اشتباهات رایج بازاریابی در صنعت خرده فروشی در سال 2020 | مجله کوروش
خانه » خرده فروشی » اشتباهات رایج بازاریابی در صنعت خرده فروشی در سال ۲۰۲۰

اشتباهات رایج بازاریابی در صنعت خرده فروشی در سال ۲۰۲۰

  • منتشر شده در ۲۱-۱۱-۹۹
  • 259 بازدید
  • بدون دیدگاه

  • مدت زمان تقریبی مطالعه : 6 دقیقه
اشتباه های رایج بازاریابی در صنعت خرده فروشی در سال 2020

برخی اشتباه‌ های رایج بازاریابی در صنعت خرده فروشی، خسارت‌های جبران ناپذیری به فروشگاه‌های خرده فروشی وارد می‌کنند. معمولاً در اکثر فروشگاه‌های خرده فروشی که با شکست و تعطیلی مواجه شده‌اند، شاهد اشتباهات مشترکی در زمینه بازاریابی هستیم. در این مقاله از مجله کوروش به بررسی اشتباه های رایج بازاریابی در صنعت خرده فروشی می‌پردازیم.

 

رقابت در قیمت به جای کیفیت یک اشتباه رایج در بازاریابی

 

رقابت ، قیمت ، کیفیت ، اشتباه های رایج بازاریابی در صنعت خرده فروشی در سال 2020

 

فروش اینترنتی افق کوروش

یکی از اشتباه های بزرگ بازاریابی در صنعت خرده فروشی، تلاش برای پایین نگه داشتن قیمت در مقابل رقبا است. بهتر است قبل از هر چیز به این موضوع فکر کنید که تا کی می‌توانید قیمت‌های خود را با حفظ کیفیت پایین نگه دارید. کم کردن حاشیه سود خوب است. اما پایین آوردن قیمت به بهای از بین رفتن کیفیت کالا کاملاً اشتباه است. سعی کنید از استراتژی تخفیف و قیمت در بازاریابی خرده فروشی به درستی استفاده کنید. ممکن است فکر کنید اگر قیمت‌ها را پایین نگه ندارید، رقبا از شما پیشی خواهد گرفت. اما آیا شلوغی فروشگاه‌های خرده فروشی رقبا با قیمت‌های پایین و کیفیت نامناسب ماندگار است؟ اشتباه نکنید. مشتریان وفادار شما آن دسته از مشتریانی هستند که بر روی کیفیت کالای شما حساب کرده‌اند. مشتریانی که به خاطر قیمت پایین به سمت فروشگاه خرده فروشی شما کشیده می‌شوند، ماندگار نیستند.

 

چرا که علاوه بر قیمت، کیفیت کالا نیز در تصمیم‌گیری آینده آن‌ها برای وفاداری به شما تاثیرگذار است. سعی کنید کیفیت کالاهای فروشگاه را حفظ کنید. با استفاده هنرمندانه از استراتژی های مختلف تخفیف مشتریان وفادار را برای خود نگه دارید. کیفیت به معنای شناخته‌شدن برند و ارزشمندی آن است. شما می‌توانید مشتریان وفادار خود را با ارائه خدمات برتر پشتیبانی کالا، خدمات تحویل و …حفظ کنید. سعی کنید مزیت رقابتی بیافرینید. تا این که کیفیت کالای خود را به بهای پایین آمدن قیمت تقلیل دهید.

 

 

نادیده گرفتن نقش کارکنان فروشگاه خرده فروشی یک اشتباه بزرگ است

 

کارکنان ، اشتباه های رایج بازاریابی در صنعت خرده فروشی در سال 2020

 

درست است که آینده فروشگاه‌های خرده فروشی با فناوری و تکنولوژی رقم خورده اما این به معنای حذف فروشگاه‌های خرده فروشی نیست. هنوز هم فروشگاه‌های آفلاین از اهمیت ویژه‌ای برخوردار هستند. بنابراین بازاریابی در فروشگاه آفلاین از طریق کارکنان بسیار تاثیرگذار است. هنوز هم خیلی از مشتریان دوست دارند تا زمانی که در فروشگاه قدم می‌زنند، کارمندان و کارکنان فروشگاه آن‌ها را راهنمایی کنند. بسیاری از مشتریان دوست دارند از نظر کارکنان فروشگاه هنگام انتخاب کالا استفاده کنند. آن‌ها تعامل بین مشتری و کارکنان را مهم می‌دانند.

