10 راهکار مؤثر برای افزایش فروش در صنایع خرده فروشی‌ | مجله کوروش
خانه » خرده فروشی » ۱۰ راهکار مؤثر برای افزایش فروش در صنایع خرده فروشی‌

۱۰ راهکار مؤثر برای افزایش فروش در صنایع خرده فروشی‌

  • منتشر شده در ۱۹-۰۱-۰۰
  • 296 بازدید
  • بدون دیدگاه

  • مدت زمان تقریبی مطالعه : 7 دقیقه
10 راهکار مؤثر برای فروش بیشتر در صنایع خرده فروشی‌

صنایع خرده فروشی برای رسیدن به فروش بیشتر باید از استراتژی‌های درست و مناسبی استفاده کنند. معمولاً با تغییر شرایط، مدیران این صنایع باید با به کار گرفتن روش‌های متناسب راهکارهای جذاب‌تری برای تعامل با مشتریان و افزایش فروش پیدا کنند. به کار بردن برخی روش‌ها و آموزش‌های کاربردی، می‌تواند به کسب و کار شما کمک کند تا در هر شرایطی بهترین باشید و فروش خوبی را تجربه کنید. در این مقاله می‌توانید ۱۰ راهکار موثر و روش های افزایش فروش صنایع خرده فروشی را در مجله کوروش بخوانید.

 

 

۱- در دسترس بودن و طریقه ارتباط با مشتری را به کارمندان خود آموزش دهید

 

فروش اینترنتی افق کوروش

10 راهکار مؤثر برای فروش بیشتر در صنایع خرده فروشی‌

 

یکی از اهداف صنایع خرده فروشی این است که با مشتریان و خریداران خود ارتباط خوبی برقرار کنند. به خوبی ارتباط بر قرار کردن با مشتری یک هنر است و در بسیاری از مواقع کارمندان فروش آن‌قدر در کار و امور روزمره خود غرق می‌شوند که فراموش می‌کنند به مشتریان کمک کنند و ارتباط مؤثر با آن‌ها برقرار نمایند. از بهترین روش های افزایش فروش در صنایع خرده فروشی آموزش کارمندان بخش فروش و آشنا کردن آن‌ها با تکنیک‌های ارتباط با مشتری است. کارمندان شما باید بدانند که هیچ وظیفه‌ای به اندازه پاسخگویی به مشتری و برخورد مناسب با مشتریان اهمیت ندارد.

 

 

 

حتما بخوانید :چند راه موثر برای ارتباطات موفق

 

 

۲- به مدیران خود آموزش دهید تا فروشندگان خوبی باشند

 

اگر مدیران یک کسب و کار فروشندگان خوبی نباشند، چطور می‌توانند اطلاعات را به خوبی تجزیه و تحلیل کند و سایر کارمندان را راهنمایی کنند؟ همه مدیران در صنایع خرده فروشی باید در مورد نحوه فروش و شناخت روش‌های مؤثر فروش به خوبی آموزش ببینند تا تیم شما رشد بیشتری را تجربه کند.

 

 

حتما بخوانید : چند راهکار برای ارتباط مدیران با کارمندان در این روزهای کرونایی

 

 

 

 

۳- به مدیران خود نحوه آموزش دادن صحیح را یاد دهید

 

به مدیران خود نحوه آموزش دادن صحیح را یاد دهید

 

در اکثر شرکت‌ها و کسب و کارها کارمندان بعد از مدتی ارتقا پیدا می‌کنند و مدیریت یک بخش را بر عهده می‌گیرند. اما به یاد داشته باشید که این مدیران حتماً باید در مورد انتقال تجربیات و نحوه برخورد با کارمندان آموزش ببیند. یک مدیر شایسته باید بداند که چه زمانی به کارمندان در مورد نحوه انجام صحیح کار گوشزد کند و در شرایط مختلف چه برخوردی داشته باشد.

