بایدهای و نبایدهای سفر در ماه های مختلف بارداری؛ مسافرت در بارداری مجاز است؟ | مجله کوروش
خانه » سلامت » بایدهای و نبایدهای سفر در ماه های مختلف بارداری؛ مسافرت در بارداری مجاز است؟

بایدهای و نبایدهای سفر در ماه های مختلف بارداری؛ مسافرت در بارداری مجاز است؟

  • منتشر شده در ۱۷-۱۱-۹۹
  • 161 بازدید
  • بدون دیدگاه

  • مدت زمان تقریبی مطالعه : 8 دقیقه
بررسی بایدها و نبایدهای سفر در بارداری با هواپیما و سایر وسایل نقلیه

تجربه سفر در بارداری در کنار حساسیت‌هایی که دارد، گاهی اوقات تبدیل به یکی از شیرین‌ترین مسافرت‌های زندگی‌تان خواهد شد. شاید این سفر آخرین سفر دو نفره شما و همسرتان بدون وجود هیچ فرزندی باشد و پس از آن همیشه حتی در نبود فرزندتان نگرانی‌های او در دلتان وجود خواهد داشت. باید قبول کنید که به هر حال مسافرت در بارداری می‌تواند با خطرهایی نیز همراه باشد. به علاوه شرایط سفر در بارداری با هواپیما با شرایط سفر در بارداری با ماشین متفاوت است و در ماه‌های مختلف بارداری نیز می‌تواند برایتان سخت‌تر و یا راحت‌تر باشد. در این مقاله می‌توانید با هر آن چیزی که لازم است در مورد سفر در ماه‌های مختلف بارداری و از راه‌های متفاوت بدانید، در مجله کوروش آشنا شوید.

 

 

مسافرت در بارداری با هواپیما

 

فروش اینترنتی افق کوروش

بایدهای و نبایدهای سفر در ماه های مختلف بارداری؛ مسافرت در بارداری مجاز است؟

 

به طور معمول سفر در بارداری با هواپیما تا هفته ۳۶ بارداری امن است. بیشتر شرکت‌های هواپیمایی تا ۲۸ هفته بارداری و برخی تا هفته ۳۴ تا ۳۶ به شما اجازه پرواز می‌دهند. اگر سه ماهه آخر بارداری خود را سپری می‌کنید، بهتر است قبل از رزرو بلیط هواپیما ابتدا مطمئن شوید که به شما اجازه پرواز داده می‌شود یا خیر. معمولاً توصیه می‌شود بعد از هفته ۳۶ بارداری از سفرهای هوایی اجتناب شود. به علاوه مادرانی که دو قلو یا چند قلو دارند نیز در برخی شرایط باید از سفر در بارداری با هواپیما پرهیز کنند.

اگر قصد سفر در بارداری با هواپیما را دارید، بهتر است هر ۳۰ دقیقه از جای خودتان بلند شوید و کمی راه بروید. توجه داشته باشید که در طول این سفر هوایی حتماً مقدار آب زیادی بنوشید.

 

 

مسافرت در بارداری با قطار

 

مسافرت در بارداری با قطار معمولاً تا ۳۶ هفته مشکلی ندارد. توجه داشته باشید که برای سفر در بارداری با قطار حتماً از تخت‌های طبقات پایین استفاده کنید. از حضور در شلوغی پرهیز کنید و سعی کنید از قطارهای راحت و مناسب برای سفر در بارداری با قطار استفاده کنید.

 

 

سفر در بارداری با ماشین

 

در سفرهای ماشینی قبل از هر چیزی باید حواستان به بستن کمربند ایمنی باشد. برای سفر در بارداری با ماشین سعی کنید کمربند را زیر شکم خود قرار دهید و بند فوقانی آن از بالای شکم و در مرکز قفسه سینه قرار بگیرد. برای اینکه به زیر شکم و رحم فشار وارد نشود، بهتر است از یک بالشتک مخصوص استفاده کنید. اگر امکان آن وجود دارد که در مسیر بایستید، حتماً چند بار پیاده شوید و کمی راه بروید تا پاهایتان خسته نشود. در طول این سفر تا می‌توانید بدن خود را هیدراته کنید و آب بنوشید.

حتما بخوانید  ریزش مو در بارداری؛ علل و روشهای پیشگیری و درمان ریزش موی بارداری

 

 

سفر در بارداری با اتوبوس

 

بایدهای و نبایدهای سفر در ماه های مختلف بارداری؛ مسافرت در بارداری مجاز است؟

 

سفر در بارداری با اتوبوس یکی از سخت‌ترین سفرها برای مادران باردار است. زیرا شما نه می‌توانید به راننده بگویید هر چند دقیقه در مسیر ایست کند که قدم بزنید و نه اینکه امکان راه رفتن در اتوبوس وجود دارد. بهتر است برای سفر در بارداری با اتوبوس حتماً مسیرهای کوتاه را انتخاب کنید. بستن کمربند ایمنی را در طول سفر فراموش نکنید. برای سفر در بارداری با اتوبوس حتماً از ماشین‌های درجه یک و راحت استفاده کنید.

