ترسناک ترین مکان های گردشگری ایران که هرگز نباید به آنجا بروید!

ترسناک ترین مکان های گردشگری ایران که هرگز نباید به آنجا بروید!


15 خرداد 1400 . زمان مطالعه: 13 دقیقه

خیلی بد »»»»»»»»»»»»»» خیلی خوب
ترسناک ترین مکان های ایران؛ مکان هایی که هرگز نباید به آنجا بروید!

ترسناک‌ ترین مکان های گردشگری ایران کجا هستند؟ کدام جاهای گردشگری ترسناک جزو مناطق ممنوعه سفر و گردشگری محسوب می‌شوند؟ ترسناک ترین جنگل های ایران کجا هستند؟ اگر در حال برنامه ریزی برای سفر ایرانگردی بعدی خود هستید و جدا از رفتن به همان مکان های همیشگی خسته شده اید، جای درستی آمده اید؛‌ با خواندن این مقاله در مجله کوروش با برخی از ترسناک ترین مناطق توریستی و مکان های گردشگری ایران آشنا می شوید.

 

 

ترسناک ترین مکان های ایران برای سفر

 

در ایران نیز همچون بسیاری از نقاط جهان، مکان هایی داریم که به سبب روی دادن برخی اتفاقات عجیب و غیرمنتظره و معمولا غیرقابل توضیح، برچسب مکان های ترسناک یا به تعبیر بهتر مکان های تسخیره شده روی آنها خورده است.

 

ترسناک ترین مکان های ایران، مکان هایی عمدتا طبیعی هستند که هاله ای از رمز و راز و رخدادهای مرموز آنها را در برگرفته است؛ از دریاچه ها، جنگل ها و درّه های وهم آلود و پر رمز و راز تا قلعه ها و ساختمان های قدیمی اسرارآمیز که هر از گاهی در آنها اتفاقات ترسناکی می افتد.

 

اگر از دست آدم هایی هستید که دوست دارید به جای سر زدن به مراکز خرید، پارک های جنگلی و ساحلی و سایر مکان های تفریحی به جاهای بروید که حس ماجراجویی شما را برآورده کنند، جای درستی آمده اید. با برخی از ترسناک ترین مکان های گردشگری ایران همراه ما باشید.

 

 

تالاب ارواح از ترسناک ترین مکان های گردشگری ایران

 

تالاب ارواح از ترسناک ترین مکان های گردشگری ایران

 

در فاصله ۱۲ کیلومتری شهر نوشهر مازندران، دریاچه ای مرموز قرار دارد که نمونه آن را تنها در فیلم های ترسناک می توان دید. «دریاچه ممرز» که بیشتر با نام «تالاب ارواح» از آن یاد می شود، در اغلب اوقات پوشیده از مِه است، مهی که در میان پهن برگ های اکثرا خشک و مُرده جنگل پناه گرفته تا پیدا کردن راه خروج از جنگل را برای هر کسی که جرأت سر زدن به این مکان ترسناک را داشته دشوار کند. فضای رازآلود تالاب ارواح باعث شده بسیاری از کسانی که خیال ماجراجویی به سرشان زده در سفر شمال حتما سری به آن بزنند.

تخفیف شوینده های افق کوروش

اگر شما هم از آن دسته افراد هستید، حتما سراغ تالاب ارواح بروید. بهترین زمان سر زدن به تالاب ارواح از ترسناک ترین مکان های ایران، حوالی گرگ و میش پس از غروب آفتاب و البته شب های مهتابی است. موقعی که صدای زوزه دورِ‌ حیوانات وحشی بلند می شود و از هر سویی آواهای مرموز و ترسناکی به گوشتان می خورد!

