چگونه کمد لباس مرتبی داشته باشیم؛ ترفندهای مرتب کردن کمد لباس | مجله کوروش
خانه » سبک زندگی » خانه و زندگی » چگونه کمد لباس مرتبی داشته باشیم؛ ترفندهای مرتب کردن کمد لباس

چگونه کمد لباس مرتبی داشته باشیم؛ ترفندهای مرتب کردن کمد لباس

  • منتشر شده در ۲۱-۰۸-۹۹
  • 820 بازدید
  • بدون دیدگاه

  • مدت زمان تقریبی مطالعه : 6 دقیقه
چگونه کمد لباس مرتبی داشته باشیم؛ ترفندهای مرتب کردن کمد لباس

 

اگر غالبا در حال مبارزه با یک کشوی پر از لباس و کمدی شلخته و نامنظم هستید؛ زمان آن فرا رسیده است که مقاله‌ای را برای مرتب‌کردن کمد لباس‌های خود مطالعه کنید. فرایند ۶ مرحله‌ای ما را برای مرتب‌کردن کشوها و ارزیابی مجدد کمد لباس خود دنبال کنید. با یک سیستم سازماندهی واضح، کشوهای شما مرتب به نظر می‌رسند و به همین ترتیب نیز می‌مانند. به علاوه، چیدمان این کمدها انتخاب لباس مناسب را بیش از هر زمان دیگری آسان خواهد کرد. ترفندهای مرتب کردن کمد و کشو لباس و طبقه‌بندی داخل کمد لباس را از سایت bhg در مجله کوروش بخوانید.

ترفندهای مرتب کردن کمد و کشو لباس

 

۱. در واقع چه چیزی متعلق به من است؟

 

فروش اینترنتی افق کوروش

چند نکته مفید برای مرتب‌کردن کمد لباس

 

برای مرتب کردن کمد لباس کوچک یا بزرگ، فرقی نمی‌کند، ابتدا تمام کمد و کشوها را خالی کرده و همه را دسته بندی کنید. می‌توانید آنها را روی تخت یا زمین قرار دهید. در این مرحله از وسواس و فکر زیاد درمورد لباس‌ها خودداری کنید؛ زیرا این کار سرعت شما را کاهش می‌دهد. نگاهی دوباره به بزرگترین توده‌های لباس خود بیندازید و برخی دیگر را مرتب و دسته‌بندی کنید.

 

برای مثال ممکن است لباس‌ها گرم و لباس‌های سبک و لباس‌های زیر را از هم جدا کنید. بهتر است به فکر طبقه‌بندی داخل کمد لباس‌ باشید. نکته مهم در اینجا این است که کمدتان را کاملا خالی کنید و از محکم‌بودن هر کشو مطمئن شوید تا هنگام قراردادن لباس‌ها، کشو‌ها در نروند. می‌توانید گوشه‌ها را با پیچ‌های چوبی محکم کنید.

 

۲. چه چیزی می‌پوشم؟

 

چگونه کمد لباس مرتبی داشته باشیم؛ ترفندهای مرتب کردن کمد لباس

 

برای مرتب کردن کمد و کشوی لباس اکنون می‌توانید دسته‌بندی دقیق‌تر را شروع کنید. یک ترفند مرتب کردن کمد لباس این است که این ۳ سؤال را از خودتان بپرسید تا بفهمید چه چیزی را باید نگه دارید و چه چیزی را باید کنار بگذارید:

 

۱. آیا من آن را دوست دارم؟ هر آنچه را که واقعا دوست دارید، نگه دارید. همیشه یادتان باشد چیزی را که دوست دارید، هدیه دهید. اما توجه داشته باشید که نگه داشتن چیز مورد علاقه ممکن است به معنای خلاص‌شدن از چیز دیگری باشد تا جا باز کنید.

