طرز تهیه 10 اسکراب خانگی برای پوست چرب و پوست خشک | مجله کوروش
خانه » سلامت » طرز تهیه ۱۰ اسکراب خانگی برای پوست چرب و پوست خشک

طرز تهیه ۱۰ اسکراب خانگی برای پوست چرب و پوست خشک

  • منتشر شده در ۱۷-۰۹-۹۹
  • 355 بازدید
  • بدون دیدگاه

  • مدت زمان تقریبی مطالعه : 8 دقیقه
طرز تهیه 10 اسکراب خانگی برای پوست چرب و پوست خشک

استفاده از اسکراب یک راهکار راحت و مؤثر برای طراوت بخشیدن به پوست صورت و از بین بردن چربی اضافی و یا نرم و درخشان کردن پوست است. چه پوست شما خشک و آسیب دیده باشد و چه چرب، استفاده از اسکراب یا لایه‌ بردار مناسب پوستتان می‌تواند کمک کند تا منافذ پوست باز شوند و پوست شما درخشان‌تر و زیباتر به نظر برسد. تنها لازم است ۲ تا ۳ بار در هفته از یک اسکراب طبیعی متناسب با پوست خودتان استفاده کنید و تأثیر شکفت انگیز آن را مشاهده کنید. در این مقاله می‌توانید طرز تهیه اسکراب خانگی برای پوست چرب و خشک را از وب‌سایت parenting.firstcry و stylecraze در مجله کوروش بخوانید.

 

 

۵ اسکراب مخصوص پوست‌های چرب

 

فروش اینترنتی افق کوروش

استفاده از اسکراب در روتین مراقبت روزانه و هفتگی پوست چرب می‌‌تواند با از بین بردن پوسته‌های مرده سطح پوست، موجب افزایش طراوت و درخشندگی پوشت شما شود. در این بخش می‌توانید با طرز تهیه اسکراب خانگی برای پوست‌های چرب آشنا شوید.

 

طرز تهیه اسکراب خانگی کیوی

 

طرز تهیه 10 اسکراب خانگی برای پوست چرب و پوست خشک

 

مواد لازم برای تهیه اسکراب کیوی

 

کیوی: ۱ عدد

شکر: ۲ قاشق غذاخوری

روغن زیتون: چند قطره

 

طرز تهیه

 

طرز تهیه اسکراب خانگی کیوی به این صورت است که ابتدا کیوی را به خوبی له می‌کنید. شکر و روغن زیتون را به آن اضافه کنید. اسکراب را روی تمام صورت پخش کنید و پوست را با حرکات دایره‌ای به آرامی و برای ۱۰ ماساژ دهید. سپس صورت خود را با آب ولرم بشویید. برای نتیجه بهتر می‌توانید هفته‌ای یک بار از این اسکراب استفاده کنید.

 

 

طرز تهیه اسکراب خانگی پودر قهوه

 

طرز تهیه 10 اسکراب خانگی برای پوست چرب و پوست خشک

 

مواد لازم برای تهیه اسکراب قهوه

 

دانه آسیاب شده قهوه: ۱ قاشق غذاخوری

ماست تازه: ۱ قاشق غذاخوری

 

طرز تهیه

 

طرز تهیه اسکراب خانگی قهوه به این صورت است که قهوه را با ماست ترکیب می‌کنید. سپس اسکراب را روی صورت خود بمالید و به آرامی برای ۵ تا ۶ دقیقه ماساژ دهید. سپس ماسک را با آب بشویید. برای نتیجه بهتر می‌توانید هفته‌ای ۱ یا ۲ بار از این ماسک استفاده کنید.

 

اسکراب خانگی گوجه فرنگی

 

جشنواره 100% افق کوروش

طرز تهیه 10 اسکراب خانگی برای پوست چرب و پوست خشک

 

مواد لازم

 

گوجه فرنگی: ۱ عدد

شکر: ۲ قاشق غذاخوری

 

طرز تهیه

 

برای درست کردن این اسکراب خانگی پوست چرب ابتدا گوجه فرنگی را رنده کنید و پوست آن را جدا کنید. سپس شکر را به آن اضافه کنید. این اسکراب خانگی را برای مدت ۶ تا ۷ دقیقه روی صورت قرار دهید و کمی ماساژ دهید. سپس صورت را با آب ولرم بشویید. برای نتیجه بهتر می‌توانید هفته‌ای دو بار از این ماسک لایه‌ بردار استفاده کنید.

