راهنمای خرید تابلو فرش ماشینی و دستباف؛ تشخیص تابلو فرش دستباف از ماشینی | مجله کوروش
خانه » سبک زندگی » راهنمای خرید تابلو فرش ماشینی و دستباف؛ تشخیص تابلو فرش دستباف از ماشینی

راهنمای خرید تابلو فرش ماشینی و دستباف؛ تشخیص تابلو فرش دستباف از ماشینی

  • منتشر شده در ۲۷-۱۰-۹۹
  • 205 بازدید
  • بدون دیدگاه

  • مدت زمان تقریبی مطالعه : 7 دقیقه
راهنمای-خرید-تابلو-فرش-و-تشخیص-فرش-دستباف-و-ماشینی

تابلو فرش یکی از اصیل‌ترین و زیباترین انواع تابلو برای زینت بخشیدن به فضای خانه است که انواع متفاوتی دارد. کیفیت و قیمت تابلو فرش با توجه به نوع بافت و طراحی آن و همچنین دستباف و ماشینی بودن فرش تعیین می‌شود و از همین رو آشنا بودن به روش‌های تشخیص فرش ماشینی و دستباف می‌تواند به شما کمک کند تا تابلوی ارزشمندتری را برای جلوه بخشیدن به منزل خود تهیه کنید. در این مقاله می‌توانید با مطالعه راهنمای خرید تابلو فرش در مجله کوروش، انتخاب هوشمندانه‌تری را تجربه کنید.

 

 

فروش اینترنتی افق کوروش

با تفاوت‌های تابلو فرش ماشینی و دستباف آشنا شوید

 

راهنمای-خرید-تابلو-فرش-و-تشخیص-فرش-دستباف-و-ماشینی

 

تابلو فرش یک اکسسوری فوق العاده اصیل و جذاب در دکوراسیون داخلی است که هم به صورت دستی و هم با استفاده از تجهیزات ماشینی تولید می‌شود. به طور کلی افرادی که تنها کمی در زمینه فرش بافی آشنایی دارند و ویژگی‌های فرش ماشینی و دستباف را می‌شناسند، به راحتی می‌توانند این موضوع را تشخیص دهند. فرش دستباف از این جهت که هنر دست یک هنرمند است و مدت‌ها برای بافت آن زمان صرف شده است، ارزش مادی بیشتری دارد و معمولاً جنس و کیفیت نخی که برای بافت آن استفاده می‌شود نیز می‌تواند بر قیمت این تابلو فرش تأثیر بگذارد. در ادامه می‌توانید با بهترین روش‌های تشخیص تابلو فرش دستباف از ماشینی آشنا شوید.

 

روش تشخیص فرش دستباف از ماشینی

 

به پشت فرش توجه کنید

 

راهنمای-خرید-تابلو-فرش-و-تشخیص-فرش-دستباف-و-ماشینی

 

یکی از رایج‌ترین روش‌های تشخیص فرش ماشینی از فرش دستی توجه کردن به بافت فرش در پشت آن است. یکی از مشخصات تابلو فرش دستباف این است که در قسمت پشت یک فرش دستباف معمولاً گره‌های زیر و رو در برخی قسمت‌ها کمی ناهموار هستند و حتی ممکن است اندازه گره‌ها با هم متفاوت باشد. در حالی که فرش ماشینی از آنجایی که با استفاده از تجهیزات ماشینی تولید شده، سطحی کاملاً صاف با گره‌های منظم دارد.

 

ریشه‌های فرش را با دقت ببینید

 

راهنمای-خرید-تابلو-فرش-و-تشخیص-فرش-دستباف-و-ماشینی

 

در راهنمای خرید تابلو فرش، توجه کردن به ریشه‌های فرش یک روش ساده است.یکی دیگر از مشخصات تابلو فرش دستباف این است که ریشه‌های فرش دستباف به فرش متصل است و در امتداد فرش قرار دارد. اما در فرش‌های ماشینی ریشه فرش را به صورت جداگانه به آن وصل می‌کنند. در واقع شما با بررسی دقیق ریشه‌های فرش می‌توانید به راحتی تشخیص دهید که فرش ماشینی است یا دستی.

