طرز تهیه بستنی با خامه به ۳ روش بازاری بدون بستنی ساز

طرز تهیه بستنی با خامه به ۳ روش بازاری بدون بستنی ساز


29 خرداد 1401 . زمان مطالعه: 9 دقیقه

خیلی بد »»»»»»»»»»»»»» خیلی خوب
طرز تهیه بستنی با خامه ? به ۳ روش بازاری بدون بستنی ساز
فهرست محتوا نمایش

بستنی با خامه جزو انواع بستنی بازاری و کافی‌شاپی است. بستنی با خامه به عنوان یکی از دسرهای خوشمزه به روش‌های مختلف تهیه می‌شود. شما می‌توانید انواع بستنی با خامه را با ثعلب و بدون ثعلب و بدون نیاز به بستنی‌ساز در خانه آماده کنید. در این مقاله از سرویس آشپزی به طرز تهیه بستنی با خامه به ۳ روش ساده با زعفران و وانیل، بستنی میوه خامه‌ای و بستنی شکلاتی با خامه می‌پردازیم. با مجله کوروش همراه باشید.

 

 

طرز تهیه بستنی با خامه با طعم زعفران و وانیل

 

طرز تهیه بستنی با خامه به صورت سنتی

 

مدت زمان آماده سازی مواد: ۳۰ دقیقه

 

مواد لازم برای تهیه بستنی با خامه صبحانه

 

• خامه صبحانه: ۲۰۰ گرم
• شیر: ۲/۳ لیوان دسته‌دار فرانسوی
• شکر: ۱/۲ لیوان دسته‌دار فرانسوی
• زرده تخم مرغ: ۱ عدد
• گلاب: ۱/۳ لیوان دسته‌دار فرانسوی
• آرد سفید: ۲ قاشق غذاخوری
• زعفران دم کرده غلیظ: ۲ قاشق غذاخوری
• پودر هل: ۱/۲ قاشق چای‌خوری
• وانیل: ۱/۴ قاشق چای‌خوری

 

مراحل تهیه بستنی با خامه بدون ثعلب

 

برای درست کردن بستنی با خامه، مواد بستنی خامه‌ای را با ترتیب خاصی که در ادامه خواهیم گفت، ترکیب کنید و هم بزنید. بعد از یکدست شدن مخلوط، آن را در فریزر بگذارید و چند دقیقه یک بار هم بزنید و دوباره به فریزر برگردانید، تا زمانی که بستنی خامه‌ای آماده سرو شود.

 

مرحله اول: مواد بستنی خامه‌ای را جداگانه با هم مخلوط کنید

 

در اولین مرحله از طرز تهیه بستنی با خامه بدون ثعلب، در یک قابلمه یا کاسه، شیر، عرق گلاب، زعفران دم کرده و پودر هل را بریزید و با هم مخلوط کنید. در یک کاسه دیگر، زرده‌ تخم مرغ و شکر را با هم مخلوط کنید و با همزن به قدری بزنید که کف کند. سپس شیر را به تدریج و طی چند مرحله به مخلوط شکر و تخم مرغ اضافه کنید.

 

مرحله دوم: مواد بستنی را ترکیب کنید و حرارت دهید

 

آرد را الک کنید و به مخلوط اضافه کنید. هر بار مخلوط را هم بزنید تا گلوله نشود. وقتی کاملا یکدست شد، مواد داخل قابلمه اول را به این مخلوط اضافه کنید. همزمان با ترکیب مواد، آن‌ها را هم بزنید تا یکدست شوند. سپس مایه بستنی را روی حرارت ملایم بگذارید و هم بزنید تا غلظت آن به اندازه دسر فرنی شود.

 

مرحله سوم: مایه بستنی را در فریزر بگذارید

 

وقتی مایه بستنی با خامه به قوام رسید، وانیل را به آن اضافه کنید. سپس شعله گاز را خاموش کنید و اجازه دهید مایه بستنی سرد شود. سپس خامه صبحانه را به آن اضافه کنید و مواد را با همزن دستی و برقی بزنید. مایه بستنی را در یک ظرف پیرکس یا یک ظرف روحی بریزید و در فریزر قرار دهید.

