بیبی بومر ها چه نسلی هستند + ۱۰ نکته مهم بازاریابی برای آن ها

بیبی بومر ها چه نسلی هستند + ۱۰ نکته مهم بازاریابی برای آن ها


9 آذر 1400 . زمان مطالعه: 14 دقیقه

خیلی بد »»»»»»»»»»»»»» خیلی خوب
بیبی بومر ها (Baby boomer) چه نسلی هستند؛ ده نکته بازاریابی که در مورد آن‌ها باید بدانید

بیبی بومر ها (Baby boomers) که به نام کودک نسل انفجار نیز شناخته می‌شوند در دوره انفجار جمعیت بعد از جنگ جهانی دوم متولد شده‌اند. این نسل، کودکان متولد شده در حدفاصل سال‌های ۱۹۴۶ تا ۱۹۶۴ میلادی هستند. حالا آنها به افراد مسنی تبدیل شده‌اند که در بازاریابی رفتارهای خاصی نسبت به نسل‌های بعد از خود دارند. دانستن نکات مهم بازاریابی در مورد این نسل که زاده دوره رفاه و رونق اقتصادی در جهان است، خالی از لطف نیست. در این مقاله از سرویس علم و تکنولوژی در مجله کوروش به نکات بازاریابی در مورد بیبی بومر ها (Baby boomer) پرداخته‌ایم.

 

بیبی بومر ها چه کسانی هستند؟

 

بیبی بومر ها (Baby boomer) چه کسانی هستند؟

 

به گفته مرکز تحقیقاتی «پیو»، ۷۴ میلیون نفر بیبی بومرها (Baby boomer) درحال‌ حاضر در ایالات متحده زندگی می‌کنند. بیبی بومر ها بیشتر هزینه‌های ایالات متحده را به خود اختصاص می‌دهند. این میزان هزینه بر رشد کسب و کار، ایجاد شغل و در نهایت شکوفایی اقتصاد ایالات متحده تاثیر می‌گذارد.

 

در عرصه تجارت، متاسفانه با این نسل به عنوان یک مخاطب ثانویه می‌توان برخورد کرد. با این حال بر اساس تحقیقات، بیبی بومر ها نسبت به قبل رویکرد بهتری نسبت به خرید عادی و آنلاین داشته‌اند. در نهایت رفتار خرید آنها در حال تغییر است. همین موضوع باعث می‌شود تا بازاریابان به دنبال فرصتی برای نمایش محصولات و خدمات که نیاز‌های آنها را برآورده می‌کنند باشند.

 

 

تجربیات سیاسی و اقتصادی بیبی بومر ها

 

وقتی صحبت از شخصیت‌های بیبی بومر محور می‌شود، مهم است که به یاد داشته باشید سن آنها تنها عاملی نیست که این نسل را تعریف می‌کند. بیبی بومرها در طول زندگی خود تغییرات سیاسی، اقتصادی و اجتماعی قابل توجهی را تجربه کرده‌اند. آنها به عنوان پرجمعیت‌ترین نسل، رشد اقتصادی قابل توجهی را تجربه کرده‌اند.

 

این نسل متولدین بین سال‌های ۱۹۴۶ تا ۱۹۶۴ هستند. پس از جنگ جهانی دوم، ایالات متحده افزایش جمعیت یا همان رونق را تجربه کرد. این نسل جدید که با نام بومرها نیز شناخته می‌شوند، در همین زمان متولد شدند.

 

 

نسلی پر جمعیت

 

بیبی بومرها یکی از پر جمعیت‌ترین نسل‌ها هستند. تعداد تولد آنها در سال‌های پررونق در ایالات متحده در مجموع نزدیک به ۷۹ میلیون نفر بوده است. آنها از نسل قبلی خود که سایلنت‌ها نام داشتند، پیشی گرفتند. چرا که نسل سایلنت‌ها تقریبا ۴۷ میلیون نفر بود. نسل پس از آنها که همان نسل X نامیده می‌شود نیز ۵۵ میلیون نفر بود.