حتما بخوانید  چشم‌انداز صنعت خرده فروشی در سال ۲۰۲۱ از نگاه کارشناسان بازار

 

۴- همه کارمندان باید با مهارت‌های ارتباطی آشنا باشند

 

همه کارمندان باید با مهارت‌های ارتباطی آشنا باشند

 

به عنوان تیمی که در حوزه خرده فروشی فعالیت می‌کنید، باید به تمام کارمندان خود در مورد ارتباط مؤثر کلامی و نحوه ارتباط با مشتریان آموزش دهید. کلیه کارمندان باید با نحوه مکالمه صحیح با مشتریان، گوش دادن به صحبت‌های مشتری و شیوه پاسخگویی به مشتری آشنا باشند. کارمند بخش فروش یک خرده فروشی باید بتواند در زمان گران شدن یک محصول پاسخ مناسب و قانع کننده‌ای به مشتری بدهد و این موضوع از مهم‌ترین روش های افزایش فروش در این صنعت محسوب می‌شود.

۵- نحوه سوال پرسیدن از مشتری را آموزش دهید

 

یکی از مهم‌ترین مهارت‌های پرسنل بخش خدمات با مشتریان، آشنایی با نحوه صحیح سوال پرسیدن است. هیچ خریداری دوست ندارد در زمان خرید با سیل عظیمی از سوالات مواجه شود. بهتر است اگر قصد سوال پرسیدن از مشتری را دارید، خوب فکر کنید و یک سوال کوتاه و کاربردی بپرسید.

 

۶- یاد بگیرید مثل مشتریان فکر کنید

 

یک فروشنده موفق باید با روش‌های کلی فروش آشنا باشد و بتواند در شرایط مختلف، بر مشکلات غلبه کند. او باید با درک کردن خریدار محصولی متناسب با نیاز و شرایط هر فرد را به او پیشنهاد دهد. فروشنده حقیقی می‌تواند ترس‌ها و علایق خریداران را از رفتارها و کلامشان شناسایی کند و به آن‌ها برای دستیابی به چیزی که نیاز دارند، کمک کند.

 

 

حتما بخوانید : استراتیژی برای مشتریان وفادار

 

 

 

 

۷- همه کالاها را دوست داشته باشید

 

 

 

احتمالاً کالاهای زیادی در فروشگاه شما هستند که هیچ علاقه‌ای به آن‌ها ندارید و به نظرتان بی‌مصرف و بدون فایده هستند. اما شما باید با پیدا کردن جذابیت‌های هر محصول و استفاده‌هایی که دارد، راهی برای بازاریابی و فروش آن پیدا کنید. شما باید به عنوان یک فروشنده مدام از خودتان بپرسید که چگونه می‌توانم راه‌های مختلفی برای فروش یک محصول پیدا کنم و جذابیت آن را برای خریداران بیشتر کنم. تا زمانی که خودتان از یک محصول متنفر باشید، نمی‌توانید در افراد دیگر علاقه ایجاد کنید، پس بهتر است کمی منطقی‌تر رفتار کنید.

حتما بخوانید  تحول فروش با تدوین استراتژی بازاریابی خرید مادران خانه‌دار و شاغل + آمار و ارقام

 

۸- مشتریان خود را با نام فامیل صدا کنید

 

مشتریان خود را با نام فامیل صدا کنید

خطاب کردن افراد با نام فامیل یکی دیگر از روش های افزایش فروش در صنایع خرده فروشی است. بهتر است نام فامیل مشتریان همیشگی‌تان را به خاطر بسپارید و یا در زمان خرید محصول نام مشتری را در کامپیوتر وارد کنید و آن‌ها را به نام خطاب کنید. این کار موجب می‌شود تا مشتری شما احساس بهتری را تجربه کند.

۹- از اهمیت زبان بدن غافل نشوید

 

مواجه شدن با یک فروشنده که همه جا پشت سر مشتری حرکت می‌کند و مستقیم می‌ایستد و به او خیره می‌شود، جلوه ناخوشایندی برای خریدار دارد. بهتر است به کارمندان خود در بخش فروش آموزش دهید تا رفتاری دوستانه با مشتریان داشته باشند و به نوع ایستادن و حتی قدم زدن خود در فروشگاه دقت کنند تا مشتری شما احساس بدی را تجربه نکند.