 

لبه فرش دستباف با فرش ماشینی متفاوت است

 

یکی دیگر از مشخصات تابلو فرش دستباف این است که به طور معمول در فرش‌های دستباف طریقه نگه داشتن تار و پود و پیوستن آن‌ها به هم مشخص است. اما در تابلو فرش ماشینی معمولاً کناره‌های فرش دور دوزی می‌شود و کاملاً یکنواخت و صاف است.

 

به ظاهر تابلو فرش توجه کنید

 

راهنمای-خرید-تابلو-فرش-و-تشخیص-فرش-دستباف-و-ماشینی

 

از آنجایی که تابلو فرش ماشینی با استفاده از دستگاه تولید شده است، طرح آن بسیار دقیق و منظم است و هیچ تناقضی در طراحی به چشم نمی‌خورد. اما در تابلو فرش دستباف ممکن است در برخی بخش‌ها، الگو نامتقارن باشد و یا در بافت فرش اشتباه ایجاد شود.

 

الیاف مورد استفاده در فرش ماشینی و دستباف متفاوت است

 

معمولاً برای بافت تابلو فرش ماشینی از الیاف مصنوعی مثل پلی استر، اکریلیک یا ابریشم مصنوعی استفاده می‌شود تا قیمت متعادل‌تری برای خریدار داشته باشد. هر چند که امروزه بسیاری از فرش‌های ماشینی نیز با استفاده از الیاف طبیعی و گران‌قیمت تولید می‌شوند. اما استفاده از الیافت طبیعی برای بافت فرش‌های دستباف معمولاً رایج‌تر است. برای بافتن تابلو فرش دستباف به طور معمول از پشم، ابریشم و پنبه کنف استفاده می‌شود و از همین رو قیمت مواد مورد استفاده در این فرش‌ها از فرش‌های ماشینی بیشتر است.

 

نوع رنگ مورد استفاده در الیاف فرش ماشینی و دستباف متفاوت است

 

از دیگر نکاتی که باید در راهنمای خرید تابلو فرش بدانید این است که در فرش‌های دستباف از الیاف تهیه شده از رنگ‌های طبیعی استفاده می‌شود. این رنگ‌ها معمولاً سطح الیاف را پوشش می‌دهند. اما در فرش‌های ماشینی رنگ به درون الیاف فرش نفوذ کرده است و با کمی دقت می‌توانید به این موضوع پی ببرید.

 

تابلو فرش ماشینی بهتر است یا دستباف؟

 

راهنمای-خرید-تابلو-فرش-و-تشخیص-فرش-دستباف-و-ماشینی

 

اینکه فرش دستباف بهتر است یا ماشینی به عوامل مختلفی بستگی دارد. به طور کلی تابلو فرش‌های دستباف ارزش مادی بیشتری دارند و برای تولید آن‌ها یک هنرمند یک تا دو سال زمان صرف کرده است. از همین رو بسیار ارزشمندتر از تابلو فرش‌های ماشینی هستند. از طرف دیگر استفاده از الیاف و رنگ طبیعی در فرش‌های دستی موجب می‌شود تا حساسیت و آلرژی کمتری نسبت به فرش‌های ماشینی ایجاد کنند. به علاوه تابلو فرش دستباف به مرور زمان همچنان ارزشمند است و خریداران خودش را دارد، در حالی که تابلو فرش ماشینی بعد از مدتی ارزش مادی خاصی نخواهد داشت.

 

 

نکاتی که باید در مورد خرید تابلو فرش بدانید

 

راهنمای-خرید-تابلو-فرش-و-تشخیص-فرش-دستباف-و-ماشینی

 

بعد از اینکه کمی با راهنمای خرید تابلو فرش آشنا شدید، بهتر است بدانید که توجه به برخی نکات می‌تواند به شما کمک کند تا خرید بهتری را تجربه کنید.

 

*برای خرید تابلو فرش بهتر است از فروشگاه‌های معتبری اقدام به خرید نمایید و قبل از خرید حتماً شناسنامه فرش در پشت آن را با دقت مطالعه کنید.

 

*قبل از خرید تابلو فرش بهتر است آن را خارج از قاب نیز مشاهده کنید تا متوجه نقص‌ها و کج بودن فرش شوید.

