5 حقیقتی که عکس پروفایل‌ درباره شخصیت‌ شما افشا می‌کند | مجله کوروش
خانه » رشد و توسعه فردی » ۵ حقیقتی که عکس پروفایل‌ درباره شخصیت‌ شما افشا می‌کند

۵ حقیقتی که عکس پروفایل‌ درباره شخصیت‌ شما افشا می‌کند

 • منتشر شده در 1400-03-05
 • 17796 بازدید
 • 5 دیدگاه

 • مدت زمان تقریبی مطالعه : 6 دقیقه
افشا کردن شخصیت در عکس پروفایل

 

می‌دانستید عکسی که شما در شبکه‌های اجتماعی برای پروفایل خود انتخاب می‌کنید در مورد شخصیت شما حرف‌های زیادی برای گفتن دارد. جدا از سن، فرهنگ، جنسیت و موقعیت اجتماعی، در وهله اول این امر بستگی به این دارد که شما خانم هستید یا آقا. در وهله دوم باید مشخص شود که این شبکه اجتماعی رسمی و بیش از حد اجتماعی است یا یک گروه خانوادگی در شبکه‌های اجتماعی پیام‌رسان. در هر صورت در مورد تشخیص شخصیت از روی عکس پروفایل و ۵ رازی که عکس پروفایل شما در شبکه‌های اجتماعی درباره شخصیت شما افشا می‌کند را در سرویس سبک زندگی مجله کوروش بخوانید.

 

تشخیص شخصیت در یک نگاه

 

فروش اینترنتی افق کوروش

تشخیص شخصیت در یک نگاه در عکس پروفایل

 

یک حقیقت جالب در مورد تشخیص شخصیت از روی عکس پروفایل شبکه‌های اجتماعی این است که از نظر علمی افراد با یک نگاه اجمالی به عکس پروفایل سایرین، شخصیت همدیگر را خیلی سریع تجزیه و تحلیل و ارزیابی می‌کنند. یکی از دلایل علمی این امر این است که نخستین نتیجه‌‌گیری معمولا بسیار مهم و پایدار است. نتایج یک تخقیق دیگر در این زمینه حاکی از آن است که ما حتی لازم نیست کسی را از نزدیک ملاقات کنیم تا بتوانیم شخصیت او را ارزیابی کنیم. حالا دیگر معمولا انداختن یک نگاه اجمالی به عکس پروفایل افراد کافی است. معمولا چارچوب اعتبار سنجی برای طبقه‌بندی شخصیت افراد پنج بُعد و وجهه را در نظر می‌گیرد:

 

 1. درونگرا-برونگرا
 2. رک‌گو و صادق
 3. راستگو و با وجدان
 4. مهربان و خوش‌مشرب
 5. روان رنجور خو

 

 

بیشتر بخوانید: ۱۳ ترفند و راز خوش عکس بودن مثل سلبریتی ها

 

 

۱- راستگو و با وجدان

 

 تشخیص راستگو و با وجدان بودن از روی عکس پروفایل

 

افراد راستگو و با وجدان برای عکس پروفایل شبکه‌های اجتماعی بیشتر از عکس‌های طبیعی‌تر، رنگارنگ و شادتر استفاده می‌کنند. این افراد معمولا احساسات خود را بیشتر از سایر تیپ‌های شخصیتی بروز می‌دهند.

حتما بخوانید  ۷ روش تقویت حافظه و قبولی در امتحانات | دو برادر دوست داشتنی!

 

 

بیشتر بخوانید: روانشناسی دروغ؛ ۷ نشانه‌ای که برای تشخیص دروغ و آدم‌های دروغگو باید بدانید

 

 

۲- رک‌گو و صادق

 

رک‌گو و صادق

 

جشنواره با صرفه ترین بازار افق کوروش

تشخیص شخصیت از روی عکس پروفایل شبکه‌های اجتماعی در مورد کسانی که رک‌گو و صادق هستند یک ویژگی بارز دارد. این افراد معمولا عکس‌های جدی‌تر نسبت به سایر تیپ‌های شخصیتی برای پروفایل خود انتخاب می‌کنند. این عکس‌ها معمولا دارای کنتراست بیشتری هستند و معمولا دارای ابعاد هنری و غیر معمول‌تر هستند. اگر بیشتر قاب تصویر را چهره فرد پوشانده باشند این مسئله خود نشان‌دهنده صداقت و رک‌گویی بیشتر است.

