۲۰ ترفند اصولی تمیز کردن دیوار رنگ شده و کاغذ دیواری

۲۰ ترفند اصولی تمیز کردن دیوار رنگ شده و کاغذ دیواری


2 اسفند 1401 . زمان مطالعه: 10 دقیقه

خیلی بد »»»»»»»»»»»»»» خیلی خوب
20 ترفند اصولی تمیز کردن دیوار رنگ شده و کاغذ دیواری

تمیز کردن انواع دیوار آن هم با نزدیک شدن به روزهای عید، یکی از مهم‌ترین کارهایی است که احتمالاً در لیست کارهای خانه تکانی‌ عید قرار دارد. هیچ خانه‌ای با دیوارهای کثیف و پر از لک زیبا و مرتب به نظر نمی‌رسد. مخصوصاً اگر فرزند کوچکتان تمام خلاقیت‌های خود را روی دیوار پیاده کرده باشد و جای جای دیوار را پر از خط و خطوط و اثر انگشت کرده باشد. آشنایی با انواع روش‌های تمیز کردن کاغذ دیواری و تمیز کردن دیوار رنگ شده می‌تواند برای رفع این مشکل مؤثر باشد. در سرویس سبک زندگی می‌توانید با بهترین ترفندهای تمیز کردن انواع جنس رنگ دیوار و کاغذ دیواری آشنا شوید. با  مجله کوروش همراه باشید.

 

 

اصول تمیز کردن دیوار رنگ شده

 

اصول تمیز کردن دیوار رنگ شده

 

جنس دیوار را مشخص کنید

 

برای تمیز کردن دیوار رنگ شده باید قبل از هر چیزی نوع رنگ دیوار را شناسایی کنید. توجه داشته باشید که رنگ دیوار شما براق است یا نیمه براق. معمولاً تمیز کردن دیوار رنگ شده با رنگ براق راحت‌تر از دیوارهایی است که سطوح حالت مات یا ناصاف دارد.

به علاوه نوع ماده تمیز کننده مورد استفاده در انواع دیوار رنگ شده متفاوت است و از همین رو لازم است قبل از هر کاری از قابل شستشو بودن رنگ دیوار اطمینان حاصل کنید.

 

گرد و غبار را پاک کنید

 

گرد و غبار را پاک کنید

 

در مرحله دوم تمیز کردن دیوار رنگ شده باید با استفاده از یک پارچه تمیز و روشن، گرد و غبار روی دیوار را پاک کنید. در این مرحله می‌توانید به جای پارچه از گردگیر نیز استفاده کنید.

تخفیف شوینده های افق کوروش

 

از یک تمیز کننده مناسب برای تمیز کردن دیوارها استفاده کنید

 

از یک تمیز کننده مناسب برای تمیز کردن دیوارها استفاده کنید

 

برای پاک کردن لکه‌های روی دیوار و تمیز کردن دیوار رنگ شده بهتر است یک دستمال مرطوب با یک اسپری پاک کننده دیوار یا اسپری چند منظوره مناسب تهیه کنید و اسپری را کمی دورتر به سمت دیوار بپاشید و سپس با پارچه نرم و نخی پاک کنید. می‌توانید انواع پاک کننده چند منظوره را به صورت آنلاین، تلفنی و حضوری از فروشگاه‌های افق کوروش تهیه کنید.

اگر قصد دارید همه سطح دیوار را تمیز کنید، باید این کار را برای همه بخش‌ها انجام دهید. به جای اسپری تمیز کننده می‌توانید از یک سطل آب و صابون نیز استفاده کنید. اگر لکه‌های روی دیوار زیاد است، می‌توانید کمی آب گرم را با صابون و سرکه ترکیب کنید و سپس با کمک آن دیوار را تمیز نمایید.

شما می‌توانید انواع صابون و سرکه را به صورت حضوری، تلفنی و اینترنتی را هم از فروشگاه‌های افق کوروش خریداری کنید.

 

شستشوی دیوار را در یک جهت انجام دهید

 

شستشو را در یک جهت انجام دهید

 

برای تمیز کردن انواع دیوار رنگ شده سعی کنید حتماً این کار را در یک جهت انجام دهید. بهتر است دستمال را از سمت بالا به پایین بکشید، تا رد آب یا اسپری پاک کننده دیوار روی آن باقی نماند.

