طرز تهیه خوراک کدو سبز به ۴ روش مختلف

طرز تهیه خوراک کدو سبز به ۴ روش مختلف


24 مرداد 1400 . زمان مطالعه: 10 دقیقه

خیلی بد »»»»»»»»»»»»»» خیلی خوب
طرز تهیه خوراک کدو سبز
تخفیفات افق کوروش

کدو سبز یکی از سبزیجات مفیدی است که با خواص زیاد و طعم ملایم، در بسیاری از غذاها و سالادها به کار می رود. کدو به زمان پخت کوتاهی نیاز دارد و غذا هایی هم که با آن می توانید درست کنید، بسیار متنوع هستند. می توانید از گوشت، مرغ و سبزیجات دیگر مثل سیب زمینی، قارچ، گوجه فرنگی و … در طرز تهیه خوراک کدو سبز استفاده کنید و از آن لذت ببرید. خوارک کدو سبز یک غذای خوشمزه برای سحری مقوی و سبک ماه رمضان هم هست. در سرویس آشپزی مجله کوروش، به طرز تهیه خوراک لوبیا سبز با مواد و به ۴ روش مختلف پرداخته ایم. شما هم به راحتی می توانید این غذا ها را در خانه درست کنید.

 

طرز تهیه خوراک کدو سبز ایتالیایی با سیب زمینی

 

طرز تهیه خوراک کدو سبز ایتالیایی با سیب زمینی

 

تخفیفات افق کوروش

مواد لازم

 

کدو سبز: ۳ عدد

سیب زمینی: ۵۰۰ گرم

هویج: ۲ عدد

فلفل دلمه ای: ۱ عدد

گوجه فرنگی: ۳ عدد

پیاز: ۱ عدد

سیر: ۵ حبه

روغن زیتون: ۲ قاشق غذاخوری

استخدام کارمند فروشگاه

جعفری تازه خرد شده: ۴ قاشق غذاخوری

نمک و فلفل: به میزان لازم

روغن مایع: به میزان لازم

 

 

طرز تهیه

 

 

مرحله اول: مواد لازم خوراک کدو سبز را آماده کنید

 

مواد لازم خوراک کدو سبز را آماده کنید

 

کالاهای تخفیف دار افق کوروش

در اولین مرحله از طرز تهیه خوراک کدو سبز همه مواد را آماده کنید تا کار با سرعت و تسلط بیشتری انجام شود. کدوها را بشویید و در قطعات ۱ سانتی متری، به صورت مکعبی خرد کنید. پیازها و سیب زمینی ها را هم نگینی خرد کنید. سیرها را پوست بگیرید و خیلی ریز خرد یا له کنید. هویج ها را پوست بگیرید و به صورت حلقه ای برش بزنید. فلفل ها را هم به صورت خلالی خرد کنید.

 

 

مرحله دوم: مواد را در کمی روغن و با ادویه تفت دهید

 

مواد خوراک کدو سبز را در کمی روغن و با ادویه تفت دهید

 

در یک تابه کمی روغن بریزید و بعد از گرم شدن، پیازها را در آن تفت دهید تا سبک و طلایی شود. وقتی پیاز سرخ شد، سیر را به آن اضافه کنید و تفت دهید تا عطر آن خارج شود. بقیه مواد را یعنی کدو سبز، سیب زمینی، هویج و فلفل دلمه ای خرده شده را به ترتیب به پیاز و سیر سرخ شده اضافه کنید. همه مواد را به مدت ۵ دقیقه تفت دهید.

 

 

بیشتر بخوانید: طرز تهیه فتوچینی با سبزیجات 

 

 

مرحله سوم: نمک و فلفل را اضافه کنید و خوراک کدو سبز را بپزید

 

نمک و فلفل را اضافه کنید و خوراک کدو سبز را بپزید

 

گوجه فرنگی را در آخرین مرحله اضافه کنید و نمک و فلفل را به آن بیفزایید. در ظرف را روی آن بگذارید و اجازه دهید گوجه فرنگی ها کاملا نرم شود. سپس آن ها را با قاشق له کنید. وقتی آب گوجه فرنگی کشیده شد و بقیه مواد هم کاملا پختند، غذا را مزه و شعله را خاموش کنید. خوراک کدو سبز ایتالیایی را در ظرف مناسب به همراه نان دلخواه سرو کنید.

