14 ترفند اصولی تمیز کردن دیوار رنگ شده و کاغذ دیواری | مجله کوروش

۱۴ ترفند اصولی تمیز کردن دیوار رنگ شده و کاغذ دیواری

۱۴ ترفند اصولی تمیز کردن دیوار رنگ شده و کاغذ دیواری


2 اسفند 1400 . زمان مطالعه: 8 دقیقه

خیلی بد »»»»»»»»»»»»»» خیلی خوب
تمیز کردن انواع دیوار

تمیز کردن انواع دیوار آن هم با نزدیک شدن به روزهای عید، یکی از مهم‌ترین کارهایی است که احتمالاً در لیست کارهای خانه تکانی‌ عید قرار دارد. هیچ خانه‌ای با دیوارهای کثیف و پر از لک زیبا و مرتب به نظر نمی‌رسد. مخصوصاً اگر فرزند کوچکتان تمام خلاقیت‌های خود را روی دیوار پیاده کرده باشد و جای جای دیوار را پر از خط و خطوط و اثر انگشت کرده باشد. آشنایی با انواع روش‌های تمیز کردن کاغذ دیواری و تمیز کردن دیوار رنگ شده می‌تواند برای رفع این مشکل مؤثر باشد. در سرویس سبک زندگی می‌توانید با بهترین ترفندهای تمیز کردن انواع جنس رنگ دیوار و کاغذ دیواری آشنا شوید. با  مجله کوروش همراه باشید.

 

 

سرزمین بازی افق کوروش

تمیز کردن دیوار رنگ شده

 

تمیز کردن دیوار رنگ شده

 

جنس دیوار را مشخص کنید

 

برای تمیز کردن دیوار رنگ شده باید قبل از هر چیزی نوع رنگ دیوار را شناسایی کنید. توجه داشته باشید که رنگ دیوار شما براق است یا نیمه براق. معمولاً تمیز کردن دیوار رنگ شده با رنگ براق راحت‌تر از دیوارهایی است که سطوح حالت مات یا ناصاف دارد. به علاوه نوع ماده تمیز کننده مورد استفاده در انواع دیوار رنگ شده متفاوت است و از همین رو لازم است قبل از هر کاری از قابل شستشو بودن رنگ دیوار اطمینان حاصل کنید.

 

 

گرد و غبار را پاک کنید

 

گرد و غبار را پاک کنید

 

در مرحله دوم تمیز کردن دیوار رنگ شده باید با استفاده از یک پارچه تمیز و روشن، گرد و غبار روی دیوار را پاک کنید. در این مرحله می‌توانید به جای پارچه از گردگیر نیز استفاده کنید.

 

 

از یک تمیز کننده مناسب برای تمیز کردن دیوارها استفاده کنید

 

از یک تمیز کننده مناسب برای تمیز کردن دیوارها استفاده کنید

 

برای پاک کردن لکه‌های روی دیوار و تمیز کردن دیوار رنگ شده بهتر است یک دستمال مرطوب با یک اسپری پاک کننده دیوار یا اسپری چند منظوره مناسب تهیه کنید و اسپری را کمی دورتر به سمت دیوار بپاشید و سپس با پارچه نرم و نخی پاک کنید.

 

اگر قصد دارید همه سطح دیوار را تمیز کنید، باید این کار را برای همه بخش‌ها انجام دهید. به جای اسپری تمیز کننده می‌توانید از یک سطل آب و صابون نیز استفاده کنید. اگر لکه‌های روی دیوار زیاد است، می‌توانید کمی آب گرم را با صابون و سرکه ترکیب کنید و سپس با کمک آن دیوار را تمیز نمایید.

حتما بخوانید  10 روش طلایی تشخیص طالبی رسیده و شیرین از طالبی کال

 

 

شستشو را در یک جهت انجام دهید

 

شستشو را در یک جهت انجام دهید

 

برای تمیز کردن انواع دیوار رنگ شده سعی کنید حتماً این کار را در یک جهت انجام دهید. بهتر است دستمال را از سمت بالا به پایین بکشید، تا رد آب یا اسپری پاک کننده دیوار روی آن باقی نماند. برای تمیز کردن لکه‌های سخت روی دیوار، می‌توانید به جای استفاده از اسپری پاک کننده دیوار از ترکیب آب و مقداری جوش شیرین استفاده کنید و سپس محل مورد نظر را با استفاده از دستمال مرطوب پاک کنید.

 

فروش اینترنتی افق کوروش

 

در نهایت دیوار را خشک کنید

 

بعد از تمیز کردن دیوار رنگ و شستن آن، باید به وسیله یک پارچه خشک دیوار را پاک کنید. این کار موجب می‌شود تا دوباره گرد و خاک روی دیوار ایجاد ننشیند. برای تمیز کردن لکه‌های سخت که به بافت دیوار نفوذ کرده است، می‌توانید از یک تمیز کننده به همراه یک مسواک یا برس استفاده کنید.