حتما بخوانید  طرز تهیه مربای پوست پرتقال و هویج مجلسی مرحله به مرحله

برای تمیز کردن لکه‌های سخت روی دیوار، می‌توانید به جای استفاده از اسپری پاک کننده دیوار از ترکیب آب و مقداری جوش شیرین استفاده کنید و سپس محل مورد نظر را با استفاده از دستمال مرطوب پاک کنید. برای تهیه جوش شیرین به صورت حضوری، تلفنی و اینترنتی می‌توان همین حالا از فروشگاه‌های افق کوروش خرید کنید.

 

در نهایت دیوار را خشک کنید

 

بعد از تمیز کردن دیوار رنگ و شستن آن، باید به وسیله یک پارچه خشک دیوار را پاک کنید. این کار موجب می‌شود تا دوباره گرد و خاک روی دیوار ایجاد ننشیند. برای تمیز کردن لکه‌های سخت که به بافت دیوار نفوذ کرده است، می‌توانید از یک تمیز کننده به همراه یک مسواک یا برس استفاده کنید.

شما می‌توانید انواع مسواک را به صورت تلفنی، حضوری و اینترنتی از فروشگاه‌های افق کوروش تهیه کنید.

 

تمیز کردن لکه‌های کاغذ دیواری

 

تمیز کردن لکه های کاغذ دیواری

 

ابتدا کاغذ دیواری روی دیوار را غبارروبی کنید

 

در اولین مرحله از تمیز کردن دیوار با کاغذ دیواری باید با کمک یک پارچه خشک سطح دیوار را پاک کنید. این کار موجب می‌شود تا گرد و خاک روی کاغذ دیواری پاک شود.

 

شروع به تمیز کردن دیوار کنید

 

معمولاً بیشتر مدل‌های کاغذ دیواری، قابل شستشو هستند. برای تمیز کردن کاغذ دیواری قابل شستشو باید ترکیبی از آب گرم و صابون تهیه کنید. ترکیب سرکه و آب نیز یک شوینده مناسب کاغذ دیواری است. می‌توانید مقداری سرکه سفید را در آب ولرم مخلوط کنید و با کمک یک پارچه آغشته به این محلول، کاغذ دیوار را پاک کنید.

توجه داشته باشید که استفاده مستقیم از سرکه روی کاغذ دیواری موجب خراب شدن رنگ و بافت آن می‌شود.

 

مرحله آخر تمیز کردن کاغذ دیواری فراموش نکنید

 

در انتها بعد از پاک کردن کاغذ دیواری باید با استفاده از یک پارچه مرطوب تمام سطح کاغذ دیواری را تمیز کنید. این کار موجب می‌شود تا اثرات مواد شوینده از روی دیوار پاک شود. بعد از این کار نیز یک پارچه خشک را روی دیوار بکشید تا کاملاً خشک و تمیز شود.

برای خرید انواع دستمال گردگیری و تنظیف به صورت تلفنی، حضوری و اینترنتی از فروشگاه‌های زنجیره‌ای افق کوروش اقدام کنید.

 

چگونه سیاهی دیوار را پاک کنیم؟

 

چگونه سیاهی دیوار را پاک کنیم؟

 

اگر به دنبال راه‌های آسان برای برق انداختن دیوار و خلاص شدن از شر سیاهی‌های دیوار هستید، بهتر است ابتدا با جارو برقی دیوار را تمیز کنید تا گردو غبار اضافی پاک شود. سپس مقداری پودر لباسشویی را با آب ترکیب کنید و با کمک یک دستمال یا تی تمیز شروع به تمیز کردن لکه‌های سیاه روی دیوار کنید.

به خاطر داشته باشید که برای این کار نباید از برس سخت و زبر استفاده کنید. بعد از شستن دیوار، با کمک یک پارچه میکروفیبر دیوار را خشک کنید. برای از بین بردن خطوط سیاه روی دیوار بهتر است از یک برس کوچک یا مسواک کمک بگیرید. می‌توانید انواع پودر لباسشویی را از فروشگاه‌های افق کوروش به صورت تلفنی، حضوری و اینترنتی تهیه کنید.

 

روش تمیز کردن دیوار با سرکه چگونه است؟

 

اگر به دنبال بهترین ترکیب برای شستن دیوارها هستید، یکی از کاربردهای مایع ظرفشویی تمیز کردن دیوار است. بهتر است از ترکیب مایع ظرفشویی، سرکه و آب گرم استفاده کنید. برای تهیه این تمیز کننده بی‌نظیر باید ۱ پیمانه سرکه را با ۱ سطل آب و مقداری مایع ظرفشویی ترکیب کنید.