 

با این حال پیش‌بینی می‌شود این تعداد کاهش یافته و در نهایت نسل هزاره یا نسل Y به عنوان پر جمعیت‌ترین نسل در ایالات متحده از بیبی بومرها (Baby boomer) پیشی بگیرد. نسل بومرها خرج کننده‌های کلان هستند. آنها در سال‌های طلایی اقتصادی کار کرده و درآمد کسب کرده‌اند. این تغییر سبک زندگی در نهایت منجر به درآمد قابل تصرف و قدرت خرید بیشتر در این نسل شده است.

 

از زبان عامیانه در بازاریابی برای بیبی بومر ها (Baby boomer) استفاده نکنید

 

از زبان عامیانه در بازاریابی برای بیبی بومر ها (Baby boomer) استفاده نکنید

 

یکی از نکاتی که در بازاریابی برای بیبی بومر ها مهم است، بحث زبان است. یک قانون کلی وجود دارد: از زبان عامیانه برای این نسل استفاده نکنید. زبان خاص یک نسل کاربران را با شما بیگانه می‌کند و اغلب باعث می‌شود کسب و کار شما در ذهن مخاطب غیرصادقانه به نظر برسد.

 

این موضوع در مورد بیبی بومرها بیشتر صدق می‌کند. استفاده از زبان عامیانه باعث ایجاد سوءارتباط و عدم وضوح می‌شود. این بدترین سناریو برای برندهایی است که زمان و هزینه خود را صرف جذب مخاطب می‌کنند.

 

 

بیشتر بخوانید: چگونه می توان از شکاف نسلی در بازاریابی جلوگیری کرد؟

 

 

 واضح و مختصر بنویسید

 

سوال اینجاست که برای بیبی بومرها چگونه باید بنویسیم؟ کپی رایتینگ تجارت الکترونیک یک جنبه متنوع و هیجان انگیز از چشم‌انداز بازاریابی است. هنگام ایجاد محتوا، به طور خاص برای بیبی بومرها (Baby boomer)، گفتمان خود را واضح و روشن و مختصر نگه دارید. از امتیازات استفاده کنید. در پیام متنی، بر ارزش‌ها تمرکز کنید و بر روی انگیزه‌های اساسی کاربران خود متمرکز بمانید.

 

اگرچه لحن شما بسته به کسب و کارتان متفاوت است، اما باید گفت که برندهایی که بیبی بومرها را هدف قرار می‌دهند، باید از پیام‌های ساده‌ای استفاده کنند که درک آن آسان باشد.

حتما بخوانید  استراتژی خروج | ۵ استراتژی بازاریابی برای بالا بردن ارزش شرکت

 

در بازاریابی برای بیبی بومر ها از فیسبوک استفاده کنید

 

در بازاریابی برای بیبی بومر ها (Baby boomer) از فیس بوک استفاده کنید

 

همان طور که پلتفرم‌های دیجیتال تکامل می‌یابند، عادت کاربران‌شان نیز تغییر می‌کند. بیایید فیس بوک را به عنوان یک مثال در نظر بگیریم. بیبی بومر ها بیش از هر پلتفرم رسانه اجتماعی دیگری، از فیس بوک استفاده می‌کنند. بسیاری از افراد در این آمار جمعیتی، از این پلتفرم برای حفظ ارتباط خود با دوستان، خانواده و عزیزان و مطلع شدن از آنها استفاده می‌کنند.

 

در نتیجه بازاریابان ظرفیت قابل توجهی در این پلتفرم پر رونق دارند. بسیاری از برندها برای تاثیرگذاری و تعامل در این پلتفرم تلاش می‌کنند.

 

 

اهمیت تبلیغات فیسبوک

 

تبلیغات فیس بوک به یک ستون اصلی برای دستیابی به مشتریان جدید و فعلی تبدیل شده است. اگر در حال راه‌اندازی یک کمپین تبلیغاتی فیس بوکی هستید، می‌توانید از بخش‌ها و سگمنت‌های هدف‌گیری پیشرفته برای شناسایی افراد بالقوه استفاده کنید.

 

به عنوان مثال، عواملی مانند سن، جنسیت، موقعیت جغرافیایی، دستگاه و علایق به شما کمک می‌کند که متوجه شوید، چه کسی تبلیغات شما را می‌بیند. با استفاده از این رویکرد، برند‌ها می‌توانند اطمینان حاصل کنند که پیام‌های‌ آن‌ها به درستی به مخاطب مناسب خواهد رسید.