 

 

 

حتما بخوانید : ۱۱تکنیک زبان بدن

 

 

 

۱۰- کانترهای بسته را از بخش صندوق فروشگاه حذف کنید

۰۳

کانترهای بسته را از بخش صندوق فروشگاه حذف کنید

 

در بسیاری از فروشگاه‌ها مشتری باید برای حساب کردن محصولات خریداری شده با کارمندانی که پشت یک کانتر و در محیطی بسته نشسته‌اند، صحبت کنید. این موضوع کمی برای مشتری ناخوشایند است. در این شرایط طوری به نظر می‌رسد که انگار شما در مقابل خریداران قرار دارید و برای در امان ماندن از دست مشتریان به آن پشت پناه برده‌اید. بهتر است بخش صندوق فروشگاه را طوری طراحی کنید که مشتری شما بتواند به راحتی با شما ارتباط برقرار کند و احساس راحت‌تری را تجربه کند.

 

منبع : retaildoc

به نظر شما این مطلب چطور بود؟
[کل: ۲ میانگین: ۵]
باشگاه مشتریان افق کوروش

دیدگاه‌ها

چهار + 11 =

همراه با افق کوروش

خرید اینترنتی افق کوروش
اینستاگرام افق کوروش

در مجله افق کوروش

فروشگاه-خرده-فروشی-کاستکو

درآمد میلیاردی فروشگاه خرده فروشی کاستکو با کارت شارژ و حق عضویت

فروشگاه خرده فروشی کاستکو با انجام کاری که بسیاری از مردم فکر می‌کردند دیوانه‌گی است به یک خرده فروشی جهانی تبدیل شد. کاستکو برای خرید از فروشگاه هایش کارت حق عضویت و اشتراک صادر کرده است. بسیاری از کارشناسان صنایع خرده‌فروشی معتقدند این شرکت دست به ترفند جالبی زده است. حالا کاستکو به یکی از بزرگ‌ترین فروشگاه های خرده فروشی در جهان تبدیل شده است. ایده پرداخت حق عضویت در فروشگاه کاستکو از price club بنیانگذار sol price شکل گرفت.در این مقاله از مجله کوروش نگاهی انداخته‌ایم به نکات جالب و عجیب در سیاست‌های تجاری فروشگاه خرده فروشی کاستکو.
  • 59 بازدید
  • انتشار: ۱۳-۱۱-۹۹
استراتژی-تخفیف-خرده-فروشی

بهترین استراتژی های تخفیف در فروشگاه‌ های خرده فروشی بدون آسیب به فروش

معمولاً اکثر فروشگاه های خرده فروشی از استراتژی تخفیف برای ایجاد انگیزه در مشتریان استفاده می‌کنند. استفاده از استراتژی بازاریابی تخفیف باعث جذب مشتریان جدید احتمالی خواهد شد. یکی از بزرگترین اشتباهات در اجرای استراتژی تخفیف در بازاریابی در اکثر فروشگاه های خرده فروشی، تخفیف بدون در نظر گرفتن رفتار خرید مشتری است. اگرچه استفاده از استراتژی تخفیف در بازاریابی خرده فروشی ممکن است فروش زیادی را رقم بزند، اما در طولانی مدت می تواند بسیار آسیب‌زا باشد. بهترین راه حل، ایجاد تعادل بین زمان و تعداد دفعات استفاده از تخفیف است. اینکه بر اساس رفتار مشتری چه تخفیفاتی به ...
  • 195 بازدید
  • انتشار: ۲۵-۱۰-۹۹
ایمیل-مارکتینگ-خرده-فروشی

بازاریابی از طریق ایمیل مارکتینگ در صنعت خرده فروشی

بازاریابی از طریق ایمیل مارکتینگ یکی از موثرترین راه‌های ارتباط با مشتری و درآمدزایی در فروشگاه‌های خرده فروشی است. همانقدر که با استفاده از تکنیک ایمیل مارکتینگ در بازاریابی مهم است، به همان میزان ظرافت‌های زیادی را دارد که باید به آن‌ها توجه کرد. در این مقاله از مجله کوروش به نکات مهم از بازاریابی از طریق ایمیل مارکتینگ در صنعت خرده فروشی می‌پردازیم.
  • 84 بازدید
  • انتشار: ۱۱-۱۱-۹۹