15 ترفند ساده برای آب کردن و کوچک کردن شکم در مدت کوتاه | مجله کوروش
خانه » سلامت » رژیم و تغذیه » ۱۵ ترفند ساده برای آب کردن و کوچک کردن شکم در مدت کوتاه

۱۵ ترفند ساده برای آب کردن و کوچک کردن شکم در مدت کوتاه

  • منتشر شده در ۱۶-۰۲-۰۰
  • 478 بازدید
  • بدون دیدگاه

  • مدت زمان تقریبی مطالعه : 11 دقیقه
ترفندهای آب کردن شکم

وجود مقداری چربی در ناحیه شکم برای همه ما کاملاً طبیعی است. حتی افراد لاغر اندام نیز کمی چربی در قسمت شکم خود دارند. اما واقعیت این است که تجمع بیش از اندازه چربی در ناحیه شکم می تواند سلامتی شما را به خطر بیندازد. چاقی شکم معمولاً روی عملکرد قلب، ریه ها، کبد و سایر اندام های شما تأثیر می گذارد. از طرف دیگر بزرگ بودن شکم موجب می شود تا لباس شما آن طور که باید در تنتان زیبا به نظر نرسد. چاقی شکمی مشکلی است که تنها افراد چاق با آن درگیر نیستند. بسیاری از افراد لاغر نیز به دنبال ترفندهای آب کردن شکم هستند. در سرویس سلامت مجله کوروش قصد داریم تا شما را با ۱۵ ترفند از بهترین روش های آب کردن شکم در مدت کوتاه آشنا کنیم.

 

 

فروش اینترنتی افق کوروش

۱- برای آب کردن شکم در مدت کوتاه، قبل از غذا کاهو بخورید

 

برای آب کردن شکم در مدت کوتاه، قبل از غذا کاهو بخورید

 

بسیاری از متخصصان تغذیه بر این باور هستند که خوردن سالاد و کاهو قبل از هر وعده غذایی موجب می شود تا کالری کمتری مصرف کنید. از همین امروز شروع کنید. قبل از اینکه شروع به غذا خوردن کنید. ابتدا یک کاسه سالاد کاهو بخورید. سپس به سراغ غذای اصلیتان بروید. این روش یک درمان خانگی کوچک شدن شکم محسوب می شود. خوردن کاهو قبل از غذا به شما کمک می کند تا در مدت زمان کوتاه از شر چربی های دور شکمتان خلاص شوید.

 

 

۲- خوردن روزانه سیب راز کوچک شدن شکم در کوتاه مدت است

 

 خوردن روزانه سیب راز کوچک شدن شکم در کوتاه مدت است

 

یکی از ترفندهای آب کردن شکم این است که قبل از شروع شام یا ناهار، یک عدد سیب به عنوان پیش غذا میل کنید. فیبر موجود در پوست سیب هضم غذا را کند می کند. خوردن این میوه فوق العاده به شما کمک می کند تا برای مدت زمان بیشتری احساس سیری کنید. مطالعه ای که به مدت ۲۴ سال در دانشگاه هاروارد و روی ۱۳۳۴۶۸ نفر زن و مرد انجام شد، نشان داد افرادی که هر روز از سیب و گلابی استفاده می کنند، اضافه وزن کمتری نسبت به سایر افراد دارند.

 

 

این مقاله را بخوانید: ۷ خوراکی شگفت انگیز برای آب کردن شکم و پهلوها 

 

 

۳- برای آب کردن شکم در مدت کوتاه، شب ها در زمان مشخصی بخوابید

 

برای آب کردن شکم در مدت کوتاه، شب ها در زمان مشخصی بخوابید

 

برای خواب شبتان یک ساعت مشخص را انتخاب کنید. سعی کنید هر شب در همان ساعت بخوابید. محققین ژاپنی دریافته اند که افرادی که برای خواب از یک روال مشخص پیروی می کنند، راحت تر وزن کم می کنند. مطالعات نشان می دهد که خوابیدن کمتر از ۷ ساعت در شب، سرعت متابولیسم بدن را کاهش می دهد و موجب می شود تا در طول روز میل بیشتری به خوردن کربوهیدرات داشته باشید.

