8 نکته مهم در راهنمای خرید چمدان مسافرتی مناسب برای سفرهای داخلی و خارجی | مجله کوروش

راهنمای کامل خرید چمدان مسافرتی برای سفرهای داخلی و خارجی

راهنمای کامل خرید چمدان مسافرتی برای سفرهای داخلی و خارجی


11 آبان 1400 . زمان مطالعه: 6 دقیقه

خیلی بد »»»»»»»»»»»»»» خیلی خوب
0
راهنمای خرید چمدان مسافرتی

هنگامی که مشغول برنامه‌ریزی برای تعطیلات بعدی خود هستید، به‌راحتی می‌توانید در تکاپو و هیجان سفر، جزئیات کوچک‌تر را نادیده بگیرید؛ جزئیاتی مانند اینکه، از چه نوع چمدانی استفاده کنید؟ اگر در انتخاب و خرید چمدان مورد نظرتان دقت کافی به خرج ندهید، ممکن است در میانه سفر با چرخ‌های شکسته، دسته پاره‌شده یا فضای ناکافی روبه‌و شوید. شما می‌توانید میلیون‌ها تومان خرج یک چمدان کنید؛ اما قیمت همیشه شاخص کیفیت نیست. قبل از خرید، بازرسی‌های شخصی خود از چمدان را انجام دهید تا مطمئن شوید که در نهایت بهترین چمدان برای مسافرت خود را پیدا کرده‌اید. در مجله کوروش ما راهنمای خرید چمدان مسافرتی را از سرویس سبک زندگی برایتان شرح داده‌ایم تا بتوانید درست انتخاب کنید.

 

سفر کردن به همان اندازه که جالب است ، می ‎تواند استرس زا نیز باشد. قطعا دلتان نمی خواهد کسی باشید که چمدانتان وقتی که در قسمت بار فرودگاه بیرون می آید، بخشی از وسایل آن خراب شده، گم شده یا به بیرون ریخته باشد. چمدان و ساک و بخصوص چمدان مسافرتی از ضروری‌ترین وسایل و لوازم سفر به حساب می‌آیند. انتخاب یک چمدان مسافرتی مناسب میتواند طعم یک سفر خوب را برای شما چند برابر کند. پس ما در ادامه همراه باشید.

 

سرزمین بازی افق کوروش

 

راهنمای خرید چمدان مسافرتی و نکات مهم آن

 

 

۱. وزن چمدان موثر در خرید آن است

 

وزن چمدان موثر در خرید آن است

 

برای مسافرت خیلی اندازه چمدان خود را بزرگ انتخاب نکنید. به یاد داشته باشید که  هرچه چمدان بزرگ‌تر باشد، حمل آن سخت‌تر است. علاوه بر این، هر شرکت هواپیمایی دارای محدودیت‌های اندازه و وزن مخصوص خود برای ورود به سیستم و حمل بار است. به‌طور کلی، چمدان شما می‌تواند از ۱۵ کیلوگرم تا ۳۲ کیلوگرم وزن داشته باشد. محدودیت‌های شرکت‌های هواپیمایی را رعایت کنید تا از هزینه‌های اضافی جلوگیری کنید.

 

بیشتر بخوانید: ۹ ترفند و اصول حرفه‌ای برای جمع کردن وسایل مسافرت

حتما بخوانید  خطرناک ترین و ترسناک ترین پل های دنیا را بیشتر بشناسید

 

 

انتخاب چمدان در پروازهای خارجی

 

اندازه چمدان در هر شرکت هواپیمایی متفاوت است. اگر سفر چند بخشی داشته باشید و با چندین شرکت هواپیمایی، پرواز کنید؛ سیاست حمل چمدان برای مهم‌ترین شرکت هواپیمایی در برنامه سفر شما اعمال خواهد شد. اگر مطمئن نیستید، برنامه سفر خود را بررسی کنید یا از آژانس مسافرتی خود بپرسید.

 

 

۲. چرخ‌های چمدان موثر در خرید آن است

 

چرخ‌های چمدان موثر در خرید آن است

 

چرخ‌ها و دسته تاشو مقداری از فضای داخلی را اشغال می‌کنند، بنابراین ابتدا بررسی کنید که قاب مورد نیاز شما از حجم مناسبی برخوردار باشد. اگر یک چمدان کوچک برای حمل وسایلتان می‌خواهید، مطمئن شوید که ابعاد آن را مطابق با الزامات شرکت هواپیمایی بررسی می‌کنید.