 

 

بیشتر بخوانید: ۸ شخصیت سمی که برای موفقیت باید از آن ها دوری کنید

 

 

۳- برونگرا و درونگرا

 

تشخیص برونگرا و درونگرا از روی عکس پروفایل

 

برای تشخیص شخصیت از روی عکس پروفایل شبکه‌های اجتماعی در مورد افراد برونگرا تقریبا مسئله عجیب و شگفت‌انگیزی وجود ندارد. در عکس پروفایل افراد برونگرا معمولا بیش از یک نفر وجود دارند و شخص توسط فرد یا افرادی احاطه شده است. عکس‌های پروفایل افراد برونگرا معمولا شاد و رنگی است و فرد عموما لبخند بر لب دارد. اما عکس پروفایل شبکه‌های اجتماعی افراد درونگرا معمولا از گذاشتن عکس خودشان به عنوان پروفایل در شبکه‌های اجتماعی پرهیز می‌کنند و ترجیح می‌دهند عکس‌هایی از منظره‌های زیبا و شگفتی‌های طبیعت یا حتی یک پروفایل خالی بدون عکس بگذارند.

 

اگر چه این نوع عکس‌ها معمولا شامل حال افرادی که موقعیت اجتماعی مهمی دارند و نمی‌خواهند چندان در فضای مجازی شناخته شده باشند یا خانم‌های متاهل که همسران سخت‌گیر دارند هم صادق است. افراد درونگرا معمولا علاقه‌ای به جلب توجه ندارند و سرشان به کار خودشان گرم است.

 

 

بیشتر بخوانید: شما برونگرا هستید یا درونگرا

 

 

۴- روان رنجور خو

 

حتما بخوانید  موفق ‌ترین و مشهورترین زنان کارآفرین جهان و راز موفقیت آن ها

 تشخیص روان رنجور خو از روی عکس پروفایل

 

ابتدا بهتر است کمی در مورد ویژگی‌های شخصیتی روان رنجور خو صحبت کنیم. این افراد معمولا دچار ترس، اضطراب، نگرانی، استرس و انگیختگی هستند. این افراد معمولا از عهده مشکلات زندگی به سختی برمی‌آیند، نسبت به آن‌ها آگاه هستند اما قدرت تصمیم‌گیری ندارد. فرد روان رنجور خو معمولا اوضاع عادی را تهدید آمیز می‌بیند و ناامیدی‌های کوچک را یاس و شکست بزرگ تعبیر می‌کند.

 

اگر بخواهیم در مورد تشخیص شخصیت از روی عکس پروفایل شبکه‌های اجتماعی این افراد صحبت کنیم باید بگوییم که معمولا یک عکس پروفایل غمگیم معمولا ساده با کمترین میزان رنگ و لعاب یا یک عکس نیمرخ مبهم است. هر چه میزان این اختلال در فرد بیشتر باشد امکان این‌که عکس پروفایل یک عکس‌نوشته بدون تصویر و تصویری مبهم و پنهان از چهره باشد بیشتر است.

 

 

بیشتر بخوانید: اهمیت استفاده از عکس و تصویر در دیجیتال مارکتینگ

 

 

۵- مهربان و خوش‌مشرب

 

تشخیص شخصیت مهربان و خوش‌مشرب از روی عکس پروفایل

 

افراد مهربان و خوش‌مشرب لزوما بهترین عکاسان دنیا نیستند به همین دلیل همیشه قرار نیست عکس‌های حرفه‌ای پر از رنگ و لبخند باشند. افراد مهربان و خوش‌مشرب معمولا (نه همیشه) ممکن است عکس‌های نسبتا ضعیفی روی پروفایل شبکه‌های اجتماعی خود داشته باشند، اما حتی در مورد عکس پروفایل شاد باید بگوییم این عکس‌های بی‌کیفیت هم پر از لبخند، با تصاویر روشن و پر جنب و جوش است.

