چند ایده یلدایی | 30 ایده تزیین سفره و چیدمان شب یلدا | مجله کوروش

چند ایده یلدایی | ۳۰ ایده تزیین سفره و چیدمان شب یلدا

چند ایده یلدایی | ۳۰ ایده تزیین سفره و چیدمان شب یلدا


29 آذر 1401 . زمان مطالعه: 14 دقیقه

خیلی بد »»»»»»»»»»»»»» خیلی خوب
چند ایده یلدایی | 30 ایده تزیین سفره و چیدمان شب یلدا

پیدا کردن بهترین ایده چیدمان سفره و دکوراسیون شب یلدا تنها به کمی خلاقیت و سلیقه نیاز دارد. از تزیین میوه و آجیل برای نوعروس گرفته تا تزیین انار و هندوانه و درست کردن کاردستی با ساده‌ترین مواد. اما چه ایده‌هایی برای تزئینات یلدایی دکوراسیون و سفره شب چله مناسب‌تر است؟ برای تزئین سفره یلدا سنتی به چه چیزهایی نیاز داریم؟ چطور کرسی یلدایی را بچینیم؟ در این مقاله از سرویس سبک زندگی در مجله کوروش می‌توانید با چند ایده یلدایی جذاب چیدمان سفره و میز برای شب یلدا آشنا شوید.

 

تخفیفات افق کوروش

 

ایده‌های یلدایی جدید برای شب یلدا ۱۴۰۱

 

برای تزیینات شب یلدا ساده و شیک می‌توانید از مواد ساده‌ای مثل بادکنک، نمد، کاغذ رنگی و تزیین آجیل و هندوانه استفاده کنید. در ادامه چند ایده یلدایی برای تزیین سفره شب یلدا، تزیینات یلدای نوعروس و تزیینات شیک و ساده یلدایی منزل را بخوانید.

 

۱- بادکنک آرایی؛ ایده چیدمان سفره یلدا

 

بادکنک آرایی؛ ایده چیدمان سفره یلدا

تخفیف شوینده های افق کوروش

 

اگر در خانواده تان کودک دارید و یا دوست دارید ایده چیدمان سفره یلدا شما به گونه‌ای باشد که کودکان هم لذت ببرند، بهتر است از بادکنک آرایی استفاده کنید. برای این کار می‌توانید از بادکنک‌های قرمز استفاده کنید. برای درست کردن این کاردستی شب یلدا با نمد و بادکنک باید بادکنک ها شبیه به هندوانه شوند.

می‌توانید با نمد مشکی یا ماژیک چند تکه به صورت اشک یا دانه‌های هندوانه روی بادکنک بگذارید. می‌توانید بادکنک‌ها را طوری در کنار هم بچسبانید که شبیه به یک قاچ هندوانه شوند و آن را در قسمت بالای میز یلدا قرار دهید.

 

۲- تزئین آجیل‌ها در ظرف، بهترین ایده تزئین سفره یلدا برای نوعروس

 

تزئین آجیل ها در ظرف، بهترین ایده تزئین سفره یلدا

 

اگر کمی حوصله به خرج دهید، می‌توانید به عنوان ایده تزئین سفره یلدا یا شب چله نوعروس با آجیل‌ها یک تابلوی زیبا طراحی کنید. برای این کار باید به جای این که آجیل‌ها را داخل یک ظرف بریزید، آن‌ها را به شکل‌های جذاب داخل ظرف بچینید.

یک ظرف نسبتا پهن یا سینی انتخاب کنید. کف ظرف یک کاغذ بچسبانید. سپس می‌توانید طرح مورد نظرتان را روی کاغذ بکشید و قیچی کنید. برای ترکیب نشدن آجیل‌ها در کنار هم با استفاده از کاغذ طرح‌هایی ایجاد کنید.

می‌توانید کاغذها را به صورت نواری ببرید و با چسب گرمایی روی طرح بچسبانید و مرزبندی ایجاد کنید. سپس داخل هر یک از خانه‌هایی که با کاغذ درست کردید، آجیل بریزید. پیشنهاد می‌کنیم مقاله ۴۰ ایده تزیین آجیل شب یلدا را بخوانید.

 

۳- درست کردن گل با آجیل‌ از بهترین ایده‌های یلدایی

 

درست کردن گل با آجیل ها از بهترین ایده های یلدایی

درست کردن گل با آجیل ها از بهترین ایده های یلدایی

 

یک ایده جذاب دیگر برای تزیین سفره شب یلدا امسال این است که با تخمه یا پوست پسته گل درست کنید. می‌توانید این گل را با ترکیب تخمه به جای گلبرگ درست کنید و وسط آن را نخود بچسبانید. حتی می‌توانید یک مقوا را به صورت دایره‌ای ببرید و سپس دور تا دور آن را پوست پسته بچسبانید و یک جا شمعی درست کنید.

 

۴- قالب زدن هندوانه، هدیه شب یلدا برای مهمانی

 

قالب زدن هندوانه، هدیه شب یلدا برای مهمانی

 

اگر شما هم به سنت خوردن هندوانه در شب یلدا پایبند هستید، می‌توانید هندوانه شب یلدا را تزیین کنید. هندوانه‌ها را با قطر حدود ۲ سانتیمتر برش بزنید. سپس آن‌ها را با قالب به شکل قلب، ستاره یا هر شکلی که دوست دارید، قالب بزنید و داخل ظرف بچینید.