 

چرخ‌ چمدان مسافرتی باید به‌راحتی روی زمین کشیده شوند. بهتر است چهار چرخ چمدان، چرخش ۳۶۰ درجه داشته باشند تا در هر جهت بچرخند و حمل وسایل را آسان‌تر کنند. می‌توانید آنها را در کنار خود، جلوی پایتان فشار دهید یا آنها را به پشت خود بکشید؛ درست همان‌طور که با یک دوچرخه کار می‌کنید)، اما کنترل آنها هنگام عبور از زمین با دست‌انداز دشوار است و اگر از زمین شیب‌دار عبور می‌کنید، ممکن است از کنترل خارج شوند. از طرف دیگر، دو مدل چرخ فقط به جلو و عقب حرکت می کنند اما معمولاً برای پاکسازی حاشیه و چرخش بهتر هستند

 

 

۳. نرمی یا سختی چمدان موثر در خرید آن است

 

نرمی یا سختی چمدان موثر در خرید آن است

 

فروش اینترنتی افق کوروش

 

چمدان‌های نرم و سبک وزن کمتری دارند و به شما امکان می‌دهند وسایل اضافی را در آن جای بدهید، در حالی که چمدان‌های سخت محافظت بیشتری از وسایل شما را ایجاد می‌کنند اما ممکن است قراردادن وسایل اضافی در یک فضای تنگ، مشکل‌تر باشد.

 

 

۴. دسته‌های چمدان موثر در خرید آن است

 

دسته‌های چمدان موثر در خرید آن است

 

چمدان همچنین باید ساختاری محکم داشته باشد؛ در چمدان به دنبال دستگیره‌هایی باشید که کاملا محکم به بدنه چمدان متصل شده باشند. شل‌بودن دسته‌های بغل چمدان، می‌تواند نقطه ضعف بزرگی باشد. اینها کمتر دارای نقاط ضعف و شکست هستند.
کشش و جمع‌شدن دسته اصلی باید آسان باشد، همچنین گرفتن آن نیز باید راحت باشد و هنگام کشیده‌شدن، باید در جای خود محکم قفل شود. دسته اصلی باید تا ارتفاع مشخصی، راحت امتداد یابد، بنابراین در حالی که آن را به سمت جلو می‌کشید، نباید کوتاه باشد یا به پاهایتان اصابت کند.

حتما بخوانید  معرفی 16 جاذبه گردشگری یزد + عکس و آدرس

 

 

بیشتر بخوانید: ۸ اصول و نحوه بستن چمدان برای مهاجرت که باید بدانید

 

 

۵. جیب‌های داخلی و خارجی چمدان موثر در خرید آن است

 

جیب‌های داخلی و خارجی برای سازماندهی وسایل شما مفید هستند. جیب های خارجی برای دسترسی سریع بسیار مناسب هستند؛ اما اگر می خواهید از آنها برای وسایل استفاده کنید، می‌توانید آنها را قفل کنید.

 

 

۶. زیپ‌های چمدان موثر در خرید آن است

 

زیپ‌های چمدان موثر در خرید آن است

 

زیپ‌ها باید به آرامی باز و بسته شوند. اندازه زیپ‌ها باید به اندازه کافی بزرگ باشند تا به‌ راحتی باز و بسته شوند؛ از طرفی زیپ‌ها نباید به پارچه داخل چمدان گیر کنند و خراب شوند. همچنین بهتر است امکان قفل زیپ‌ها وجود داشته باشد.

 

 

۷. تسمه‌های داخلی چمدان موثر در خرید آن است

 

تسمه‌های داخلی چمدان موثر در خرید آن است

 

تسمه‌های داخلی به فشرده‌سازی و نگهداری وسایل شما کمک می‌کند. آنها باید طول مناسبی داشته و دکمه‌های آزادکننده سریع داشته باشند؛ یعنی به‌راحتی باز و بسته شوند.

 

 

بیشتر بخوانید: راهنمای سفر امن و ارزان به روش هیچهایک؛ تجهیزات مورد نیاز و نکات ایمنی

 

 

۸. ضدآب بودن چمدان موثر در خرید آن است

 

هیچ چمدانی کاملا ضد آب نیست و چمدان‌های سخت نیز لزوما در برابر آب،  از پارچه مقاوم ساخته نشده‌ناد. آب هنوز می‌تواند از شکاف‌های دسته اصلی و زیپ‌ها عبور کند.

 

 

منبع: choice 

باشگاه مشتریان افق کوروش
نظرسنجی‌های افق کوروش

  • آیا شما برای خرید مایحتاج سوپرمارکتی، درباره‌ی کالاهای مورد نیاز خود، پیش از خرید برنامه‌ریزی می‌کنید؟

    نمایش نتایج

    Loading ... Loading ...