چگونه کمد لباس مرتبی داشته باشیم؛ ترفندهای مرتب کردن کمد لباس - مجله کوروش
خانه » سبک زندگی » خانه و زندگی » چگونه کمد لباس مرتبی داشته باشیم؛ ترفندهای مرتب کردن کمد لباس

چگونه کمد لباس مرتبی داشته باشیم؛ ترفندهای مرتب کردن کمد لباس

  • منتشر شده در ۲۱-۰۸-۹۹
  • 1141 بازدید
  • بدون دیدگاه

  • مدت زمان تقریبی مطالعه : 6 دقیقه
چگونه کمد لباس مرتبی داشته باشیم؛ ترفندهای مرتب کردن کمد لباس

 

اگر غالبا در حال مبارزه با یک کشوی پر از لباس و کمدی شلخته و نامنظم هستید؛ زمان آن فرا رسیده است که مقاله‌ای را برای مرتب‌کردن کمد لباس‌های خود مطالعه کنید. فرایند ۶ مرحله‌ای ما را برای مرتب‌کردن کشوها و ارزیابی مجدد کمد لباس خود دنبال کنید. با یک سیستم سازماندهی واضح، کشوهای شما مرتب به نظر می‌رسند و به همین ترتیب نیز می‌مانند. به علاوه، چیدمان این کمدها انتخاب لباس مناسب را بیش از هر زمان دیگری آسان خواهد کرد. ترفندهای مرتب کردن کمد و کشو لباس و طبقه‌بندی داخل کمد لباس را از سایت bhg در مجله کوروش بخوانید.

ترفندهای مرتب کردن کمد و کشو لباس

 

۱. در واقع چه چیزی متعلق به من است؟

 

فروش اینترنتی افق کوروش

چند نکته مفید برای مرتب‌کردن کمد لباس

 

برای مرتب کردن کمد لباس کوچک یا بزرگ، فرقی نمی‌کند، ابتدا تمام کمد و کشوها را خالی کرده و همه را دسته بندی کنید. می‌توانید آنها را روی تخت یا زمین قرار دهید. در این مرحله از وسواس و فکر زیاد درمورد لباس‌ها خودداری کنید؛ زیرا این کار سرعت شما را کاهش می‌دهد. نگاهی دوباره به بزرگترین توده‌های لباس خود بیندازید و برخی دیگر را مرتب و دسته‌بندی کنید.

 

برای مثال ممکن است لباس‌ها گرم و لباس‌های سبک و لباس‌های زیر را از هم جدا کنید. بهتر است به فکر طبقه‌بندی داخل کمد لباس‌ باشید. نکته مهم در اینجا این است که کمدتان را کاملا خالی کنید و از محکم‌بودن هر کشو مطمئن شوید تا هنگام قراردادن لباس‌ها، کشو‌ها در نروند. می‌توانید گوشه‌ها را با پیچ‌های چوبی محکم کنید.

 

۲. چه چیزی می‌پوشم؟

 

چگونه کمد لباس مرتبی داشته باشیم؛ ترفندهای مرتب کردن کمد لباس

 

برای مرتب کردن کمد و کشوی لباس اکنون می‌توانید دسته‌بندی دقیق‌تر را شروع کنید. یک ترفند مرتب کردن کمد لباس این است که این ۳ سؤال را از خودتان بپرسید تا بفهمید چه چیزی را باید نگه دارید و چه چیزی را باید کنار بگذارید:

 

۱. آیا من آن را دوست دارم؟ هر آنچه را که واقعا دوست دارید، نگه دارید. همیشه یادتان باشد چیزی را که دوست دارید، هدیه دهید. اما توجه داشته باشید که نگه داشتن چیز مورد علاقه ممکن است به معنای خلاص‌شدن از چیز دیگری باشد تا جا باز کنید.

حتما بخوانید  12 ترفند روزانه ساده برای داشتن خانه مرتب و منظم

 

۲. آیا من از آن استفاده می کنم؟ و اگر چنین است، هر چند وقت یک‌بار؟ هرچیزی را که استفاده می‌کنید، نگه دارید و چیزهایی را که بیشتر استفاده می‌کنید در قابل دسترس‌ترین مکان‌ها قرار دهید.

 

۳.آیا از این مدل لباس، چندتا دارم؟ اگر چنین است، بهتر است لباسی را که زیادتر استفاده می‌کنید یا بیشتر دوست دارید، در دسترس و در کشو لباس، بالاتر از سایرین قرار دهید.

 

۳. آیا کشو بهترین مکان برای نگهداری این لباس است؟

 

چگونه کمد لباس مرتبی داشته باشیم؛ ترفندهای مرتب کردن کمد لباس


ممکن است مکان‌های ذخیره‌سازی بهتری برای انواع خاصی از لباس‌ها یا شاید همه لباس‌های خود داشته باشید. طبقه‌بندی داخل کمد لباس ایده خوبی است اما اگر ممکن نیست چوب لباسی و قلاب را برای لباس کار در نظر بگیرید. برای لباس‌های تا شده که به‌خوبی روی هم قرار می‌گیرند؛ مانند شلوار جین، ژاکت و سویشرت، قفسه‌های باز را امتحان کنید. لباس زیر ممکن است به راحتی در کشویی کوچک جمع شود.

 

لباس‌های حجیم را از کشوهای خود خارج کنید. ژاکت، کاپشن و شلوار جین بهتر است در جالباسی‌های ایستاده قرار داده شوند یا از آویزها آویزان شوند. کشوها را به وسایل کوچک‌تر مانند تی‌شرت، لباس زیر و جوراب اختصاص دهید. برای مرتب کردن شال و روسری هم بهتر است از آویز استفاده کنید.