حتما بخوانید  26 کاربرد عجیب شامپو بچه از روشن کردن مو تا درمان و نظافت

سپس با کمک یک برس نرم یا پارچه سفید دیوارها را تمیز کنید. سرکه موجب از بین بردن لکه‌ها و تمیز کردن بیشتر دیوار می‌شود و چربی‌ها و آلودگی‌ها را از سطح دیوار تمیز می‌کند. می‌توانید انواع مایع ظرفشویی را به صورت آنلاین، حضوری و تلفنی از فروشگاه‌های افق کوروش سفارش دهید.

 

تمیز کردن دیوارها با قرص ماشین ظرفشویی

 

یکی از کاربردهای قرص ماشین ظرفشویی از بین بردن لک حاصل از خودکار، مداد و ماژیک روی دیوار است. برای این کار باید یک قرص ماشین ظرفشویی را در ۳.۵ لیتر آب گرم حل کنید. سپس با یک پارچه تمیز آغشته به این محلول، دیوار و کف را با محلول به دست آمده پاک کنید.

 

نکاتی که باید در مورد تمیز کردن انواع دیوار و کاغذ دیواری بدانید

 

نکاتی که باید در مورد تمیز کردن انواع دیوار و کاغذ دیواری بدانید

 

*از پاک کردن کاغذ دیواری که تازه نصب شده و یا دیواری که به تازگی نقاشی شده، اجتناب کنید. این کار موجب خراب شدن رنگ و کاغذ دیواری می‌شود.

 

*قبل از استفاده از هر شوینده مناسب کاغذ دیواری یا دیوار رنگ شده، آن را در گوشه‌ای از دیوار امتحان کنید و بعد برای سراسر دیوار مورد استفاده قرار دهید.

 

*هنگام پاک کردن کاغذ دیواری یا دیوار رنگ شده حتماً پنجره‌ها را باز بگذارید تا نَم دیوار زودتر خشک شود.

 

*برای تمیز کردن دیوار حتماً از پارچه رنگ سفید و کاملاً تمیز استفاده کنید و توجه داشته باشید که نباید بیش از اندازه پارچه را روی دیوار فشار دهید.

 

* برای پاک کردن لکه‌های نقاشی با مداد از روی دیوار تنها به یک پاک‌کن نیاز دارید. با پاک‌کن می‌توانید به راحتی لکه‌های مداد روی دیوار را پاک کنید. اما اگر پاک نشد، از جوش شیرین استفاده کنید. کمی جوش شیرین و آب را ترکیب کنید و با استفاده از یک دستمال تمیز روی آن بکشید.

 

* ممکن است در پایین دیوار به دلیل قرار دادن جاکفشی، لکه‌های واکس از نوع روغنی زیاد دیده می‌شود. برای پاک کردن لکه‌ واکس از روی دیوار صبر کنید تا واکس کاملاً خشک شود. سپس با یک کاردک قسمت‌های خشک شده واکس را از روی دیوار جدا کنید.

وقتی تمامی واکس از روی دیوار جدا شد، برای پاک کردن لکه ایجاد شده روی دیوار تکه‌ای دستمال کاغذی را روی لکه‌ها قرار دهید و سپس با اتوی داغ روی آن بکشید.

 

سوالات متداول

 

چرا باید برای تمیز کردن دیوار رنگ شده به جنس دیوار توجه شود؟

 

معمولاً تمیز کردن دیوار رنگ براق با دیوار مات یا ناصاف متفاوت است. از طرفی نوع ماده تمیز کننده مورد استفاده در انواع دیوار رنگ شده متفاوت است و از همین رو لازم است قبل از هر کاری از قابل شستشو بودن رنگ دیوار اطمینان حاصل کنید.

 

کدام تمیز کننده‌ها برای دیوار رنگ شده مناسب‌تر هستند؟

 

برای پاک کردن لکه‌های دیوار رنگ شده بهتر است از یک دستمال مرطوب با یک اسپری پاک کننده دیوار یا اسپری چند منظوره مناسب استفاده کنید. به جای اسپری تمیز کننده می‌توانید از یک سطل آب و صابون نیز استفاده کنید.

 

بهترین شوینده دیوار گچی چیست؟

 

برای تمیز کردن دیوار گچی بهتر است ابتدا گرد و غبار روی دیوار را تمیز کنید. سپس در یک سطل آب ۱/۵ پیمانه مایع سفیدکننده بریزید و دیوار را با یک اسفنج آغشته به مواد تمیز کننده، پاک کنید. می‌توانید انواع مایع سفیدکننده را به صورت اینترنتی، حضوری یا تلفنی از فروشگاه‌های افق کوروش تهیه کنید.

 

 

منابع: mymove / wikihow

 

کالابرگ الکترونیک