 

 

بیشتر بخوانید: طرز تهیه کدو بره مازندرانی

حتما بخوانید  بهترین طرز تهیه خورشت مرغ و آلو مجلسی + نکات طلایی

 

استخدام کارمند انبار

 

طرز تهیه خوراک کدو سبز با گوجه فرنگی

 

خوراک کدو سبز با گوجه فرنگی

 

مواد لازم

 

کدو: ۳ عدد

گوجه فرنگی: ۲ عدد متوسط

پیاز: ۱ عدد

شنبلیله خشک: ۱/۲ قاشق غذا خوری

رب گوجه فرنگی: ۱ قاشق غذاخوری

نمک، روغن و فلفل سیاه: به میزان لازم

روغن: به میزان لازم

 

 

طرز تهیه

 

مرحله اول: کدوها را بشویید و نگینی خرد کنید

 

در اولین مرحله از طرز تهیه خوراک کدو سبز، کدو ها را بشویید و پوستشان را بگیرید. سپس آن ها را به صورت نگینی (مکعبی) خرد کنید. بهتر است قطعات را در ابعاد ۱/۵ سانتی متری برش بزنید تا ظاهر غذا زیباتر شود. گوجه فرنگی ها را هم بعد از شستن به همین قطعات خرد کنید

 

 

مرحله دوم: پیاز و کدو سبز را در تابه با روغن تفت دهید

 

پیاز را پوست بگیرید و آن را هم نگینی خرد کنید. در یک تابه کمی روغن بریزید و پیاز ها را در آن تفت دهید تا وقتی که سرخ و طلایی شوند. زردچوبه و فلفل را اضافه کنید. کدو های خرد شده را در تابه تفت دهید تا کمی رنگ طلایی به خودشان بگیرند اما لازم نیست حسابی سرخ شوند.

 

 

مرحله سوم: بقیه مواد را اضافه کنید و خوراک کدو سبز را بپزید

 

در یک طرف تابه رب گوجه فرنگی را تفت دهید تا مزه خامی آن گرفته شود و رنگ باز کند. سپس گوجه فرنگی را به همراه شنبلیله به تابه اضافه کنید و همه مواد را با هم تفت دهید تا یکدست شود. در ظرف را بگذارید و حرارت را روی حالت ملایم تنظیم کنید. اجازه دهید گوجه فرنگی ها کاملا نرم شوند و کدو سبزها بپزند.

در آخرین مرحله از طرز تهیه خوراک کدو سبز، نمک را اضافه کنید و ۵ دقیقه بعد وقتی آب گوجه فرنگی کشیده و غلیظ شد، حرارت را متوقف کنید. خوراک کدو سبز را در ظرف مناسب به همراه نان سرو کنید.

 

 

بیشتر بخوانید: طرز تهیه سالاد نودل با پنیر

 

 

طرز تهیه خوراک کدو سبز با مرغ

 

طرز تهیه خوراک کدو سبز با مرغ

 

مواد لازم

 

سینه مرغ: ۱ عدد

قارچ: ۵ عدد

کدو سبز: ۲ عدد

پیاز: ۱ عدد

رب گوجه فرنگی: ۱ قاشق غذاخوری

روغن یا کره: ۲ قاشق غذاخوری

آبلیمو: ۱ قاشق غذاخوری

نمک، فلفل، زردچوبه: به میزان لازم

پودر کاری و پاپریکا: به میزان لازم

 

 

طرز تهیه

 

 

مرحله اول: مرغ را مزه دار کنید

 

در طرز تهیه خوراک کدو سبز با مرغ، ابتدا مرغ را بشویید و به قطعات ۲ سانتی متری خرد کنید. پیاز ها را به صورت نگینی یا خلالی خرد کنید. مرغ های خرد شده و پیازها را در یک کاسه بریزید و به آن ها زردچوبه، نمک، فلفل، پودر کاری و پودر فلفل پاپریکا اضافه کنید. مواد را با ادویه ها مخلوط کنید تا طعم همدیگر را بگیرند. در ظرف را ببندید و در یخچال قرار دهید. اجازه دهید مرغ مزه دار شود.