 

۴. وظیفه هر کشو چیست؟

 

فقط به هر کشو یک وظیفه اختصاص دهید. کشوهای مخصوص هر نوع لباس مثل لوازم جانبی را تعیین کنید. یا می‌توانید کشوهای خاصی را با اهدافی مانند لباس‌های مناسب برای کار، لباس‌های ورزرشی و تمرین، لباس‌های عادی یا فصلی تعیین کنید. چند هفته اول از یادداشت‌های چسب‌دار یا برچسب استفاده کنید تا بعدا عادت کنید و جای لباس‌ها را اشتباه نگیرید.

حتما بخوانید  12 نکته مهم در مورد بهترین روش اتو زدن انواع لباس و قسمت‌های مختلف آن

 

۵. چگونه می‌توانم لباس‌ها را پیدا کنم؟

 

چند نکته مفید برای مرتب‌کردن کمد لباس

 

می‌توانید از محصولات متنوع برای مرتب‌کردن کمد لباس یا سازمان‌دهی کشوهای خود استفاده کنید و هر قسمت کشو را تقسیم‌بندی کنید تا هر نوع لباس، فضای خاصی را برای خودش داشته باشد. برای یافتن جای بیشتر، می‌توانید لباس‌ها را رول کنید تا فشرده شوند. آنها را تا نکنید. وقتی لباس‌ها تا می‌شوند و روی هم انباشته می‌شوند، لباس‌های پایین‌تر اغلب فراموش شده و به‌ندرت دیده می‌شوند.

آن پاکت های دکمه ای یدکی را که در پایین دراورهای دراور خود پنهان کرده اید رها کنید. آنها را برای استفاده از محاسبات ریاضی در اختیار معلمان قرار دهید یا به خشکشویی خود کمک کنید تا آنها واقعاً عادت کنند، فراموش نشوند.

 

۶. از فضاهای دیگر استفاده کنید

 

چند نکته مفید برای مرتب‌کردن کمد لباس

 

پیداکردن لباس‌ها در کمد و کشوها بسیار آسان‌تر می‌شود؛ درصورتی که پر از لباس‌هایی نباشند که ماهی یک‌بار هم نمی‌پوشید. بنابراین بهتر است لباس‌های فصل دیگر را در جای دیگری از خانه خود مانند زیرزمین یا اتاق زیر شیروانی، چمدان استفاده نشده در کمد یا زیر تخت خود نگهداری کنید. با این حال، اگر فضای ذخیره‌سازی دیگری ندارید،  کمد خود را به کشوهای «خارج از فصل» و «فعلی» تقسیم کنید. به‌عنوان مثال، کشوهای زیرین را برای لباس‌های خارج از فصل رزرو کنید و وقتی فصل مناسب فرا رسید، جای کشوها را عوض کنید.

 

 

 

به نظر شما این مطلب چطور بود؟

خیلی بد »»»»»»»»»»»»»» خیلی خوب

باشگاه مشتریان افق کوروش

دیدگاه‌ها

دو × سه =

همراه با افق کوروش

خرید اینترنتی افق کوروش

در مجله افق کوروش

برجسته کردن گونه بدون جراحی

بهترین روش های برجسته کردن گونه بدون جراحی

داشتن گونه های پر و برجسته موجب می شود تا چهره شما بسیار زیباتر و جذاب تر به نظر برسد. این روزها روش‌های متعددی برای گونه گذاری طبیعی وجود دارد. برجسته کردن گونه با تغذیه و افزایش حجم گونه با ورزش و ماساژ روش هایی مؤثر برای پرتر و زیباتر به نظر رسیدن گونه های شما محسوب می شوند. در این مقاله از مجله کوروش می‌ توانید با چند روش برجسته کردن گونه بدون جراحی آشنا شوید.
  • 238 بازدید
  • انتشار: ۰۵-۰۳-۰۰
3 روش آسان و مطمئن برای تمیز کردن ظروف تفلون و نچسب بدون ایجاد خش و پریدگی

۳ روش آسان و مطمئن برای تمیز کردن ظروف تفلون بدون ایجاد خش

تمیز کردن ظروف تفلون و نچسب کار حساسی است. با این‌که سال‌هاست استفاده از این جنس در آشپزخانه‌های ایرانی به عنوان یک کالای اساسی در خانه و زندگی مردم مرسوم شده است اما هنوز هم سوالات و اما و اگرهایی در مورد نحوه شستن و تمیز کردن ظروف تفلون و نچسب بدون ایجاد خش و پریدگی وجود دارد. 3 روش آسان و مطمئن برای تمیز کردن ظروف تفلون و نچسب بدون ایجاد خش و پریدگی را در مجله کوروش بخوانید تا به سادگی بهترین مراقبت را از ظروف خود داشته باشید.
  • 3317 بازدید
  • انتشار: ۰۹-۰۳-۰۰
رایج ‌ترین اشتباهات والدین در تربیت کودک که مخرب هستند

رایج ‌ترین اشتباهات والدین در تربیت کودک که مخرب هستند

تربیت کودک امری حساس است و بر شکل‌گیری شخصیت کودکان تاثیر مستقیم دارد. هر پدر و مادری ممکن است کتا‌ب‌های زیادی در زمینه تربیت فرزند خوانده و تحقیقات بسیاری در زمینه نکات تربیتی انجام داده باشد، اما هنگام عمل نتواند آنچان‌که باید آنها را به کار ببندد. در این مطلبی از مجله کوروش ۱۰ مورد از اشتباهات والدین در تربیت کودک و نکات تربیتی را به شما می‌گوییم.
  • 248 بازدید
  • انتشار: ۲۷-۱۱-۹۹