معنی گل ها هنگام هدیه دادن | 15 گل معروف برای هدیه | مجله کوروش

معنی گل ها هنگام هدیه دادن | ۱۵ گل معروف برای هدیه

معنی گل ها هنگام هدیه دادن | ۱۵ گل معروف برای هدیه


2 بهمن 1401 . زمان مطالعه: 11 دقیقه

خیلی بد »»»»»»»»»»»»»» خیلی خوب
معنی گل ها هنگام هدیه دادن |بررسی 15 گل معروف برای هدیه

معنی گل‌ها برای هدیه دادن چیست؟ سنت هدیه دادن گل قرن‌هاست که در بین مردم وجود داشته و دارد. گل‌ها چیزهای را بیان می‌کنند که کلمات نمی‌توانند. معنی گل ها هنگام هدیه دادن متفاوت است و معمولا ویژگی‌ها و رنگ‌هایی دارند، نمادشناسی آنها را متفاوت می‌کند. دانستن معنی گل ها و نماد پنهان آنها، هنگام هدیه دادن جالب است. در این مقاله از سرویس سبک زندگی در مجله کوروش به معنی گل ها در هنگام هدیه دادن و نمادهای ۱۵ گل مختلف را بررسی خواهیم کرد. اینکه برای ابراز دوستی چه گلی هدیه بدهیم و با چه گل‌هایی عشقمان را بیان کنیم.

 

تخفیفات افق کوروش

 

معنی گل ها برای هدیه دادن در مناسبت‌های مختلف

 

۱- گل ارکیده

 

ارکیده‌ها نماد زیبایی، ظرافت، لطافت، تجمل و قدرت هستند

 

«ارکیده» یکی از عجیب‌ترین گل‌هایی است که هم لوکس و هم مورد علاقه بسیاری از خانم‌ها و آقایان است. ارکیده‌ها نماد زیبایی، ظرافت، لطافت، تجمل و قدرت هستند. ارکیده یکی از گونه‌های کمیاب گل به حساب می‌آید ولی در سراسر جهان در دسترس است.

تخفیف شوینده های افق کوروش

این گل، حاوی پیامی از «اغواگری» است. رنگ‌های مختلف ارکیده، نمادهای متفاوتی دارند. مثلا «ارکیده صورتی» نشان دهنده «ظرافت، زنانگی و شادی» است، در حالی که «ارکیده سفید» نشان دهنده «خلوص و بی‌گناهی» است. «ارکیده ارغوانی» نماد «سنت، تحسین و سلطنت» است و اغلب به نشانه احترام هدیه داده می‌شود.

 

۲- گل کاکتوس

 

انواع «کاکتوس‌»، حتی آنهایی که خار دارند، گل‌های زیبایی هستند. این گیاهان معانی نمادین مختلفی دارند. کاکتوس، گیاهی بیابانی است و یکی از معناهای اصلی آن، الهام گرفتن از «پوچی کویر» است. همان‌ طور که این گل در شرایط سخت رشد می‌کند، نمادی از «شکوفایی با وجود چالش‌ها» و هدیه‌ای عالی برای ایجاد انگیزه در افراد است.

در بخش غربی جهان، گل کاکتوس به خاطر وجود خارها، نماد «عفت و پاکدامنی» است. اما در سنت ژاپنی «هاناکوتبا»، گل کاکتوس نماد «شهوت» است و هدیه دادن آن، راهی برای ابراز تمایل جنسی به آن شخص است.

 

۳- آفتابگردان

 

 گل آفتابگردان؛ نماد گرما، ستایش و افزایش طول عمر

 

دیدن «گل آفتابگردان» قطعا می‌تواند روز شما را بسازد! و اگر کسی آن را هدیه بدهد، شادی شما را چندین برابر می‌کند. آفتابگردان‌های زرد و درخشان، باعث بهبود خلق و خو می‌شوند و روحیه فرد را بالا می‌برند. گل‌های آفتابگردان که اغلب به عنوان گل‌های «شاد» شناخته می‌شوند، نماد گرما، ستایش و افزایش طول عمر هستند.

