کاردستی شب یلدا | آموزش ساخت 10 مدل با ساده ترین مواد | مجله کوروش

کاردستی شب یلدا | آموزش ساخت ۱۳ مدل با ساده ترین مواد

کاردستی شب یلدا | آموزش ساخت ۱۳ مدل با ساده ترین مواد


29 آذر 1400 . زمان مطالعه: 15 دقیقه

خیلی بد »»»»»»»»»»»»»» خیلی خوب
کاردستی برای شب یلدا

درست کردن کاردستی برای شب یلدا می تواند به شما کمک کند تا این شب را حسابی برای بچه ها و بزرگتر ها سرگرم کننده برگزار کنید. حتی از این کاردستی ها می توانید به عنوان گیفت شب یلدا استفاده کنید. اما برای درست کردن انواع کاردستی شب یلدا به چه لوازمی احتیاج داریم؟ چطور می توان یک کاردستی شب یلدا با وسایل دور ریختنی درست کرد؟ روش تهیه کاردستی شب یلدا با میوه و با نمد چگونه است؟ در این مقاله از سرویس سبک زندگی در مجله کوروش می توانید با آموزش ساخت ۱۳ کاردستی شب یلدا آشنا شوید.

 

 

سرزمین بازی افق کوروش

۱- برای کاردستی شب یلدا یک سنجاق سینه اناری با نمد درست کنید

 

برای شب یلدا یک سنجاق سینه اناری درست کنید

 

درست کردن کاردستی جزو آداب و رسوم شب یلدا نیست اما شما می توانید به عنوان گیفت و هدیه برای همه اعضای خانواده یک سنجاق سینه به شکل انار درست کنید. سپس آن را به عنوان گیفت به همه هدیه دهید. درست کردن این کاردستی برای شب یلدا بسیار راحت است و زیاد وقتتان را نمی گیرد. برای درست کردن این سنجاق سینه باید مراحل زیر را دنبال کنید.

 

 

وسایل مورد نیاز برای درست کردن سنجاق سینه اناری

 

نمد قرمز

قفل مخصوص گل سینه

نمد سفید

چسب

نخ قرمز

پولک یا مهره های کوچک قرمز

 

 

مراحل درست کردن کاردستی یلدایی سنجاق سینه اناری

 

 

مرحله اول

 

برای درست کردن این کاردستی با نمد برای شب یلدا با نمد باید ابتدا یک دایره کوچک به اندازه تقریبا ۲ بند انگشت روی نمد قرمز بکشید. سپس دور آن را با قیچی ببرید. حالا یک دایره کوچک تر با نمد سفید ببرید. آن را به کمک چسب داخل دایره قرمز بچسبانید.

 

مرحله دوم

 

نگین، پولک یا مهره های قرمز را به جای دانه های انار به صورت پراکنده روی نمد سفید بدوزید. بعد از آن باید با نمد قرمز قسمت بالای انار را درست کنید. برای این کار دو خط موازی افقی به اندازه تقریبا یک بند انگشت بکشید. سپس لبه بالایی یک طرف نمد را به صورت زیگزاگ برش دهید، طوری که ۳ مثلث در آن ایجاد شود. سپس دو طرف آن را به داخل تا کنید و آن را در قسمت بالای انار بدوزید.

 

مرحله سوم

 

در انتها یک قفل مخصوص گل با چسب پشت گل سینه بچسبانید و در شب یلدا آن را به کسانی که دوستشان دارید هدیه دهید. این کاردستی نمدی یک ایده بی نظیر برای کاردستی شب یلدا برای مدرسه نیز محسوب می شود.

 

فروش اینترنتی افق کوروش

 

۲-  کاردستی برای شب یلدا زیر لیوانی هندوانه با فوم اکلیلی درست کنید

 

برای کاردستی برای شب یلدا زیرلیوانی هندوانه درست کنید

 

یک ایده فوق العاده جذاب برای کاردستی شب یلدا درست کردن زیر لیوانی هندوانه است. هر چند که می توانید این زیر لیوانی ها را به روش های مختلفی تهیه کنید، اما ما ایده بی نظیری برای این کار داریم.

