۸۰ مدل شیک و جذاب تزیین سفره هفت سین ۱۴۰۲ + عکس

۸۰ مدل شیک و جذاب تزیین سفره هفت سین ۱۴۰۲ + عکس


3 اسفند 1401 . زمان مطالعه: 21 دقیقه

خیلی بد »»»»»»»»»»»»»» خیلی خوب
80 مدل شیک و جذاب تزیین سفره هفت سین 1402 + عکس
فهرست محتوا نمایش

برای تزیین سفره هفت سین امسال چه ایده‌ای دارید؟ سفره هفت سین نوروز یکی از زیباترین سنت‌های ما ایرانیان برای شروع سال جدید است. معمولاً برای چیدن این سفره هر فرد سعی می‌کند تا با پیاده کردن ایده‌ای نو تزیین سفره شب عید نوروز را به بهترین شکل انجام دهد. سال ۱۴۰۲ سال خرگوش است و قطعاً اطلاع از این موضوع برای تزیینات شب عید نوروز اهمیت دارد. اما شما چه ایده‌ای برای هفت سین سال خرگوش دارید؟ اصول چیدن سفره هفت سین را بلد هستید؟ برای هفت سین امسال چه طرحی را در نظر گرفته‌اید؟ در این مقاله از سرویس سبک زندگی در مجله کوروش می‌توانید با مدل تزیین سفره هفت سین زیبا ۱۴۰۲ آشنا شوید. در انتهای مقاله به سوالات متداول در مورد تزیین سفره هفت سین پاسخ خواهیم داد.

 

 

با تاریخچه سفره هفت سین آشنا شوید

 

سفره هفت سین زیباترین و مهم‌ترین نماد عید نوروز ایرانیان است که تا آخرین روز عید نوروز یعنی ۱۳ بدر روی زمین یا میز که قدیمی‌ها به آن خوان می‌گفتند گسترده است. سفره هفت سین امروز در محدوده جغرافیایی ایران باستان که علاوه بر ایران شامل کشورهای تاجیکستان، آذربایجان، افغانستان، ترکمنستان، قرقیزستان، قزاقستان و بخش‌های کردنشین عراق، ترکیه و سوریه هنوز هم برگزار می‌شود.

جالب است بدانید برگزاری جشن نوروز در «زنگبار» آفریقا که زمانی سکونتگاه ایرانیان مهاجر به این منطقه بوده هم مرسوم است. هفت سین که به قول عده‌ای زمانی هفت شین یا هفت چین بوده نماد زندگی و حیات است.

اگر چه به نظر می‌رسد تاریخچه هفت سین قدمتی به اندازه تاریخ ایران باستان دارد، اما حقیقت این است که سفره هفت سین ایده‌ی مدرن شده آیین‌های قدیمی ایران باستان یعنی هفت امشاسپند است. پیشنهاد می‌کنیم مقاله‌ی فلسفه و نمادهای سفره هفت سین را هم مطالعه کنید.

 

اصول چیدن و تزیین سفره هفت سین ۱۴۰۲

 

اصول چیدن سفره هفت سین 1401

 

یک سفره هفت سین ساده، زینت بخش روزهای ابتدای بهار و بهانه‌ای برای جمع شدن همه اعضای خانواده دور هم است. سفره‌ای که از ۷ نشانه تشکیل شده و هر کدام از سین‌های آن فلسفه‌ای جذاب دارد.

توجه به چیدمان عناصر روی سفره هفت سین و هماهنگی رنگ‌ها و سبک‌‌های ظروف مورد استفاده در سفره هفت سین در زیبایی آن تأثیر زیادی دارد. در ادامه می‌توانید با مهم‌ترین اصول چیدن سفر هفت سین آشنا شوید.

 

تخفیف شوینده های افق کوروش

برای سفره هفت سین رنگ مناسبی انتخاب کنید

 

برای سفره هفت سین رنگ مناسبی انتخاب کنید

 

اولین موضوعی که باید در مورد تزیین سفره هفت سین شیک بدانید این است که یک رنگ مناسب و هماهنگ برای آن انتخاب کنید. سعی کنید ظروف، تزئینات و هر آن چیزی که قرار است در سفره هفت سین از آن استفاده کنید را هماهنگ با همین رنگ انتخاب نمایید.