حتما بخوانید  20 ایده مهم و مشاوره برای موفقیت در شروع مدیریت یک کسب و کار جدید

 

بخشی از این تعاملات باعث وفادارسازی مشتریان به فروشگاه می‌شود. اگر بر روی بازاریابی آفلاین به اندازه بازاریابی آنلاین در فروشگاه‌های خرده فروشی تمرکز کنیم، نقش کارکنان را نمی‌توان نادیده گرفت. بنابراین اینکه کارکنان به زودی حذف خواهند شد و فروشگاه‌های خرده فروشی به سمت فروش آنلاین خواهند رفت، یک تفکر اشتباه است. همچنان فروشگاه‌های آفلاین به اندازه فروشگاه‌های خرده فروشی آنلاین حائز اهمیت هستند و بازاریابی در آن ها بسیار پررنگ است. هنوز هم بسیاری از افراد دوست دارند تا در فضای فروشگاه قدم بزنند و با کارکنان تعامل داشته باشند. در مورد کیفیت کالا از آن‌ها سوال کنند و یا از آن‌ها کمک بگیرند.

 

 

تمرکز بر کاهش هزینه‌ها به جای افزودن ارزش، یک اشتباه بزرگ در بازاریابی

 

کاهش هزینه در تبلیغات ، اشتباه های رایج بازاریابی در صنعت خرده فروشی در سال 2020

 

کاهش هزینه‌ها می‌تواند قسمت مهمی از بخش استراتژی بازاریابی در یک فروشگاه خرده فروشی باشد. با گذشت زمان فروشگاه‌های خرده فروشی تبحر کافی در کاهش هزینه‌ها را پیدا می‌کنند. اما اینکه تمرکز تنها بر روی کاهش هزینه‌ها باشد، اشتباه است. چرا که این موضوع باعث می‌شود انرژی کمتری برای خلق ارزش صرف شود. مشتریان به تدریج متوجه ارائه خدمات کمتر و غیرضروری خواهند شد. بنابراین مزیت رقابتی شما با سایر رقبا کاهش پیدا می‌کند. باید بیش از آنکه به فکر کاهش هزینه‌ها باشید در استراتژی بازاریابی خود خلق ارزش برای مشتریان را هدف قرار دهید.

 

 

اشتباه رایج توجه به رقبا به جای مشتریان در استراتژی بازاریابی

 

رقبا و مشتریان در استراتژی بازاریابی ، اشتباه های رایج بازاریابی در صنعت خرده فروشی در سال 2020

 

تحقیق و تجزیه و تحلیل رقبا یک استراتژی مهم و استاندارد در بازاریابی است. ارزیابی غیر‌رسمی محصولات و خدمات رقیب و بررسی بازار، از اصول اصلی و پر رنگ در بازاریابی صنعت خرده فروشی است. اما باید توجه داشت که بیش از حد درگیر رقبا نشد. در وهله اول باید نیاز مشتریان و خدمات مورد نیاز آن‌ها بررسی شود. ممکن است رقبا برخی از نیازهای مشتریان و مصرف کننده را لحاظ نکرده باشند. شما با شناسایی این نیازهای ضروری می‌توانید برای خود مزیت رقابتی خلق کرده و در بازاریابی خود بر روی این مزیت رقابتی مانور بدهید. بنابراین سعی کنید تا بین تحلیل رقبا و تحلیل و تفسیر نیاز مشتری تعادل برقرار کنید. پرداختن مطلق به رقبا در بازاریابی برای صنعت خرده فروشی یک اشتباه بزرگ است.

حتما بخوانید  10 راهکار مؤثر برای افزایش فروش در صنایع خرده فروشی‌

 

 

وابستگی به روش‌های قدیمی بازاریابی در صنعت خرده فروشی

 

بازاریابی غلط در صنعت خرده فروشی ، اشتباه های رایج بازاریابی در صنعت خرده فروشی در سال 2020

 

