عادت های جالب رهبران و کارآفرینان موفق جهان از جک دورسی تا جف بزوس و ... | مجله کوروش
خانه » رشد و توسعه فردی » عادت های جالب رهبران و کارآفرینان موفق جهان

عادت های جالب رهبران و کارآفرینان موفق جهان

  • منتشر شده در 1400-03-04
  • 479 بازدید
  • بدون دیدگاه

  • مدت زمان تقریبی مطالعه : 10 دقیقه
عادت های جالب رهبران و کارآفرینان موفق در جهان

آیا از عادت های جالب رهبران و کارآفرینان موفق جهان چیزی شنیده اید؟ آیا از برنامه های روزانه، صبح، ظهر و یا شب افراد مبتکر و نوآور در جهان خبر دارید و استفاده می کنید؟ در این مقاله از مجله کوروش نگاهی به عادت های رهبران و کارآفرینان موفق در جهان انداخته ایم.

کارآفرینان و رهبران بزرگ حوزه فناوری و نوآوری در حال تغییر جهان هستند. شاید نگاه کردن به نوع زندگی آن ها کار چندان بیهوده ای نباشد. صرف نظر از حوزه کاری و مورد علاقه این رهبران همه آن ها در یک چیز مشترک هستند. آن ها توانایی تبدیل ایده به امپراتوری را دارند. اما سوال اینجاست که آن ها چطور این کارها را انجام داده اند و این رشد و توسعه شخصیتی و فردی چگونه رخ داده است؟ پاسخ بسیار ساده است، با تلاش زیاد و در برخی موارد با تحرکات شخصی.

 

 

فروش اینترنتی افق کوروش

عادت های مارک زاکربرگ به عنوان یکی از رهبران و کارآفرینان موفق در جهان

 

عادت های مارک زاکربرگ به عنوان یکی از رهبران و کارآفرینان موفق در جهان

 

بنیان گذار و مدیرعامل فیسبوک هر روز یک لباس مشخص می پوشد. او که یکی از کارآفرینان و رهبران موفق در جهان است، عادت دارد تا همیشه یک هودی یا تیشرت خاکستری و شلوار جین خارج از مد می پوشد. او می گوید این کار را انجام می دهد چرا که نمی خواهد با هیچ فکر اضافه ای، حتی فکر کردن در مورد پوشش و لباس هایش ذهنش را درگیر کند. زاکربرگ در یک مصاحبه گفته است، من واقعا در موقعیت خوب و در شرایط شانس قرار دارم. هر روز که بیدار می شوم، به بیش از یک میلیارد نفر خدمت می کنم. او می گوید احساس می کنم اگر ذهن و انرژی ام را صرف چیزهای احمقانه و ناخوشایند در زندگی کنم، کار خود را به خوبی انجام نخواهم داد.

 

بیشتر بخوانید » موفق ترین مردان کارآفرین در حوزه فناوری « 

 

 

عادت شِریل سَندبِرگ، به عنوان یکی از رهبران و کارآفرینان موفق جهان

 

عادت شِریل سَندبِرگ، به عنوان یکی از رهبران و کارآفرینان موفق جهان

 

شریل سندبرگ یکی از رهبران موفق در جهان است. او مدیر حوزه فناوری، کنشگر و نویسنده آمریکایی است. سندبرگ که مدیر ارشد عملیات فیسبوک است، نخستین زن در هیئت مدیره فیسبوک نیز محسوب می شود. او به عنوان یکی از کارآفرینان موفق جهان در سال ۲۰۱۲ در فهرست ۱۰۰ چهره تاثیرگذار جهانی در مجله تایم قرار گرفت. سندبرگ می گوید یکی از عادت های رفتاری او این است که هر شب همه چیز را از برق می کشد. او در مصاحبه ای با یو اس ای تودی گفته است که هر شب قبل از خواب تلفن خود را خاموش می کند. اگر چه این کار کمی برایش سخت است اما هر شب آن را انجام می دهد. شریل می گوید هدفش از این کار این است تا بتواند یک خواب کاملا راحت داشته باشد. او می گوید اما هر شب قبل از خاموش کردن و از برق کشیدن همه چیز ایمیل خود را چک می کند و به محض بیدار شدن نیز این کار را انجام می دهد.