 

 

۴- خوابیدن در اتاق خنک به سوزاندن چربی های شکم شما کمک می کند

 

خوابیدن در اتاق خنک به سوزاندن چربی های شکم شما کمک می کند

 

شاید با دیدن این موضوع تعجب کنید، اما مطالعات نشان می دهد افرادی که در زمستان در اتاق خنک تری می خوابند، راحت تر وزن کم می کنند. چربی قهوه ای که به آن چربی خوب نیز گفته می شود، نوعی چربی است که مقدار آن با افزایش سن کم می شود. این چربی ها بسیار راحت تر از چربی های سفید آب می شوند. بنابراین افزایش این چربی به معنای این است که شما می توانید راحت تر وزن کم کنید. تحقیقات نشان می دهد که قرار گرفتن بدن در هوای سرد آن هم در هنگام خواب می تواند مقدار این نوع چربی را در بدن افزایش دهد. این موضوع به طور مستقیم روی سرعت از بین رفتن چربی های شکم شما تأثیر می گذارد.

حتما بخوانید  طرز تهیه معجون علی بابا مقوی به روش اصلی

 

 

آیا می توانیم چربی های شکم را به صورت موضعی آب کنیم؟

 

 

۵- برای آب کردن شکم در مدت کوتاه شب ها در اتاق تاریک بخوابید

 

برای آب کردن شکم در مدت کوتاه شب ها در اتاق تاریک بخوابید

 

به منظور افزایش کیفیت خواب شبانه باید شب ها اتاق را به تاریک ترین حالت ممکن درآورید. روشن بودن چراغ یا وجود نور در زمان خواب موجب می شود تا نتوانید به درستی بخوابید. اختلال در خواب به طور مستقیم موجب افزایش وزن می شود. مطالعاتی که توسط یک مجله اپیدمیولوژی آمریکایی انجام شد، نشان می دهد افرادی که شب ها در اتاق تاریک می خوابند، ۲۱ درصد کمتر از سایر افراد به اضافه وزن مبتلا می شوند.

 

 

۶- مهم ترین راز کوچک شدن شکم این است که غذایتان را خوب بجوید

 

مهم ترین راز کوچک شدن شکم این است که غذایتان را خوب بجوید

 

جویدن درست غذا یکی دیگر از ترفندهای آب کردن شکم است. مطالعات نشان می دهد که شما باید هر لقمه را برای ۳۰ ثانیه بجوید. این کار موجب می شود تا غذا بهتر هضم شود و از طرف دیگر میل شما به غذا خوردن نیز کاهش پیدا کند. در نتیجه مقدار کالری کمتری مصرف خواهید کرد.

 

 

۷- برای درمان خانگی کوچک شدن شکم، قهوه بخورید

 

برای درمان خانگی کوچک شدن شکم، قهوه بخورید

 

خوردن قهوه به تقویت متابولیسم بدن کمک زیادی می کند. تحقیقات نشان می دهد که میانگین سوخت و ساز بدن افرادی که روزانه از قهوه استفاده می کنند، تا ۱۶ درصد نسبت به سایر افراد بیشتر است. بنابراین با اضافه کردن یک وعده قهوه به رژیم غذاییتان کالری بیشتری در طول روز بسوزانید.

 

 

۸- برای لاغری شکم بزرگ از غذاهای مفید استفاده کنید

 

برای لاغری شکم بزرگ از غذاهای مناسبی استفاده کنید

 

خوردن غذاهای نامناسب اولین دلیل بزرگ شدن شکم است. سعی کنید در زمان گرسنگی تنها به سراغ غذاهایی خاص بروید. برای این کار باید غذاهای مفید را در دسترس قرار دهید تا در زمان گرسنگی برای خوردن غذاهای نامناسب وسوسه نشوید. سعی کنید همیشه مقداری میگوی پخته شده منجمد در فریزر داشته باشید. زمانی که گرسنه تان شد، مقداری از آن را گرم کنید و به همراه کمی کاهو بخورید. خوردن موز رسیده، یک کیسه از انواع میوه ها، اسفناج و برنج قهوه ای پخته شده هم ایده فوق العاده ای برای رفع گرسنگی محسوب می شود.

 

 

۹- از ترفندهای آب کردن شکم این است که شکر را حذف کنید

 

از ترفندهای آب کردن شکم این است که شکر را حذف کنید

 

برای آب کردن شکم در مدت کوتاه قبل از هر چیز باید بدانید که شکر سفید بزرگ ترین عامل اضافه وزن و چاقی شکم است. حذف کردن شکر سفید از رژیم غذایی به شما کمک می کند تا در مدت زمان کوتاهی وزن کم کنید. به جای استفاده از قند و شکر و خوراکی های شیرین شده از میوه هایی که به صورت طبیعی شیرین هستند، استفاده کنید.