حتما بخوانید  2 طرز تهیه شامی کباب تهرانی ترد و خوشمزه + فیلم آموزشی

 

 

مرحله دوم: قارچ و کدو را با روغن سرخ کنید

 

قارچ ها و کدو سبزها را بشویید و وقتی آب اضافی خود را از دست دادند، آن ها را خرد کنید. در یک تابه کمی روغن بریزید و کدوها را به آن اضافه کنید. قارچ ها و کدو ها را در روغن تفت دهید. به اندازه یک قاشق، آبلیمو اضافه کنید تا رنگ قارچ ها سیاه نشود. حرارت را هم متوسط به بالا تنظیم کنید تا کاملا سرخ شوند و آب نیندازند.

 

 

مرحله سوم: مواد را در تابه با هم مخلوط کنید

 

سینه مرغ را که از قبل با ادویه ها مزه دار کرده بودید، به مواد داخل تابه اضافه کنید و با هم مخلوط کنید تا یکدست شوند. رب گوجه فرنگی را به آن اضافه کنید و تفت دهید تا طعم خام خود را از دست بدهد. سپس ۱ لیوان آب جوش به مواد داخل تابه اضافه کنید و در ظرف را روی آن قرار دهید.

مرحله چهارم: خوراک کدو را بپزید و سرو کنید

 

حدود ۲۰ دقیقه صبر کنید تا خوراک مرغ و کدو سبز، آب خود را از دست بدهد و کاملا غلیظ شود. همه مواد باید به خوبی بپزند. می توانید در ۵ دقیقه پایانی به اندازه ۱ یا ۲ قاشق زعفران دم کرده هم به مواد اضافه کنید تا رنگ و طعم بهتری پیدا کند. غذا را بچشید و نمک آن را اندازه کنید. بعد از پخت، خوراک مرغ و کدو سبز را در ظرف مناسب سرو کنید.

 

 

طرز تهیه خوراک کدو سبز با گوشت چرخ کرده

 

طرز تهیه خوراک کدو سبز با گوشت چرخ کرده

 

 مواد لازم

 

گوشت چرخ کرده: ۲۰۰ گرم

کدو سبز: ۴ عدد

پیاز: ۱ عدد

سیر: ۴ حبه

رب گوجه فرنگی: ۱ قاشق غذاخوری

نمک، فلفل، زردچوبه: به میزان لازم

روغن: به میزان لازم

 

 

طرز تهیه

 

 

مرحله اول: گوشت چرخ کرده را تفت دهید

 

پیاز را نگینی خرد کنید و سیر را هم خیلی ریز خرد یا له کنید. در یک تابه مقداری روغن بریزید و روی حرارت قرار دهید. پیاز را سرخ کنید و سپس سیر را تفت دهید. سپس گوشت چرخ کرده را همراه با زردچوبه، نمک و فلفل به آن اضافه کنید. گوشت چرخ کرده را اضافه کنید و با دیگر مواد روی حرارت ملایم تفت دهید.

 

 

مرحله دوم: خوراک کدو سبز را بپزید و سرو کنید

 

خوراک کدو سبز را بپزید و سرو کنید

 

بعد از ۳ دقیقه رب گوجه فرنگی را به گوشت چرخ کرده اضافه کنید. به گوشت چرخ کرده به اندازه ۱/۲ لیوان آب جوش اضافه کنید و در ظرف را ببندید. کدو ها را حلقه ای خرد و به مواد اضافه کنید. ۳۰ دقیقه دیگر صبر کنید تا خورش کاملا جا بیفتد و آب آن غلیظ شود. سپس آن را در ظرف مناسب سرو کنید.

 

 

بیشتر بخوانید: طرز تهیه کدو سبز شکم پر به ۲ روش در ۳۰ دقیقه

 

 

کالابرگ الکترونیک