 

 

مسافرت در بارداری به تفکیک ماه‌های مختلف

 

بایدها و نبایدهای سفر در بارداری با ماشین

 

در این بخش می‌توانید با نکات مهمی در مورد مسافرت در بارداری به تفکیک ماه‌ها آشنا شوید.

 

 

سفر در ماه دوم بارداری

 

اگر دو ماه از بارداری شما می‌گذرد بهتر است بدانید که در این ماه‌ها معمولاً حالت تهوع، احساس خستگی، هوس شدید، نفخ و دل درد زیاد اتفاق می‌افتد و این مشکلات معمولاً در طول سفر، مخصوصاً سفرهای هوایی بیشتر می‌شود. بررسی‌ها و مطالعات تجربه سفر در بارداری نشان می‌دهد که خوردن آب فراوان، اضافه کردن ریشه زنجبیل یا لیمو به آب در کنار دستبند ضد تهوع می‌تواند برایتان مفید باشد.

 

 

سفر در ماه سوم بارداری

 

معمولاً از ماه سوم عوارض و مشکلات بارداری کمتر می‌شود. تنها مشکلی که احتمال با سفر تجربه خواهید کرد، حالت تهوع و استفراغ است. از طرف دیگر احتمالاً بیشتر از هر زمان دیگری احساس می‌کنید که به دستشویی نیاز دارید. بهتر است برای رفتن به مسافرت در بارداری ماه سومتان طوری شرایط را فراهم کنید که امکان رفتن به دستشویی را داشته باشید تا در طول سفر اذیت نشوید.

 

 

سفر در ماه چهارم بارداری

 

بایدها و نبایدهای سفر در بارداری با هواپیما در ماه های مختلف بارداری

 

احساس خستگی از ماه چهارم بارداری افزایش پیدا می‌کند و معمولاً حالت تهوع و استفراغ از بین می‌رود. در این ماه دیگر شکم شما بزرگ می‌شود. ماه چهارم یکی از بهترین ماه‌ها برای مسافرت در بارداری با هواپیما است. تنها کاری که لازم است برای بهبود این تجربه سفر در بارداری انجام دهید این است که آب کافی بنوشید و هر یک ساعت کمی پاهایتان را صاف کنید یا بایستید و در طول سفر از نشستن روی صندلی خود لذت ببرید.

 

 

سفر در ماه پنجم بارداری

 

از ماه پنجم جنین دائماً در حال حرکت است. احساس خستگی و خواب آلودگی شما بیشتر می‌شود. در این ماه کمی بیشتر از همیشه احساس گرما می‌کنید. پس در شرایطی سفر کنید که گرمای هوا اذیتتان نکند. معمولاً ساعت لگد زدن نوزاد با ساعت خواب شما تنظیم نیست و اگر قصد سفر با هواپیما را هم داشته باشید، باز هم بیشتر ساعت خوابتان به هم می‌ریزد. سعی کنید ساعاتی که جنین آرام است و تکان نمی‌خورد، کمی استراحت کنید تا احساس خستگی کمتری کنید.

حتما بخوانید  راهکارهای مراقبت از پوست و مو در دوران بارداری + ماسک‌های مجاز تقویتی

 

 

سفر در ماه ششم بارداری

 

تجربه سفر در بارداری مادران مختلف نشان می‌دهد که در ماه ششم می‌توانید بدون هیچ مشکل و محدودیتی سفر کنید. معمولاً از هفته بیست و سوم احساس گر گرفتگی و تعریق در مادر زیاد می‌شود. سعی کنید در طول سفر از لباس‌های سبک و گشاد استفاده کنید. در این ماه بهتر است حتماً از سفرهای هوایی استفاده کنید. سعی کنید در طول سفر پاهایتان را دراز کنید تا گردش خود در آن بهبود پیدا کند.