 

عادت سالم مدیر عامل توییتر به عنوان یکی از موفق ترین رهبران و کارآفرینان جهان

 

حتما بخوانید  معرفی و خلاصه کتاب تو کله خر هستی اثر «جین سینسرو»

عادت سالم مدیر عامل توییتر به عنوان یکی از موفق ترین رهبران و کارآفرینان جهان

 

جک دورسی، به عنوان مدیر عامل توییتر و یکی از موفق ترین رهبران و کارآفرینان جهان، عادت دارد تا هر روز روی ذهن و بدن خود کار کند. او می گوید هر روز ساعت ۵ صبح بیدار می شود. بعد از بیدار شدن مدیتیشن می کند. در عین حال روزانه به خاطر اینکه خستگی ۱۸ ساعت کار را از بین ببرد، ۷ دقیقه می دود. دورسی می گوید من به دنبال ساختن بسیاری از روتین ها و روال های سازگار با بدن خودم هستم. برای بهبود وضعیت جسمی و ذهنی ام، هر روز به این روتین ها اهمیت داده و آن ها را انجام می دهم.

 

بیشتر بخوانید » داستان شکل گیری موفق ترین استارتاپ های دنیا «

 

 

جشنواره با صرفه ترین بازار افق کوروش

عادت موج سواری ریچارد برانسون، سرمایه گذار بریتانیایی و از جمله موفق ترین کارآفرینان جهان

 

عادت موج سواری ریچارد برانسون، سرمایه گذار بریتانیایی و از جمله موفق ترین کارآفرینان جهان

 

ریچارد برانسون از جمله موفق ترین رهبران و کارآفرینان جهان است. او رییس و بنیان گذار شرکت های ویرجین است. برانسون در لیست ثروتمندترین افراد جهان از دید مجله فوربس قرار دارد. عادت جالب رفتاری او موج سواری است. برانسون معمولا صبح ها موج سواری می کند. او می گوید این کار یکی از مزایای میلیاردر بودن در من است.

 

عادت خواب جف بزوس به عنوان یکی از موفق ترین رهبران و کارآفرینان جهان

 

عادت خواب جف بزوس به عنوان یکی از موفق ترین رهبران و کارآفرینان جهان

 

جف بزوس که در دسته ثروتمندترین رهبران و کارآفرینان جهان قرار دارد، عادت جالبی دارد. او می گوید در خواب کم نمی گذارد. مدیرعامل آمازون در مصاحبه اخیر خود در روزنامه وال استریت ژورنال در مورد عادت خواب خود می گوید اگر ۸ ساعت بخوابم، در تمام طول روز احساس خیلی بهتری دارد. بزوس که یکی از موفق ترین رهبران و کارآفرینان جهان محسوب می شود، در سال ۲۰۲۰ پس از ایلان ماسک با ۲۰۵ میلیارد دلار ثروت به نخستین فردی تبدیل شد که بالای ۲۰۰ میلیارد دلار ثروت دارد. او با راه اندازی آمازون دات کام نقش مهمی در زمینه رشد تجارت الکترونیک در جهان ایفا کرد.

 

بیشتر بخوانید » داستان زندگی موفق ترین کارآفرینان دنیا «

 

 

عادت اپرا وینفری به عنوان یکی از موفق ترین زنان در میان رهبران و کارآفرینان جهان

 

عادت اپرا وینفری به عنوان یکی از موفق ترین زنان در میان رهبران و کارآفرینان جهان

 

اپرا وینفری برای تواضع و فروتنی بیش از حد ارزش قائل است. این هنرپیشه و مجری برنده جایزه اسکار یکی از مشهورترین و مطرح ترین مجری های تلویزیونی آمریکایی و جهان است. او که یکی از رهبران و کارآفرینان موفق در جهان محسوب می شود، در لیست ثروتمندترین آمریکایی آفریقایی تبار قرن بیستم قرار گرفته است.

