بهترین روش های از بین بردن غبغب بدون عمل جراحی

بهترین روش های از بین بردن غبغب بدون عمل جراحی


18 مهر 1400 . زمان مطالعه: 10 دقیقه

خیلی بد »»»»»»»»»»»»»» خیلی خوب
بهترین روش های از بین بردن غبغب

از بین بردن غبغب این روزها حسابی در بورس است. برای همه ما داشتن چهره زیبا و متناسب اهمیت زیادی دارد. غبغب موجب می شود تا چهره فرد ناموزون به نظر برسد و شکل طبیعی صورت در ناحیه فک و چانه مشخص نباشد. هر چند که به نظر می رسد این موضوع بیشتر در افراد دارای اضافه وزن رخ می دهد، اما در بسیاری از مواقع حتی افراد لاغر و دارای وزن طبیعی نیز با این مشکل روبرو می شوند. اما علت ایجاد غبغب چیست؟ سریع ترین راه رفع غبغب چیست؟ در این مقاله از سرویس سلامت مجله کوروش می توانید با بهترین روش های از بین بردن غبغب و همچنین علت بروز این مشکل آشنا شوید.

 

 

غبغب چیست؟

 

غبغب چیست؟

 

غبغب در واقع مشکلی است که به دلیل تجمع چربی در ناحیه بین چانه و گردن ایجاد می شود. بسیاری از مردم بر این اعتقاد هستند که غبغب تنها در افراد دارای اضافه وزن و چاقی ایجاد می شود، اما باید بدانید که این موضوع می تواند ناشی از مسائل ژنتیکی و شل شدن پوست صورت باشد. از همین رو غبغب در افراد لاغر نیز ایجاد می شود. وجود غبغب می تواند چهره فرد را پیرتر نشان دهد و زیبایی های صورت فرد را پنهان کند. اکثر افرادی که غبغب دارند به دنبال راهی برای درمان آن هستند.

 

 

علت غبغب چیست؟

 

علت غبغب چیست؟

 

غبغب در اثر جمع شدن چربی زیر پوستی در ناحیه بین چانه و گردن ایجاد می شود. معمولاً برخی افراد بیشتر در معرض این مشکل قرار دارند. در ادامه این بخش به رایج ترین دلایل ایجاد غبغب اشاره می شود.

  • چاقی و اضافه وزن
  • داشتن سابقه خانوادگی
  • شل شدن پوست در اثر افزایش سن
  • نوسانات وزنی
  • ضعف عضلات گردن
  • نقص ها و مشکلات ژنتیکی
  • پایین نگه داشتن سر
  • کوچک بودن یا عقب بودن چانه

 

 

بیشتر بخوانید: بهترین روش‌ های درمان خانگی و سنتی ترک پاشنه پا

 

 

چطور غبغب را از بین ببریم؟

 

راه های از بین بردن غبغب

 

روش های مختلفی برای از بین بردن غبغب وجود دارد. شما می توانید هم با روش های خانگی و انجام تمرینات غبغب خود را از بین ببرید و هم با کمک گرفتن از روش های لیزر و جراحی از شر این مشکل خلاص شوید. در ادامه به چند روش از بین بردن غبغب اشاره شده است.

 

 

بیشتر بخوانید: بهترین روش های پرپشت کردن ابرو

 

 

۱- عقب جلو کردن فک پایین، بهترین ورزش برای از بین بردن غبغب

 

عقب جلو کردن فک پایین، بهترین ورزش برای از بین بردن غبغب

 

ورزش می تواند چربی اضافه را از بین ببرد و از همین رو برای رفع غبغب بسیار مؤثر و مفید است. برای انجام این تمرین باید سرتان را صاف و کمی متمایل به بالا بگیرید. حال همان طور که به روبرو نگاه می کنید، فک پایین را تا جایی که می توانید به سمت بیرون فشار دهید. برای آموزش تصویری از بین بردن غبغب به این روش نیز باید درست همانند تصویر عمل کنید. ۱۰ ثانیه در این وضعیت بمانید و بعد به حالت عادی برگردید. این حرکت را حداقل ۱۵ بار در روز تکرار کنید.