استفاده از رنگ‌های مکمل و هماهنگ نیز در کنار هم می‌تواند جلوه بی‌نظیری به سفره هفت سین شما بدهد. برای تزیین یک سفره هفت سین ساده می‌توانید از ظروف تک رنگ و بدون نقش استفاده کنید و اگر به رنگ‌ها علاقه دارید، می‌توانید رنگ‌های تند را برای ظروف و تزئینات سفره هفت سین به کار ببرید.

 

سبک سفره هفت سین خود را انتخاب کنید

 

قبل از چیدن سفره هفت سین بهتر است انتخاب کنید که دوست دارید سفره هفت سین شما به سبک مدرن چیدمان شود یا کلاسیک. سبک سفره‌ای که برای زیر کار انتخاب می‌کنید، آینه و شمعدان و ظروف شما باید همگی با سبک کلی سفره‌تان هماهنگ باشد.

برای سفره هفت سین مدرن می‌توانید از ایده‌هایی خلاقانه‌تر کمک بگیرید و برای چیدن یک سفره هفت سین ساده و سنتی بهتر است این موضوع را در مورد انتخاب تمام عناصر رعایت کنید.

 

برای چیدن هفت سین از ظروف هماهنگ استفاده کنید

 

برای چیدن هفت سین از ظروف هماهنگ استفاده کنید

 

برای چیدمان مدل سفره هفت سین به هر سبکی، بهتر است از ظروف هماهنگ و ست استفاده کنید. قرار دادن هر یک از سین‌های سفره داخل یک ظرف متفاوت می‌تواند جلوه و مدل سفره هفت سین شما را زشت و ناهماهنگ کند.

به منظور چیدمان سفره هفت سین مدرن می‌توانید از ایده‌های چندگانه برای قرار دادن سین‌ها استفاده کنید. اما توجه داشته باشید که هماهنگ بودن سبک و مدل ظروف به شما کمک می‌کند تا در نهایت سفره‌ای زیباتر داشته باشید.

 

از آینه و شمع غافل نشوید

 

شاید آینه و شمع از اجزای اصلی هفت سین نباشند، اما باید بدانید که هیچ سفره هفت سینی بدون شمع و آینه کامل نخواهد شد. زیبایی آینه و شمعدان را دست کم نگیرید و در صورتی که به آینه و شمعدان دسترسی ندارید، خودتان دست به کار شوید و با استفاده از یک ایده جذاب یک ست آینه و شمعدان ساده درست کنید. برای این کار می‌توانید از آینه شمعدان عروسی‌تان نیز استفاده کنید.

 

میز مناسبی را برای چیدمان هفت سین انتخاب کنید

 

سفره هفت سین شما باید روی یک میز مناسب قرار بگیرد که هم جلوه زیبایی داشته باشد و هم اینکه روی میزی نباشد که برای پذیرایی از مهمان یا غذا خوردن به آن نیاز دارید. سعی کنید سفره هفت سین را روی میزی بچینید که تا پایان ۱۳ روز عید سفره هفت سین شیک شما جلوه‌گر خانه‌تان باشد.

استفاده از میزهایی که کمی بزرگ‌تر هستند برای این کار مناسب‌تر است. اگر به میز بزرگ دسترسی ندارید، می‌توانید از دو یا سه میز در کنار هم استفاده کنید. بهتر است در کنار چیدن سین‌های سفره، برای زیباتر شدن میز هفت سینتان از گلدان گل، ظرف آجیل، میوه و شیرینی نیز استفاده کنید.

حتما بخوانید  6 مرحله آموزش کمک‌ های اولیه در حوادث خانه تکانی منزل

 

برای چیدن هفت سین این خلاقیت ها را به خرج دهید

 

برای چیدن هفت سین این خلاقیت ها را به خرج دهید

 

برای سفره هفت سین ۱۴۰۲ بهتر است کمی خلاقانه فکر کنید. همیشه لازم نیست برای داشتن یک سفره هفت سین شیک هزینه زیادی کنید. گاهی می‌توانید تنها با به کار بردن ایده‌هایی جدید، تنوعی باورنکردنی در دکوراسیون و چیدمان سفره هفت سین ایجاد کنید.