 

 

بیشتر بخوانید » ۲۶ حقیقت ترسناک از پشت پرده فیلم جن گیر «

 

 

ریگ جن، مثلث برموادی ایران

 

ریگ جن، مثلث برموادی ایران

 

ریگ جن در استان سمنان منطقه ای بیابانی مملو از تپه های شنی و باتلاق های نمکی است. این منطقه کویری با وجود باتلاق های سهمگین و نمکزارهایی که می توانند به قتلگاه هر موجود زنده ای تبدیل شوند، از صعب العبورترین نواحی ایران و چه بسا دنیا نیز به حساب می آید. دلیل نامکشوف ماندن ریگ جن تا حد زیادی به دلیل همین صعب العبوری آن و البته افسانه های ترسناکی است که همواره پیرامون آن وجود داشته است. بسیاری از چوپان ها و ساربان های منطقه گفته اند که هر کسی که دیده اند پای به این کویر گذاشته دیگر بازنگشته است. حتی برخی گفته اند که شترها با رسیدن به ریگ جن از حرکت بازمی ایستند و دیگر از جای خود تکان نمی خورند.

به همین دلایل نیز تا همین چند ده سال پیش عبور از این کویر مرموز همچون یک رؤیای دست نیافتنی می نمود. سون هدین، کویرنورد سوئدی در سال ۱۲۷۹ شمسی ریگ جن را کشف کرد. پس از او نیز دیگر مستشرق و ماجراجوی غربی یعنی آلفونز گابریل اتریشی در سال ۱۳۰۹ از این منطقه عبور کرد. با این حال هیچکدام نتوانستند از این کویر اسرارآمیز عبور کنند. نهایتا در سال ۱۳۷۶ بود که علی پارسا، کویرشناس ایرانی توانست طلسم ریگ جن را بکشند و از این منطقه نفرین شده که از ترسناک ترین مکان های ایران است به سلامت عبور کند.

حتما بخوانید  چک لیست کامل 210 وسایل ضروری سفر داخلی و خارجی

 

 

دره ارواح از ترسناک ‌ترین مکان‌ های گردشگری ایران

 

دره ارواح از ترسناک ‌ترین مکان‌ های گردشگری ایران

 

«دره ستارگان» که به دره ارواح مشهور است، یک عارضه طبیعی مبهوت کننده در جزیره زیبای قشم است. مردمان محلی در گذشته این دره مرموز را محل رفت و آمد ارواح، اجنّه و موجودات ماورایی می دانسته اند به همین دلیل نیز نام دره ارواح روی آن مانده است. فرسایش زمین بر اثر تندبادها، بارش های رگباری و آب های  روان موجب شده تا دره ارواح قشم مکانی جذاب برای گردشگران تبدیل شود.

با وجودی که دره ارواح روزها مکانی رؤیایی است، ولی با تاریکی هوا سکوتی مرموز این دره را فرا می گیرد. سکوتی که تنها به وسیله بادها و آواهای ترسناکی با منشأ غیرانسانی شکسته می شود. به همین جهت، تصور عمده بر این است که دره ارواح شب ها به محل رفت و آمد ارواح و جن ها بدل می شود و هر انسانی که شب ها به این محل پای بگذارد، باعث برهم زدن آرامش این موجودات می شود. از همین رو، با وجودی که دره ارواح مکان ایده آلی برای تماشای آسمان شب و ستارگان است، اغلب گردشگران و مسافران قشم ترجیح می دهند روزها سراغ این دره رازآلود بروند!

 

 

بیشتر بخوانید » راهنمای سفر به جزیره هرمز »

 

 

کال جنی طبس از ترسناک ‌ترین مکان‌ های ایران

 

کال جنی طبس از ترسناک ‌ترین مکان‌ های ایران

 

در فاصله ۳۵ کیلومتری شهرستان طبس، خراسان جنوبی دره ای وجود دارد که به آن «کال جنی» یا «دره جن ‌ها» گفته می شود. علت نامگذاری این محل نیز بر کسی پوشیده نیست. بسیاری از افسانه ها و حکایت های قدیمی در مورد این دره وجود دارد که در آن کال جنی را محل زندگی ارواح مردگان و اجنه دانسته اند. کال جنی که شباهت غریبی به گرند کانیون آمریکا (مکان شگفت انگیزی که محل فیلمبرداری بسیاری از فیلم های وسترن بوده) دارد، مکان وهم انگیزی است که در همان اولین لحظاتی که پای خود را به آن بگذارید متوجه مخوفی آن می شوید. صخره هایی با اشکال عجیب، نیزارها و حوضچه ها و چشمه ها، دالان ها، حفره ها، دخمه های مردگان در دل دیواره های سنگی، پوشش گیاهی منحصر به فرد و بسیاری از جذابیت های دیگر از کال جنی دره ای زیبا و تماشایی ساخته است.

