بهترین روش های شستن انواع رنگ شلوار جین با دست و ماشین و نحوه خشک کردن | مجله کوروش

بهترین روش های شستن انواع رنگ شلوار جین با دست و ماشین

بهترین روش های شستن انواع رنگ شلوار جین با دست و ماشین


17 شهریور 1400 . زمان مطالعه: 10 دقیقه

خیلی بد »»»»»»»»»»»»»» خیلی خوب
شستن انواع شلوار جین

شلوار جین از آن دسته لباس هایی است که خیلی از افراد با شستن آن مشکل دارند. برخی معتقد هستند که شستن شلوار جین با لباسشویی موجب از بین رفتن رنگ آن می شود و برخی دیگر این کار را طبق اصولش انجام می دهند و هیچ مشکلی برای شلوار ایجاد نمی شود. واقعیت این است که نحوه شستن شلوار جین آن قدرها هم سخت و حساس نیست. شما می توانید شلوارتان را به هر روشی که دوست دارید، بشویید. تنها لازم است به نکات و اصولی در حین شستشو توجه داشته باشید. در این مقاله از سرویس سبک زندگی مجله کوروش می توانید با طریقه شستن انواع رنگ شلوار جین آشنا شوید.

 

 

سرزمین بازی افق کوروش

شلوار جین هر چند روز یک بار نیاز به شستشو دارد؟

 

شلوار جین هر چند روز یک بار نیاز به شستشو دارد؟

 

اولین نکته ای که باید در مورد شستن انواع شلوار جین بدانید است که شلوار جین از آن دسته لباس هایی نیست که بعد از هر بار استفاده آن را بشویید. هر چقدر شلوار جین را کمتر بشویید، عمر آن طولانی تر خواهد بود. تا زمانی که شلوار شما ظاهر کثیفی ندارد و یا بوی نامطبوعی به خود نگرفته، آن را نشویید. بهتر است زمانی به سراغ شستشوی شلوار جین بروید که دیگر واقعاً کثیف است. بهترین زمان برای شستن شلوار جین بعد از هر ۵ تا ۱۰ بار استفاده است. از طرف دیگر شستن شلوار جین در چند دقیقه کوتاه یا با دست برای تمیز کردن آن کافی است. شستن شلوار جین در ماشین لباسشویی هیچ مشکلی برای آن ایجاد نمی کند.

 

 

بیشتر بخوانید: بهترین روش های شستن لباس زیر با دست و ماشین لباسشویی

 

 

در اولین شستشوی شلوار جین دقت کنید

 

در اولین شستشوی شلوار جین دقت کنید

 

اگر اولین بار است که می خواهید شلوار جینتان را بشویید، پس بهتر است تا چند بار اول آن را به صورت جداگانه شستشو دهید. معمولاً شلوار جین در چند بار اولی که شسته می شود، رنگ پس می دهد. از همین رو نباید با لباس های دیگر شسته شود. قبل از آغاز شستن حتماً به برچسب نحوه شستشو که معمولاً در پشت شلوار قرار دارد، دقت کنید. به طور معمول اگر رنگ شلوار جین شما آبی تیره است باید در شستن آن دقت زیادی به خرج دهید. احتمال رنگ دادن این شلوارها نسبت به سایر رنگ های شلوار جین بیشتر است.

 

 

بیشتر بخوانید: بهترین مدل شلوار جین برای فرم اندام شما کدام است؟

 

 

نحوه شستن شلوار لی با دست

 

نحوه شستن شلوار لی با دست

 

شستن شلوار جین با دست یکی از روش های رایج برای تمیز کردن این نوع شلوار است. برای این کار باید مراحل زیر را دنبال کنید.