 

ارائه اطلاعات مفید در بازاریابی برای بیبی بومر ها

 

ارائه اطلاعات مفید در بازاریابی برای بیبی بومرها (Baby boomer)

 

بیبی بومر ها به اطلاعاتی که ثابت می‌کند محصول شما ارزش پول‌شان را دارد، واکنش مثبت نشان می‌دهند. در نتیجه نشان دادن مزایای واضح می‌تواند به این جمعیت در فرآیند تصمیم گیری کمک کند. وقتی صحبت از کپی رایتینگ محصولات تجارت الکترونیک به میان می‌آید، توصیه این است که از سرفصل‌ها و نکات واضح برای انتقال نکات کلیدی فروش استفاده کنید.

 

این سبک قالب بندی، درک محتوا را آسان‌تر می‌کند و به کاربران کمک می‌کند اطلاعات را سریع تر هضم کنند. هنگام نوشتن برای بیبی بومرها (Baby boomer) بر روی این موضوع تمرکز کنید که چگونه محصول یا خدمات شما بر اساس سرمایه‌گذاری مالی کلی آن‌ها، مزیت و امتیاز ارائه می‌دهد. با توجه به ظرفیت خرید قابل توجه بیبی بومر ها، باید به دنبال ارائه کیفیت و مزایا به این نسل باشید تا بتوانید به بهترین نحو از پتانسیل خرید آن‌ها استفاده کنید.

 

 

برای بیبی بومر ها ویدیوی جذاب خلق کنید

 

برای بیبی بومرها (Baby boomer) ویدیوی جذاب خلق کنید

 

به طور کلی بیبی بومر ها (Baby boomer) فرمت‌های ویدیوی کند را ترجیح می‌دهند. ویدیوهایی که مفاهیم را با جزییات توضیح می‌دهد. این نوع قالب رسانه‌ای به آنها کمک می‌کند تا پیام‌ها و اطلاعاتی که برند شما ارائه می‌دهد را به وضوح درک کنند. از آن جا که ویدیو همچنان بر محتوای فیس بوک تسلط دارد، می‌توانید از چند روش برای دیده شدن و رونق بیشتر کسب و کارتان استفاده کنید. ۸۵ درصد ویدیوها در فیس بوک بدون صدا تماشا می‌شوند.

 

 

اهمیت زیرنویس

 

اگر چه نیازی به زیرنویس نیست، اما اکیدا توصیه می‌کنیم هر برندی برای سازگاری با این رفتار، زیرنویس هایی در ویدیوهای خود قرار دهد. علاوه بر این، ویدیوهای اجتماعی موفق شامل تصاویری چشمگیر، تایپوگرافی بزرگ، جملات کوتاه و نوشتاری است که به بینندگان کمک می‌کند تا آنها را دنبال کنند.

 

فرمت‌های ویدیویی مختلف را آزمایش کنید تا بهترین کار را به مخاطبان خود ارائه دهید. چه از یک مصاحبه استفاده کنید یا یک انیمیشن، هر فرمت منحصر به فردی، مخاطب متفاوت خود را خواهد داشت. همه چیز را کوتاه نگه دارید. اگر چه بیبی بومرها تمایل بیشتری به تماشای محتوای ویدیویی طولانی تر دارند، باید گفت که ویدیوهای کوتاه‌تر می‌توانند در موارد استفاده خاص، خلق ارزش کنند. ویدیوهای فشرده که در یک زمان بر یک مفهوم تمرکز می‌کنند، به کاربران کمک می‌کنند که اطلاعات را به سرعت هضم کنند.

 

در بازاریابی برای بیبی بومرها تلفن هوشمند را فراموش نکنید

 

در بازاریابی برای بیبی بومرها (Baby boomer) تلفن هوشمند را فراموش نکنید

 

بیایید یک کلیشه را کنار بگذاریم. نسل جوان تنها گروهی نیستند که به تلفن‌های همراه خود وسواس دارند. داده‌های اخیر نشان می‌دهند که بیبی بومرها در استفاده از تلفن همراه تفاوت چندانی با نسل هزاره ندارند. فوربس گزارش می‌دهد که بیبی بومرها تقریبا ۵ ساعت در روز از تلفن‌های همراه خود استفاده می‌کنند.