حتما بخوانید  جوانسازی پوست صورت با داروهای گیاهی

 

 

۲- تمرین صورت ماهی بهترین روش از بین بردن غبغب

 

برای از بین بردن غبغب می توانید از تمرین صورت ماهی استفاده کنید. این تمرین موجب از بین رفتن چربی اضافه ناحیه صورت و کاهش غبغب می شود. برای این کار باید درست مثل زمان بچگی گونه های خود را داخل دهان جمع کنید و لب هایتان را مثل ماهی کنید. سعی کنید در این شرایط لبخند بزنید. هر بار ۵ ثانیه صبر کنید و سپس تا ۱۰ بار تمرین را تکرار نمایید.

 

 

۳- تمرین بالا بردن سر و غنچه کردن لب بهترین ورزش از بین بردن غبغب

 

تمرین بالا بردن سر و غنچه کردن لب بهترین ورزش از بین بردن غبغب

 

یک تمرین مفید برای از بین بردن غبغب در خانه، بالا بردن سر و غنچه کردن لب ها است. برای این کار باید سرتان را کمی رو به بالا بگیرید و به سقف نگاه کنید. حال لب هایتان را غنچه کنید و برای ۱۰ ثانیه در این وضعیت بمانید. این حرکت را ۱۰ بار تکرار کنید. در این تمرین از حرکت دادن سایر عضلات صورت به جز لب ها اجتناب کنید.

 

 

۴- غلتاندن توپ زیر چانه از راه های از بین بردن غبغب

 

ورزش عضلات ناحیه زیر گردن موجب از بین رفتن غبغب می شود. برای انجام این تمرین باید یک توپ کوچک حدود ۲۵ سانتی متری را زیر چانه خود قرار دهید. سپس با چانه به توپ فشار بیاورید. این کار را تا ۲۵ بار در روز تکرار کنید.

 

 

۵- تمرین کشش زبان از مفیدترین روش های از بین بردن غبغب

 

برای انجام تمرین کشش زبان باید سرتان را رو به جلو بگیرید. سپس تا جایی که می توانید زبان خود را از دهان خارج کنید. زبان خود را به سمت بالا و بینی بکشید. ۱۰ ثانیه در این وضعیت بمانید و سپس چند بار این حرکت را تکرار کنید.

 

 

بیشتر بخوانید: ۵ حرکت ورزشی صورت برای لیفت ابرو و پلک بدون عمل جراحی

 

 

۶- مصرف میوه و سبزی زیاد، بهترین روش از بین بردن غبغب

 

مصرف میوه و سبزی زیاد، بهترین روش از بین بردن غبغب

 

برای از بین بردن غبغب باید مصرف سبزیجات و میوه های سالم را افزایش دهید. سعی کنید روزانه ۴ وعده سبزیجات تازه و ۳ وعده میوه بخورید. این کار به سلامت بدن، جوان ماندن پوست و همچنین جلوگیری از چاقی کمک می کند و نقش مؤثری در رفع غبغب دارد.

 

 

۷- مصرف غذاهای مفید از راه های از بین بردن غبغب

 

شما می توانید برای از بین بردن غبغب از غلات کامل به جای غلات تصفیه شده استفاده کنید. سعی کنید برای درمان غبغب پروتئین های بدون چربی مثل مرغ و ماهی بخورید. مصرف غذاهای چرب و سرخ شده موجب چاق شدن صورت و ایجاد غبغب می شود. در طول روز از محصولات لبنی کم چرب استفاده کنید و مصرف قند و شیرینی را کاهش دهید.