حتما بخوانید  بهترین روش های طبیعی درمان جوش های زیر پوستی صورت و بدن

 

اسکراب خانگی شکر و لیمو

 

طرز تهیه 10 اسکراب خانگی برای پوست چرب و پوست خشک

 

مواد لازم

 

آب لیمو ترش تازه: ۱ قاشق غذاخوری

شکر سفید یا قهوه‌ای: ۲ قاشق غذاخوری

روغن زیتون: چند قطره

 

طرز تهیه

 

برای درست کردن اسکراب خانگی پوست چرب باید همه مواد را داخل یک کاسه بریزید و خوب با هم ترکیب کنید. سپس با استفاده از نوک انگشت اسکراب را روی صورت بزنید و به آرامی و به صورت حرکات دایره‌ای ماساژ دهید. این کار را برای ۷ تا ۸ دقیقه ادامه دهید و بعد صورت خود را با آب ولرم بشویید. برای نتیجه بهتر می‌توانید ۲ بار در هفته از این اسکراب خانگی استفاده کنید.

 

طرز تهیه اسکراب خانگی عسل و بادام

 

طرز تهیه 10 اسکراب خانگی برای پوست چرب و پوست خشک

 

عسل: ۲ قاشق غذاخوری

بادام آسیاب شده: ۱ قاشق غذاخوری

آب لیمو ترش تازه: ۱/۴ قاشق غذاخوری

 

طرز تهیه

 

طرز تهیه اسکراب خانگی عسل و بادام به این صورت است که همه مواد را با هم ترکیب می‌کنید. سپس با حرکات دورانی به آرامی روی تمام صورت بمالید. حدود ۱۰ تا ۱۲ دقیقه این ماسک را روی پوست قرار دهید و بعد با آب گرم صورت خود را بشویید. برای دستیابی به نتیجه بهتر می‌توانید در هفته ۲ بار از این اسکراب خانگی استفاده کنید.

 

۵ اسکراب مخصوص پوست‌های خشک

 

در این بخش می‌توانید با بهترین اسکراب‌های خانگی برای روتین مراقبت روزانه پوست خشک آشنا شوید.

 

طرز تهیه اسکراب خانگی قهوه و آب

 

مواد لازم

 

قهوه: ۱ قاشق غذاخوری

آب: ۱ قاشق غذاخوری

 

طرز تهیه

 

برای درست کردن این اسکراب خانگی پوست خشک باید دانه‌های قهوه را به خوبی آسیاب کنید و سپس با آب ترکیب کنید و این اسکراب را برای مدت ۴ تا ۶ دقیقه با حرکات دروانی به صورت خود بمالید. سپس صورت را با آب ولرم بشویید.

 

طرز تهیه اسکراب خانگی شیر پاک‌کن و شکر

 

طرز تهیه 10 اسکراب خانگی برای پوست چرب و پوست خشک

 

مواد لازم

 

کرم تمیز کننده صورت یا شیر پاک‌کن: ۱ قاشق غذاخوری

شکر: ۲ قاشق غذاخوری

 

طرز تهیه

 

برای درست کردن این اسکراب خانگی باید کرم و شکر را داخل کاسه بریزید و خوب هم بزنید. سپس قبل از استفاده از اسکراب، صورت خود را با آب ولرم بشویید و خوب خشک کنید. سپس اسکراب را به حال دورانی روی صورت بزنید. هیچ گاه از اسکراب در اطراف پوست چشم استفاده نکنید و تنها روی پوست صورت بمالید. بعد از چند دقیقه اسکراب را با کمک یک دستمال از پوست بردارید و صورت خود را با آب سرد بشویید.

حتما بخوانید  تفاوت کرم آبرسان و کرم مرطوب کننده در چیست؛ نحوه عملکرد آبرسان و مرطوب کننده

 

طرز تهیه اسکراب خانگی چای سبز و عسل

 

مواد لازم

 

چای سبز دم شده: ۱ قاشق غذاخوری

شکر: ۱ قاشق غذاخوری

عسل: ۱ قاشق غذاخوری

 

طرز تهیه

چای سبز، عسل و شکر را با هم ترکیب کنید و خوب هم بزنید. سپس روی صورت خود بمالید. بعد از چند دقیقه اسکراب را به وسیله پارچه از روی صورت بردارید. سپس صورتتان را با آب سرد بشویید.

 

 

طرز تهیه اسکراب خانگی روغن نارگیل و لیمو

 

طرز تهیه 10 اسکراب خانگی برای پوست چرب و پوست خشک

 

مواد لازم

 

روغن نارگیل: ۴ قاشق غذاخوری

شکر: ۲ قاشق غذاخوری

آب لیمو ترش: ۱ قاشق غذاخوری

 

 

طرز تهیه

 

برای درست کردن این لایه بردار خانگی باید روغن نارگیل را با شکر و آب لیمو ترکیب کنید. اگر روغن نارگیل در دسترس ندارید می‌توانید از روغن زیتون، روغن بادام یا کانولا نیز استفاده کنید. اسکراب را روی صورت قرار می‌دهید و کمی ماساژ می‌دهید. بعد از چند دقیقه صورت را با آب سرد بشویید.