در برخی از مناطق بومی، آفتابگردان‌ها به عنوان نمادهای «مذهبی» هم به کار می‌روند. شاید این به دلیل ارتباط نزدیک آنها با منبع عالی انرژی یعنی خورشید است.

 

۴- گل لاله

 

یکی از زیباترین و کلاسیک‌ترین گل‌ها در طبیعت، «گل لاله» است. این گل یکی از محبوب‌ترین گل‌ها در سراسر دنیا است. رنگ‌های چشمگیر آنها همان چیزی است که لاله‌ها را به محبوب‌ترین و خاص‌ترین گل‌های جهان تبدیل می‌کند.

گل لاله، به طور کلی، برای بیان جسورانه «عشق کامل» هدیه داده می‌شود. با این حال، هر رنگی اهمیت خاص خود را دارد. درست مثل ارکیده‌ها، لاله‌های بنفش نماد «سلطنت» هستند، در حالی که هدیه دادن لاله‌های قرمز، یک شیوه رایج برای بیان «عشق پرشور» است. لاله‌های سفید هم پیام «بخشش» را می‌رسانند و لاله‌های زرد برای آرزوی «شادی» هدیه داده می‌شوند.

به نظر می‌رسد بد نیست در این زمینه راهنمای انتخاب گل ولنتاین را هم مطالعه کنید.

 

۵- میخک

 

هیدرنجیا یا میخک هندی، نماد «شیفتگی» و «خوش شانسی»

 

از نظر اساطیری، اعتقاد بر این است که «میخک‌های» صورتی از اشک‌های «مریم باکره» روییده شده‌اند. بنابراین آنها را نمادی از «عشق بی‌قید و شرط» از کهن الگویی مانند «مادر» می‌دانند.

حتما بخوانید  امسال شب یلدا کی هست + تاریخ شب یلدا 1401 به میلادی و قمری

میخک به طور گسترده در روز مادر، روز معلم و روز سنت پاتریک، به نشانه «عشق و تحسین» هدیه داده می‌شوند. به طور کلی، میخک‌ها همچنین نماد «شیفتگی» و «خوش شانسی» هستند.

در آمریکا، «گل میخک صورتی» به معنای این است که «من همیشه به یاد تو خواهم بود». در حالی که «گل میخک قرمز» می‌گوید: «قلب من برای تو می‌تپد». «میخک‌های سفید» به عنوان یک «طلسم خوش شانسی» شناخته می‌شوند و زمانی که بخواهید برای کسی آرزوی خوشبختی کنید، یکی از بهترین هدیه‌ها است.

با این حال، اگر کسی رفتارهای غیرقابل پیش‌بینی دارد و بی‌تفاوت است و شما هم از او ناراحت هستید، می‌توانید «گل میخک بنفش» به او هدیه بدهید. این کار می‌تواند پیام شما را منتقل می‌کند، بدون اینکه با کلام، منظورتان را برسانید.

 

۶- گل لیلیوم یا سوسن

 

لیلیوم را نماد پاکی، تقوا، پاکدامنی و بی‌گناهی

 

مسیحیان، «لیلیوم» را نماد پاکی، تقوا، پاکدامنی و بی‌گناهی می‌دانند. اگر ادعاهای تاریخی را هم را باور کنیم، مقبره «مریم باکره» با لیلیوم تزئین شده است. در کل گل لیلیوم با مریم باکره ارتباط مستقیمی دارند. به همین خاطر هم، این گل در مراسم تشییع جنازه حضور پررنگی دارد.

