9 بازی سرگرم کننده و گروهی برای سیزده بدر کرونایی در منزل | مجله کوروش
خانه » سبک زندگی » ۹ بازی سرگرم کننده و گروهی برای سیزده بدر کرونایی در منزل

۹ بازی سرگرم کننده و گروهی برای سیزده بدر کرونایی در منزل

  • منتشر شده در ۱۰-۰۱-۰۰
  • 707 بازدید
  • بدون دیدگاه

  • مدت زمان تقریبی مطالعه : 11 دقیقه
9 بازی سرگرم کننده و گروهی برای سیزده بدر کرونایی در منزل

سیزده بدر یکی از جذاب ترین روزها برای خوش گذرانی و دور هم بودن است. زمانی برای رفتن به قلب طبیعت و نشستن در میان سبزه زارها و پارک های زیبا و رها شدن از همه دغدغه های شهری. اما با شیوع ویروس کرونا و همه گیر شدن این بیماری منحوس، دیگر بهتر است که سیزده به در را به گونه ای متفاوت پشت سر بگذاریم. از همین رو آشنا بودن با بازی های سیزده بدر در کنار اعضای خانواده می تواند این روز را برای شما کمی شیرین تر و جذاب تر کند. در این مقاله از مجله کوروش می توانید با ۹ مورد از بهترین بازی های سرگرم کننده خانگی آشنا شوید.

 

 

فروش اینترنتی افق کوروش

بازی پانتومیم یکی از بهترین بازی های سیزده بدر

 

بازی پانتومیم یکی از بهترین بازی های سیزده بدر

 

بازی پانتومیم یکی از بهترین بازی ها برای دورهمی های سیزده بدر محسوب می شود. برای انجام این بازی جذاب شما باید به دو گروه تقسیم شوید. سپس هر گروه یک نفر را به نمایندگی انتخاب می کنند. نماینده گروه اول باید کلمه ای را که توسط گروه دوم انتخاب شده است، به وسیله پانتومیم اجرا کند. تا در نهایت هم گروهی آن ها متوجه این کلمه شود. در این بازی فرد تنها باید با ایما و اشاره مفهوم کلمه را به هم گروهی های خود بفهماند و امکان صحبت کردن و ایجاد صدا وجود ندارد. زمانی که هم گروهی های گروه اول بتوانند متوجه کلمه مورد نظر شوند، امتیاز می گیرند. سپس این کار به وسیله گروه دوم نیز تکرار می ‌شود. در نهایت هر گروهی که امتیاز بیشتری کسب کند برنده مسابقه خواهد بود.

 

 

بهترین بازی ها برای تقویت حافظه پدر و مادرها

 

 

بازی اسم فامیل از بهترین بازی های سرگرم کننده خانگی

 

بازی اسم فامیل از بهترین بازی های سرگرم کننده خانگی

 

از قدیمی ترین و سرگرم کننده ترین بازی های خانوادگی بازی اسم فامیل است که در لیست بهترین بازی های مناسب سیزده بدر نیز قرار دارد. برای انجام این بازی ساده به یک قلم و کاغذ و کمی خلاقیت احتیاج دارید. انجام این بازی به این گونه است که موضوعاتی همچون اسم، فامیل، شهر، کشور، حیوان، اشیا و هر چیزی را که دوست دارید در قسمت بالای کاغذ می نویسید. سپس به نوبت یک حرف را انتخاب می کنید. همه افراد باید کلماتی را بنویسند که حرف اول آن ها با حرف مشخص شده آغاز ‌شود.

 

هر فردی که زودتر تمام کلمات را کامل کند، اعلام می‌کند و سایر افراد نیز دیگر نباید به نوشتن ادامه دهند. در انتها نیز کلمات امتیاز بندی می شوند. در نهایت هر فردی امتیاز بیشتری داشته باشد برنده است. برای این بازی چالش برانگیز هیچ محدودیتی در تعداد شرکت کنندگان وجود ندارد. شما می توانید تا هر زمان که دوست دارید بازی را ادامه دهید. در این بازی به جواب های صحیح و منحصر به فرد ۱۰ امتیاز تعلق می ‌گیرد. اگر دو نفر کلمه تکراری انتخاب کرده باشند هر دو نفر ۵ امتیاز می گیرند.