 

 • ابتدا یک لگن را پر از آب سرد کنید. می توانید برای شستن شلوار جین از وان حمام نیز کمک بگیرید.
 • سپس مقداری از مواد شوینده را به آب اضافه کنید و خوب هم بزنید تا کف کند.
 • حالا شلوار جین را چند بار داخل تشت بچرخانید. شلوار باید طوری در تشت یا وان قرار گرفته باشد که کاملاً در آب شناور شود.
 • کمی شلوار را در آب تکان دهید و سپس اجازه دهید برای ۳۰ تا ۴۵ دقیقه شلوار داخل آب بماند.
 • حالا آب داخل تشت را تخلیه کنید و شلوار را بدون اینکه فشار خاصی به آن وارد کنید زیر آب بگیرید. این کار را آن قدر ادامه دهید تا آبی که از شلوار خارج می شود، شفاف شود.
 • در نهایت شلوار را فشار دهید تا آب اضافی از آن خارج شود. توجه داشته باشید که برای خارج کردن آب نباید شلوار را بپیچانید. این کار به الیافت شلوار آسیب وارد می کند. شلوار را در فضای باز آویزان کنید تا به خوبی خشک شود.
حتما بخوانید  32 ایده سورپرایزی کادو زنانه و مردانه ولنتاین ۱۴۰۰

 

 

نحوه شستن شلوار جین با ماشین لباسشویی

 

فروش اینترنتی افق کوروش

نحوه شستن شلوار جین با ماشین لباسشویی

 

شستن شلوار جین در ماشین لباسشویی موجب می شود تا عمیق تر و بسیار تمیز تر شسته شود. اما بهتر است این کار را با فواصل بیشتر انجام دهید تا رنگ شلوار شما بور نشود و بافت آن آسیب نبیند.

 

 

شلوار جین را به صورت جداگانه بشویید

 

قبل از هر چیزی بهتر است بدانید که اکثر تولید کنندگان شلوار جین توصیه می کنند که شلوار جین را همیشه به صورت جداگانه شستشو دهید. هیچ گاه این شلوار را با لباس های روشن یا سفید داخل لباسشویی نشویید. بهتر است برای شستن انواع شلوار جین در ماشین لباسشویی ابتدا شلوار را به صورت پشت رو درآورید. سپس آن را در ماشین بیندازید. این کار از رنگ دادن شلوار و آسیب به سایر لباس ها جلوگیری می کند.

 

 

برای شستن شلوار جین در ماشین لباسشویی از دور چرخش پایین استفاده کنید

 

برای شستن شلوار جین سعی کنید از دور چرخش پایین استفاده کنید. انتخاب گزینه شستشوی دستی یا ملایم که روی اکثر ماشین لباسشویی ها وجود دارد، برای شستن شلوار جین مناسب است. این نحوه شستشو از ساییده شدن پارچه جلوگیری می کند و ضمن تمیز کردن شلوار جین موجب تغییر رنگ آن نمی شود.

 

 

برای شستن شلوار جین از آب سرد استفاده کنید

 

برای شستن شلوار جین از آب سرد استفاده کنید

 

توجه داشته باشید که آب سرد برای شستن انواع شلوار جین مناسب تر است. شستن این شلوارها با آب داغ موجب می شود تا رنگ شلوار از بین برود و حتی سایز و اندازه آن کوچک شود. به طور معمول نحوه شستن پیراهن لی نیز همانند شلوار لی انجام می شود و از همین رو کلاً لباس هایی که از این جنس هستند، بهتر است با آب سرد یا ولرم شسته شوند.

 

 

بعد از اتمام شستشوی شلوار جین آن را بلافاصله آویزان کنید

 

بعد از اتمام شستشوی شلوار جین در ماشین لباسشویی، بلافاصله آن را از داخل ماشین خارج کنید. قرار گرفتن لباس جین به مدت طولانی در ماشین موجب پخش شدن رنگ و همچنین بد بو شدن لباس می شود.

 

 

نحوه خشک کردن شلوار جین

 

نحوه خشک کردن شلوار جین

 

بعد از شستن شلوار جین به هر روشی باید آن را خشک کنید. توجه داشته باشید که شلوار جین باید بعد از شستشو بلافاصله از آب یا محل مرطوب خارج شود. برای جلوگیری از چین و چروک بهتر است شلوار را از ناحیه زانو تا کنید و آن را آویزان نمایید. یکی دیگر از بهترین روش ها برای خشک کردن شلوار جین این است که آن را به وسیله گیره از ناحیه کمر آویزان کنید. این کار موجب می شود تا بدون چروک خشک شود.

