طرز تهیه پنکیک کدو حلوایی با شیر یا ماست + طرز تهیه پوره کدو حلوایی

طرز تهیه پنکیک کدو حلوایی با شیر یا ماست + طرز تهیه پوره کدو حلوایی


3 آبان 1399 . زمان مطالعه: 5 دقیقه

خیلی بد »»»»»»»»»»»»»» خیلی خوب
طرز تهیه پنکیک کدو حلوایی با شیر یا ماست + طرز تهیه پوره کدو حلوایی

پنکیک کدو حلوایی به عنوان یک دسر با کدو حلوایی که هم به صورت رژیمی و هم با ماست و شیر و پوره کدو حلوایی درست می‌شود بسیار محبوب است و شهرت جهانی دارد. طرز تهیه پنکیک کدو حلوایی و طرز تهیه پوره کدو حلوایی را در مجله کوروش بخوانید.

 

 

طرز تهیه پنکیک کدو حلوایی یا کدو تنبل

طرز تهیه پنکیک کدو حلوایی با شیر یا ماست+طرز تهیه پوره کدو حلوایی

مواد لازم برای ۴ عدد

 

تخم مرغ: ۱ عدد (در دمای اتاق)

آرد سفید: ۱ لیوان فرانسوی دسته‌دار

پوره کدو حلوایی: ½ لیوان فرانسوی دسته‌دار

شیر: ¾ لیوان فرانسوی دسته‌دار

روغن: ¼ لیوان فرانسوی دسته‌دار

شکر: ۳ قاشق غذاخوری

بیکینگ پودر: ۲ قاشق چایخوری

دارچین: ½ قاشق چایخوری

 

۲ طرز تهیه پوره کدو حلوایی یا کدو تنبل

 

طرز تهیه پوره کدو حلوایی یا کدو تنبل

 

روش اول

 

برای درست کردن پنکیک کدو حلوایی نیاز به پوره داریم. پوره کدو حلوایی هم برای افراد بزرگسال و کودکان و حتی برای نوزاد (۶ ماه به بالا) هم یک ماده مقوی و مغذی است. نحوه پخت کدو حلوایی برای تهیه پوره کدو حلوایی خوشمزه به این ترتیب است:

 

ابتدا کدو حلوایی را پوست بگیرید و تکه تکه کنید. سپس در یک قابلمه بریزید و مقداری آب اضافه کنید. روی شعله ملایم گاز کدو حلوایی را بپزید. باید کدو حلوایی آنقدر نرم شود که با فشار قاشق له شود یا در غذاساز بریزید و پوره کنید.

 

روش دوم

 

یک روش دیگر هم این است که برای تهیه پوره کدو حلوایی ابتدا کدو حلوایی را خوب بشورید و سپس به قطعات کوچک‌تر تقسیم کنید. در یک قابلمه یک استکان آب بریزید و قطعات کدو حلوایی را به آن اضافه کنید. درب قابلمه را بگذارید و اجازه دهید کدو حلوایی روی شعله ملایم گاز نرم شود. وقتی که قسمت گوشتی و نارنجی کدو حلوایی نرم شد آن را آبکش کنید. صبر کنید تا تکه‌های کدو سرد شوند سپس با چاقو پوست کدوها را جدا کنید.

 

تکه‌های کدو حلوایی را در غذاساز بریزید و پوره کنید. آن‌قدر این کار را ادامه دهید که یک پوره صاف و لطیف به دست بیاورید. نکته مهم بعد از پوره کردن کدو حلوایی این است که حدود یک ساعت پوره را در یک پارچه تنظیف یا الک ریز بریزید تا آب اضافی پوره گرفته شود. حالا شیر و خامه قنادی را در مخلوط‌کن بریزید، بعد از چند دور زدن شیر و خامه، پوره کدو حلوایی را اضافه کنید و باز هم میکس کنید. پوره کدو حلوایی خامه‌ای شما حاضر است.

 

پوره کدو حلوایی را به جای آب با شیر هم می‌توانید بپزید. علاوه بر پنکیک کدو حلوایی از  این پوره برای تهیه سوپ کدو حلوایی با مرغ یا بدون مرغ، انواع کیک و شیرینی پای کدو حلوایی، انواع دسر کدو حلوایی، کوکو کدو حلوایی، خوراک کدو حلوایی، نوشیدنی لاته کدو حلوایی و همچنین برای تهیه مارمالاد کدو حلوایی می‌توانید استفاده کنید.

 

 

طرز تهیه پنکیک کدو حلوایی

 

روز جهانی کدو حلوایی؛ طرز تهیه پنکیک کدو حلوایی

مرحله اول

 

بعد از آماده کردن پوره کدو حلوایی تمام مواد مایع را به همراه پوره با هم مخلوط کنید. سپس تخم مرغ را هم اضافه کنید و با همزن دستی یا برقی هم بزنید. حالا آرد، بیکینگ پودر و دارچین را الک کرده و به مواد به صورت تدریجی و کم کم اضافه کنید. با همزن دستی یا برقی مواد را هم بزنید یا یکدست شوند.

 

مرحله دوم

 

یک ماهیتابه را روی شعله ملایم گاز بگذارید تا گرم شود. ۱۰ دقیقه زمان کافی است و نیازی به روغن نیست. وقتی ماهیتابه خوب داغ شد برای هر عدد پنکیک یک ملاقه از مواد بردارید و در تابه بریزید. صبر کنید تا روی پنکیک پر از حباب شود. وقتی روی پنکیک سفت شد (با نوک انگشت امتحان کنید) پنکیک را زیر و رو کنید تا سمت دیگرش هم بپزد. پنکیک کدو حلوایی یک صبحانه و میان وعده جذاب و مقوی برای کودکان است. روی آن را در صورت تمایل با عسل و خامه، نوتلا و انواع میوه مثل موز تزیین و میل کنید.

 

 

پنکیک کدو حلوایی رژیمی

 

روز جهانی کدو حلوایی؛ طرز تهیه پنکیک کدو حلوایی

 

طرز تهیه پنکیک کدو حلوایی بدون شیر با ماست هم مرسوم است. برای درست کردن پنکیک کدو حلوایی یا همان پنکیک کدو تنبل رژیمی از عسل به جای شکر استفاده کنید و به ادویه آن پودر زنجبیل و دارچین اضافه کنید.

 

 

کالابرگ الکترونیک