 

 

چند بازی فکری برای تقویت هوش

 

 

دوز از بهترین بازی های فکری در دوران قرنطینه و خانه نشینی

 

دوز از بهترین بازی های فکری در دوران قرنطینه و خانه نشینی

 

اگر قرار است در سیزده بدر دو نفری که در خانه بمانید بازی دوز نیز می تواند انتخاب مناسبی برای شما باشد. برای انجام این بازی در سیزده بدر باید روی یک کاغذ یک جدول سه در سه بکشید. سپس یکی از افراد علامت ضربدر و دیگری علامت دایره را برای خود انتخاب می ‌کند. اگر بتوانید علامت مورد نظر خودتان را در یک ردیف افقی، عمودی و یا مایع کامل کنید، شما برنده این بازی هستید. برای جذاب شدن این بازی می توان به جای استفاده از قلم یا خودکار از نخود، لوبیا و یا هر وسیله کوچک دیگری که در دسترس دارید استفاده کنید.

 

 

منچ و مارپله یکی از جذاب ترین بازی های مناسب سیزده بدر

 

منچ و مارپله یکی از جذاب ترین بازی های مناسب سیزده بدر

 

منچ و مارپله از بهترین بازی های سرگرم کننده خانگی است که می توان آن را به صورت گروهی نیز انجام دهید. برای انجام این بازی های مناسب سیزده بدر هر فرد باید یک رنگ مهره را انتخاب کند. سپس هر فرد با انداختن تاس به اندازه عدد آن مهره خود را حرکت ‌دهد. هم در بازی مارپله و همه منچ، زمانی که فرد عدد ۶ را بیاورد، یک دور دیگر هم به عنوان جایزه تاس می اندازد. در بازی مارپله هر زمان که در انتهای حرکت خود به نردبان برخورد کردید به سمت بالا حرکت می‌ کنید و در صورتی که نیش مار در مقابل شما قرار بگیرید، باید تا انتهای دم مار مهره تان را حرکت دهید. در نهایت هر کس که زودتر مهره خود را تا انتهای بازی برساند برنده است.

 

 

بهترین بازی ها برای دوران قرنطینه و خانه نشینی

 

 

بازی اسم روی پیشانی از مهیج ترین بازی های سیزده بدر

 

بازی اسم روی پیشانی از مهیج ترین بازی های سیزده بدر

 

بازی اسم روی پیشانی یکی دیگر از بازی های مناسب سیزده بدر است که هیجان زیادی دارد. به منظور انجام این بازی اسم فرد یا شخصیت معروفی را روی کاغذی کوچک می نویسید. سپس آن را روی پیشانی فرد می چسبانید. توجه داشته باشید که باید آن را طوری روی پیشانی هم بازی خود بچسبانید که خود فرد قادر به خواندن آن نباشد. سپس به دو گروه تقسیم شوید.

 

فردی که کاغذ روی پیشانی او چسبانده شده، می تواند از هم گروهی هایش سوالاتی به پرسد. او می تواند از طریق این سوالات که پاسخ آن ها تنها بله و خیر است، حدس بزند که چه چیزی روی پیشانی اش نوشته شده است. برای مثال فرد باید بپرسد که آیا این فرد زن است؟ آیا بازیگر ایرانی است یا خارجی و غیره. در نهایت هر بازیکنی که بتواند تا ۱۰ بار درست حدس بزنند، برنده بازی محسوب می شود. سپس این کار برای گروه بعدی نیز تکرار می شود.

