جدیدترین مدل و پارچه و ترند های پرده در سال ۲۰۲۱

جدیدترین مدل و پارچه و ترند های پرده در سال ۲۰۲۱


17 شهریور 1400 . زمان مطالعه: 13 دقیقه

خیلی بد »»»»»»»»»»»»»» خیلی خوب
جدید ترین ترند پرده

در سال جدید اهمیت زیادی به ترند ها و مدل های پرده داده شده و اطلاعات زیادی در مورد جدیدترین مدل های پرده منتشر شده است. جای تعجب نیست. مردم در سال ۲۰۲۱/ ۱۴۰۰ هم همچنان با بحران کرونا دست و پنجه نرم می‌ کنند. اغلب افراد بیشترین زمان خود را در خانه سپری می کنند. بنابراین تزیینات خانه و دسترسی به نور مناسب اهمیت زیادی دارد. مردم علاقه زیادی به تزیینات اختصاصی پنجره پیدا کرده اند. در این مقاله از مجله کوروش به بررسی ترندهای جذاب و جدید ترین پارچه و مدل های پرده سال ۲۰۲۱ در طراحی دکوراسیون داخلی خانه پرداخته‌ ایم. با ما در سرویس سبک زندگی همراه باشد.

 

 

هماهنگی رنگ ها و اهمیت نور در ترند ۲۰۲۱ پرده

 

در جدید ترین ترند های پرده در سال ۲۰۲۱ توجه زیادی به نور شده است. همچنین تزیینات و هماهنگی رنگ ها فراموش نشده اند. طراحان بر خلاف گذشته اهمیت زیادی به هماهنگی رنگ ها در طراحی دکوراسیون داخلی می دهند. بنابراین بر روی تطبیق و هماهنگی رنگ ها بسیار تاکید شده است.

 

 

عنصر شفافیت در جدید ترین مدل های پرده ۲۰۲۱

 

عنصر شفافیت در جدید ترین مدل های پرده 2021

 

در جدید ترین ترند ها و مدل های پرده در سال ۲۰۲۱ بر روی استفاده از پارچه های شفاف مثل پارچه حریر بسیار تاکید شده است. پرده هایی با پارچه های شفاف برای پنجره های رو به شمال و اتاق های کوچک بسیار مناسب هستند. چرا که تعادل میان نور و هوا به طور کامل حفظ خواهد شد. پارچه های سبک و کم وزن باعث القای حس تمیزی، وسعت و سبکی به فضا می شوند. بنابراین استفاده از این نوع پارچه ها برای اتاق های کوچک بسیار توصیه می شود.

 

پارچه های شفاف و سبک از بافتی مات و صاف تشکیل شده‌اند. این بافت ها علاوه بر پوشاندن فضای دید، نور خورشید را خیلی خوب پراکنده می‌کنند. این ها باعث روشنی اتاق خواب شده و جلوی تابش آفتاب به داخل خانه گرفته نمی شود. تابش نور تاثیر زیادی در درخشش و تنوع رنگ ها در داخل فضای خانه دارد. اگر از پرده های توری استفاده می‌شود، باید بافتی ریز داشته باشند. بافت ریز در پارچه‌های شفاف، نور خورشید را بهتر منتقل می کند و تزیین زیباتری به پنجره می دهد.

 

تخفیف شوینده های افق کوروش

 

 

 

جدید ترین ترند های پارچه پرده برای محافظت از نور

 

اما یکی از جدیدترین ترند ها و مدل های پارچه پرده در طراحی دکوراسیون داخلی در سال ۲۰۲۱، پرده های با پارچه های متراکم و ضخیم است. هیچ تناقضی وجود ندارد. به پرده های شفاف و اهمیت و زیبایی آن ها اشاره شد. اما نباید تاثیر پرده های ضخیم و تیره را نادیده گرفت. برخی ترجیح می دهند خانه های خود را به عنوان قلعه خود تصور کنند. بنابراین ترجیحات این است که در فضای داخل خانه نور کافی وجود نداشته باشد. آن ها با استفاده از پرده های ضخیم احساس راحتی و امنیت بیشتری دارند.

