اهمیت استراتژی و اصول مکان‌ یابی فروشگاهی در صنعت خرده فروشی | مجله کوروش
خانه » خرده فروشی » اهمیت استراتژی و اصول مکان‌ یابی فروشگاهی در صنعت خرده فروشی

اهمیت استراتژی و اصول مکان‌ یابی فروشگاهی در صنعت خرده فروشی

  • منتشر شده در 1400/04/06
  • 615 بازدید
  • بدون دیدگاه

  • مدت زمان تقریبی مطالعه : 7 دقیقه
اصول مکان یابی فروشگاهی در خرده فروشی

مکان یابی مناسب و استراتژیک برای فروشگاه‌های خرده فروشی از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است. دیگر از آن زمان که فروشگاه‌ها برای انتخاب محل فروش خود به دنبال یک خیابان اصلی و مرکز خرید بزرگ بودند، گذشته است. حالا که بسیاری از خریدها در مسیر فضای مجازی و تجارت الکترونیک قرار گرفته، باید در انتخاب موقعیت مکانی فروشگاه با نکته‌سنجی بیشتری عمل کرد. چرا که مکان یابی نامناسب علاوه بر تحمیل هزینه‌های هنگفت، منجر به شکست در فروش می‌شود. در مجله کوروش به بررسی برخی از استراتژی ها و اصول مهم مکان‌ یابی فروشگاهی در صنعت  خرده فروشی می‌پردازیم.

 

خلاقیت در مکان یابی

 

خلاقیت در مکان یابی

فروش اینترنتی افق کوروش

 

یکی از اصول مکان یابی فروشگاهی در صنعت خرده فروشی خلاقیت است. بسیاری از برندهای تجاری که در خیابان‌های معروف نیویورک فروشگاه داشتند، در حال بستن فروشگاه خود هستند. برخی از آن‌ها مدت‌هاست که دیگر فروشگاه‌هایشان را بسته و شکست خورده‌اند. کالوین کلاین و رالف لورن برخی از همین فروشگاه‌های بزرگ و مطرح هستند که حالا مجبور به بستن فروشگاه شده‌اند. برندهایی مثل ورساچه و گپ هم حالا در حال تصمیم‌گیری برای خروج از خیابان‌های اصلی و گران در نیویورک هستند. این موضوع تا حد زیادی با تغییر در رفتار خرید مصرف‌کننده مرتبط است. دیده شدن در خیابان اصلی و بزرگ یکی از راه‌های بازاریابی است. اما دیگر بازدهی قبلی را ندارد. خرده فروشان باید در مکان یابی خلاقیت بیشتری داشته باشند. اصول مکان یابی فروشگاهی و نحوه انتخاب مکان و موقعیت فروشگاه‌های خرده‌فروشی در سال‌های آینده کاملاً متفاوت خواهد بود. اکثر مراکز عمده خرده فروشی که می‌خواهند رد پای فیزیکی از خود بر جای بگذارند و تنها در بازار آنلاین باقی فعالیت نکنند، حالا باید برای حفظ محیط فیزیکی خود به دنبال جلب رضایت بیشتر مشتری باشد.

 

 

بیشتر بخوانید: ۴ عنصر مهم بازاریابی مهم صنعت خرده‌فروشی که باید به آن‌ها توجه کرد

 

 

فروشگاه‌های پاپ آپ خرده فروشی

 

فروشگاه‌های پاپ آپ خرده فروشی

 

در گذشته فروشگاه‌های پاپ آپ، مختص فروشگاه خرده فروشی بودند که سرمایه‌گذاران و صاحبان آن‌ها هزینه زیادی برای خرید یک فضای ثابت را نداشتند. در این دوره تصور خلاقی از استراتژی مکان یابی وجود نداشت. اما حالا نگاه به این فروشگاه‌ها کمی تغییر کرده است. بسیاری از شرکت‌های بزرگ خرده فروشی از فروشگاه بسیار کوچک استقبال می‌کنند. فروشگاهی که موقعیت مکانی ثابتی ندارد. استفاده از این نوع فروشگاه ها در فضاهای مناسب و با روش‌های جدید در جذب مشتری بسیار تاثیرگذار است.