وجود گل لیلیوم در مراسم یادبود و تشییع، نشان می‌دهد که روح درگذشته، آرامش را دریافت کرده و گناهانش آمرزیده شده است. با این حال، در چین و هند، این گل معمولا به عنوان دسته گل عروس تابستانی و دسته گل عروس زمستانی و جزو هدایای سالگرد ازدواج است تا نمادی از «اتحاد مداوم و شاد» باشد.

 

۷- گل سرخ یا رز

 

«گل رز» به هر دلیل و مناسبتی، معمولا در دسته گل‌ها دیده می‌شود و جزو پرفروش‌ترین گل‌های ولنتاین است. رز سرخ قطعا مظهر «عشق» است! روز تولد، سالگرد یا هر جشن دیگری، گل رز انتخاب نهایی برای هدیه دادن بوده و هست.

در روزگاران قدیم هم، گل رز الهام‌بخش بسیاری از شاعران و نویسندگان بوده است. «ویلیام شکسپیر» درباره این گل گفته است: «گل رز با هر نام دیگری که داشته باشد، بوی شیرینی می‌دهد.»

با این حال، هر رنگ رز معنای متفاوتی دارد. بنابراین مهم است که قبل از هدیه دادن، به خوبی با معنای آنها آشنا باشید. رز قرمز نماد عشق است، در حالی که رز صورتی نشان دهنده «محبت، ستایش و تحسین» است. رز سفید نماد «صلح و شروعی جدید» است، در حالی که گل رز زرد برای نشان دادن «دوستی، شادی و سلامتی» است.

 

۸- گل زنبق

 

«گل زنبق» می‌تواند شما را با زیبایی خود هیپنوتیزم کند! زنبق نماد ایمان، امید و خرد است و در مناسبت‌های مختلف هدیه داده می‌شود. با این حال، در اساطیر یونانی، زنبق برای نشان دادن «ارتباط با آسمان‌ها» و «تجسم الوهیت» استفاده می‌شده است.

 

۹- گل گاردنیا

 

گاردنیاها اغلب در مناسبت‌های مختلف خانوادگی و دوستانه هدیه داده می‌شوند

 

«تو دوست‌داشتنی هستی»، معمولا این برچسبی روی گل‌های سفید شیری خوشبوی «گاردنیا» چسبانده می‌شود. انواع گاردنیا اغلب در مناسبت‌های مختلف خانوادگی و دوستانه هدیه داده می‌شوند و منظره‌ای دلپذیر را رقم می‌زنند.

حتی در بسیاری از مناسبت‌ها یا جشنواره‌ها، گاردنیا در ورودی یا درب اصلی قرار داده می‌شود یا هدیه داده می‌شود تا بگوید: «اینجا از شما استقبال می‌شود.»

 

۱۰- گل کاملیا

 

کاملیا برای بیان علاقه

 

وقتی به کسی یک «کاملیا سفید» می‌دهید، در اصل به او می‌گویید که از او خوشتان آمده است. یک کاملیا سفید، می‌تواند گل مناسبی برای هدیه دادن به یک شریک عاطفی قدیمی باشد. همچنین مرد می‌تواند با هدیه دادن این گل، به یک خانم بفهماند که مایل است او را بیشتر بشناسد.

حتما بخوانید  40 پیام تبریک روز مادر و روز زن جدید 1401 با عکس نوشته

 

۱۱- گل نرگس

 

هدیه دادن یک دسته گل خوشرنگ نرگس، نشان‌دهنده شروعی جدید است. نرگس‌ها یک هدیه عالی برای کسی هستند که به تازگی شغل خود را تغییر داده، شرایط جدیدی را تجربه می‌کنند، تجارتی را راه‌اندازی کرده یا به تازگی ازدواج کرده است.

این گل‌های شاد به طور سنتی با فصل بهار مرتبط هستند، اما در هر زمان از سال، می‌توانید آن را به عنوان هدیه‌ای دوست داشتنی، به دوستانتان کادو بدهید.