 

پارچه های مات و ضخیم برای پرده یکی از محبوب ترین مدل های پارچه برای پرده اتاق خواب است. این پرده های ضخیم برای اتاق خواب معمولا برای پنجره های رو به جنوب استفاده می شوند. پرده های ضخیم باعث ایجاد یک فضای تاریک و خاموش می شوند. بنابراین توجه به رنگ این پرده ها و بافت آن ها بسیار مهم است. آن ها یک لهجه قدرتمند و عمیق به دکوراسیون داخلی منزل می دهند. بنابراین جذابیت خاصی در طراحی دکوراسیون داخلی ایجاد می کنند.

 

 

 ترند رنگ پرده های ضخیم

 

ترند رنگ و طراحی در مدل پرده های ضخیم در سال ۲۰۲۱ بسیار متفاوت و جذاب است. پرده با گل های رز محو و ملایم و رنگ های نسبتا پاستلی و سبک یکی از این ترند ها است. پرده های خردلی تیره و یا روشن از جمله رنگ های جدید پرده های ضخیم هستند. این پرده ها گرمای لذت بخشی به محیط داخل خانه می بخشد. پرده های ضخیم به رنگ آبی دریایی باعث ایجاد حسی عمیق و القای فضایی اشرافی در دکوراسیون خانه می‌شوند. طرح های سبز، به رنگ برگ نعنا و طرح های آمیخته با گل مریم در پرده های ضخیم بسیار استفاده می شوند. طرح نعنا و گل مریم باعث القای حس آرامش و خنکی در فضای خانه می شوند.

حتما بخوانید  معرفی 8 رنگ از بهترین و بدترین رنگ ها برای اتاق خواب

 

 

پارچه های کتان شیک و پنبه ای در جدیدترین مدل های پرده

 

طراحان در جدید ترین ترند برای پرده از استفاده از مواد طبیعی برای طراحی فضای داخلی بسیار استقبال کرده‌ اند. امروزه پرده های تهیه شده از جنس پنبه متراکم محبوبیت زیادی پیدا کرده است. این بافت طبیعی و با توانای زیاد در نمایش عمق رنگ و حجم بصری پرده، یک الگو بسیار چشم نواز است. در زیبایی پرده های کتان شکی نیست. معمولا برای پرده های کتان از زیورآلاتی با رنگ های روشن استفاده نمی شود. این پرده ها بسیار جذاب هستند. خیلی نیازی به تزیینات ندارند. بافت پرده ها به خودی خود زیباست. اما یکی از مشکلات استفاده از پرده های کتان برای طراحی دکوراسیون داخلی، گرانی بیش از حد آن است.

 

 

ترکیب دکو و نئوکلاسیسم با ابریشم دوپیونی

 

یکی دیگر از کشف های سال ۲۰۲۱ برای پرده، استفاده از ابریشم دوپیونی است. پارچه نرم و شگفت‌ انگیز پیله های کرم ابریشم که به صورت چین های شل و زیبا آویزان می شوند، درخشش زیبایی به فضای داخلی می دهند. پرده های ساخته شده از این پارچه ترکیبی از هنر دکو و نئوکلاسیسم هستند.

 

 

غلبه مینیمالیسم در جدید ترین ترند ها برای تزیین پنجره

 

غلبه مینیمالیسم در جدید ترین ترند ها برای تزیین پنجره

 

در جدید ترین ترند ها و مدل ها برخی طراحان نگاهی مینیمالیست و افراطی به تزیین پنجره ها داشته اند. آن ها می گویند بهترین دکوراسیون برای تزیین پنجره عدم وجود هرگونه دکور و پرده تزیینی است. آن ها یک انتخاب را پیش روی طرفداران خود قرار داده اند. در طراحی دکوراسیون داخلی این نوع طراحان یک سازش منطقی بین سنت و لاکونیسم صورت گرفته است. در این نوع سبک می‌توانید از شیوه های ساده مثل پرده های غلتکی، کرکره های مدرن و پرده های رومی استفاده کنید. حتی می توانید از پرده های پانلی ژاپنی ساخته شده از کاغذ، پلی استر و منسوجات هم استفاده کنید.