به نحوه قرار دادن ظروف توجه کنید و سعی کنید تزیین سبزه عید و تزیین تخم مرغ‌های رنگی سفره هفت سین ۱۴۰۲ را با خلاقیت بیشتری انجام دهید. برای تزیین سماق می‌توانید آن را روی توپک‌های یونولیتی بچسبانید و داخل ظرف قرار دهید. یا در میان سکه‌های سفره هفت سین چند گوی رنگی قرار دهید.

سفره هفت سین مدرن خودتان را با هر وسیله‌ای که در دست دارید تزئین کنید و برای تزئین سفره هفت سین ۱۴۰۲ کمی از هنر دستانتان کمک بگیرید.

 

ایده سفره هفت سین سال خرگوش

 

ایده سفره هفت سین سال خرگوش

 

اگر به فکر تزیین سفره هفت سین ۱۴۰۲ هستید، باید بدانید که امسال سال خرگوش است و از همین رو قرار دادن تزئیناتی به شکل خرگوش و یا تزیین تخم مرغ عید به شکل خرگوش می‌تواند ایده جذابی برای هفت سین شما باشد.

امسال می‌توانید برای تزیین سفره هفت سین از ظروفی به شکل خرگوش استفاده کنید و یا با قرار دادن مجسمه‌هایی به شکل خرگوش و یا درست کردن تخم مرغ به شکل خرگوش جلوه بی‌نظیری به سفره هفت سین ببخشید.

استفاده از شمع‌هایی که شکل خرگوش دارند نیز می‌تواند زیبایی سفره هفت سین ۱۴۰۲ شما را دو چندان کند. می‌توانید تخم مرغ هفت سین را به صورت آنلاین، حضوری و تلفنی از فروشگاه‌های افق کوروش تهیه کنید.

 

ایده سفره هفت سین سال خرگوش

ایده سفره هفت سین سال خرگوش

 

ایده سفره هفت سین سال ببر

 

ایده سفره هفت سین سال ببر

 

سال ۱۴۰۱ سال ببر بود و از همین رو خیلی از ما به دنبال ایده سفره هفت سین ببر بودیم و دوست داشتیم با قرار دادن ببر هفت سین، سفره هفت سین را متفاوت بچینیم. برای چیدن هفت سین مدل ببر می‌توانید ظروفی به شکل ببر درست کنید و یا با قرار دادن یک مجسمه یا شمع ببر در سفره هفت سین جلوه‌ای جذاب و به روز به سفره‌تان ببخشید.

 

سفره هفت سین سال ببر

برای تزیین سفره هفت سین از ظروف چند طبقه کمک بگیرید

 

برای تزیین سفره هفت سین از ظروف چند طبقه کمک بگیرید

 

یک ایده ساده و در عین حال شیک و مدرن استفاده از ظروف شیرینی خوری چند طبقه برای چیدمان سفره هفت سین ۱۴۰۲ است. اگر دوست دارید سفره هفت سین امسال شما کاملاً متفاوت و جمع و جور باشد، می‌توانید یک ظرف سه طرفه شیرینی خوری را انتخاب کنید و سین‌های سفره هفت سین را به هر شکلی که دوست دارید داخل این ظرف بچینید.

برای جلوه بخشیدن بیشتر می‌توانید از گل و برگ‌های طبیعی نیز لابه‌لای ظرف استفاده کنید و جلوه‌ای خاص و منحصر به فرد به سفره هفت سینتان ببخشید. یکی از مهم‌ترین مزیت‌های این سبک سفره هفت سین است که می‌توانید آن را در هر قسمتی از خانه که دوست دارید قرار دهید و از تماشای آن لذت ببرید.

 

تزیین سفره شب عید نوروز روی چوب

 

تزیین سفره شب عید نوروز روی چوب

 

یک ایده متفاوت دیگر برای تزیین هفت سین نوروز امسال استفاده از یک تکه برش چوب است. برای این تزیینات شب عید نوروز می‌توانید یک تکه چوب برش خورده با اندازه متوسط تهیه کنید. سپس سبزه عید را در میان آن قرار دهید و طرح سفره جدیدتان را روی آن پیاده کنید.