ولی امان از موقعی که بخواهید شب ها به این دره اسرارآمیز سر بزنید. چون آن موقع دیگر حسابتان از سایر آدمیزادها سوا است و باید بگوییم که شما عملا وارد قلمروی اشباح و از ما بهتران شده اید. در ضمن خودتان را حتما آماده کنید تا با شنیدن وزوزها، پچپچه ها و همهمه های وهم انگیز و گاهی هم به شدت رعب آور در آنی زهره ترک نشوید!

 

 

جنگل جیغ، جنگلی مرموز که شب ها جیغ می کشد!

 

جنگل جیغ، جنگلی مرموز که شب ها جیغ می کشد!

 

جنگل جیغ یکی از آن مکان های ترسناک در نزدیکی طرقبه مشهد است که واقعا گویی از دل فیلم های ترسناک هالیوودی بیرون آمده باشد. کافی است شب ها به این جنگل مرموز بروید تا صداهای هولناکی را بشنوید. صداهایی که به عقیده برخی از مردم محلی درست به مانند صدای جیغ زنی است که دارد در آتش زنده زنده جزغاله می شود! به دلیل همین صدای مرموز و هولناک است که به جنگل سربرج مشهد لقب «جنگل جیغ» را داده اند. جالب است بدانید صدای جیغ این جنگل ترسناک حتی گروهی از محققان را بر آن داشت تا پرده از راز آن بردارند.

این محققان پس از تحقیقات خود اعلام کردند که حضور انبوهی از ملخ های جنگلی در فصل های بارانی باعث به وجود این صداهای دلهره آور در جنگل می شود. با وجود این بسیاری از مردم همچنان عقیده دارند عامل این جیغ های جنگل ارواح مردگان، خصوصا کسانی که به طرز غیرمنتظره یا دلخراشی جان داده اند یا جن هایی است که آدم ها آرامش آنها را به هم زده اند!

 

 

بیشتر بخوانید » ترسناک ترین مکان های گردشگری جهان « 

 

 

قلعه جنی کیش، تسخیر شده ترین مکان ایران

 

قلعه جنی کیش، تسخیر شده ترین مکان ایران

 

قلعه جنی در جزیره گردشگری کیش یکی از ترسناک ترین مکان های ایران است. قلعه جنی که مدت هاست متروک باقیمانده، در روزگاری نه چندان دور پاسگاه هنگ مرزی جزیره کیش بود. ولی اتفاقات عجیب و ترسناکی که در آن رخ داد باعث شد تا مسئولان این پاسگاه را تخلیه کنند! کسانی که به قلعه جنی کیش رفته اند گفته اند که با پای گذاشتن به قلعه فورا باد خنکِ اسرارآمیزی باعث می شود حس سرما کنند. اصوات وهمناک و مرموز زیادی هم در محوطه قلعه شنیده می شود که باعث می شود حتی ماجراجوترین آدم ها ترجیح دهند شب ها به جای این قلعه ترسناک به مراکز خرید یا تفریحگاه ها و سایر مقاصد گردشگری معمول جزیره برود!

حتما بخوانید  آداب و رسوم ماه رمضان در اندونزی | از مادیک تا نگابورات

بر اساس افسانه های محلی، تا اواسط دهه ۱۳۴۰ همه چیز در قلعه جنی خوب پیش می رفت و جنیان و آدمیان در کنار هم به خوبی و خوشی زندگی می کردند. ولی از مدتی به بعد عاملی باعث ناراحتی جن ها می شود و همین نیز باعث می شود که اتفاقات ترسناک و ناخوشایند زیادی در آن رخ دهد. از جمله در موردی جنازه دو نفر از سربازان شیفت شب صبح روز بعد در حالی پیدا شد که چهره هر دو با ترسی هولناک خشکیده بود. علاوه بر این شنیدن انواع صداهای عجیب و غریب از خِش خش و همهمه تا گاهی جیغ و خنده های رعب آور در دل شب ها بسیاری از پرسنل پاسگاه را به وحشت انداخته بود. ظاهرا مجموعه ای از همین رویدادها نهایتا باعث شد تا مسئولان و افسران مافوق زیر بار تخلیه پاسگاه بروند.