 

 

 

 

الگوهایی برای نزدیکی به طبیعت

 

الگوهایی برای نزدیکی به طبیعت

 

در جدیدترین ترند های مدل و پارچه پرده برای سال ۲۰۲۱ به صنعت نساجی و ترکیب رنگ ها تکیه زیادی شده است. چاپ و طراحی پرده جایگاه ویژه ای دارد. با این حال انتخاب ها بسیار گسترده هستند. باید چاپ و طرح هایی را انتخاب کنید که مناسب طراحی دکوراسیون داخلی منزل شما مناسب باشند. چاپ های ساده گیاهی با طرح گیاهان و درختان بسیار جذاب هستند. همچنین الگوهای هندسی ظریف به رنگ تیره یا روشن تر از پرده نیز جذابیت خاصی دارند. شما می توانید از طرح های چاپ گل به سبک مینیمال و ظریف برای پرده ها استفاده کنید.

 

 

جدید ترین ترند های پرده اتاق خواب

 

جدید ترین ترند های پرده اتاق خواب

 

علیرغم ترند چارچوب مینیمالیسم در طراحی دکوراسیون داخلی، بسیاری از طراحان طرفدار این سبک پذیرفته اند که نمی توان از پرده برای اتاق خواب چشم پوشی کرد. ترند سال ۲۰۲۱ برای پرده اتاق خوابی بسیار دموکراتیک است. اگر پارچه های سنتی می پسندید، می توانید از این پارچه ها برای پرده اتاق خواب استفاده کنید.

 

 

راهنمای ترند پرده اتاق خواب

 

یک راهنمایی کلی برای پرده‌های مد روز وجود اعلام شده است. در این راهنما اشاره شده که در پرده های اتاق خواب از پارچه هایی با سایه های مات استفاده کنید. طرح گل مریم، رنگ بژ، خردلی، گل رز مات و آبی دریایی از جمله رنگ های مناسب هستند. سعی کنید برای پرده های اتاق خواب از الگوهای ساده استفاده کنید. چرا که باعث ایجاد یک فضای آرام می شوند. پرده های شفاف از پارچه های سبک به همراه تور هم بسیار محبوب هستند. حتی می توانید از پرده های ضخیم با پارچه هایی با بافت متراکم و ضد نور برای خاموشی و تیرگی در اتاق خواب استفاده کنید. معمولا از پرده هایی با الیاف طبیعی و بافت نسبتا درشت نیز برای پرده اتاق خواب استفاده می شود. شما می توانید از ترکیب پارچه و پنبه هم برای پرده اتاق خواب استفاده کنید. ترکیب پارچه پنبه باید رنگ های کاملاً متضاد داشته باشند.

 

 

 

 

ترند جدید ترین پرده های اتاق نشیمن در سال ۲۰۲۱

 

ترند جدید ترین پرده های اتاق نشیمن در سال 2021

 

یکی از مهم ترین نکاتی که در طراحی دکوراسیون داخلی اتاق نشیمن از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، جزئیات مهم مربوط به پنجره ها است. تزیین پرده ها در طراحی اتاق نشیمن اهمیت زیادی دارند. پرده باعث ایجاد تعادل و زیبایی در طراحی دکوراسیون داخلی می شود. پرده ها نور طبیعی در فضا را تنظیم می کنند. بافت رنگی و منحصر به فرد آن ها جلوه ویژه ای به فضای داخلی می‌دهد.

حتما بخوانید  7 روش آسان تغییر و طراحی دکوراسیون داخلی اتاق خواب برای فصل پاییز

 

جدید ترین ترند ها برای پرده های اتاق نشیمن معمولا پرده های شفاف هستند. پرده های شفاف برای انتقال مستقیم نور طبیعی به فضای اتاق نشیمن بسیار محبوب هستند. این پرده ها معمولا تک رنگ بوده و دارای چین های یکسان و مستقیمی هستند. رنگ آن ها معمولاً متضاد با رنگ دیوار و یا یک تا دو درجه تیره تر از رنگ دیوار است. ترند مدل پرده سال ۲۰۲۱ برای اتاق نشیمن پرده هایی از جنس پنبه و پارچه با بافت طبیعی است. طرح روی این پرده ها معمولا چاپ گل با سایز متوسط و یا لاکوک به سبک اسکاندیناوی است. معمولاً میله ها که پرده ها از آن آویزان می شوند کوچک هستند و منگوله های کوتاه دارند. چوب پرده ها بیشتر سبکی کلاسیک دارند. در مدل های پرده برای سال ۲۰۲۱ برخی تزیینات پنجره، مثل پرده غلطکی، رومی و پانل‌های ژاپنی نیز زیاد به چشم می خورند.