برای زیباتر شدن این سفره برای هفت سین ۱۴۰۲ می‌توانید از چندین تخم مرغ رنگی استفاده کنید و سین‌های سفره ۷سین را به شکل‌های خلاقانه داخل آن بچینید. این ایده هفت سین فوق‌العاده زیبا و جمع و جور است و شما می‌توانید آن را مثل یک وسیله دکوری در هر قسمتی از خانه که دوست دارید قرار دهید.

اگر هم برای هدیه عروس می‌خواهید هفت سین ببرید این یک ایده عالی برای تزیین هفت سین عیدی عروس است.

 

برای تزیین ظروف سفره هفت سین از گندم استفاده کنید

 

برای تزیین ظروف سفره هفت سین از گندم استفاده کنید

 

یکی دیگر از بهترین تزیینات شب عید نوروز استفاده از «گندم خشک» است. شما می‌توانید با خرید یک دسته گندم خشک برای هفت سین خاص‌ترین سفره را طراحی کنید. برای تزیین سفره شب عید نوروز با گندم می‌توانید ظروف ساده شیشه‌ای را انتخاب کنید و سپس دور تا دور ظروف شیشه‌ای را با گندم بپوشانید و زیر گندم‌ها را با چسب محکم کنید.

سپس برای این که چسب مشخص نشود، می‌توانید دور آن را با کنف بپوشانید تا جلوه زیباتری پیدا کند.

 

برای تزیین ظروف سفره هفت سین از گندم استفاده کنید

 

قرار دادن دسته‌های گندم به صورت تزیینی برای سفره هفت سین نیز ایده فوق‌العاده‌ای است. می‌توانید دسته‌های گندم را روی میز هفت سین یا داخل گلدان قرار دهید و با این کار جلوه‌ای خاص به سفره هفتسین امسالتان ببخشید.

 

تزیین هفت سین نوروز با ظروف خاص و قدیمی

 

تزیین هفت سین نوروز با ظروف خاص و قدیمی

 

برای تزیینات شب عید نوروز همیشه نباید به دنبال ظروف گرانقیمت و مدرن باشید. گاهی اوقات می‌توانید با استفاده از ظروف قدیمی فلزی یا سرامیکی زیباترین سفره ۷سین را بچینید و از تماشای آن لذت ببرید.

برای این کار می‌توانید سبزه عید را داخل یک قوری سرامیکی قدیمی سبز کنید و برای قرار دادن سین‌های هفت سین و تزیین شب عید نوروز از ظروف قدیمی که در دسترس دارید، استفاده کنید. قرار دادن شمع‌های رنگی و گل‌های طبیعی در کنار کمی خلاقیت می‌تواند ایده هفت سین شما را به خاص‌ترین سفره‌ای که تا به حال دیده‌اید تبدیل کند.

 

تزیین سفره هفت سین با تکه‌‌های چوب

 

تزیین سفره هفت سین با تکه‌‌های چوب

 

یک ایده جالب و کم هزینه برای تزیین سفره هفت سین این است که به جای استفاده از ظروف مختلف و گرانقیت از تکه‌های چوب یا کنده درخت تزیینی برای چیدمان هفت سین استفاده کنید. برای این کار می‌توانید قطعات چوب را در اندازه‌های مختلف تهیه کنید.

سپس سین‌های هفت سین را روی آن قرار دهید. برای فرم دادن بیشتر به سین‌های هفت سین می‌توانید آن‌ها را با چسب گرمایی روی چوب بچسبانید. برای این کار هم می‌توانید از قطعات بزرگ چوب استفاده کنید و هم چند قطعه کوچک‌تر تهیه کنید و هر یک از سین‌های هفت سین را روی آن قرار دهید.

حتما بخوانید  22 ترفند حرفه‌ای تمیزکاری خانه با شوینده مناسب سطوح مختلف

 

استفاده از ظروف شیشه‌ای برای تزیین سفره هفتسین

 

استفاده از ظروف شیشه‌ای برای تزیین سفره هفتسین

 

یکی از روش‌های ساده و شیک برای تزیین هفت سین نوروز، استفاده از ظروف شیشه‌ای استوانه‌ای شکل است. برای این کار می‌توانید از ظروف شیشه‌ای با اندازه یکسان استفاده کنید و یا چند ظرف شیشه‌ای استوانه‌ای با اندازه‌های مختلف را برای سفره۷سین به کار ببرید. داخل هر یک ظروف شیشه‌ای یکی از سین‌های هفت سین را قرار دهید.