 

برای تهیه زیر لیوانی هندوانه ای می توانید از تکه های برش خورده چوب استفاده کنید. این چوب ها را خوب تمیز کنید. سپس با استفاده از گواش یا هر رنگ دیگری که در دسترس دارید، روی آن را به شکل هندوانه نقاشی کنید.

 

می توانید دور تا دور بخش داخلی چوب را به رنگ سبز رنگ کنید. سپس یک مقوا یا فوم الکیلی قرمز را به صورت دایره ای و به اندازه قسمت داخلی چوب برش دهید. سپس یک کاغذ رنگی سفید را کمی بزرگ تر دایره قرمز برش دهید. دایره قرمز را داخل دایره سفید بچسبانید.

 

حالا آن را با کمی چسب روی چوب محکم کنید. برای دانه های هندوانه نیز می توانید از رنگ مشکی یا مقوای مشکی برش خورده به صورت اشکی استفاده کنید.

 

 

بیشتر بخوانید: عجیب ترین آداب و رسوم شب یلدا در کشورهای دیگر

 

 

۳- از پوست هندوانه دور ریختنی برای کاردستی شب یلدا استفاده کنید

 

از پوست هندوانه دور ریختنی برای کاردستی شب یلدا استفاده کنید

 

وجود هندوانه در سر سفره یلدا و هر نمادی که شبیه به هندوانه و انار باشد، می تواند به سفره شب یلدای شما زیبایی ببخشد. درست کردن انواع کیک و شیرینی به شکل هندوانه در شب یلدا مرسوم است. برای تزئین سفره شب یلدا هم می توانید از پوست هندوانه نیز استفاده کنید. برای این کار تنها قسمت بالایی هندوانه را به صورت افقی برش بزنید.

 

سپس داخل هندوانه را با استفاده هر چاقو خارج کنید. داخل پوست هندوانه اسفنج قرار دهید. حالا گل های میخک قرمز یا سرخابی را روی اسفنج بزنید و این گلدان زیبا را داخل سفره یلدای ۱۴۰۰ خود قرار دهید. می توانید به جای پوست هندوانه از کدو حلوایی نیز برای این کار استفاده کنید. پیشنهاد می‌کنیم مقاله ایده‌های تزیین هندوانه شب یلدا را هم بخوانید.

حتما بخوانید  13 نکته مهم راهنمای پرورش گل آفتابگردان و نگهداری در گلدان و باغچه

 

 

بیشتر بخوانید: چرا شب یلدا هندوانه می خوریم؟

 

 

۴- کاردستی ویژه شمع هندوانه شب یلدایی

 

به عنوان کاردستی ویژه شب یلدا شمع هندوانه درست کنید

 

اگر تا به حال سابقه درست کردن شمع در خانه را نداشته باشید، ممکن است این کار به نظرتان سخت بیاید. اما باید بدانید که درست کردن شمع یکی از راحت ترین کارهایی است که می توانید انجام دهید. برای این کار مراحل زیر را دنبال کنید.

 

 

وسایل لازم برای درست کردن شمع هندوانه شب یلدایی

 

پارافین شمع

رنگ سفید، قرمز و سبز

فتیله

لیوان یا شیشه

 

به عنوان کاردستی ویژه شب یلدا شمع هندوانه درست کنید

 

مراحل درست کردن شمع شب یلدا به شکل هندوانه

 

 

مرحله اول

 

برای درست کردن شمع هندوانه ابتدا باید پارافین را سه قسمت تقسیم کنید. هر پارافین را در ظرف جداگانه بریزید. به یکی رنگ سفید، به دیگری سبز و بعدی سفید اضافه کنید.

 

 

مرحله دوم

 

پارافین ها را روی گاز یا داخل مایکروویو قرار دهید تا ذوب شوند. سپس فتیله را داخل شیشه یا لیوان مورد نظرتان بگذارید. برای این که فتیله صاف بماند از یک چوب بستنی یا هر چیز مشابهی روی لیوان استفاده کنید.