 

این رقم به طرز چشمگیری شبیه به نسل هزاره است. نسلی که روزانه ۵ ساعت و نیم از تلفن همراه خود استفاده می‌کند. بنابراین این موضوع برای بازاریابان چه معنایی دارد؟ به طور کلی برندها نمی‌توانند رفتار موبایلی بیبی بومرها (Baby boomer) را نادیده بگیرند. این نسل، فیس بوک، ایمیل، برنامه‌های خبری و اپلیکیشن‌ها را در تلفن همراه خود مرور می‌کند.

 

در نتیجه کسب و کار‌ها باید بدانند که چگونه از این کانال‌ها برای تدوین یک استراتژی بازاریابی کلی برای آنها استفاده کنند.

 

درک اطلاعات جمعیتی در بازاریابی برای بیبی بومرها (Baby boomer)

 

هر کمپین بازاریابی موفق، زمانی شروع می‌شود که برندها مخاطبان هدف خود را درک کنند. توصیه می‌شود تا درک بیشتری از شخصیت و پرسونای خریدار خود به‌دست آورید. به طور کلی، اطلاعات جمعیتی و روانشناسی کاربران معمولی را تعریف و درک کنید.

حتما بخوانید  مروری تاریخچه و اهمیت «روز ملی صنعت چاپ»

 

اگرچه شاخص‌های نسلی مانند بیبی بومرها (Baby boomer) در یک گروه کلی مخاطبان هدف قرار می‌گیرند، اما توصیه می‌کنیم که این نسل را به عنوان یک گروه کامل برای خرید یک محصول در نظر نگیرید. در این گروه دسته‌ها و گروه‌های بیشماری وجود دارد که برای محصولات یا خدمات خاص رفتار متفاوتی دارند.

 

شما باید اطلاعات جامعی از ظاهر خریدار ایده‌آل خود داشته باشید. برای درک این که چه چیزی شما را منحصر به فرد می‌کند، وقت بگذارید. با ایجاد پیام‌های محتوایی و شخصی‌ سازی شده می‌توانید مخاطبان هدف خود را تشویق به خرید کنید.

 

از لفظ «پیر و سالخورده» استفاده نکنید!

 

از لفظ «پیر و سالخورده» استفاده نکنید!

 

این موضوع نسبتا ساده است. برای بیبی بومرها از لفظ پیر و یا سالخورده استفاده نکنید. این کلمات در فرهنگ آمریکایی اغلب به عنوان کلمات تحقیر آمیز استفاده می‌شوند. بسیاری از بیبی بومرهایی که در دهه ۶۰ زندگی خود هستند، هنوز برای تفریح و وقت‌گذرانی بیرون می‌روند.

 

این جمعیت شناسی، پیری را به عنوان محدودیتی برای توانایی آنها برای دنبال کردن اهداف و چیزهایی که خوشحال شان می‌کند، نمی‌بیند. به عنوان بازاریاب وظیفه شما توانمندسازی کاربران برای رسیدن به این اهداف است. ما می‌توانیم با نمایش مزایایی که محصولات یا خدمات برند ما ارائه می‌کنند به این مهم دست یابیم.

 

 

نسل سالخورده اغلب خود را جوان تر تصور می‌کنند

 

به خاطر داشته باشید که نسل سالخورده اغلب خود را جوان تر از آن چه که هستند، تصور می‌کنند. به همین دلیل اغلب توصیه می‌کنیم تصاویری را با مدل هایی که تقریبا ۱۰ سال جوان‌تر از جمعیت هدف مورد نظر هستند، به نمایش بگذارید. مهم‌تر از همه، احترام، اشتیاق و ارتباط شفاف است که به برند‌ها کمک می‌کند بازار هدف را به درستی تحت تاثیر قرار دهند. این قانون طلایی که هرگز قدیمی نمی‌شود را در بازاریابی فراموش نکنید.

 

دسترسی تبلیغات برای بیبی بومرها

 

یکی از مهم‌ترین موضوعات در بازاریابی بیبی بومر ها بحث دسترسی است. دسترسی دیجیتال به این موضوع اشاره دارد که چگونه می‌توان شرایطی را ایجاد کرد که مخاطب راحت قادر به مشاهده، استفاده و درک باشد. این موضوع بیشتر وابسته به تجربه کاربر است. تجربه کاربری برای افراد مسن اهمیت زیادی دارد.