حتما بخوانید  تاثیرات جانبی اما جبران پذیر پاندمی کرونا بر صنعت خرده فروشی

 

از مدل‌های موفق سرمایه‌گذاری بر روی فروشگاه‌های سیار پاپ آپ، شرکت تشک «کسپر دریمر» در نیویورک است. مردم می‌توانند با حضور در این فروشگاه‌ها بدون خرید، ۴۵ دقیقه فضای خواب برای خود رزرو کنند. فضای خواب که در داخل فروشگاه‌های سیار و مجهز به تشک‌های این کمپانی طراحی شده است. صاحبان این کمپانی با یک چنین ایده‌ای و اجرای آن در قالب فروشگاه پاپ آپ موفق به یک بازاریابی جذاب و استراتژیک شده‌اند. حضور در این فروشگاه های پاپ آپ برای مخاطب سرگرم‌کننده، جذاب و جالب توجه است. گرچه شاید بسیاری از افراد دنبال خرید تشک جدید نباشند اما برند کسپر دریمر در ذهن آن‌ها ثبت خواهد شد.

 

 

بیشتر بخوانید: دو شرکت بزرگ خرده‌فروشی در جهان

 

فضاهای کوچک برای فروشگاه های خرده فروشی بزرگ

 

فضاهای کوچک برای فروشگاه های خرده فروشی بزرگ

 

جشنواره با صرفه ترین بازار افق کوروش

ممکن است قصد فروش هزاران محصول در فروشگاه خرده فروشی خود را داشته باشید. اما این بدان معنا نیست که باید هزاران متر مربع فضا اشغال کنید. از یکی از استراتژی‌های مهم مکان یابی در خرده فروشی استفاده کنید. بهتر است بر روی فروشگاه‌های کوچک با تعداد زیاد در مکان‌ها و موقعیت‌های مناسب سرمایه‌گذاری کنید . در اصول مکان یابی فروشگاهی در صنعت خرده فروشی بهترین موقعیت مکانی برای فروشگاه‌های بزرگ فضاهای درون شهری است. سعی کنید فضاهای کوچک اما به تعداد زیاد بگیرید. این همان کاری است که کمپانی «تارگت» روی آن سرمایه گذاری کرده است. تارگت مفاهیم فروشگاه‌های کوچک برای مشتریان بیشتر را تثبیت کرده است. مدیرعامل شرکت تارگت می‌گوید بیش از ۱۰۰ فروشگاه کوچک آن‌ها چندین برابر فروشگاه‌های بزرگ فعالیت می‌کنند. این به معنای کارایی بیشتر با تخصیص هزینه کمتر برای فضای فروشگاه است.

 

 

بیشتر بخوانید: ۵ اصل کلیدی تجربه کاربری موفق تجارت الکترونیک در صنعت خرده فروشی

 

 

مکان یابی با تکنیک فروشگاه داخل فروشگاه‌ها

 

مکان یابی با تکنیک فروشگاه داخل فروشگاه‌ها

 

یک فروشگاه در قالب کوچک در یک فروشگاه بزرگ‌تر موضوع جدیدی نیست. این کاری‌ است که فروشگاه های بزرگ خرده فروشی از سال‌ها پیش انجام می‌دادند. مشتریان در فروشگاه‌های بزرگ بیشتر در دسترس هستند. به عنوان مثال بازدید هفتگی مشتریان و مصرف‌کنندگان از هایپر مارکت ها راهی عالی برای جذب آن‌ها در نیمه راه است. این همان کاری است که کمپانی‌های بزرگی چون مایکروسافت و سامسونگ انجام داده‌اند. آن‌ها با استفاده درست از استراتژی مکان‌‌ یابی، فروشگاه‌های کوچکی را داخل بسیاری از فروشگاه‌های بزرگ اجاره کرده‌اند تا بیشتر در معرض دید عموم قرار گیرند.

حتما بخوانید  بازاریابی مشترک (Co-Marketing) | تعریف، انواع و مزایا

 

 

فروشگاه های خرده فروشی با تجربه و خلاق در زمینه مکان یابی

 

انتخاب فضای مناسب برای فروشگاه خرده فروشی در کنار فروشگاه‌های با تجربه یکی از استراتژی‌های مهم مکان یابی است. این همان کاری است که بسیاری از برندها انجام داده‌اند. آنها در کنار فروشگاه‌های با تجربه‌ای چون سامسونگ یک فضای مناسب را اجاره یا خریداری کرده‌اند. تعامل مردم در این فضاها زیاد است و اگر استراتژی‌های بازاریابی شما هوشمندانه باشد، می‌تواند تبلیغاتی همسو با فروشگاه‌های با تجربه داشته باشند. «کینگ کراس» یک مثال عالی برای این نوع انتخاب مکان یابی است. فروشگاه کینگ کراس درست در نزدیکی سامسونگ قرار دارد.