 

 

گورستان ایستاده کودکان از ترسناک ترین مکان های گردشگری ایران

 

گورستان ایستاده کودکان از ترسناک ترین مکان های ایران

 

بسیاری با شنیدن ارگ بم، بزرگترین سازه خشتی جهان به یاد یکی از باشکوه ترین قلعه های باستانی ایران می افتند. ولی با کشف هولناکی که پس از زلزله بم در این ارگ باستانی انجام گرفت همه چیز تغییر کرد. در آن زمان، گروهی از باستان شناسان که مشغول مرمت و بازسازی ارگ بم بودند در میان حصارهای ارگ تاریخی بم به انبوهی استخوان برخوردند. استخوان هایی که به ده ها کودک خردسال ۱ تا ۶ ساله تعلق داشتند.

کشف جنازه کودکان درون حصارهای ارگ بم به اندازه کافی ترسناک بود، ولی وقتی آزمایش های ژنتیکی نشان داد تمامی اجساد متعلق به کودکان پسر است، ماجرا واقعا رنگ و بوی وحشتناکی به خود گرفت. در حالی که هیچ وقت بررسی های تکمیلی در مورد «گورستان ایستاده کودکان» در ارگ بم انجام نگرفت، عده ای از باستان‌ شناسان عنوان کردند ممکن است روزگاری در شهر تاریخی بم، قربانی کردن پسران خردسال رسم بوده باشد و این استخوان ها نیز متعلق به همین کودکان بی گناه باشد که پس از قربانی شدن طی آئینی مقدس در دیوارها دفن شدند. بنابراین دفعه بعدی که گذرتان به ارگ بم افتاد، حتما یادی از این کودکان بیچاره کنید.

 

 

بیشتر بخوانید » ترسناک ترین رستوران های دنیا « 

 

 

کلبه وحشت انزلی از ترسناک ترین مکان های ایران

 

کلبه وحشت انزلی از ترسناک ترین مکان های ایران

 

در جنگل هفت دغنان از توابع بندر انزلی، گیلان ساختمان مخروبه ای وجود دارد که به «کلبه وحشت انزلی» مشهور شده است. کلبه وحشت با وجودی افسانه های هولناکی که پیرامون آن وجود دارد، به حق یکی از ترسناک ترین مکان های ایران است. اتفاقات عجیب و ترسناکی که در کلبه وحشت انزلی رخ داده باعث شده تا بسیاری از مردم به تسخیرشدگی و نفرین شده بودن این ساختمان متروکه باور پیدا کنند. یکی از مشهورترین اتفاقاتی که در کلبه وحشت انزلی رخ داده مربوط به سال ۱۳۶۵ می شود. در آن زمان گروهی متشکل از چهار پسر دانشجو که مُصر بودند کذب بودن شایعات کلبه وحشت انزلی را ثابت کنند شبی را در این کلبه مرموز می گذارنند.

دو نفر شب هنگام به دلیلی از کلبه فرار می کنند. یکی از کسانی که می تواند شب را به صبح برساند از ترس سکته می کند. و دیگری هم به دلیل لطمه روحی کاملا عقل خود را از دست می دهد! در موردی دیگر در سال ۱۳۶۹، سه دختر که ماجرای این دانشجویان بدشانس را شنیده بودند تصمیم می گیرند نادرستی شایعات را ثابت کنند که آنها هم سرنوشت هولناکی پیدا می کنند.

دو تن از این دختران ماجراجو بر اثر سکته قلبی جان می دهد و دیگری را نیز اهالی روستا در حالی پیدا کردند که در تنه درختی پناه گرفته بود از ترس بر خورد می لرزید! متأسفانه این قبیل داستان ها آغشته به انواع قصه ها و افسانه های دور از ذهن و دست نیافتنی هستند. به همین جهت، شاید هیچ وقت نتوان به راحتی راست و دروغ ماجرا را از هم جدا کرد. اگر هم خیلی کنجکاو بودید که بدانید ماجرا از چه قرار است،‌ حتما خودتان در سفر بعدی که به حوالی صومعه ‌سرا و بندر انزلی داشتید سری به این ساختمان متروکه بزنید!