 

 

بیشتر بدانید» ۱۳ بیماری دردناک در نتیجه خوردن شکر «

 

 

۱۰- برای درمان خانگی کوچک شدن شکم چای بنوشید

 

برای درمان خانگی کوچک شدن شکم چای بنوشید

 

یکی از بهترین ترفندهای آب کردن شکم نوشیدن روزانه چای است. برای این کار لازم نیست فقط چای سبز بنوشید. چای نعناع فلفلی و چای سفید دو چای فوق العاده مؤثر برای افزایش متابولیسم بدن هستند. نوشیدن چای موجب می شود تا چربی ها سریع تر بسوزند و شما راحت تر وزن کم کنید.

 

 

۱۵ اشتباه که مانع لاغری با بهترین رژیم ها می شوند

 

حتما بخوانید  2 طرز تهیه شکلات نارگیلی بونتی با کرم شانتی و شیر عسلی بدون فر

 

۱۱- یک راز کوچک شدن شکم، مصرف فیبر بیشتر است

 

یک راز کوچک شدن شکم، مصرف فیبر بیشتر است

 

خوردن غذاهای حاوی فیبر به کاهش تجمع چربی در اطراف شکم کمک زیادی می کند. از طرف دیگر فیبر موجب می شود تا برای مدت زمان طولانی تری احساس سیری داشته باشید. فیبر با اتصال به اسیدها صفراوی مورد نیاز برای هضم چربی، جذب چربی در بدن را کاهش می دهد. از طرف دیگر فیبر به قند و کربوهیدرات نیز متصل می شود. موجب می شود که جذب آن ها در جریان خون به تأخیر بی افتد و آهسته تر انجام شود.

 

 

۱۲- برای درمان خانگی کوچک شدن شکم کمی بدنتان را تکان دهید

 

برای درمان خانگی کوچک شدن شکم کمی بدنتان را تکان دهید

 

سبک زندگی ما مهم ترین دلیلی است که موجب اضافه وزن و تجمع چربی در شکم می شود. بیشتر افرادی که شغل های پشت میز نشینی دارند و تحرک کمی در طول روز دارند، خیلی زود به اضافه وزن و چاقی مبتلا می شوند. برای اینکه سالم تر باشید و بدن متناسب تری داشته باشید، سعی کنید کمی حرکت کنید. در طول روز به بهانه های مختلف راه بروید و حرکت کنید. به جای استفاده از پله برقی یا آسانسور از پله استفاده کنید. در صورت امکان تا محل کارتان بخشی از مسیر را پیاده بروید. با این روش ها کمی کالری بسوزانید. فراموش نکنید که ورزش برای آب کردن شکم بسیار مؤثر است و می تواند روند خوش اندام شدن شما را سریع تر کند.

 

 

۱۳- یکی از راحت ترین ترفندهای آب کردن شکم، نوشیدن آب گرم است

 

یکی از راحت ترین ترفندهای آب کردن شکم، نوشیدن آب گرم است

 

نوشیدن آب به دفع سموم بدن و مواد زائد کمک زیادی می کند. از طرف دیگر نوشیدن آب موجب افزایش سوخت و ساز بدن و حفظ انرژی شما می شود. زمانی که به جای آب سرد از آب گرم استفاده می کنید، سرعت سوخت و ساز و دفع مواد زائد در بدن بیشتر می شود. برای آب کردن چربی شکن سعی کنید هر روز صبح ناشتا یک لیوان آب ولرم بخورید.

 

 

۱۴- برای درمان خانگی کوچک شدن شکم پروتئین بیشتری مصرف کنید

 

برای درمان خانگی کوچک شدن شکم پروتئین بیشتری مصرف کنید

 

خوردن پروتئین بیشتر در طول روز، یک راز کوچک شدن شکم است. خوردن غذاهای غنی از پروتئین می تواند به عضله سازی بدن کمک کند. از طرف دیگر پروتئین موجب می شود تا اشتهای شما کاهش پیدا کند. مصرف پروتئین بیشتر می تواند به کاهش چربی شکمی نیز کمک زیادی کند. خوردن غذاهایی مثل تخم مرغ، مرغ، عدس، حبوبات، آجیل ها و مغزها غذاهای غنی از پروتئین هستند که باید در رژیم غذایی روزانه خود بگنجانید.

