6 پیش بینی مهم در زنجیره تامین فروشگاه های زنجیره‌ای در سال ۲۰۲۱ | مجله کوروش
خانه » خرده فروشی » ۶ پیش بینی مهم در زنجیره تامین فروشگاه های زنجیره‌ای در سال ۲۰۲۱

۶ پیش بینی مهم در زنجیره تامین فروشگاه های زنجیره‌ای در سال ۲۰۲۱

  • منتشر شده در ۰۱-۱۱-۹۹
  • 219 بازدید
  • بدون دیدگاه

  • مدت زمان تقریبی مطالعه : 4 دقیقه
زنجیره-تامین-فروشگاه-زنجیره‌ای

زنجیره تامین فروشگاه‌ های زنجیره‌ای در صنعت خرده فورشی در سال ۲۰۲۱ متعاقب با هر سال دستخوش تغییرات خواهد شد. در این مقاله از مجله کوروش نگاهی اجمالی به ۶ پیش‌بینی مهم در زمینه زنجیره تامین غذایی در سال ۲۰۲۱ انداخته‌ایم.

 

افزایش تقاضا برای آماده سازی مواد اولیه غذایی توسط فروشگاه های زنجیره‌ای جهت پخت‌وپز آسان در منزل

 

زنجیره-تامین-فروشگاه-زنجیره‌ای

فروش اینترنتی افق کوروش

 

طبق آمار موسسه مکنزی در سال گذشته فروش مواد غذایی در فروشگاه‌ های زنجیره ای ۲۹ درصد افزایش یافت و فروش رستوران‌ها و کافی‌شاپ ها ۲۷ درصد کاهش یافته است. یکی از روندهای سال ۲۰۲۱ کیت‌های غذای نیمه آماده هستند که فروشگاه‌ های زنجیره‌ای می‌توانند در قالب بسته‌بندی‌های آسان برای پخت غذا در منزل در اختیار مشتری قرار دهند.

 

 

فروشگاه های زنجیره‌ای در سال ۲۰۲۱ به سبک کردن تنوع محصولات(SKU) ادامه خواهند داد

 

زنجیره-تامین-فروشگاه-زنجیره‌ای

 

با مطالعه  منطقی در فروشگاه‌ های زنجیره‌ای به نظر می‌رسد به طور مثال ۵ طعم اصلی از یک محصول بهتر از حضور ۲۰ طعم از همان محصول است. بدین ترتیب با آزادسازی فضای انبار جریان ارسال کالا موثرتر شده و رضایت مشتری بیشتر خواهد شد.

 

 

فروش اینترنتی و تحویل درب منزل به سرعت زیادی رو به افزایش است

 

با شیوع کرونا فروش اینترنتی به صورت افزایشی رشد کرده است. در این میان شرکت‌هایی که زیرساخت‌های مناسبی داشته باشند، مزیت رقابتی بیشتری خواهند داشت. در سال گذشته زنجیره تامین فروشگاه های زنجیره‌ای در بخش فروش اینترنتی گروه مواد غذایی بیشترین رشد را داشته است.

 

 

هزینه‌ها و قیمت‌ها در سطح دنیا بالاتر خواهند رفت

 

زنجیره-تامین-فروشگاه-زنجیره‌ای

 

موسسه مکنزی تخمین می‌زند هزینه تهیه غذا در منزل ۱ درصد و از رستوران‌ها و غیره بین ۲ تا ۱۰۰ درصد افزایش خواهد یافت. که مهمترین دلایل آن افزایش هزینه حمل‌و‌نقل (راننده های بیشتر) و بسته بندی مناسب و تحویل درب منزل است.

 

 

مصرف‌کنندگان تمایل بیشتری به تغذیه سالم خواهند داشت

 

زنجیره-تامین-فروشگاه-زنجیره‌ای

 

با شیوع ویروس کرونا مردم بیشتر به سلامت خود اهمیت می دهند و سعی می‌کنند غذای سالم‌تر مصرف کنند. اما از سوی دیگر به دلیل قرنطینه خانگی مصرف تنقلات نیز افزایش یافته است و پیش‌بینی می‌شود فروش تنقلات تا سال ۲۰۲۰ افزایش بسیار زیادی پیدا کند. نکته قابل توجه اینکه حتی تنقلات غیر سالم نیز سعی در بهبود سلامت و ارزش غذایی خود دارند.