حتی می‌توانید از این ظروف شیشه‌ای به عنوان شمعدان نیز استفاده کنید. در صورتی که به ظروف شیشه‌ای دسترسی ندارید، می‌توانید از لیوان‌های بلند و باریک برای این کار استفاده کنید و برای جلوه بخشیدن به سفره هفت سین زیر هر کدام از شیشه‌ها یک زیر لیوانی چوبی یا رنگی قرار دهید.

 

ایده سفره هفتسین روی سبزه

 

ایده سفره هفتسین روی سبزه

 

برای تزیین سفره شب عید نوروز می توانید یک سبزه بزرگ درست کنید و تمام سین‌های سفره هفت سین را داخل سفره قرار دهید. برای این کار می‌توانید در یک سمت ظرف سبزه گل‌های طبیعی و ظروف کوچکی بگذارید و سفره هفتسین‌تان را به روشی خلاقانه در کنار سبزه بچینید.

 

ایده سفره هفتسین روی سبزه

 

می‌توانید سفره هفت سین را در یک سینی یا ظرف پایه‌دار بزرگ درست کنید و سین‌های هفت سین را در قسمت‌های مختلف آن جاسازی نمایید. توجه داشته باشید که برای قرار دادن سین‌های هفت سین روی سبزه حتماً از ظروف کوچک استفاده کنید تا سبزه شما خراب و پژمرده نشود.

 

تزیین هفت سین با کاسه‌های رنگی قدیمی

 

تزیین هفت سین با کاسه‌های رنگی قدیمی

 

برای چیدمان سفره هفت سین حتماً نباید از ظروف جدید و خاصی استفاده کنید. شما می‌توانید با استفاده از کاسه‌های قدیمی خانه مادربزرگ‌ها نیز یک سفره هفت سین متفاوت و زیبا بچینید. برای این کار می‌توانید ۷ عدد کاسه کوچک انتخاب کنید و آن‌ها را داخل یک سینی قدیمی مسی یا روحی قرار دهید.

سپس داخل هر کدام از کاسه‌ها را با یکی از سین‌های سفره هفت سین پر کنید. اگر از ظروف قدیمی با طرح آبی استفاده می‌کنید، می‌توانید چند شمع دست ساز یا بازاری با همین رنگ در اطراف آن قرار دهید. در صورتی که ظروف شما طرح قرمز رنگ دارد نیز می‌توانید چند شمع قرمز در اطراف سینی آن بگذارید تا جلوه سفره هفت سین شما بیشتر شود.

 

استفاده از حلقه‌های فلزی و چوبی برای تزیین سفره هفت سین

 

استفاده از حلقه‌های فلزی و چوبی برای تزیین سفره هفت سین

 

برای تزیین سفره هفت سین ۱۴۰۲ می‌توانید به جای چیدن همه‌ی وسایل هفت سین روی میز آن‌ها را به شکلی متفاوت روی یک حلقه فلزی یا چوبی آویزان کنید. برای شروع باید یک سیم فلزی یا به صورت دایره‌ای حالت دهید و سپس روی یک پایه چوبی یا سنگی محکم کنید.

سپس به مقداری زنجیر یا ریسه شیشه‌ای و شیشه‌های کوچک مخصوص آویزان کردن نیاز دارید. باید زنجیر یا ریسه را به اندازه‌های مورد نیازتان برش دهید و به شیشه‌ها وصل کنید. سپس آن‌ها را روی حلقه آویزان کنید.

 

استفاده از حلقه‌های فلزی و چوبی برای تزیین سفره هفت سین

 

داخل هر یک از شیشه‌هایی که آویزان کردید، یکی از سین‌های هفت سین را قرار دهید. برای زیباتر شدن تزیینات هفت سین می‌توانید از شاخ و برگ‌ها و گل‌های مصنوعی یا طبیعی روی سیم فلزی‌تان استفاده کنید.

 

ایده سفره هفت سین ساده و کم‌خرج

 

ایده سفره هفت سین ساده و کم‌خرج

 

برای تزیین سفره هفت سین مدرن حتماً نباید از ظروف جدید و گران‌قیمت استفاده کنید. گاهی اوقات با لوازم در دسترس می‌توانید یک سفره ساده و کم‌خرج اما فوق‌العاده زیبا آماده کنید.