 

 

۱۵- حذف کامل نوشابه و نوشیدنی های گازدار، مهم ترین راز کوچک شدن شکم

 

حذف کامل نوشابه و نوشیدنی های گازدار، مهم ترین راز کوچک شدن شکم است

 

نوشابه و نوشیدنی های گازدار نه تنها فایده ای برای بدن ندارند، بلکه به دلیل داشتن مقدار زیادی شیرین کننده مصنوعی، گاز و رنگ به شدت برای سلامتی مضر هستند. این نوشیدنی ها علاوه بر چاق شدن شکم خطرات زیادی برای سلامت ما دارند. بهتر است همین امروز خوردن این نوشیدنی ها را از رژیم غذاییتان حذف کنید و تنها از آب و چای گیاهی استفاده کنید.

 

 

منابع: eatthis، timesofindia

 

به نظر شما این مطلب چطور بود؟

خیلی بد »»»»»»»»»»»»»» خیلی خوب

باشگاه مشتریان افق کوروش

دیدگاه‌ها

10 + 15 =

همراه با افق کوروش

خرید اینترنتی افق کوروش

در مجله افق کوروش

همه چیز درباره عفونت مثانه یا عفونت ادراری

عفونت مثانه در زنان و مردان | علل و علائم و درمان

عفونت مثانه یکی از دردناک ترین و آزار دهنده ترین بیماری ها است که معمولاً هم در زنان و هم مردان اتفاق می افتد. به طور معمول خطر ابتلا به این بیماری در زنان بیشتر از مردان است. عفونت مثانه می تواند در هر بخش از سیستم ادراری اتفاق بی افتد و موجب بروز درد و ناراحتی در فرد شود. زمانی که این عفونت به  کلیه ها سرایت کند، ممکن است فرد با عواقب جبران ناپذیری روبرو شود. از همین رو شناسایی علائم و درمان به موقع می تواند از بروز خطرات احتمالی جلوگیری کند. اما علائم عفونت مثانه در ...
  • 44 بازدید
  • انتشار: ۲۴-۰۶-۰۰
ریزش مو و کچلی، اسهال و سکته مغزی و قلبی علائم جدید موج دوم کرونا هستند؟

ریزش مو و کچلی، اسهال، سکته مغزی و قلبی علائم جدید موج دوم کرونا هستند؟

  علائم جدید موج دوم بیماری کرونا را می‌شناسید؟ از زمان شیوع ویروس بیماری کرونا کووید 19 و تبدیل شدن آن به یک پاندمی علائم متعددی به عنوان علائم اصلی و بالینی ویروس بیماری کرونا در سرتاسر جهان مطرح شدند. از درگیری و سفید شدن ریه گرفته تا سرفه‌های خشک، ضعف و بی‌حالی، مشکلات گوارشی مثل اسهال و استفراغ و دل پیچه و حتی سکته‌های مغزی و قلبی به خصوص در جوانان و حالا هم گزارش‌هایی در مورد ریزش شدید مو و کچلی. مراحل ساخت دارو و ساخت واکسن موثر هنوز ادامه دارد و تا آن زمان باید مدام مراقب علائم ...
  • 978 بازدید
  • انتشار: ۲۱-۰۴-۹۹
چگونه ریه را علیه کرونا پاکسازی کنیم؛ این 7 دمنوش  و ماده غذایی را بخورید

چگونه ریه را علیه کرونا پاکسازی کنیم؛ این ۷ دمنوش  و ماده غذایی را بخورید

  چگونه ریه را پاکسازی کنیم یا به عبارت دیگر برای پاکسازی ریه چی بخوریم؟ ترس از ویروس کرونا حالا دیگر جهان شمول است و افزایش تعداد کشته‌شدگان در روزهای اخیر ویرانگر بوده است. این ترس همه گیر از پاندمی ویروس کرونا، سلامتی را به اولویت اصلی همه کشورها تبدیل کرده و تمام کشورها مجبورند اقدامات سختگیرانه ای را برای کنترل شیوع بیماری انجام دهد. برای مقابله با عفونت‌های تنفسی مثل عفونت ناشی از ویروس کرونا نیاز به یک ریه قوی و سالم داریم. در زندگی مدرن و شهرنشینی امروز آلودگی هوا و سایر عوامل محیطی ریه را ضعیف و پر ...
  • 3223 بازدید
  • انتشار: ۰۱-۰۸-۹۹