حتما بخوانید  ۸ عوارض پوشک بچه برای نوزاد پسر و دختر | کهنه بهتره یا پوشک؟

برای خشک کردن شلوار جین می توانید از خشک کن نیز استفاده کنید. تنها نکته ای که باید در مورد خشک کردن شلوار در دستگاه خشک کن باید بدانید این است که دستگاه را تنها برای مدت کم و روی دمای متوسط خشک کنید. این کار از آسیب دیده به شلوار جلوگیری می کند و موجب خراب شدن رنگ و بافت پارچه نمی شود.

 

 

بیشتر بخوانید: راهنمای کامل بهترین روش های شستن لباس نوزاد

 

 

نکاتی که باید مورد شستن انواع رنگ شلوار جین بدانید

 

نکاتی که باید مورد شستن انواع رنگ شلوار جین بدانید

 

 • هیچ گاه بیشتر از دو شلوار جین را در لباسشویی نیندازید. به طور معمول شلوار جین بعد از خیس شدن بسیار سنگین می شود و این کار موجب می شود تا به ماشین لباسشویی فشار وارد شود.

 

 • در نحوه شستن انواع شلوار جین تیره حتماً به دمای آب و نوع شوینده توجه داشته باشید. استفاده از آب داغ موجب کم رنگ شدن و بور شدن شلوار می شود. شستن شلوار لی با شامپو یا شوینده های ملایم یک روش مؤثر برای جلوگیری از آسیب به رنگ آن است.

 

 • نحوه شستن شلوار جین مشکی کمی با سایر رنگ های آن متفاوت است. شلوار جین مشکی معمولاً بیشتر در معرض بور شدن قرار دارد. استفاده از مشکین شوی می تواند روش مؤثری برای شستشوی این رنگ جین باشد.

 

 • شستن شلوار لی با مایع ظرفشویی یک روش رایج برای تمیز کردن این دسته از شلوارها است. شما می توانید برای شستن شلوار جین با دست مقداری مایع ظرفشویی داخل لگن بریزید و شلوار را با آن تمیز کنید.

 

 • برای شستن شلوار لی با سرکه می توانید مقداری سرکه به آب ولرم اضافه کنید. سپس شلوار را برای چند دقیقه در این محلول قرار دهید تا تمیز شود.

 

 

بیشتر بخوانید: ۱۱ روش پاک کردن انواع لکه از روی لباس و انواع پارچه

 

 

چگونه شلوار لی را کم رنگ کنیم؟

 

چگونه شلوار لی را کم رنگ کنیم؟

 

اگر در این فکر هستید که رنگ شلوار جینتان را تغییر دهید و آن را کمرنگ کنید، باید بدانید که روش های زیادی برای این کار وجود دارد. استفاده از لیمو ترش یک روش مؤثر برای کم رنگ کردن شلوار جین است. می توانید به ازای هر لیتر آب ۱ قاشق غذاخوری آب لیمو ترش داخل یک لگن بریزید. سپس شلوار جین را برای مدت ۳ تا ۴ ساعت داخل این محلول قرار دهید تا رنگ شلوار شما روشن تر شود. استفاده از سفید کننده رقیق شده با آب نیز می تواند روش مؤثری برای کم رنگ کردن شلوار جین باشد.

 

 

جمع بندی نهایی

 

همان طور که در این مقاله به آن اشاره شد، نحوه شستن شلوار جین در خانه بسیار راحت است. تنها باید در زمان شستشو به میزان دمای آب و طریقه خشک کردن شلوار دقت داشته باشید. بهتر است هر رنگ شلوار جین را به صورت جداگانه شستشو دهید و بعد از چند بار شستشو که مطمئن شدید شلوار دیگر رنگ پس نمی دهد، آن را همراه با سایر لباس ها بشویید.

 

 

منابع: persilproclean، leaf

 

 

باشگاه مشتریان افق کوروش
نظرسنجی‌های افق کوروش

 • آیا شما برای خرید مایحتاج سوپرمارکتی، درباره‌ی کالاهای مورد نیاز خود، پیش از خرید برنامه‌ریزی می‌کنید؟

  نمایش نتایج

  Loading ... Loading ...