خرده فروشی یک صنعت سریع است. سیر تحولات در این صنعت به سرعت اتفاق می‌افتد. بحران کرونا تغییرات عجیب و سریعی در صنعت خرده فروشی ایجاد کرد. کسانی موفق شدند از این بحران سربلند بیرون بیایند که در استراتژی قدیمی خود تجدید نظر کردند. پاندمی کرونا باعث شد تا بسیاری از برندهای خرده فروشی به سمت تجارت الکترونیک روی آورند. بنابراین برای همگام شدن در مسیر این تغییرات نیاز بود تا استراتژی‌های بازاریابی جدیدی تدوین شود. یکی از نکات مهم در فروشگاه‌های خرده فروشی سرعت و عدم وابستگی به روش های قدیمی بازاریابی است. استراتژیست بازاریابی در فروشگاه خرده فروشی باید بتواند با تحلیل داده‌های به روز، همگام با دنیای مدرن و با سرعت پذیرای تغییرات باشد. وابستگی به روش‌های قدیمی و پافشاری بر روی این وابستگی‌ها یک اشتباه بزرگ بازاریابی صنعت خرده فروشی است. اشتباهی که قطعاً فروشگاه‌های خرده فروشی را در مسیر شکست قرار می‌دهد.

 

به نظر شما این مطلب چطور بود؟
[کل: ۲ میانگین: ۵]
باشگاه مشتریان افق کوروش

دیدگاه‌ها

چهار × 2 =

همراه با افق کوروش

خرید اینترنتی افق کوروش
اینستاگرام افق کوروش

در مجله افق کوروش

انبار اپن باکس خرده فروشی آمازون چیست و شامل چه کالاهایی است

انبار اپن باکس خرده فروشی آمازون چیست و شامل چه کالاهایی است

آیا تا به حال درمورد انبار اپن باکس آمازون ( Amazon Warehouse) چیزی شنیده‌اید؟ تا به حال فکر کرده‌اید کالاهایی که هنگام خرید و تحویل دچار مشکلات جزئی هستند و پس فرستاده می‌شوند به کجا می‌روند؟ یا اینکه کالاهایی که در انبار و یا پروسه انتقال کالا آسبیی می‌بینند، چه بر سرشان می‌آید؟ ممکن است شنیده باشید که آمازون یک خانه علاالدین کوچک دارد. در انبار مخصوص آمازون پر از محصولات دست دوم، باز شده یا آسیب‌دیده است. آمازون همه این کالاها را با تخفیف مناسب به فروش می‌رساند. اما آیا واقعا جنسی که یک مشتری پس می‌دهد می‌تواند از ...
  • 102 بازدید
  • انتشار: ۰۲-۱۲-۹۹
موانع تجارت الکترونیک معلولین

تجارب تجارت الکترونیک برای خدمت به سالمندان و افراد معلول در بحران کرونا

تجارب تجارت الکترونیک در صنعت خرده فروشی در دوران پاندمی کرونا بیش از هرچیز ثابت کرد که باید امکانات ویژه‌ای را برای سالمندان، افراد مسن و معلول در نظر گرفت. در دوران پاندمی کرونا، نیاز افراد به استفاده از وبسایت‌های خرده فروشی آنلاین افزایش پیدا کرد. در این میان بسیاری از نکات مهم در تجارت الکترونیک که باید در آن‌ها تجدید نظر کرد، مشخص شد. در این مقاله از مجله کوروش نگاهی می‌اندازیم به نکات مهمی که نیاز است تا در تجارت الکترونیک در صنعت خرده فروشی برای سالمندان، افراد مسن و معلول در نظر گرفته شود.
  • 76 بازدید
  • انتشار: ۲۵-۱۱-۹۹
ترندهای بازاریابی محتوا در صنعت خرده فروشی سال 2021

ترندهای بازاریابی محتوا در صنعت خرده فروشی سال ۲۰۲۱

زمانی که شرکت ها از بازاریابی محتوا به صورت جزئی و آزمایشی در استراتژی بازاریابی استفاده می کردند به پایان رسیده است. حالا بازاریابی محتوا به یک عامل اساسی در استراتژی بازاریابی برندها تبدیل شده است. محتوای تولید شده در کانال های مختلف بازاریابی توزیع شده و نقش مهمی در جذب مخاطب ایفا می کند. این محتوا در چرخش مخاطب در شبکه های اجتماعی بسیار تاثیرگذار است. در این مقاله از مجله کوروش به بررسی ترندهای بازاریابی محتوا در سال 2021 پرداخته ایم.
  • 80 بازدید
  • انتشار: ۱۴-۰۱-۰۰