اگر به دنبال راهی برای تزیین سفره هفت سین ساده و کم‌خرج هستید، می‌توانید از ظروف شیشه‌ای ساده و یا لیوان‌های ساده برای تزیین سفره استفاده کنید، حتی می‌توانید به جای لیوان از جام یا کاسه‌های قدیمی نیز استفاده کنید.

قرار دادن ۲ عدد سبزه پرپشت و زیبا و مقداری گل طبیعی و شمع‌های روشن در کنار سفره هفت سین نیز می‌تواند چیدمان هفت سین امسال شما را زیباتر کند.

 

ایده سفره هفت سین ساده و کم‌خرج

 

عکس سفره هفت سین مدرن و فانتزی یا سنتی ۱۴۰۲

 

در ادامه می‌توانید چند ایده جذاب برای چیدن سفره هفت سین زیبا و شیک و مدرن یا سنتی را ببینید و برای چیدمان سفره هفت سین ۱۴۰۲ از آن‌ها ایده بگیرید.

سبک این سفره هفت سین به خاطر کمک گرفتن از المان‌های سنتی مثل ظروف مسی سنتی و در عین حال شیک و مطابق با سلیقه امروزی است. این نمونه سفره هفت سین به هفت سین مسی هم مشهور است.

 

برای چیدن هفت سین این خلاقیت ها را به خرج دهید

 

یک نمونه سفره هفت سین شیک با چیدمان مدرن که نمادهای سفره هفت سین را به شیوه‌ای امروزی و جوان پسندانه در کنار هم چیده است.

 

50 نمونه سفره هفت سین زیبا و شیک مدرن و فانتزی یا سنتی 1400

 

یک نمونه تزیین ساده و در عین حال شیک سفره هفت سین که با استفاده از نمادهای سنتی مثل پارچه ترمه رنگ و بویی نوستالژیک به خودش گرفته است.

 

50 نمونه سفره هفت سین زیبا و شیک مدرن و فانتزی یا سنتی 1400

 

یک نمونه سفره هفت سین شیک و مدرن که برای استفاده از نماد شمع سفره هفت سین از شمعدان‌های برنزی استفاده شده و رنگ و بوی کلاسیک به آن بخشیده است.

 

50 نمونه سفره هفت سین زیبا و شیک مدرن و فانتزی یا سنتی 1400

 

اگر فضای کمی در منزل دارید و نمی‌توانید سفره هفت سین را روی میز بچینید از این ایده سفره هفت سین درختی استفاده کنید.

 

50 مدل شیک و جذاب برای ایده تزیین سفره هفت سین 1400

50 نمونه سفره هفت سین زیبا و شیک مدرن و فانتزی یا سنتی 1400

 

ایده چیدمان سفره هفت سین سفالی که در آن از ظروف سفالی برای تزیین سفره هفت سین استفاده می‌شود هم در سال‌های اخیر حسابی پرطرفدار شده است. در ادامه چند نمونه سفره هفت سین سفالی را مشاهده می‌کنید.

 

 نمونه سفره هفت سین زیبا و شیک مدرن و فانتزی یا سنتی 1401

تزیین مدرن هفت سین 1401

 

سفره هفت سین زیبا و شیک مدرن و فانتزی یا سنتی

 

ایده های تزیین هفت سین

 

ایده چیدمان سفره هفت سین مسی

 

تزیینات شب عید نوروز

 

مدل های شیک و جذاب برای ایده تزیین سفره هفت سین 1401

 

50 مدل شیک و جذاب برای ایده تزیین سفره هفت سین 1400

 

ایده های تزیین سفره 7 سین

 

50 مدل شیک و جذاب برای ایده تزیین سفره هفت سین 1400

 

50 مدل شیک و جذاب برای ایده تزیین سفره هفت سین 1400

 

50 مدل شیک و جذاب برای ایده تزیین سفره هفت سین 1400

 

50 مدل شیک و جذاب برای ایده تزیین سفره هفت سین 1400

 

در چیدمان این سفره هفت سین فانتزی از شاخ و برگ طبیعی یا مصنوعی با شکوفه‌های ریز به عنوان نماد آمدن بهار می‌توانید ایده بگیرید و استفاده کنید.