 

اندازه فونت، کنتراست و اندازه دکمه‌ها در این تجربه کاربری بسیار تاثیرگذار هستند. اطمینان حاصل کنید که از فونت هایی کوچک تر از ۱۶ استفاده نکنید.

 

 

اهمیت اقدامات پیشگیرانه

 

اگر چه کاربران می‌توانند اندازه فونت را مستقیما روی دستگاه خود تنظیم کنند، اما بهتر است اگر بیبی بومر ها را هدف قرار داده اید، این اقدام پیشگیرانه را انجام دهید، تا مطمئن شوید وب سایت شما را به راحتی می‌خوانند. کنتراست بصری، جزء کلیدی خوانایی است.

 

اکیدا توصیه می‌کنیم وب سایت‌ها از تایپوگرافی بسیار تیره در پس زمینه‌های روشن استفاده کنند و بالعکس. استفاده از اندازه دکمه‌های مناسب به ویژه برای دستگاه‌های تلفن همراه، به دسترسی کلی به وب سایت کمک می‌کند. این مفهوم به ویژه برای جمعیت‌های سالخورده بسیار مهم است. گزینه‌های انتخاب کالا در وب سایت شما باید حداقل ۴۴ پیکسل باشند تا اندازه انگشتان در دستگاه‌های تلفن همراه را پوشش دهند.

 

در بازاریابی برای بیبی بومر ها پیوندهای واضحی با سیاست‌ها و اسناد ایجاد کنید

 

در بازاریابی برای بیبی بومرها (Baby boomer) پیوندهای واضحی با سیاست‌ها و اسناد ایجاد کنید

 

همان طور که قبلا اشاره کردیم، بیبی بومرها (Baby boomer) اغلب محتوای طولانی را ترجیح می‌دهند. چرا که به آنها کمک می‌کند تصمیمات خرید خود را توجیه کنند. برندها باید دستورالعمل‌ها و مستندات روشنی را برای رفع این نیازها ارائه دهند.

 

هر نسلی از شفافیت، قدردانی می‌کند. بازاریابان باید پیوندهایی را که باعث اطلاع رسانی بیشتر و به حداقل رساندن اصطکاک در طول فرآیند تحقیق برای خرید می‌شود را افزایش دهند. این موضوع باعث بهبود رضایت کاربر و افزایش احتمال خرید می‌شود.

 

استفاده از گزینه پشتیبانی ایمیل و تلفن برای بیبی بومرها

 

استفاده از گزینه پشتیبانی ایمیل و تلفن برای بیبی بومرها (Baby boomer)

 

اگر چه چت زنده یک ابزار پشتیبانی محبوب برای نسل X و نسل هزاره است، اما باید گفت که بسیاری از بیبی بومرها گزینه تعامل با یک شخص واقعی را ترجیح می‌دهند. به طور کلی ارائه راه‌های مختلف برای تماس با شرکت شما می‌تواند اصطکاک برای مصرف‌کننده را کاهش دهد و شاخص اعتماد بسیار خوبی را برای کسب و کار شما رقم بزند.

 

با خدمات مشتری و پشتیبانی درست، اطمینان بیشتری به مشتری داده و وفاداری برند افزایش پیدا می‌کند. به خاطر داشته باشید که مخاطبان به دلیل آن که از تلفن همراه استفاده می‌کنند، ترجیح می‌دهند به راحتی و با یک کلیک بتوانند با شما تماس بگیرند.

 

بیشتر بخوانید: نسل Z از خرده فروشی چه می خواهد؟

 

 

سخن پایانی

 

بیبی بومر ها (Baby boomer) نسلی سالمند هستند که بخش نه چندان کوچکی از جمعیت ایالات متحده را تشکیل می‌دهند. اهمیت به بازاریابی برای این نسل بسیار مهم است. پشتیبانی درست از آنها، طراحی مناسب پلتفرم‌های تجارت الکترونیک برای این نسل و استفاده از شبکه‌های اجتماعی محبوب آنها می‌تواند تاثیر چشمگیری در کسب رضایت و تشویق آنها به خرید از برند تجاری شما داشته باشد.

 

 

منبع: bigcommerce

کالابرگ الکترونیک