 

۲. آیا من از آن استفاده می کنم؟ و اگر چنین است، هر چند وقت یک‌بار؟ هرچیزی را که استفاده می‌کنید، نگه دارید و چیزهایی را که بیشتر استفاده می‌کنید در قابل دسترس‌ترین مکان‌ها قرار دهید.

 

۳.آیا از این مدل لباس، چندتا دارم؟ اگر چنین است، بهتر است لباسی را که زیادتر استفاده می‌کنید یا بیشتر دوست دارید، در دسترس و در کشو لباس، بالاتر از سایرین قرار دهید.

 

۳. آیا کشو بهترین مکان برای نگهداری این لباس است؟

 

چگونه کمد لباس مرتبی داشته باشیم؛ ترفندهای مرتب کردن کمد لباس


ممکن است مکان‌های ذخیره‌سازی بهتری برای انواع خاصی از لباس‌ها یا شاید همه لباس‌های خود داشته باشید. طبقه‌بندی داخل کمد لباس ایده خوبی است اما اگر ممکن نیست چوب لباسی و قلاب را برای لباس کار در نظر بگیرید. برای لباس‌های تا شده که به‌خوبی روی هم قرار می‌گیرند؛ مانند شلوار جین، ژاکت و سویشرت، قفسه‌های باز را امتحان کنید. لباس زیر ممکن است به راحتی در کشویی کوچک جمع شود.

 

لباس‌های حجیم را از کشوهای خود خارج کنید. ژاکت، کاپشن و شلوار جین بهتر است در جالباسی‌های ایستاده قرار داده شوند یا از آویزها آویزان شوند. کشوها را به وسایل کوچک‌تر مانند تی‌شرت، لباس زیر و جوراب اختصاص دهید. برای مرتب کردن شال و روسری هم بهتر است از آویز استفاده کنید.

 

۴. وظیفه هر کشو چیست؟

 

فقط به هر کشو یک وظیفه اختصاص دهید. کشوهای مخصوص هر نوع لباس مثل لوازم جانبی را تعیین کنید. یا می‌توانید کشوهای خاصی را با اهدافی مانند لباس‌های مناسب برای کار، لباس‌های ورزرشی و تمرین، لباس‌های عادی یا فصلی تعیین کنید. چند هفته اول از یادداشت‌های چسب‌دار یا برچسب استفاده کنید تا بعدا عادت کنید و جای لباس‌ها را اشتباه نگیرید.

 

۵. چگونه می‌توانم لباس‌ها را پیدا کنم؟

 

چند نکته مفید برای مرتب‌کردن کمد لباس

 

می‌توانید از محصولات متنوع برای مرتب‌کردن کمد لباس یا سازمان‌دهی کشوهای خود استفاده کنید و هر قسمت کشو را تقسیم‌بندی کنید تا هر نوع لباس، فضای خاصی را برای خودش داشته باشد. برای یافتن جای بیشتر، می‌توانید لباس‌ها را رول کنید تا فشرده شوند. آنها را تا نکنید. وقتی لباس‌ها تا می‌شوند و روی هم انباشته می‌شوند، لباس‌های پایین‌تر اغلب فراموش شده و به‌ندرت دیده می‌شوند.

آن پاکت های دکمه ای یدکی را که در پایین دراورهای دراور خود پنهان کرده اید رها کنید. آنها را برای استفاده از محاسبات ریاضی در اختیار معلمان قرار دهید یا به خشکشویی خود کمک کنید تا آنها واقعاً عادت کنند، فراموش نشوند.