 

 

جدید ترین ترند پرده آشپزخانه

 

جدید ترین ترند پرده آشپزخانه

 

معمولا طراحان در طراحی دکوراسیون داخلی از پرده برای آشپزخانه چندان استفاده نمی کنند. البته برخی از آن ها نیز تاکید بسیاری بر استفاده از تکه های پارچه تزیینی و سبک برای پرده آشپزخانه دارند. چرا که معتقدند این پارچه های تزیینی در تعیین ترکیب رنگ در فضای آشپزخانه بسیار تاثیر گذار هستند. اصرار آن ها به استفاده از پرده های زیاد و بلند نیست. تاکید بر آن است تا تنها تکه پارچه برای ایجاد کنتراست رنگی در فضا وجود داشته باشد.
اما با این حال بحث آشپزخانه با فضای غذاخوری متفاوت است. اگر می خواهید برای تزیین و دکور محیط غذاخوری از پرده استفاده کنید، بهتر است از پرده های نیمه شفاف و طاقچه ای و کوتاه استفاده کنید.

 

معمولا در جدیدترین ترند و مدل پارچه پرده سال ۲۰۲۱ برای آشپزخانه از پارچه های ضخیم استفاده می شود. رنگ پرده باید با کابینت آشپزخانه یا دکوراسیون دیوار هماهنگ باشد. سعی کنید از پارچه زیادی برای پرده در آشپزخانه استفاده نکنید. با این حال هنوز هم بسیاری از طراحان بر روی استفاده از کرکره و رول غلطکی در آشپزخانه اتفاق نظر دارند. چرا که علاوه بر زیبایی، این نوع پرده ها کاملا ایمن بوده و شستشو و مراقبت از آن ها بسیار آسان تر است.

 

از آنجایی که پرده های کرکره ای معمولا برای شستشو راحت تر هستند، در طرح ها و رنگ های مختلفی به بازار عرضه شده اند. شما می توانید با توجه به ترکیب رنگ ها در آشپزخانه از طرح های محتلف آن ها به عنوان پرده تزیینی استفاده کنید. نمونه های آماده این پرده ها بدون سفارش در سایز، در سایزهای متداول پنجره آشپزخانه در بازار در دسترس هستند.

 

 

 

 

 

ترند میله و چوب پرده سال ۱۴۰۰

 

ترند میله و چوب پرده سال 1400

 

علاوه بر جدیدترین پارچه پرده و رنگ و مدل آن، در ترند ۲۰۲۱ یا ۱۴۰۰ به جدیدترین مدل های چوب و میله پرده نیز اشاره شده است. نظرات برای استفاده از مدل‌های مختلف میله پرده متفاوت است. برخی میله های پنهان و مخفی را ترجیح می‌دهند. چرا که معتقدند بخش اصلی طراحی و زیبایی پنجره برعهده پرده است، نه میله های آن. اما برخی طراحان در طراحی دکوراسیون داخلی به جزئیات میله پرده بسیار اهمیت می دهند. آن ها معتقدند پارچه پرده به همراه میله آن یک ترکیب جذاب در در طراحی پنجره ایجاد می کنند.

 

طرفداران سبک مینیمال معمولاً با خیال راحت گزینه اول را انتخاب می کنند. بنابراین اگر طرفدار سبک مینیمال و مدرن هستید، می توانید از میله‌ های پنهان برای پرده استفاده کنید. اما در مورد گزینه دوم، آپشن های مختلفی هم راستا با مد روز وجود دارد. میله های پرده در جدید ترین ترند ها معمولا از جنس برنج، مس، برنز و فلز سیاه مات هستند. برخی عناصر چوبی در طراحی چوب و میله های پرده بسیار واضح به چشم می خورند. این تزیینات چوبی در سبک های مختلف سنتی در طراحی دکوراسیون داخلی بسیار جذاب هستند. اما یک مدل میله پرده نیز وجود دارد که از سوی طراحان استقبال زیادی شده است. این مدل شامل میله هایی در طرح نئوکلاسیک با انتهای لاکونیک است.

 

 

منبع: hackrea

 

کالابرگ الکترونیک