 

تکنولوژی در این صنعت رشد و پیشرفت خواهد کرد

 

شیوع کرونا موجب رشد تکنولوژی در صنعت خرده فروشی و زنجیره تامین فروشگاه های زنجیره‌ای شد. به طور مثال والمارت برای تحویل کیت تشخیص کرونا به درب منزل شروع به استفاده از پهپادها (DRONE) کرد که احتمالا شروع یک تحول جدید باشد. با این حال چگونگی تحولات تکنولوژی در سال جدید بسیار پیچیده و غیر قابل پیش بینی است.

 

به نظر شما این مطلب چطور بود؟

خیلی بد »»»»»»»»»»»»»» خیلی خوب

باشگاه مشتریان افق کوروش

دیدگاه‌ها

هفت − 7 =

همراه با افق کوروش

خرید اینترنتی افق کوروش

در مجله افق کوروش

استراتژی-تخفیف-خرده-فروشی

بهترین استراتژی های تخفیف در فروشگاه‌ های خرده فروشی بدون آسیب به فروش

معمولاً اکثر فروشگاه های خرده فروشی از استراتژی تخفیف برای ایجاد انگیزه در مشتریان استفاده می‌کنند. استفاده از استراتژی بازاریابی تخفیف باعث جذب مشتریان جدید احتمالی خواهد شد. یکی از بزرگترین اشتباهات در اجرای استراتژی تخفیف در بازاریابی در اکثر فروشگاه های خرده فروشی، تخفیف بدون در نظر گرفتن رفتار خرید مشتری است. اگرچه استفاده از استراتژی تخفیف در بازاریابی خرده فروشی ممکن است فروش زیادی را رقم بزند، اما در طولانی مدت می تواند بسیار آسیب‌زا باشد. بهترین راه حل، ایجاد تعادل بین زمان و تعداد دفعات استفاده از تخفیف است. اینکه بر اساس رفتار مشتری چه تخفیفاتی به ...
  • 308 بازدید
  • انتشار: ۲۵-۱۰-۹۹
اهمیت بازاریابی اومنی چنل و روش های مختلف برقراری تعامل برند

اهمیت بازاریابی اومنی چنل و روش های مختلف تعامل برند

بازاریابی اومنی چنل به عنوان یک رویکرد فروش چند کاناله از اهمیت ویژه ای برخوردار است. این نوع بازاریابی برای ایجاد یک تجربه خرید یکپارچه برای مشتری تنظیم شده است. استراتژی تبلیغات بر اساس رفتار و تعامل مشتری است نه یک تجربه جهانی برند. این بدان معنا است که رفتار مشتری مسیر بعدی را که او با آن مواجه می شود را تعیین می کند. به عبارت دیگر همه مشتریان تجربه یکسانی ندارند. در این مقاله از مجله کوروش به بررسی اهمیت بازاریابی اومنی چنل و روش های مختلف تعامل برندهای تجاری پرداخته ایم.
  • 228 بازدید
  • انتشار: ۰۹-۰۲-۰۰
فناوری-صنعت-خرده-فروشی

ترندهای اصلی فناوری در صنعت خرده فروشی که باید به دنبال آن باشید

فناوری در صنعت خرده فروشی هر روز بیشتر از دیروز گره‌گشایی می‌کند. صاحبان کسب و کار در این حوزه به کمک تکنولوژی‌های نوین علاوه بر صرفه جویی شاهد رشد چشمگیر سود خود هستند. خرده فروشی در حال تحول گسترده فناوری است. به گفته گارتنر، فقط در سال ۲۰۱۹، هزینه‌های فناوری خرده فروشی ۳.۶٪ جهش کرده و به ۲۰۳.۶ میلیارد دلار رسیده است. این پول صرف طیف وسیعی از فناوری‌ها شد. در یک نظرسنجی که توسط Retail Touchpoints انجام شد، پاسخ دهندگان که عمدتا مدیران ارشد خرده فروشی پاسخ‌های جالبی ارائه دادند. آنها گفتند برای چند سال آینده بر فناوری جدید (۶۱٪)، ...
  • 162 بازدید
  • انتشار: ۰۸-۱۱-۹۹