 

۶. از فضاهای دیگر استفاده کنید

 

چند نکته مفید برای مرتب‌کردن کمد لباس

 

پیداکردن لباس‌ها در کمد و کشوها بسیار آسان‌تر می‌شود؛ درصورتی که پر از لباس‌هایی نباشند که ماهی یک‌بار هم نمی‌پوشید. بنابراین بهتر است لباس‌های فصل دیگر را در جای دیگری از خانه خود مانند زیرزمین یا اتاق زیر شیروانی، چمدان استفاده نشده در کمد یا زیر تخت خود نگهداری کنید. با این حال، اگر فضای ذخیره‌سازی دیگری ندارید،  کمد خود را به کشوهای «خارج از فصل» و «فعلی» تقسیم کنید. به‌عنوان مثال، کشوهای زیرین را برای لباس‌های خارج از فصل رزرو کنید و وقتی فصل مناسب فرا رسید، جای کشوها را عوض کنید.

 

 

 

به نظر شما این مطلب چطور بود؟

خیلی بد »»»»»»»»»»»»»» خیلی خوب

باشگاه مشتریان افق کوروش

دیدگاه‌ها

هجده − 14 =

همراه با افق کوروش

خرید اینترنتی افق کوروش

در مجله افق کوروش

کمپین جدید افق کوروش: «۸۰ میلیون فروشگاه» برای مراقبت از سلامتی هموطنان

کمپین جدید افق کوروش: «۸۰ میلیون فروشگاه» برای مراقبت از سلامتی هموطنان

نخستین شعبه فروشگاه زنجیره‌ای «افق ‌کوروش» با هدف عرضه محصولات مصرفی با قیمت و کیفیت مناسب با توان بخش خصوصی، آذر سال ۱۳۹۲ تاسیس شد. شرکتی که به سرعت توانست مسیر خود را در میان فروشگاه‌های زنجیره‌ای بیاید و طی سال‌های گذشته شاهد افتتاح روزانه ۲ تا ۳ شعبه جدید آن در شهرهای مختلف ایران بودیم. قرار است که تعداد شعبه‌های این فروشگاه زنجیره‌ای به ۶ هزار شعبه برسد. به همین مناسبت، دکتر نعیم ابراهیمیان، معاون بازاریابی افق کوروش در مصاحبه با اقتصادنیوز در رابطه با کمپین جدید افق کوروش با نام «هشتاد میلیون فروشگاه» برای مراقبت از سلامتی هموطنان ...
  • 2436 بازدید
  • انتشار: ۱۶-۰۹-۹۹
مهم‌ترین نکات کلیدی برای انتخاب رنگ کفپوش پارکت، لمینت و ... خانه و محل کار

مهم‌ترین نکات کلیدی برای انتخاب رنگ کفپوش پارکت، لمینت و … خانه و محل کار

  دانستن چگونگی انتخاب رنگ کفپوش در طراحی دکوراسیون داخلی منزل و محل کار یک مهارت است. علاوه بر این رنگ کف خانه در انتخاب رنگ در و دیوار و مبلمان و پرده هم نقش مهمی بازی می‌کند. ما در این مقاله در مجله کوروش مهم‌ترین نکات کلیدی برای انتخاب بهترین  و مناسب‌ترین رنگ کفپوش خانه و محل کار که به شما در انتخاب رنگ در و دیوار، رنگ چوب و حتی رنگ فرش و کفپوش موکتی خانه به شما کمک می‌کند را خواهیم گفت.
  • 904 بازدید
  • انتشار: ۱۱-۰۵-۹۹
بهترین-اپلیکیشن-ورزش-بدنسازی

بهترین اپلیکیشن های ورزش و بدنسازی برای اندروید و ios + توضیح مشخصات

یافتن بهترین اپلیکیشن برای ورزش در خانه و بدنسازی اصولی کاری دشوار است. در روزگاری که کرونا ما را خانه نشین کرده است، بهتر است ورزش و اهمیت آن را فراموش نکنیم. جسم و روح انسان با ورزش جلا می‌یابد و ورزشکاری را نمی‌شناسیم که افسرده و غمگین باشد. در این مقاله از مجله کوروش بهترین اپلیکیشن های ورزش و بدنسازی برای اندروید و ios را به شما معرفی می‌کنیم.
  • 269 بازدید
  • انتشار: ۱۱-۱۱-۹۹