او می گوید در گذشته بسیار ساکت و ماخوذ به حیا بوده است. او عادت به صحبت کردن در مورد خودش نداشته است. حتی زمانی که در ۹ سالگی، مردی از اقوام به او تعرض کرد در مورد این مسائل با کسی صحبت نکرد. او طی مصاحبه ای با اشاره به عادت تواضع، شکسته نفسی و محجوبیت خود در گذشته می گوید حالا دیگر این چنین نیستم و این چنین رفتار نخواهم کرد.

 

 

دگرگونی و تغییر در زندگی دیگران

 

اپرا وینفری شو تلویزیونی خود را به مدت ۲۵ سال پخش کرد و در سال های آخر این شو در ۱۴۵ کشور جهان پخش می شد. او تغییرات بنیادینی در ژانر گفتگوهای تلویزیونی ایجاد کرد. وینفری در مورد برنامه تلویزیونی خود می گوید: هدفم از اجرای این برنامه، این بود که به وسیله رسانه تلویزیون مردم را تشویق کنم و سطح آگاهی آن ها را بالا ببرم. حالا در ادامه مسیر دریافته ام که ماموریتم دگرگونی  و تغییر در زندگی دیگران است. این که به دیگران کمک کنم تا خودشان را جور دیگری ببینند.

حتما بخوانید  چرا مشاغل میان رده به من پیشنهاد نمی‌شود؟

 

بیشتر بخوانید » راز موفقیت موفق ترین و ثروتمندترین زنان کارآفرین « 

 

 

عادت های عجیب بنیان گذار اپل به عنوان یکی از موفق ترین رهبران و کارآفرینان جهان

 

عادت های عجیب بنیان گذار اپل به عنوان یکی از موفق ترین رهبران و کارآفرینان جهان

 

استیو جابز که یکی از موفق ترین رهبران و کارآفرینان جهان محسوب می شد، علاقه زیادی به گوش دادن به موسیقی داشت. او در عین حال اخلاق ها و عادت های ناپسندی هم داشت. تا جایی که خیلی ها حاضر بودند تا به خاطر اخلاق های نامناسبش برای یک بار نهار خوردن در کنار او ۶۰۰ هزار دلار بپردازند. دیوید بلک یکی از مهندسین اپل می گوید وقتی او وارد کافه تریای اپل می شد، بعد از ۱۵ دقیقه همه اتاق را ترک می کردند، چرا که هیچ کس آمادگی شوخی های وحشتناک او را نداشت.

 

 

در دام تعصب نیفتید

 

جابز در عین حال معتقد بود که باید با خود صادق بود. او در نخستین سخنرانی فارغ التحصیلی اش در دانشگاه استنفورد گفت: زمان شما بسیار محدود است. در دام تعصب نیافتید و با خود صادق باشید. تعصب به معنای زندگی بر اساس اندیشه های دیگران است. اعضای هیئت مدیره اپل یکی از عادت های رفتاری او را عصبانیت بیش از حدش عنوان کردند. تا جایی که رفتار او باعث شد تا در شرایط ناپایداری در شرکت اپل قرار بگیرد.

 

جشنواره کوپا

عادت خواب ایلان ماسک به عنوان یکی از موفق ترین رهبران و کارآفرینان جهان

 

عادت خواب ایلان ماسک به عنوان یکی از موفق ترین رهبران و کارآفرینان جهان

 

ایلان ماسک یک عادت جالب دارد. او می گوید باید در نقشی که قرار دارید به خوبی عمل کنید. او معتقد است نقش اش به عنوان یکی از موفق ترین رهبران و کارآفرینان در جهان به گونه ای است که ترکیبی از کنجکاوی و مثبت اندیشی است. ماسک در یک مصاحبه در مورد عادت های مثبتش می گوید، هر صبح که بیدار می شوم به آینده بهتر فکر می کنم. وقتی از خواب بیدار می شوم، فکر می کنم که روز خوبی است و باید انتظار اتفاقات خوب را داشت. اگر در غیر این صورت باشد، اتفاق های مثبتی نخواهد افتاد.