حتما بخوانید  طرز تهیه رولت توت فرنگی خامه ای سریع و ساده به روش قنادی

 

بیشتر بخوانید: طرز تهیه خامه فرم گرفته قنادی

 

مرحله چهارم: مایه بستنی را هم بزنید

 

بعد از یک ساعت، ظرف را از فریزر بیرون بیاورید و مواد را هم بزنید. دوباره ظرف را به فریزر برگردانید. هر نیم ساعت یک بار مایه بستنی را هم بزنید. ۴ تا ۵ بار این کار را انجام بدهید تا هوا به بافت بستنی نفوذ کند و یخ نبندد. سپس بستنی خامه‌ای با طعم وانیل و زعفران را می‌توانید در ظرف مناسب اسکوپ بزنید و سرو کنید.

 

طرز تهیه بستنی میوه خامه‌ای

 

طرز تهیه بستنی میوه خامه ای

 

مواد مورد نیاز برای تهیه بستنی میوه‌ای با خامه

 

• توت فرنگی: ۲۵۰ گرم
• آلبالو بدون هسته: ۲۵۰ گرم
• شیر: ۲ لیوان دسته‌دار فرانسوی
• خامه صبحانه: ۶ قاشق غذاخوری
• شکر: به میزان دلخواه

 

مراحل تهیه بستنی با خامه و میوه

 

تخفیفات لبنیات افق کوروش

برای درست کردن بستنی میوه‌ای با خامه، ابتدا میوه‌ها را بشویید و فریز کنید. بعد از یخ زدن،‌ همه مواد را با هم میکس کنید. مایه بستنی آماده شده را در فریزر قرار دهید تا زمانی که آماده شود. سپس آن را سرو کنید.

 

مرحله اول: میوه‌ها را بشویید و فریز کنید

 

در اولین مرحله از طرز تهیه بستنی با خامه و میوه، آلبالوها و توت فرنگی‌ها را بشویید و خشک کنید. برگ‌های توت فرنگی و شاخه‌ و هسته‌های آلبالو را جدا کنید. میوه‌ها را در یک پلاستیک یا ظرف بریزید و در فریزر قرار دهید. اجازه دهید میوه‌ها یخ بزنند.

 

مرحله دوم: مایه بستنی با خامه و میوه را در فریزر بگذارید

 

شیر، خامه و میوه‌های یخ زده را در مخلوط‌کن بریزید و همه مواد را هم بزنید. شکر را هم به میزان دلخواه به مواد اضافه کنید. همه مواد که مخلوط شدند، مایه بستنی را در یک قالب یا ظرف مخصوص بریزید و در فریزر بگذارید. روی ظرف را بپوشانید و ۷ تا ۸ ساعت مواد را در فریزر بگذارید. هر یک ساعت مایه بستنی را با قاشق یا همزن بزنید و بعد از آماده شدن، آن را سرو کنید.

 

بیشتر بخوانید: طرز تهیه ۷ مدل بستنی رژیمی و کم کالری

 

طرز تهیه بستنی کاکائویی با خامه و ثعلب

 

طرز تهیه بستنی کاکائویی با خامه و ثعلب

 

مواد لازم برای تهیه بستنی کاکائوی با خامه و ثعلب

 

• شیر پرچرب: ۶ لیوان دسته‌دار فرانسوی
• پودر کاکائو: ۲ قاشق غذاخوری
• پودر ثعلب: ۱ قاشق غذاخوری
• شکر: ۱ لیوان دسته‌دار فرانسوی
• خامه صبحانه: ۱۰۰ گرم

 

مراحل طرز تهیه بستنی کاکائویی با خامه و ثعلب

 

برای تهیه بستنی کاکائویی با خامه و ثعلب، باید شیر جوشیده را با دیگر مواد بستنی ترکیب کنید. سپس خامه را اضافه کرده و مایه بستنی آماده شده را هم بزنید و در فریزر قرار دهید. این بستنی خامه‌ای با ثعلب بعد از حدود ۵ ساعت آماده می‌شود.

 

مرحله اول: شیر را حرارت دهید

 

برای درست کردن این بستنی با خامه و پودر کاکائو، شیر را در قابلمه بریزید و صبر کنید تا گرم شود. در یک ظرف دیگر، شکر، ثعلب، پودر کاکائو و وانیل را با هم مخلوط کنید تا بافتشان از هم باز شود. اجازه دهید شیر گرم شود و در قسمت دیواره‌های ظرف شروع به قل زدن کند. سپس حرارت را خاموش کنید.