 

 

مسافرت در ماه هفتم بارداری

 

بایدها و نبایدها و نکات مراقبتی تجربه سفر در بارداری با وسایل نقلیه مختلف

 

در ماه هفتم بارداری کودک به طور قابل توجهی بزرگ شده و اندام‌ها و مغز او رشد می‌کند. از این ماه دیگر کودک شما نسبت به اتفاقاتی که در بیرون برای شما می‌افتد حساس‌تر است و می‌تواند صدای اطراف را بشنود. سفر با هواپیما یا حتی ماشین هم در ماه هفتم برای شما امکان دارد. برای سفر در این ماه باید به شدت مراقب باشید. برای بستن کمربند ایمنی حتماً از یک بالشت در قسمت زیر شکم خود استفاده کنید تا به رحم فشار وارد نشود. پاهایتان را دراز کنید. مدام مچ پا و انگشتان را حرکت دهید و تا حد امکان هر چند دقیقه کمی بایستید و راه بروید. این کار برای کاهش پادرد و کمردرد در بارداری موثر است.

 

 

سفر در ماه هشتم بارداری

 

از این ماه دیگر باید آماده به دنیا آوردن کودک خود باشید. در ماه هشتم بارداری بهتر است سفر نکنید و یا در صورت اجبار حتماً ابتدا از پزشک خود اجازه بگیرد. طبق توصیه سازمان بهداشت جهانی سفرهای هوایی برای زنان بارداری پس از هفته ۳۶ بارداری یا ۴ هفته قبل از تاریخ تولد نوزاد، مناسب نیست و از همین رو بهتر است این دو ماهه آخر به هیچ عنوان به سفرهای طولانی یا هوایی فکر نکنید.

 

به نظر شما این مطلب چطور بود؟
[کل: ۳ میانگین: ۵]
باشگاه مشتریان افق کوروش

دیدگاه‌ها

5 + هفت =

همراه با افق کوروش

خرید اینترنتی افق کوروش
اینستاگرام افق کوروش

در مجله افق کوروش

روز-جهانی-قهقهه-فواید-خنده-برای-سلامتی

روز جهانی قهقهه؛ چرا خندیدن برای سلامتی جسم و ذهن ضروری است؟

شاید برایتان جالب باشد که بدانید در تقویم دنیا، روز جهانی قهقهه و خنده وجود دارد. از آنجایی که بسیاری معتقدند خنده بر درد بی‌درمان دواست، اختصاص روزی در تقویم جهان به قهقهه چندان بی‌راه نیست. در این مقاله از مجله کوروش به مناسبت 5 بهمن که روز جهانی قهقهه است به بررسی تاریخچه جوک و لطیفه که یکی از عوامل خنده و قهقهه انسان‌ها در سرتاسر دنیا هستند می‌پردازیم.
  • 308 بازدید
  • انتشار: ۲۴-۱۰-۹۹
با این 5 ویتامین و مکمل غذایی حسابی وزن کم کنید و لاغر شوید

با این ۵ ویتامین و مکمل غذایی حسابی وزن کم کنید و لاغر شوید

بهترین و موثرترین رژیم لاغری دنیا کدام است؟ اصلا می‌توان چنین ادعایی را قبول کرد؟ واقعیت این است که متابولیسم یا سوخت و ساز فرایندی است که بدن از آن برای تجزیه مواد غذایی و مواد مغذی برای تامین انرژی و پشتیبانی از کارکردهای مختلف بدن استفاده می‌کند. هر آنچه که فرد در طول شبانه‌روز می‌خورد از جمله ویتامین‌ها و مواد معدنی، بر متابولیسم بدن او تأثیر می‌گذارد. اگر یک برنامه رژیم لاغری را دنبال می‌کنید بد نیست بدانید کمبود برخی ویتامین‌ها سبب می‌شود که شما به راحتی وزن از دست ندهید و لاغر نشوید. در واقع حتی اگر بهترین و ...
  • 2222 بازدید
  • انتشار: ۲۵-۰۲-۹۹
برای پاکسازی و درمان سریع کبد چرب در خانه چه بخوریم؛ 10 ماده غذایی مفید

برای پاکسازی و درمان سریع کبد چرب در خانه چه بخوریم؛ ۱۰ ماده غذایی مفید

  «کبد» یکی از مهم‌ترین و حیاتی‌ترین ارگان بدن انسان است. در سال‌های اخیر و به خاطر عواملی مثل تغییر سبک زندگی، فشار زندگی و استرس، خوردن بیش از حد غذاهای فرآوری شده و فست فودها، کم تحرکی و ورزش نکردن در سرتاسر دنیا مسئله چرب شدن کبد به یکی از مهم‌ترین و خطرناک‌ترین مشکلات بشر تبدیل شده است. در بسیاری موارد چرب شدن کبد و در نتیجه ناتوانی در انجام عملکرد صحیح و طبیعی مشکلات جدی برای سلامت فرد ایجاد کرده و حتی در برخی موارد منجر به مرگ می‌شود. اگر چه به خاطر سبک زندگی امروزی گاهی چرب شدن ...
  • 9087 بازدید
  • انتشار: ۰۶-۱۱-۹۷