 

*به طور معمول تابلو فرش‌های چله ابریشم قیمت بالاتری دارند. برای تشخیص این امر می‌توانید به چله فرش نگاه کنید. چله ابریشم معمولاً ظرافت بیشتری دارد و کمی درخشنده‌تر از نخ است.

 

*قبل از خرید تابلو فرش حتما با ویژگی‌های تشخیص تابلو فرش دستباف و ماشینی آشنا شوید و با آگاهی کامل اقدام به خرید کنید.

 

به نظر شما این مطلب چطور بود؟

خیلی بد »»»»»»»»»»»»»» خیلی خوب

باشگاه مشتریان افق کوروش

دیدگاه‌ها

9 + شانزده =

همراه با افق کوروش

خرید اینترنتی افق کوروش

در مجله افق کوروش

ویژگی افراد موفق

۱۲ کاری که افراد موفق و خلاق هیچ‌ وقت انجام نمی‌دهند

  چرا برخی افراد در حرفه خود موفق و خلاق هستند؟ خلاق و موفق بودن نیاز به استعداد و توانایی خاصی دارد؟ به نظر می‌رسد علاوه بر استعداد و توانا بودن برای موفق شدن و خلاقیت داشتن، باید یکسری بایدها و نبایدها را هم رعایت کنید. اگر می‌خواهید در زندگی شخصی و کاری خود موفق باشید مهم‌ترین ویژگی افراد موفق ، عادات و ویژگی های افراد موفق و لیست 12 کاری که افراد موفق و خلاق هیچ‌ وقت انجام نمی‌دهند را از سرویس سبک زندگی در مجله کوروش بخوانید.
  • 3441 بازدید
  • انتشار: ۱۰-۰۲-۰۰
آیا ربات‌ها فروشگاه های زنجیره ‌ای بزرگ را از بحران کرونا نجات می‌دهند؟

آیا ربات‌ها فروشگاه های زنجیره ‌ای بزرگ را از بحران کرونا نجات می‌دهند؟

استفاده از ربات‌ها در فروشگاه‌ های زنجیره‌ ای بزرگ تا سال ۲۰۱۹ هنوز مرسوم نشده بود، اما شیوع جهانی ویروس کرونا باعث شد حتی فروشگاه‌های محلی هم به طور همزمان با مجموعه‌های بزرگ اقدام به استفاده از ربات‌ها برای پاک‌سازی محیط فروشگاه، قفسه‌ها و تحویل کالا به مشتری‌ها کنند. طبیعی است که در این شرایط تمام فروشگاه‌ها به دنبال راهی باشند تا نگرانی‌ها و فشارهای کاری کارمندان خود را کاهش دهند و از سوی دیگر کارایی آنها را برای ادامه خدمات به مشتری‌ها و تحویل سفارش‌های آنلاین بالا ببرند. در حال حاضر تمام فروشگاه‌ها به این باور رسیده‌‌اند که ربات‌ها ...
  • 316 بازدید
  • انتشار: ۲۲-۰۹-۹۹
10 گیاه آپارتمانی پرفروش اما بسیار سمی و خطرناک برای کودکان و حیوانات خانگی

۱۱ گیاه آپارتمانی پرفروش اما بسیار سمی و خطرناک برای کودکان و حیوانات خانگی

در سال‌های اخیر به خاطر رونق زندگی آپارتمانی نگهداری از گل‌ها و گیاهان آپارتمانی گرانقیمت یا با قیمت‌های معمولی هم به امری مرسوم تبدیل شده است. در گذشته معمولا کسانی که به گل و گیاه علاقه داشتند از فضای باغچه یا گلخانه‌ای که در خانه ساخته می‌شد برای نگهداری گل و گلدان‌های خانگی استفاده می‌کردند اما حالا دیگر تقریبا دسترسی به این فضاها برای اکثریت افراد جامعه وجود ندارد و گل و گیاه معمولا باید در همان فضای بسته آپارتمان نگهداری شوند و پرورش پیدا کنند. در این میان برخی گیاهان آپارتمانی سریع‌الرشد و مقاوم و بسیار پرفروش، آلرژی‌زا هستند ...
  • 20522 بازدید
  • انتشار: ۲۹-۰۱-۰۰