 

 

طرز تهیه اسکراب خانگی بادام زمینی آرد شده

 

مواد لازم

 

آرد بادام: ۴ قاشق غذاخوری

روغن زیتون: ۲ قاشق غذاخوری

گلاب: چند قطره

 

طرز تهیه

 

برای طرز تهیه اسکراب خانگی همه مواد را با هم ترکیب کنید. بعد اسکراب را با حرکات دروانی به صورت خود بمالید. سپس چند دقیقه صبر کنید و به وسیله یک دستمال مواد اسکراب را از ری صورت خود بردارید و صورت را با آب سرد به خوبی بشویید و خشک کنید. این اسکراب به نرم و درخشان شدن پوست شما کمک زیادی می‌کند.

 

به نظر شما این مطلب چطور بود؟
[کل: ۳ میانگین: ۵]

دیدگاه‌ها

دو × 4 =

همراه با افق کوروش

خرید اینترنتی افق کوروش
اینستاگرام افق کوروش
نمایندگی افق کوروش

در مجله افق کوروش

چطور با 9 ترفند ساده از نشت نوار بهداشتی در طول عادت ماهانه پیشگیری کنیم؟

چطور با ۹ ترفند ساده از نشت نوار بهداشتی در طول عادت ماهانه پیشگیری کنیم؟

  عادت ماهانه از جمله مهم‌ترین تغییرات بدن خانم‌ها پیش از دوران یائسگی است که بدن زن را برای باداری و پرورش جنین آماده می‌کند. عادت ماهیانه منظم نشانه سلامت بدن زن و برای داشتن یک بدن سالم و قوی طی کردن این دوره به بهترین شیوه و با آگاهی کامل امری ضروری است. یکی از مهم‌ترین نکات در طول این دوران حساس رعایت بهداشت فردی و استفاده از لوازم بهداشتی مناسب و استاندارد است. در این مقاله از سایت Wiki How به شما می‌گوییم که چطور با 9 ترفند ساده از نشت نوار بهداشتی در طول عادت ماهیانه پیشگیری کنید ...
  • 15753 بازدید
  • انتشار: ۲۱-۰۳-۹۸
بهترین میوه‌ ها و سبزیجات برای هضم سریع غذا

بهترین میوه‌ ها و سبزیجات برای هضم سریع غذا

مشکلات معده و مشکلات گوارشی، واقعا می‌توانند صدمه‌ای جبران‌ناپذیر به بدن ما وارد کنند. وعده غذایی سنگین شب گذشته شما طعم فوق‌العاده‌ای داشت؛ البته اگر اکنون از درد شکم خود ناله نمی‌کردید. عادات غذایی ناسالم، اغلب می‌تواند باعث ایجاد سوءهاضمه شود. سوءهاضمه نیز می‌تواند منجر به درد یا نفخ معده، سوزش معده، حالت تهوع و استفراغ شود. می‌توانید با عادات غذایی سالم، جلوی تمام این اتفاقات را بگیرید. در این مقاله مجله کوروش بهترین میوه‌ ها و سبزیجات برای گوارش یا هضم سریع غذا را شرح داده‌ایم.
  • 161 بازدید
  • انتشار: ۲۴-۰۹-۹۹
معرفی 8 چای و دمنوش خوشمزه برای هضم سریع غذا

معرفی ۸ چای و دمنوش خوشمزه برای هضم سریع غذا

بعد از یک زیاده‌روی در جشن تولد خواهرتان یا پرخوری در رستوران، هیچ چیز به اندازه یک دمنوش طبیعی نمی‌تواند به هضم غذا و بهتر شدن احوال معده‌تان کمک کند. نوشیدن یک فنجان چای یا دمنوش گیاهی برای تسکین علائم ناراحتی معده و بهبود هضم غذا و همچنین از بین بردن حالاتی مثل دردهای شکمی، نفخ، سوزش معده، ریفلاکس و حالت تهوع بسیار مؤثر است. اما بعد از غذا چه دمنوشی بخوریم؟ در این مقاله می‌توانید با لیستی از بهترین انواع دمنوش هضم سریع غذا از وب‌سایت‌های silicol و senchateabar در مجله کوروش آشنا شوید.
  • 772 بازدید
  • انتشار: ۲۶-۰۹-۹۹