 

 

بیشتر بخوانید: ۴ اصل مهم و اساسی بازاریابی خرده فروشی فروشگاه‌ها

 

 

فروشگاه خرده فروشی ۲۴/۷، یک استراتژی مکان یابی تلفیقی

 

فروشگاه خرده فروشی ۲۴/۷، یک استراتژی مکان یابی تلفیقی

 

فروشگاه خرده فروشی ۲۴/۷ از جمله فروشگاه‌هایی است که در حال حاضر با مفهوم فروشگاه شبانه‌روزی جا افتاده است. اگر چه ممکن است فروشگاه شما تعطیل باشد، اما این به معنای آن نیست که شما خلق ارزش نکنید. فروشگاه خرده فروشی لوازم آرایشی و بهداشتی «لاش» در ژاپن بیش از ۴۰ شعبه در نقاط مختلف دنیا دارد. لاش با تکنیک هوشمندانه تلفیقی بازاریابی و مکان یابی خلاق، فروشگاه‌های خود را بر بستر آنلاین و آفلاین با یک بازاریابی جذاب به تصویر کشیده است. این برند مدام در تبلیغات خود از فعالیت ۲۴ ساعته صحبت می‌کند. اینکه کمپانی شبانه روزی باز است. اما در حقیقت کارکنان لاش ۷ ساعت بیشتر کار نمی کنند. این در حالی است که در مابقی ساعات، مصرف کنندگان این امکان را دارند تا از اپلیکیشن آنلاین فروشگاه لاش استفاده کرده و محصولات خاص خود را بر اساس شرایط محل زندگی خود را سفارش دهند.

 

 

منبع: qudini

 

خیلی بد »»»»»»»»»»»»»» خیلی خوب
باشگاه مشتریان افق کوروش

دیدگاه‌ها

یک + چهار =

همراه با افق کوروش

جشنواره با صرفه ترین بازار
خرید اینترنتی افق کوروش

در مجله افق کوروش

بررسی بهترین روش های بازاریابی اومنی چنل برای کسب و کار ها در سال 2021

بهترین روش های بازاریابی اومنی چنل برای کسب و کارها در سال ۲۰۲۱

استفاده از بهترین شیوه ها و روش های بازاریابی اومنی چنل، در سال 2021 می تواند به عنوان رمز موفقیت و مزیت رقابتی کسب و کارها تلقی شود. خرده فروشان 2021 را به عنوان سالی متفاوت برای خدمت رسانی به مشتریان تجربه کرده اند. نحوه تعامل مشتریان با برند های تجاری به طور قابل توجهی تغییر کرده است. کسب و کارها باید سفرهای مشتری را در نقاط مختلف خرید، ارزیابی کنند و مطمئن شوند که همزمان با آن ها کار می کنند. در این میان استراتژی بازاریابی اومنی چنل و استفاده از پلتفرم های تجارت الکترونیک بیش از پیش از ...
  • 186 بازدید
  • انتشار: 1400/07/06
ویندوز ۱۱

با جذاب ترین قابلیت ها و مشخصات ویندوز ۱۱ آشنا شوید

اواخر خرداد ماه بود که ردموندی ها از نسخه جدید سیستم‌ عامل خود، «ویندوز ۱۱» رونمایی کردند. نهایتا مایکروسافت رسما نسخه جدید ویندوز را روز ۱۳ مهر عرضه کرد تا انتظار طرفداران مشتاق این سیستم عامل به سر آید. امروز در سرویس علم و تکنولوژی مجله کوروش از جذاب ترین قابلیت های و ویژگی های ویندوز ۱۱ نوشته ایم.
  • 396 بازدید
  • انتشار: 1400/07/22
5 استراتژی ضروری بازاریابی برای حمایت از رشد سازمان

۵ استراتژی ضروری بازاریابی برای حمایت از رشد سازمان

سرمایه گذاری بر روی استراتژی های ضروری بازاریابی برای حمایت از رشد و توسعه یک سازمان امری ضروری است. بازاریابی باید در مسیر یک استراتژی مناسب قرار گیرد. با چنین کاری پتانسیل رشد افزایش یافته و فروش بالا می رود. شرکت هایی با رشد بالا باید یاد بگیرند که بتوانند در بازار رقابتی میان سرعت رشد و مراحل اولیه این رشد تعادل ایجاد کنند. به همین دلیل استخدام یک رهبر بازاریابی در این مسیر از اهمیت ویژه ای برخوردار است. چرا که او تصمیمات مهمی برای شرکت شما می گیرد. چشم انداز استراتژیک، طرز فکر عملی و افزایش مهارت های ...
  • 331 بازدید
  • انتشار: 1400/06/03