاده‌ای برای ست کردن با رنگ سال ۲۰۲۳ است.

 

اجرای رنگ سال ۲۰۲۳ در آشپزخانه

 

برای ست کردن رنگ ۲۰۲۳ در آشپزخانه باید از رنگ‌های متضاد استفاده کنید تا جلوه فضا دوچندان شود. برای این کار بهتر است از اکسسوری‌هایی به رنگ قرمز پرشین استفاده کنید و آن را با جزیره آشپزخانه به رنگ قرمز ست کنید.

در مورد کابینت‌ها استفاده از رنگ تند می‌تواند موجب خستگی چشم‌ها و شلوغی محیط شود. بنابراین پیشنهاد می‌شود برای کابینت‌ها از رنگ‌های خنثی کمک بگیرید و در کنار آن از رنگ مد سال ۱۴۰۲ استفاده کنید.

 

تأثیر رنگ سال ۲۰۲۳ بر کسب و کارها

 

تأثیر رنگ سال 2023 بر کسب و کارها

 

رنگ ویوا مگنتا ۲۰۲۳ از نظر روانشناسی موجب افزایش ارتباط و بهبود تولید می‌شود. استفاده از این رنگ می‌تواند روحیه جسارت و سرزندگی را در کسب و کارها زنده کند و امید به ساخت آینده‌ای بهتر را در کسب و کارها افزایش دهد.

بسیاری از برندهای مطرح دنیا هر سال لوگو و محیط کاری خود را با رنگ سال به روز می‌کنند و با این کار انرژی بیشتری را به کسب و کار خود می‌بخشند. به خاطر داشته باشید که به کار بردن رنگ سال در تبلیغات و طراحی کارت و پوستر نیز می‌تواند جلوه‌ای از به روز بودن و پیشرو بودن به برند شما ببخشد.

 

بیشتر بخوانید: همه چیز درباره رنگ سال ۲۰۱۹ پنتون، مرجانی برای شادی

 

سوالات متداول

 

رنگ سال ۲۰۲۳ پنتون با چه رنگ‌هایی ست می‌شود؟

 

برای ست کردن رنگ سال ۲۰۲۳-۱۴۰۲ می‌توانید از تن‌های مختلف این رنگ در کنار رنگ‌های خنثی کمک بگیرید. رنگ‌هایی مثل آبی، طلایی، نقره‌ای، سفید نیز از بهترین رنگ‌ها برای ست کردن با رنگ سال هستند.

 

کد رنگ سال ۲۰۲۳ چیست؟

 

اگر برایتان سوال پیش آمده که کد رنگ سال ۱۴۰۲ چیست باید بدانید که کد رنگ امسال PANTONE 18-1750 است.

 

 

منابع: time، decoist، thefashionfrill، benjaminmoore