 

 

منبع: Inc

جشنواره کوپا

 

 

خیلی بد »»»»»»»»»»»»»» خیلی خوب
باشگاه مشتریان افق کوروش

دیدگاه‌ها

 • زری زری:

  خخخخخخخخ

 • admyn:

  تا حدودی درسته ولی صرف اینکه طرف عکس فلان طور داره نمیشه واقعا شناختش

  • مینا ساجدی نیا:

   بله قطعا حق با شماست و البته هیچ احتمال و فرضیه‌ای به خصوص در موارد روانشناسی و شناخت شخصیت صد در صد نیست.

  • افق کوروش:

   بله حق با شماست دوست عزیز، این آمار نسبی است 🙂

 • مانلی:

  فقط اینو می دونم پروفایل شناسنامه انسان ها توی فضای مجازیه. نه آلبوم خانوادگی و یا دفتر خاطرات برای بیان احساسات.
  باید مشخص بشه زن یا مردی و چه اسمی داری.
  که البته مردها با گذاشتن یک عکس از خودشون این کار رو می تونن انجام بدن و خانم های مقید با گذاشتن یک عکس زنانه ی نقاشی .

3 × 3 =

همراه با افق کوروش

جشنواره با صرفه ترین بازار
جشنواره کوپا
خرید اینترنتی افق کوروش

در مجله افق کوروش

غذاهای مخصوص ماه رمضان

۱۰ غذا و دسر مخصوص ماه رمضان از سراسر دنیا

  اگر بخواهیم در مورد انواع غذاهای سحری و افطاری مسلمانان در سرتاسر دنیا صحبت کنیم قطعا به یک لیست بلند بالا برمی‌خوریم. اما در این میان برخی دسرها و غذاهای مسلمانان در ماه رمضان شهرت جهانی دارند و خوردن آن‌ها در این ماه پر برکت تبدیل به یک سنت شده است. 10 مورد از غذاهای مخصوص ماه رمضان از سراسر دنیا را از سرویس سبک زندگی در مجله کوروش بخوانید.
 • 15004 بازدید
 • انتشار: 1400-03-25
اصول لباس پوشیدن مردانه و رایج ترین اشتباهات استایل در آقایان

۱۵ اصول لباس پوشیدن مردانه و رایج ترین اشتباهات استایل در آقایان

طریقه لباس پوشیدن و توجه به جزئیات روی ظاهر ما نقش مهمی دارد. گاهی اوقات انتخاب یک لباس اشتباه و یا پیروی کردن از ترندهای دنیای مد بدون توجه به استایل شخصی، ظاهر ما را به فردی متفاوت از آنچه که هستیم تبدیل می کند. به طور کلی توجه به اصول لباس پوشیدن مردانه می تواند به شما کمک کند تا همیشه خوش استایل تر و جذاب تر به نظر برسید. در این مقاله از مجله کوروش قصد داریم تا شما را با اشتباهات رایج لباس پوشیدن مردان و اصول صحیح لباس پوشیدن در سرویس سبک زندگی آشنا کنیم.
 • 1084 بازدید
 • انتشار: 1400-04-01
9 ترفند و اصول حرفه‌ای برای جمع کردن وسایل مسافرت

۹ ترفند و اصول حرفه‌ای برای جمع کردن وسایل مسافرت

وقتی از قبل برنامه‌ریزی می‌کنید بسته‌بندی وسایل سفر بسیار راحت‌تر است. همان طور که برای سفر خود برنامه‌ریزی می‌کنید، می‌توانید با چک‌کردن آب‌وهوا، مکان و فعالیت‌های برنامه‌ریزی شده، آنچه را که باید با خود ببرید، تعیین کنید. جمع کردن وسایل سفر دغدغه‌ای است که همه ما هنگام سفر به آن فکر می‌کنیم. هیچ نگران نباشید! ما در مجله کوروش ترفندهایی مؤثر و اصول بستن چمدان برای مسافرت را برایتان شرح داده‌ایم. در سرویس سبک زندگی با ۹ ترفند چمدان بستن همراه ما باشید.
 • 911 بازدید
 • انتشار: 1400-05-13