 

 

مرحله سوم

 

ابتدا پارافین سبز را داخل لیوان بریزید. اجازه دهید شمع سفت شود. می توانید آن را برای چند دقیقه در فریزر نیز قرار دهید. سپس مقداری پارافین سفید بریزید. بعد از این که این قسمت هم سفت شد در نهایت می توانید پارافین قرمز را روی شمع بریزید. می توانید این شمع را داخل لیوان کاغذی نیز درست کنید و بعد از آماده شدن شمع لیوان را پاره کنید و یک شمع هندوانه ای خاص داشته باشید.

 

 

۵- برای کاردستی شب یلدا خلاقانه و زیبا یک سینی هندوانه طراحی کنید

 

برای کاردستی شب یلدا خلاقانه و زیبا یک سینی هندوانه طراحی کنید

 

یک ایده فوق العاده زیبا برای شب یلدا این است که خودتان یک سینی منحصر به فرد با طرح هندوانه طراحی کنید. برای این کار می توانید یک سینی چوبی را با استفاده از گواش یا هر رنگ دیگری که در دسترس دارید، به شکل هندوانه رنگ کنید.

 

 

۶- برای کاردستی شب یلدا با مقوا و کاغذ یک کارت درست کنید

 

برای کاردستی شب یلدا با مقوا و کاغذ یک کارت درست کنید

 

یک ایده کاردستی برای شب یلدا با کاغذ رنگی این است که با کاغذ و مقوای رنگی کارهایی به شکل هندوانه درست کنید و به عنوان یک گیفت برای شب یلدا به مهمان ها بدهید. اگر بچه کوچک دارید، می توانید به او آموزش دهید که چطور با مقوا کارت هایی به شکل هندوانه درست کند و سپس خودش این کارت ها را به مهمان ها هدیه بدهد.

 

 

۷- برای کاردستی شب یلدا یک کلاه هندوانه ای با کاغذ رنگی درست کنید

 

برای کاردستی شب یلدا یک کلاه هندوانه ای با کاغذ رنگی درست کنید

 

یکی از بهترین انواع کاردستی شب یلدا این است که آن را طوری طراحی کنید که قابل استفاده باشد. به منظور درست کردن کاردستی برای شب یلدا با مقوا و کاغذ رنگی می‌توانید یک کلاه یلدایی آماده کنید. درست کردن کلاه هندوانه ای یک ایده بی نظیر یلدایی برای بچه ها و عکاسی در یلدا است. برای درست کردن این کلاه می توانید یک مقوای قرمز را به صورت قیفی و اندازه سر کودک بچسبانید و انتهای آن را صاف کنید و برش دهید.

 

برای قسمت پوست هندوانه می توانید از نوار سبز رنگ یا کاغذ رنگی سبز استفاده کنید. سپس یک کش به زیر کلاه وصل کنید و با یک ماژیک یا کاغذ رنگی مشکی دانه های هندوانه را درست کنید. اگر در فکر درست کردن کاردستی برای شب یلدا با فوم اکلیلی هستید نیز می‌توانید کلاه شب یلدایتان را با این فوم ها آماده کنید تا در عکس‌های یلدایی جلوه زیباتری داشته باشد.

 

 

۸- برای شب یلدا، لباستان را هندوانه ای کنید

 

برای شب یلدا، لباستان را هندوانه ای کنید

 

اگر یک پیراهن قرمز ساده دارید، پس بهتر است همین حالا برای آماده کردن لباس شب یلدا اقدام کنید. یک نمد مشکی را بردارید و آن را به تکه های کوچک اشکی شکل برش دهید. تقریبا ۳۰ تا ۴۰ عدد از این شکل برش دهید. سپس این نمد ها را به عنوان دانه هندوانه روی پیراهن قرمزتان بچسبانید.