ایلان ماسک که جزو ۱۰ شخصیت برجسته جهان فناوری محسوب می شود، یکی از ثروتمندترین افراد جهان است. او بنیان گذار شرکت های تسلاموتورز، پی پال، اسپیس ایکس و… است.

 

 

منبع: .entrepreneur

 

 

خیلی بد »»»»»»»»»»»»»» خیلی خوب
باشگاه مشتریان افق کوروش

دیدگاه‌ها

15 − شش =

همراه با افق کوروش

جشنواره با صرفه ترین بازار
جشنواره کوپا
خرید اینترنتی افق کوروش

در مجله افق کوروش

علت زرد شدن برگ بنجامین

۷ علت زرد شدن برگ بنجامین و روش های درمان آن

بنجامین یک گیاه فوق العاده محبوب برای نگهداری در محیط های آپارتمانی محسوب می شود. گیاهی با ظاهر زیبا و جذاب که به مراقبت خاص و ویژه ای نیاز ندارد. برگ های آویزان و براق این گیاه طراوت و نشاط فوق العاده ای به فضا می بخشد. اما درست زمانی که گیاه ظاهراً در بهترین وضعیت خود قرار دارد، ممکن است ناگهان متوجه زرد شدن برگ های آن شوید. اما چرا این اتفاق می افتد؟ در این مقاله از مجله کوروش قصد داریم شما را با علت زرد شدن برگ بنجامین و روش مراقبت از این گیاه آپارتمانی آشنا کنیم.
  • 791 بازدید
  • انتشار: 1400-04-03
بهترین طرح و رنگ کابینت آشپزخانه برای منزل شما کدام است؟

بهترین طرح و رنگ کابینت آشپزخانه برای منزل شما کدام است؟

کابینت‌های آشپزخانه نه فقط برای جا دادن لوازم ریز و درشت آشپزخانه که برای طراحی دکوراسیون و زیباتر کردن نمای داخلی آشپزخانه از جمله مهم‌ترین ابزار دکوراسیون به شمار می‌روند. از سوی دیگر انتخاب کابینت مناسب برای آشپزخانه با توجه به متریال به کار برده شده در ساخت و مساحت آشپزخانه امری حیاتی است. در این نوشتار از مجله کوروش با ما همراه باشید تا به شما بگوییم بهترین طرح و رنگ کابینت آشپزخانه برای منزل شما کدام است؟ در سرویس سبک زندگی با ما همراه شوید.
  • 8343 بازدید
  • انتشار: 1400-04-21
راهنمای-خرید-گلیم-گبه

راهنمای خرید گبه و گلیم؛ تفاوت گلیم با گبه و نحوه تشخیص آن‌ها

اگر به دنبال خرید فرش سنتی هستید و نمی‌توانید تفاوت بین گلیم و گبه را تشخیص بدهید، بهتر است از راهنمای خرید فرشهای سنتی استفاده کنید. بد نیست بدانید گلیم یک کلمه ترکی به معنای منسوجات بدون شمع است. گلیم معمولاً در کشورهایی چون ایران، ترکیه، پاکستان، افغانستان، قفقاز، آفریقای شمالی و آسیای میانه بافته می‌شود. با این حال گلیم را فرشی شرقی می‌دانند. در راهنمای تشخیص گلیم و گبه به تفاوت‌های ظریفی اشاره شده است. تفاوت‌هایی از تکنیک‌های مختلف بافندگی گرفته، تا طرح و رنگ آن‌ها. گلیم از جمله فرش‌های سنتی است که بسیار سبک است. در بافت آن ...
  • 685 بازدید
  • انتشار: 1399-11-06