 

 

تمیز کردن لکه های کاغذ دیواری

 

تمیز کردن لکه های کاغذ دیواری

 

ابتدا کاغذ دیواری روی دیوار را غبار روبی کنید

 

در اولین مرحله از تمیز کردن دیوار با کاغذ دیواری باید با کمک یک پارچه خشک سطح دیوار را پاک کنید. این کار موجب می‌شود تا گرد و خاک روی کاغذ دیواری پاک شود.

 

 

شروع به تمیز کردن دیوار کنید

 

معمولاً بیشتر مدل‌های کاغذ دیواری، قابل شستشو هستند. برای تمیز کردن کاغذ دیواری قابل شستشو باید ترکیبی از آب گرم و صابون تهیه کنید. ترکیب سرکه و آب نیز یک شوینده مناسب کاغذ دیواری است. می‌توانید مقداری سرکه سفید را در آب ولرم مخلوط کنید و با کمک یک پارچه آغشته به این محلول، کاغذ دیوار را پاک کنید.

 

توجه داشته باشید که استفاده مستقیم از سرکه روی کاغذ دیواری موجب خراب شدن رنگ و بافت آن می‌شود.

 

 

مرحله آخر تمیز کردن کاغذ دیواری فراموش نکنید

 

در انتها بعد از پاک کردن کاغذ دیواری باید با استفاده از یک پارچه مرطوب تمام سطح کاغذ دیواری را تمیز کنید. این کار موجب می‌شود تا اثرات مواد شوینده از روی دیوار پاک شود. بعد از این کار نیز یک پارچه خشک را روی دیوار بکشید تا کاملاً خشک و تمیز شود.

 

 

نکاتی که باید در مورد تمیز کردن انواع دیوار و کاغذ دیواری بدانید

 

حتما بخوانید  آموزش کاشت سبزه هسته نارنج مرحله به مرحله

نکاتی که باید در مورد تمیز کردن انواع دیوار و کاغذ دیواری بدانید

 

*از پاک کردن کاغذ دیواری که تازه نصب شده و یا دیواری که به تازگی نقاشی شده، اجتناب کنید. این کار موجب خراب شدن رنگ و کاغذ دیواری می‌شود.

 

*قبل از استفاده از هر شوینده مناسب کاغذ دیواری یا دیوار رنگ شده، آن را در گوشه‌ای از دیوار امتحان کنید و بعد برای سراسر دیوار مورد استفاده قرار دهید.

 

*هنگام پاک کردن کاغذ دیواری یا دیوار حتماً پنجره‌ها را باز بگذارید تا دیوار زودتر خشک شود.

 

*برای تمیز کردن دیوار حتماً از پارچه رنگ سفید و کاملاً تمیز استفاده کنید و توجه داشته باشید که نباید بیش از اندازه پارچه را روی دیوار فشار دهید.

 

* برای پاک کردن لکه‌های نقاشی با مداد تنها به یک پاک‌کن نیاز دارید. با پاک‌کن می‌توانید به راحتی لکه‌های مداد روی دیوار را پاک کنید. اما اگر پاک نشد،، از جوش شیرین استفاده کنید. کمی جوش شیرین و آب را ترکیب کنید و با استفاده از یک دستمال تمیز روی آن بکشید.

 

* ممکن است در پایین دیوار به دلیل قرار دادن جاکفشی، لکه‌های واکس از نوع روغنی زیاد دیده می‌شود. برای پاک کردن لکه‌ها صبر کنید تا واکس کاملاً خشک شود. سپس با یک کاردک قسمت‌های خشک شده واکس را از روی دیوار جدا کنید. وقتی تمامی واکس از روی دیوار جدا شد، برای پاک کردن لکه ایجاد شده روی دیوار تکه‌ای دستمال کاغذی را روی لکه‌ها قرار دهید و سپس با اتوی داغ روی آن بکشید.

 

 

سوالات متداول

 

چرا باید برای تمیز کردن دیوار رنگ شده به جنس دیوار توجه شود؟

 

معمولاً تمیز کردن دیوار رنگ براق با دیوار مات یا ناصاف متفاوت است. از طرفی نوع ماده تمیز کننده مورد استفاده در انواع دیوار رنگ شده متفاوت است و از همین رو لازم است قبل از هر کاری از قابل شستشو بودن رنگ دیوار اطمینان حاصل کنید.

 

 

کدام تمیز کننده‌ها برای دیوار رنگ شده مناسب‌تر هستند؟

 

برای پاک کردن لکه‌های دیوار رنگ شده بهتر است از یک دستمال مرطوب با یک اسپری پاک کننده دیوار یا اسپری چند منظوره مناسب استفاده کنید. به جای اسپری تمیز کننده می‌توانید از یک سطل آب و صابون نیز استفاده کنید.

 

 

منابع: mymove / wikihow

 

باشگاه مشتریان افق کوروش
نظرسنجی‌های افق کوروش

  • آیا شما برای خرید مایحتاج سوپرمارکتی، درباره‌ی کالاهای مورد نیاز خود، پیش از خرید برنامه‌ریزی می‌کنید؟

    نمایش نتایج

    Loading ... Loading ...