 

 

ایده های یونیسف برای بازی کودکان در تابستان

 

 

بازی خندیدن ممنوع، یک بازی سراسر خنده برای روز سیزده بدر

 

بازی خندیدن ممنوع، یک بازی سراسر خنده برای روز سیزده بدر

 

این بازی شاید یکی از ساده ‌ترین و بهترین بازی های خانوادگی باشد که می تواند در روز سیزده بدر انجام دهید. برای انجام آن به وسیله خاصی احتیاج ندارید و تنها لازم است که تمام اعضای خانواده دور هم بنشینید. سپس هر فرد به فرد کناری خود نگاه کند و سعی کند که او را بخنداند. در این بازی شما باید جلوی خنده هایتان را بگیرید. اگر بتوانید در مقابل خنده های فرد کناریتان مقاومت کنید، برنده این بازی هستید. هر فرد که در بازی زودتر بخندد، بازنده محسوب می شود. کسی هم که تا پایان بازی جلوی خنده خود را بگیرد برنده است.

 

 

بازی دروغ و حقیقت از بهترین بازی های خانوادگی در سیزده بدر

 

بازی دروغ و حقیقت از بهترین بازی های خانوادگی در سیزده بدر

 

برای انجام این بازی جذاب که از بهترین بازی های خانوادگی است، تمام اعضای خانواده دور هم جمع شوید و سپس هر فرد یک دروغ و دو حقیقت را در مورد خودش بیان می‌کند. سپس نفر سمت راست باید حدس بزند که کدام یک از گفته هایش دروغ است. هر فرد که درست حدس بزند می تواند خودش نیز یک دروغ و دو حقیقت بیان کند و بقیه دروغ او را حدس بزنند. کسی که تا انتهای بازی در دایره باقی بماند برنده بازی محسوب می شود.

 

 

بازی بله نه معکوس یک بازی پر هیجان برای روز سیزده به در

 

بازی بله نه معکوس یک بازی پر هیجان برای روز سیزده به در

 

این بازی یکی از هیجان انگیزترین بازی های سیزده بدر است. در این بازی باید کاملاً متمرکز و هوشیار باشید و در پاسخ به سوالات، پاسخ برعکس بدهید. یک نفر شروع به پرسیدن سوال می کند و شما باید هر زمان که لازم است با بله پاسخ دهید، بگویید خیر و برای پاسخ به سوالاتی که جوابشان خیر است، بگویید بله. برای مثال اگر از شما پرسیده شد که خورشید آبی است باید بگویید بله. اینکه آیا طوطی همان قناری است بگویید بله. کسی که بتواند به سوالات بیشتری پاسخ دهد، برنده این بازی محسوب می شود.

 

 

بهترین اپلیکیشن های بازی کودک اندروید و آیفون

 

 

نقطه بازی از بهترین بازی های خانوادگی ۱۳ به در

 

نقطه بازی از بهترین بازی های خانوادگی 13 به در

 

نقطه بازی یکی دیگر از بازی های سرگرم کننده خانگی است که خیلی از ما آن را در دوران مدرسه تجربه کرده ایم و برایمان یادآور خاطرات جذابی است. برای این بازی بهتر است از یک کاغذ بزرگ تر استفاده کنید تا بازی خیلی زود تمام نشود. در اصل بازی نقطه بازی دو نفره است، ولی شما می توانید آن را با هر تعداد نفراتی که هستید، امتحان کنید. قوانین بازی بسیار ساده است. تمام سطح کاغذ را پر از نقطه می کنید. سپس هر کس با یک رنگ خودکار منحصر به فرد نقاط  را به هم متصل می کند. هر کس که بتواند خانه های مربعی در صفحه کاغذ ایجاد کند، می تواند آن را با خودکار خودش رنگ کند.

 

در انتهای بازی هر فردی که خانه های بیشتری را به خود اختصاص دهد برنده است. در این بازی شما باید مراقب باشید که شانس طرف مقابل را برای پر کردن خانه ها از او بگیرید و در عوض خودتان هر چه سریع تر بتوانید خانه های بیشتری را پر کنید.