حتما بخوانید  70 مدل شیک و جذاب تزیین سفره هفت سین 1401

 

 

۹- برای کاردستی شب یلدا با فوم اکلیلی یک ریسه تزئینی درست کنید

 

برای کاردستی شب یلدا با فوم اکلیلی یک ریسه تزئینی درست کنید

 

فوم های اکلیلی به دلیل برق زیاد و رنگ های زیبایی که دارند، برای تزئین فضا و درست کردن کاردستی بسیار مناسب هستند. می توانید از این فوم ها برای درست کردن انواع ریسه تزئینی به شکل هندوانه و انار استفاده کنید. برای درست کردن این ریسه ها یلدایی می توانید از نمد، کاغذ رنگی یا مقوای رنگی نیز استفاده کنید.

 

 

۱۰- برای یلدا یک کاردستی انار با کاغذ رنگی درست کنید

 

برای یلدا یک کاردستی انار با کاغذ رنگی درست کنید

 

برای شب یلدا می توانید کاغذ رنگی را به صورت انار برش دهید. سپس یک سیخ چوبی زیر آن بزنید و از آن برای تزئین غذاها و خوردنی های سفره یلدا استفاده کنید. برای آماده کردن این کاردستی یلدا می‌توانید انار را با نمد نیز آماده کنید و روی آن را با پولک تزئین کنید تا جلوه بیشتری پیدا کند.

 

۱۱- یک کاردستی خلاقانه و نو با شاخه‌های انار

 

درست کردن یک کاردستی با ایده‌های نو و خلاقانه از شاخه‌های انار

 

اگر دوست دارید یک کاردستی ویژه شب یلدا خلاقانه آماده کنید و تغییراتی اساسی نیز در دکوراسیون یلدایی امسال ایجاد کنید، می‌توانید با استفاده از شاخه‌های انار یک دکوری فوق‌العاده زیبا درست کنید. برای این کار باید یک شاخه انار تهیه کنید. سپس انارهای کوچک و تکه‌های انار نصف شده را روی آن بچسبانید.

 

برای چسباندن انار می‌توانید از سیم‌های مفتولی نازک و یا حتی چسب استفاده کنید. این ایده ساخت کاردستی شب یلدا برای تزئین میز یلدا و جلوه بخشیدن به دکور عکس‌های یلدایی نیز بسیار جذاب است.

 

۱۲- گردنبند انار درست کنید

 

به عنوان کاردستی ویژه شب یلدا گردنبند انار درست کنید

 

بهترین ایده ساخت کاردستی ویژه شب یلدا برای خودتان یا هدیه دادن این است که با استفاده از ساده‌ترین چیزها جذاب‌ترین کاردستی‌های را آماده کنید. شما می‌توانید با استفاده از انارهای خشک و کوچک گردنبندهای جذابی درست کنید. برای این کار باید مراحل زیر را دنبال کنید.

 

 

وسایل مورد نیاز برای درست کردن گردنبند انار یلدا

 

  • انار خشک
  • سوزن میخی ته قلاب
  • حلقه اتصال
  • دم باریک چسب یک دو سه

 

برای ساخت گردنبند با انار خشک به عنوان مدل کاردستی شب یلدا ابتدا باید با کمک پیچ انتهای انار را سوراخ کنید. سپس یک قلاب کوچک را به چسب یک دو سه آغشته کنید و داخل انار محکم کنید و کمی چسب در اطراف آن بریزید تا قلاب کاملا داخل انار فیکس شود.

 

بعد از این که چسب کاملاً خشک شد، یک حلقه اتصال بزرگ‌تر به قلاب وصل کنید. برای براق شدن سطح انار می‌توانید کمی کلیر روی آن اسپری کنید. سپس انار را داخل زنجیر بیندازید و از آن به عنوان آویز گردنبند برای شب یلدا استفاده کنید و با به عزیزانتان هدیه دهید. برای درست کردن این کاردستی شب یلدا دخترانه می‌توانید روی انار را رنگ کنید و یا نگین بچسبانید و گردنبند یلدایی خود را با طرح‌های جذابی آماده کنید.

