۸ روش موثر و آسان برای رفع شوری کشک بادمجان

 ۸ روش موثر و آسان برای رفع شوری کشک بادمجان


17 اردیبهشت 1400 . زمان مطالعه: 6 دقیقه

خیلی بد »»»»»»»»»»»»»» خیلی خوب
رفع شوری کشک بادمجان
تخفیفات افق کوروش

یکی از ناخوشایندترین اتفاقاتی که ممکن است در آشپزی بیفتد، شور یا تند شدن غذاست. این یعنی زحمات و هنر آشپز با یک اشتباه ساده، به راحتی زیر سوال می رود. برخی مواقع هم استفاده از برخی مواد در غذا باعث تحت تاثیر قرار گرفتن طعم نهایی غذا خواهند شد. برای مثال در طرز تهیه کشک بادمجان، استفاده از کشک زیاد و البته شور، به همراه نمک، احتمال شور شدن غذا را تا حد زیادی بالا می برد. یا با استفاده از فلفل، طعم این غذا به تندی یا تلخی می زند. اما نگران نباشید، هر چیزی چاره دارد. ما در سرویس آشپزی مجله کوروش، چند روش موثر و کاربردی برای رفع شوری کشک بادمجان را برای شما خواهیم آورد تا اگر با چنین مساله ای مواجه شدید، بدون دستپاچگی، موضوع را به راحتی و با موادی که در دسترس دارید، حل کنید.

 

روش های کاربردی برای رفع شوری کشک بادمجان

 

استفاده از سیب زمینی برای گرفتن شوری کشک بادمجان

 

تخفیفات افق کوروش

استفاده از سیب زمینی

 

سیب زمینی از آن موادی است که معمولا برای گرفتن شوری خیلی از غذاها، مخصوصا انواع خورش ها یا برنج به کار می رود. حتی سیب زمینی را برای گرفتن بوی دود برنج ته گرفته هم می توان به کار برد.

برای رفع شوری کشک بادمجان با سیب زمینی، یک سیب زمینی را بشویید و از وسط به دو قسمت برش بزنید. هنگامی که کشک بادمجان در حال جوشیدن است، تکه های سیب زمینی را در آن بیندازید. اجازه دهید نمک غذا جذب شود. تا قبل از اینکه سیب زمینی ها نرم شوند و بپزند، سیب زمینی ها را خارج کنید.

 

 

نان خشک برای رفع شوری کشک بادمجان

 

استفاده از یک تکه نان خشک هم به رفع شوری کشک بادمجان کمک می کند. مهم نیست نوع نان چه باشد، بعد از چند دقیقه، نان را از ظرف کشک بادمجان در حال جوش، بیرون بیاورید.

حتما بخوانید  2 طرز تهیه نان شیرمال زنجبیلی سنتی تبریزی بدون فر و در فر

 

 

استخدام کارمند فروشگاه

استفاده از نوشابه

 

درست است که کشک بادمجان خورشتی و آبکی نیست و نمی توانید با اضافه کردن آب، شوری آن را بگیرید ولی نوشابه این زحمت را به عهده خواهد گرفت. نوشابه را در چند مرحله به کشک بادمجان اضافه کنید و هر بار بعد از بخار شدن نوشابه، طعم آن را بچشید، تا جایی که از رفع شوری کشک بادمجان مطمئن شدید به این کار ادامه بدهید.

حواستان باشد غذایتان در نهایت طعم نوشابه نگیرد و فقط شوری از بین برود.

 

 

به کار بردن خامه صبحانه

 

استفاده از خامه برای گرفتن شوری کشک بادمجان

 

اگر خامه صبحانه در دسترستان است، مقداری از آن را با کمی آب، مخلوط و به کشک بادمجان اضافه کنید. شیرینی موجود در خامه باعث خنثی کردن طعم شور غذا خواهد شد. استفاده از ماست یونانی هم همین تاثیر را دارد.

 

کالاهای تخفیف دار افق کوروش

 

بیشتر بخوانید » طرز تهیه میرزا قاسمی اصیل و خوشمزه «

 

 

به کار بردن قند برای رفع شوری کشک بادمجان

 

به کار بردن قند در کشک بادمجان شور

 

یک حبه قند را در یک قاشق بگذارید و قاشق را در کشک بادمجان فرو ببربد. قبل از این که قند حل شود، آن را از بیرون بیاورید  و دور بریزید. حواستان باشد که قرار نیست قند را به کشک بادمجان اضافه کنید.

 

 

استفاده از مواد ترش

 

شاید برایتان جالب باشد ولی اضافه کردن کمی ترشی، به غذای شور طعم آن را معتدل خواهد کرد. به اندازه لازم آبلیمو، آب نارنج یا آبغوره به کشک بادمجان اضافه کنید ولی مراقب باشید که غذا، زیادی ترش نشود. حتی چند دانه آلوچه ترش هم می تواند بسیار کمک کننده باشد.

 

 

اضافه کردن بادمجان های جدید

 

بادمجان اضافه

 

چند بادمجان پوست بگیرید و بشویید. بدون این که به آن ها نمک بزنید، سرخشان کنید و به کشک بادمجان اضافه کنید. این بهترین راه رفع شوری کشک بادمجان است.

حتما بخوانید  3 روش طرز تهیه بوقلمون | سرخ شده، بریان و چلو گوشت

 

 

استخدام کارمند انبار

تبدیل کشک بادمجان به حلیم بادمجان

 

حلیم بادمجان

 

اگر در میانه راه پشیمان شدید و تصمیم گرفتید که این غذا را به یک غذای دیگر تبدیل کنید، می توانید با موادی که دارید، حلیم بادمجان درست کنید.

یک پیاز را سرخ کنید و وقتی سبک شد، به مقدار لازم گوشت قرمز گوسفندی یا گوساله (به میزان کشک بادنجان هم بستگی دارد) را سرخ کنید. روی آن آب ولرم بریزید و اجازه بدهید بجوشد. در ظرف را بگذارید و بعد از اینکه گوشت پخت آن را بکوبید.

یک پیمانه عدس را هم اضافه کنید و همه مواد را به خوبی با هم بپزید. فقط دیگر به عدس و گوشتی که می پزید، نمک اضافه نکنید.

 

 

بیشتر بخوانید » طرز تهیه حلیم بادمجان «

 

 

راه های پیشگیری از شوری کشک بادمجان

 

راه های پیشگیری از شوری کشک بادمجان

 

  • اگر چه وقتی که کشک بادمجان شور می شود تقریبا کار از کار می گذرد ولی برای دفعات آینده این موارد را حتما رعایت کنید تا دچار دردسر نشوید.

 

  • حتما بادمجان‌ هایی را که برای گرفتن رنگ قهوه ای یا زهرشان به آن ها نمک اضافه کرده اید، به خوبی بشویید تا خود بادمجان ها شور نباشند.

 

  • برای این که خیالتان راحت باشد که کشک بادمجانتان شور نمی شود، برای روی غذا، از ترکیب ماست (ترجیحا یونانی) و کشک استفاده کنید. بقیه کشک را در کنار غذا سرو کنید.

 

  • حتما اضافه کردن نمک را به آخرین مرحله از طرز تهیه کشک بادمجان موکول کنید. در این صورت فرصت دارید غذا را به طعم دلخواهتان برسانید.

 

 

بیشتر بخوانید » طرز تهیه کشک بادمجان مجلسی «

 

کالابرگ الکترونیک