 

 

جمع بندی نهایی

 

در این روزهای کرونایی که همه ما مجبوریم بیشتر در خانه بمانیم، بهتر است با انجام بازی های خانوادگی و انجام بازی های خانوادگی فضایی شاد و مفرح در فضای خانه ایجاد کنید. به طور کلی بازی های سرگرم کننده خانگی زیادی وجود دارد که شما می توانید در روز سیزده به در انجام دهید. معمولاً بهترین بازی های خانوادگی بازی هایی هستند که شادی و هیجان بیشتری را به اعضای خانواده القا می کنند و همه افراد را دور هم جمع می کنند.

 

سیزده بدر

 

به نظر شما این مطلب چطور بود؟

خیلی بد »»»»»»»»»»»»»» خیلی خوب

باشگاه مشتریان افق کوروش

دیدگاه‌ها

9 + ده =

همراه با افق کوروش

خرید اینترنتی افق کوروش

در مجله افق کوروش

علت دروغگویی کودکان و نوجوانان

چرا کودکان و نوجوانان دروغ می‌گویند؟

به همان اندازه که ممکن است دوست داشته باشیم فکر کنیم فرزندان ما همیشه حقیقت را خواهند گفت، واقعیت این است که دروغ گفتن چیزی است که بیشتر کودکان بالاخره آن تجربه می‌کنند. والدین باید در نظر داشته باشند که دروغ گفتن بخشی طبیعی از رشد کودک است و در بیشتر موارد، کودکان از این رفتار پیشی می گیرند. اصلا می‌دانستید که به عقیده دانشمندان دروغگویی برای مغز کودکان مفید است؟ یعنی بچه‌هایی که دروغ می‌گویند حتی IQ بالاتری نسبت به بقیه کودکان دارند. ما در مجله کوروش می‌خواهیم به شما بگوییم چرا کودکان دروغ می‌گویند علت دروغگویی در نوجوانان ...
  • 1916 بازدید
  • انتشار: ۰۳-۰۶-۰۰
تغییر دکوراسیون کم هزینه

۱۲ ایده کم خرج برای تغییر دکوراسیون خانه در عید نوروز با کمترین هزینه

با نزدیک شدن به روزهای بهار همه ما دوست داریم تغییراتی در دکوراسیون و معماری داخلی منزلمان ایجاد کنیم و فضای خانه را برای شروعی دوباره در سال جدید، آماده کنیم. بهتر است بدانید که همیشه لازم نیست با صرف هزینه‌های زیاد در دکوراسیون منزلتان تغییر ایجاد کنید. شما می‌توانید با به کار گرفتن ایده‌های جذاب و به صرفه حس و حال بهتری به خانه ببخشید و تغییرانی اساسی در ظاهر منزلتان ایجاد کنید. در این مقاله می‌توانید با چند ایده تغییر دکوراسیون کم هزینه  در مجله کوروش آشنا شوید.
  • 691 بازدید
  • انتشار: ۲۵-۰۳-۰۰
ویژگی‌های سبک دکوراسیون روستیک مدرن؛ چطور سبک روستیک را اجرا کنیم؟

ویژگی‌های سبک دکوراسیون روستیک مدرن؛ چطور سبک روستیک را اجرا کنیم؟

شاید شما هم نام سبک روستیک را زیاد شنیده باشید. یکی از انواع سبک دکوراسیون داخلی سبک دکوراسیون روستیک است. یک سبک بسیار زیبا و مدرن که عنصر اصلی آن چوب است. این سبک از دکوراسیون مدرن بسیاری از سبک‌های مختلف دکوراسیون را پوشش داده و نوع قدیمی، طبیعی و ارگانیک یک سبک را تشکیل می‌دهد. در اغلب خانه‌های کشاورزی، توسکانی و یا ساحلی، سبک روستیک به وضوح قابل مشاهده است. سبک دکوراسیون روستیک، سبکی بسیار آرام است که روحیه انسان را باز می‌کند. سبک روستیک به دنیای مد و لباس و فشن هم راه پیدا کده است. در سبک ...
  • 694 بازدید
  • انتشار: ۱۰-۱۰-۹۹