 

 

۱۳- یک پادری هندوانه درست کنید

 

یک پادری هندوانه درست کنید

 

اگر در شب یلدا مهمان دارید، قطعاً این ایده کاردستی یلدایی می‌تواند جذابیت بیشتری به ابن شب ببخشد. شما می‌توانید با قرار دادن یک پادری به شکل هندوانه از مهمان‌های یلدایی‌تان به خانه استقبال کنید.

 

برای درست کردن این پادری یلدایی به شکل هندوانه می‌توانید یک پادری نیم دایره‌ای ساده یا موکت نیم دایره‌ای را انتخاب کنید. سپس با استفاده از رنگ‌های سبز، سفید و قرمز پادری ساده‌تان را به یک قاچ هندوانه زیبا تبدیل کنید.

 

در انتها نیز برای دانه‌های هندوانه از رنگ مشکی استفاده کنید. بعد از رنگ کردن پادری آن را برای ۲۴ تا ۴۸ ساعت در فضای بیرون از خانه قرار دهید تا کاملاً خشک شود. بعد از این مدت می‌توانید پادری را دم در ورودی منزلتان بگذارید و از آن استفاده کنید.

 

 

ایده های دیگر برای درست کردن کاردستی برای شب یلدا

 

ایده های جذاب درست کردن کاردستی برای شب یلدا آموزش درست کردن کاردستی شب یلدا با نمد آموزش درست کردن کاردستی ساده برای شب یلدا ایده های دیگر برای درست کردن کاردستی برای شب یلدا ایده های دیگر برای درست کردن کاردستی برای شب یلدا تزیین شب یلدا برای مدرسه کاردستی های نمدی برای شب یلدا ایده های دیگر برای درست کردن کاردستی برای شب یلدا ایده درست کردن کاردستی شب یلدا ایده تزیینات شب یلدا ایده درست کردن کاردستی در شب یلدا ایده نقاشی گلدان هندوانه برای شب یلدا ایده کاردستی کودکانه برای شب یلدا گیفت شب یلدا برای عروس ایده های دیگر برای درست کردن کاردستی برای شب یلدا کاردستی برای شب یلدا با چوب بستنی آموزش شمع شب یلدا گیفت و کاردستی برای شب یلدا با کاغذ کشی گیفت شب یلدا با کاموا  کاردستی برای شب یلدا با مقوا آموزش گیفت شب یلدا جدید ایده های دیگر برای درست کردن کاردستی برای شب یلدا ایده های دیگر برای درست کردن کاردستی برای شب یلدا آموزش درست کردن گیفت کودکانه برای شب یلدا آموزش ایده دکوراسیون منزل برای شب یلدا ایده های دیگر برای درست کردن کاردستی برای شب یلدا کاردستی کودکانه دخترانه و پسرانه شب یلدا آموزش کاردستی زیبا ویژه شب یلدا کاردستی جذاب برای شب یلدا درست کردن یک کاردستی با ایده‌های نو و خلاقانه از شاخه‌های انار

 

سخن پایانی

 

در این مقاله با آموزش ساخت بهترین کاردستی های شب یلدا آشنا شدید. اگر کمی خلاق باشید می توانید کاردستی های جالبی با مواد ساده برای شب یلدا آماده کنید. درست کردن کاردستی شب یلدا با چوب بستنی، مقوا، فوم، نمد و کمی رنگ و لوازمی ساده و کم هزینه امکان پذیر است. شما می توانید با درست کردن این کاردستی ها هم جلوه بیشتری به سفره یلداییتان دهید و هم کاری کنید تا کودکان بیشتر از این شب و دورهمی خانوادگی لذت ببرند.

 

باشگاه مشتریان افق کوروش
نظرسنجی‌های افق کوروش

  • آیا شما برای خرید مایحتاج سوپرمارکتی، درباره‌ی کالاهای مورد نیاز خود، پیش از خرید برنامه‌ریزی می‌کنید؟

    نمایش نتایج

    Loading ... Loading ...