حتما بخوانید  علت تیرگی پوست صورت و بدن + 32 روش موثر پیشگیری و درمان

 

 

۸- رفع غبغب با جدیدترین دستگاه از بین بردن غبغب

 

در چند دهه اخیر تجهیزات و دستگاه های متنوعی برای از بین بردن غبغب طراحی و روانه بازار شده اند. با استفاده از دستگاه از بین برنده غبغب می توانید چربی اضافه ناحیه زیر چانه را کاهش دهید و از شر غبغب خلاص شوید. دستگاه هایی که برای این کار در بازار وجود دارند هم به صورت مکانیکی و هم برقی هستند. برای استفاده از دستگاه ضد غبغب باید آن را زیر چانه قرار دهید تا دستگاه موجب لاغر شدن غبغب شود.

 

 

۹- جویدن آدامس برای از بین بردن غبغب

 

جویدن آدامس برای از بین بردن غبغب

 

جویدن آدامس یک روش راحت و کم هزینه برای رفع غبغب و کاهش چربی ناحیه گردن و چانه است. جویدن آدامس موجب افزایش جریان خون و کاهش مقدار چربی می شود.

 

 

۱۰- از بین بردن غبغب با لیزر یا لیپولیز

 

روش لیپولیز برای از بین بردن غبغب بسیار موثر است. در این روش با استفاده از حرارت لیزر چربی های ناحیه غبغب ذوب می شوند. در روش لیپولیز معمولاً پزشک برای کاهش درد، از بی حسی موضعی استفاده می کند و در آن تنها چربی اضافه از بین می رود. از همین رو روش لیپولیز برای حذف پوست شل و اضافی کاربردی ندارد و خاصیت ارتجاعی پوست را افزایش نمی دهد. معمولاً بعد از عمل لیپولیز ورم، کبودی و درد در ناحیه ایجاد می شود.

 

 

بیشتر بخوانید: عوراض و فواید و خطرات احتمالی لیزر لیپولیز برای لاغری

 

 

۱۱- از بین بردن غبغب با مزوتراپی

 

از بین بردن غبغب با مزوتراپی

 

مزوتراپی روش دیگری است که برای رفع غبغب استفاده می شود. در مزوتراپی از آمپول برای از بین بردن غبغب استفاده می شود. تزریق اسید دوکسی کولیک در ناحیه غبغب موجب جذب چربی های می شود و منجر به درمان غبغب می شود. در این روش گاهی فرد باید بیشتر از ۲۰ تزریق انجام دهد تا روند درمان کامل شود. ممکن است درمان غبغب با مزوتراپی تا ۶ ماه طول بکشد.

 

 

۱۲- رفع غبغب با هایفو

 

از بین بردن غبغب با هایفو

 

هایفوتراپی بدون جراحی غبغب را از بین می برد. استفاده از این روش موجب سفت شدن پوست می شود و چربی های اضافه و همچنین شل شدن پوست را درمان می کند. در هایفوتراپی پرتوهای مافوق با شدت بالا از پوست گذر می کنند و لایه های چربی را از بین می برند. این کار موجب تولید کلاژن در زیر پوست می شود و از همین رو به جوانسازی پوست نیز کمک می کند.

 

 

بیشتر بخوانید: همه چیز درباره فواید و عوارض و هزینه هایفوتراپی برای جوانسازی پوست

 

 

جمع بندی نهایی

 

بهتر است بدانید که هیچ داروی گیاهی برای رفع غبغب وجود ندارد. انجام تمرینات ورزشی، رعایت رژیم غذایی و در نهایت کمک گرفتن از روش هایی مثل مزوتراپی و لیپولیز بهترین روش هایی هستند که برای رفع این مشکل اثر بخش خواهند بود. گاهی اوقات ایجاد غبغب زمینه ارثی دارد و در اثر کوچک بودن اندازه چانه یا شل شدن پوست ایجاد می شود. در این مواقع نیز می توانید با مشورت پزشک و انتخاب روش صحیح برای رفع این مشکل، از شر غبغب صورت خود راحت شوید. با حذف غبغب می توانید داشتن چهره ای متفاوت و زیباتر را تجربه کنید.

 

 

منابع: healthline، monthlyfeeds، medicalnewstoday