 

50 مدل شیک و جذاب برای ایده تزیین سفره هفت سین 1400

 

50 مدل شیک و جذاب برای ایده تزیین سفره هفت سین 1400

 

50 مدل شیک و جذاب برای ایده تزیین سفره هفت سین 1400

 

50 مدل شیک و جذاب برای ایده تزیین سفره هفت سین 1400

 

50 مدل شیک و جذاب برای ایده تزیین سفره هفت سین 1400

 

50 مدل شیک و جذاب برای ایده تزیین سفره هفت سین 1400

 

50 مدل شیک و جذاب برای ایده تزیین سفره هفت سین 1400

 

50 مدل شیک و جذاب برای ایده تزیین سفره هفت سین 1400

 

50 مدل شیک و جذاب برای ایده تزیین سفره هفت سین 1400

 

50 مدل شیک و جذاب برای ایده تزیین سفره هفت سین 1400

 

50 مدل شیک و جذاب برای ایده تزیین سفره هفت سین 1400

 

50 مدل شیک و جذاب برای ایده تزیین سفره هفت سین 1400

 

50 مدل شیک و جذاب برای ایده تزیین سفره هفت سین 1400

 

لیمو یا لیمو عمانی؛ چگونه تلخی لیمو عمانی را بگیریم!

 

50 مدل شیک و جذاب برای ایده تزیین سفره هفت سین 1400

 

50 مدل شیک و جذاب برای ایده تزیین سفره هفت سین 1400

 

50 مدل شیک و جذاب برای ایده تزیین سفره هفت سین 1400

 

50 مدل شیک و جذاب برای ایده تزیین سفره هفت سین 1400

 

50 مدل شیک و جذاب برای ایده تزیین سفره هفت سین 1400

 

50 مدل شیک و جذاب برای ایده تزیین سفره هفت سین 1400

 

50 مدل شیک و جذاب برای ایده تزیین سفره هفت سین 1400

 

50 مدل شیک و جذاب برای ایده تزیین سفره هفت سین 1400

 

50 مدل شیک و جذاب برای ایده تزیین سفره هفت سین 1400

 

50 مدل شیک و جذاب برای ایده تزیین سفره هفت سین 1400

 

50 مدل شیک و جذاب برای ایده تزیین سفره هفت سین 1400

 

50 مدل شیک و جذاب برای ایده تزیین سفره هفت سین 1400

 

50 مدل شیک و جذاب برای ایده تزیین سفره هفت سین 1400

 

50 مدل شیک و جذاب برای ایده تزیین سفره هفت سین 1400

 

50 مدل شیک و جذاب برای ایده تزیین سفره هفت سین 1400

 

50 مدل شیک و جذاب برای ایده تزیین سفره هفت سین 1400

 

50 مدل شیک و جذاب برای ایده تزیین سفره هفت سین 1400

 

50 مدل شیک و جذاب برای ایده تزیین سفره هفت سین 1400

 

سفره هفت سین ساده و شیک

 

50 مدل شیک و جذاب برای ایده تزیین سفره هفت سین 1400

 

50 مدل شیک و جذاب برای ایده تزیین سفره هفت سین 1400

 

50 مدل شیک و جذاب برای ایده تزیین سفره هفت سین 1400

 

تزیین سفره هفت سین ساده و شیک 1402

چیدمان سفره هفت سین مدرن و شیک

سوالات متداول

 

بهترین ایده برای سفره هفت سین خرگوش سال ۱۴۰۲ چیست؟

 

اگر به دنبال تزیین برای عید نوروز با طرح سفره جدید هستید، می‌توانید از یک شمع یا مجسمه به شکل خرگوش کمک بگیرید و یا از ظروف فانتزی به شکل خرگوش استفاده کنید.

 

چه نمادهایی برای تزیین عید نوروز در سفره هفت سین استفاده می‌شوند؟

 

برای چیدن سفره برای هفت سین شما به سیب، سمنو، سیر، سرکه، سنجد، سمنو، سبزه و سماق نیاز دارید که از نمادهای سفره ۷سین محسوب می‌شوند.