 

۱۲- سنبل آبی

 

دسته گل‌های «سنبل آبی» هدیه‌ای زیبا برای قرار دادن در کنار درب منزل هستند. سنبل، نمادی از «ثبات در رابطه» است. به عنوان یک همسر، می‌توانید با ارسال دسته گلی از این شکوفه‌های به یاد ماندنی، عشق و ارادت خود را به همسرتان اعلام کنید.

 

۱۳- گل پیونی یا صد تومانی

 

گل پیونی یا صدتومانی برای هدیه دادن

 

کافی است گل‌های «پیونی» باز شود تا زیبایی و لطافت واقعی آن خودش را نشان بدهد. پیونی پرچم‌دار گل‌های عاشقانه است و به خاطر گل بزرگ و عطر خوشش، یکی از گل‌های رومانتیک به شمار می‌رود. وقتی این گل را به کسی هدیه می‌دهید، در واقع با این حرکت شکوه، عشق، پافشاری، شادی و سلامت را به او هدیه خواهید داد.

 

۱۴- گل مریم

 

«گل مریم» را با رنگ‌های مختلف و عطر زیادی که دارد، به عنوان گل «غمناک شبانه» می‌شناسند و نشان‌دهنده «پاکی، نجابت و صداقت در عشق» است. اگر گل مریم را به معشوق خود هدیه دهید، به این معناست که به پاکی و نجابت او ایمان دارید. این گل همچنین به عنوان نمادی از «خلاقیت» و «آفرینش جدید» هم معرفی می‌شود.

رنگ سفید گل مریم نشانه «خلوص، اصالت و صلح» است. بسیاری از افراد اعتقاد دارند که گل مریم باعث دفع انرژی‌های منفی و ایجاد حال خوب در افراد می‌شود.

 

۱۵- گل داوودی

 

داوودی در کشور ژاپن نماد خانواده امپراطوری است

 

«گل داوودی» در کشور ژاپن نماد «خانواده امپراطوری» است. مردم کشورها شرقی، بر این باور هستند که داوودی نماد «خوشبینی و لذت» بوده و «خوش شانسی» می‌آورد. در فرهنگ ایرانی‌ها، داوودی نماد «وفاداری به معشوق» است و گاهی اوقات در مراسم سوگواری از آن استفاده می‌شود. در فرهنگ کشورهای دیگر، این گل به معنی «وفاداری و همراهی در مسیر زندگی» است.

داوودی‌ها رنگ‌های مختلف دارند، مثلا داوودی زرد نشان‌دهنده «عشق یکطرفه» است و برای مواردی به کار می‌رود که معشوق علاقه‌ای به عاشق ندارد. در حالی که داوودی قرمز، نشان دهنده «عشق خالصانه» است.

 

سوالات متداول

 

هدیه دادن گل زرد نشانه چیست؟

 

معنی گل ها در هنگام هدیه دادن بر اساس گل و رنگ آن متفاوت است و ممکن است فرهنگ‌های مختلف هم روی معنی نمادها تاثیر بگذارد. اما به طور معمول، همان طور که گل‌های قرمز معمولا برای ابراز عشق به کار می‌روند، گل‌های زرد معمولا به عشق یک طرفه اشاره دارند.

اما در برخی مواقع این گل‌ها، نشان‌دهنده شادی و انرژی مثبت هم هستند، بستگی دارد از چه کسی این گل را هدیه بگیرید.

 

هدیه دادن گل نرگس نشانه چیست؟

 

گل نرگس نماد دوستی، صمیمیت، شادی و انرژی مثبت است و برای هدیه دادن به کسی که عاشقش هستید، گزینه مناسبی نیست.

 

 

منابع: flowersnfruits/ avasflowers

 

نظرسنجی‌های افق کوروش

  • آیا شما برای خرید مایحتاج سوپرمارکتی، درباره‌ی کالاهای مورد نیاز خود، پیش از خرید برنامه‌ریزی می‌کنید؟

    نمایش نتایج

    Loading ... Loading ...