 

مرحله دوم: مواد بستنی را با هم ترکیب کنید

 

در این مرحله، مخلوط وانیل و پودر کاکائو، شکر و ثعلب را به شیر اضافه کنید. مواد را در یک ظرف استیل بریزید و با همزن بزنید تا غلیظ و کشدار شوند. سپس خامه را اضافه کنید و باز هم مواد را هم بزنید تا یکدست و هموار شود.

حتما بخوانید  طرز تهیه آیس پک مرحله به مرحله با طعم های مختلف

 

مرحله سوم: مایه بستنی را روی تکه‌های یخ بگذارید

 

در یک ظرف یا قابلمه بزرگ یخ خرد شده را بریزید. ظرف استیل حاوی مایه بستنی را روی یخ‌ها بگذارید. اجازه دهید ۲۰ دقیقه ظرف استیل روی یخ‌ها بماند و همزمان با همزن دستی مواد را هم بزنید. اگر از همزن برقی استفاده می‌کنید، زمان کمتری را می‌توانید به هم زدن اختصاص دهید.

 

مرحله چهارم: بستنی با خامه را در فریزر بگذارید

 

بعد از اینکه مایه بستنی آماده شد، ظرف را به فریزر منتقل کنید. به مدت ۵ ساعت ظرف را در فریزر بگذارید و هر یک ساعت یک بار مواد را هم بزنید و دوباره به فریزر برگردانید. وقتی بستنی‌تان آماده شد، می‌توانید آن را با سس شکلات تزیین و سرو کنید.

 

نکات و فوت و فن‌های طرز تهیه بستنی با خامه

 

نکات و فوت و فن‌های طرز تهیه بستنی با خامه

 

*یکی از روش‌های متداول برای قوی‌تر کردن طعم بستنی، استفاده از خامه خشک بعد از آماده شدن بستنی است که معمولا در تهیه بستنی سنتی زعفرانی بازاری مرسوم است. این خامه را به راحتی می‌توانید در خانه درست کنید. برای تهیه آن باید کف یک ظرف مثل سینی فر را با پلاستیک فریزری بپوشانید. سپس یک لایه نازک خامه صبحانه را روی پلاستیکی بریزید و در فریزر قرار دهید. خامه یخ زده را از پلاستیک جدا کرده و به بستنی‌تان اضافه کنید. دوباره مایه بستنی را هم بزنید و به فریزر برگردانید تا بستنی بافت یکدستی پیدا کند.

 

*میزان شکر استفاده شده در طرز تهیه بستنی با خامه به سلیقه شما بستگی دارد. می‌توانید کمتر یا بیشتر از میزان شکری که در دستور آورده شده است، به کار ببرید. همچنین می‌توانید عسل را با شکر جایگزین کنید تا بستنی‌تان شیرینی کمتری داشته باشد.

 

*در هنگام حرارت دادن به مایه بستنی، حتما شعله گاز را روی حالت خیلی ملایم تنظیم کنید تا تخم مرغ‌ها در اثر گرما نبندند.

 

*اسکوپ‌های بستنی را می‌توانید در نان بستنی قرار دهید و بعد آن را سرو کنید. روی بستنی را هم با مغزها یا تکه‌های خامه خشک تزیین کنید.

 

سوالات متداول

 

از چه خامه‌ای در طرز تهیه بستنی با خامه استفاده می‌شود

 

از چه خامه‌ای در طرز تهیه بستنی با خامه استفاده می‌شود؟

 

برای درست کردن بستنی با خامه، از خامه صبحانه استفاده می‌شود. می‌توان از تکه‌های خامه خشک هم در بستنی به روش سنتی استفاده کرد.

 

آیا حتما باید از ثعلب در بستنی با خامه استفاده کرد؟

 

خیر. ثعلب می‌تواند بافت بستنی را کشدارتر کند ولی وجود آن در بستنی الزامی نیست و می‌توان آن را حذف کرد و بستنی با خامه بدون ثعلب درست کرد.

 

 

محصولات مرتبط