 

۵- نقاشی کردن روی پوست انار، از جدیدترین مدل‌های سفره‌آرایی یلدا برای نوعروس

 

نقاشی کردن روی پوست انار، جدیدترین مدل سفره آرایی شب یلدا

 

خوردن انار هم یکی دیگر از آداب و رسوم شب یلدا است. اما انار می‌تواند یک ایده تزیینی برای سفره شب یلدا هم باشد. یکی از جالب‌ترین کارهایی که می‌توانید در چیدمان میز شب یلدا و تزیینات یلدایی برای نوعروس انجام دهید، این است که روی پوست انار را با استفاده از رنگ ویترای یا چسباندن نگین تزئین کنید. سپس این انارها را داخل ظرف یا در جاهای مختلف سفره یلدا قرار دهید.

 

۶- درست کردن انار به شکل گل، بهترین ایده تزیین سفره یلدا

 

درست کردن انار به شکل گل، بهترین ایده تزئین سفره یلدا

 

به عنوان یک ایده جذاب برای شب یلدا ۱۴۰۱ و همینطور تزیینات شب یلدای نوعروس، می‌توانید یک گل زیبا با دانه‌های انار درست کنید. برای این کار به سیم نازک گل‌سازی، انار دون شده و سلفون نیاز دارید. سیم را به شکل گلبرگ بزرگ حالت دهید.

حتما بخوانید  2 طرز تهیه کیک با شیره انگور ساده و رژیمی در قابلمه و فر

سپس یک طرف سیم را روی سلفون بگذارید و داخل آن انار بریزید. سلفون را ببندید. چند گلبرگ به این شکل درست کنید. سپس گلبرگ‌ها را به هم وصل کنید. برای وسط گل نیز می‌توانید از یک میوه دیگر که به صورت تزیینی برش زده‌اید استفاده کنید.

 

۷- تزیین شب یلدا روی کرسی با لوازم سنتی

 

تزئین شب یلدا روی کرسی با لوازم سنتی

 

اگر قصد دارید امسال سفره شب یلدا را روی کرسی قرار دهید، می‌توانید از لوازم سنتی و قدیمی برای تزیین این میز استفاده کنید. برای تزیین روی کرسی یلدا بهتر است از یک رومیزی ترمه یا ساتن با رنگ‌های شاد و مناسب شب یلدا استفاده کنید.

چند ریسه رنگی و سنتی روی دیوار آویزان کنید. چند پشتی در اطراف کرسی بگذارید. می‌توانید از چراغ نفتی، ظروف قدیمی و حتی انواع چشم نظرهای زیبا برای تزیین کرسی شب یلدا استفاده کنید. ظروفی به شکل بته جقه نیز برای تزیین سفره یلدا سنتی روی کرسی بسیار مناسب است. قرار دادن شمعدان‌های سنتی نیز می‌تواند جلوه بی‌نظیری به میز شب یلدای شما بدهد.

 

۸- استفاده از ظروف هندوانه‌ای، بهترین ایده چیدمان سفره یلدا

 

اگر سری به بازار بزنید و کمی جستجو کنید، می‌توانید ظروفی را به شکل هندوانه پیدا کنید که برای شب یلدا بسیار مناسب هستند. اگر وقت و حوصله لازم را دارید، می‌توانید با «ویترای» روی ظروف شیشه‌ای ظرف هندوانه بکشید و از آن برای تزیین سفره شب یلدا روی زمین استفاده کنید.

 

۹- تزیین هندوانه به صورت کیک بهترین ایده تزئین سفره شب یلدا برای عروس

 

تزئین هندوانه به صورت کیک بهترین ایده تزئین سفره شب یلدا برای عروس

 

اگر به دنبال یک ایده خاص و جذاب برای سفره شب یلدای عروس هستید، می‌توانید از این ایده تزیین هندوانه استفاده کنید. برای این کار تنها باید هندوانه را به ۳ دایره از کوچک به بزرگ برش دهید. سپس هندوانه‌ها را با استفاده از سیخ چوبی به شکل طبقات کیک روی هم قرار دهید.

در انتها درست مثل یک کیک تولد چند طبقه، هندوانه را با انواع میوه‌ها مثل خربزه قالب زده شده، انگور، توت فرنگی، کیوی و هر میوه‌ای که دوست دارید، به سلیقه خودتان تزیین کنید.

 

۱۰- استفاده از شمع بهترین ایده تزیین سفره شب یلدا ساده و سنتی

 

استفاده از شمع بهترین ایده تزئین سفره شب یلدا ساده و سنتی

 

قرار دادن شمع روی سفره شب یلدا ایده بی‌نظیری برای تزئینات شب یلدا ساده و شیک و حتی ایده عکاسی شب یلدا است. برای این کار باید در قسمت‌های مختلف سفره یلداییتان چند شمع قرار دهید و شمع‌ها را روشن کنید تا جلوه سفره شب یلدای شما بیشتر شود. پیشنهاد می‌کنیم مقاله روش ساختن شمع‌های رنگی معطر و ساده در خانه را بخوانید.

 

۱۱- سفره یلدا با ظروف مسی، بهترین ایده چیدمان سفره یلدا

 

سفره یلدا با ظروف مسی، بهترین ایده چیدمان سفره یلدا

 

ظروف مسی جلوه و زیبایی فوق العاده‌ای دارند. برای طراحی یک میز یلدای منحصر به فرد با تم سنتی می‌توانید آجیل، میوه و شیرینی را در ظروف مسی بریزید. دو شمعدان مسی در دو طرف میز قرار دهید و چیدمان یک میز خاص و زیبا برای یلدا را به سادگی طراحی کنید.

می‌توانید تمام ظروف و لوازم شب یلدا را داخل یک سینی مسی نیز قرار دهید و سپس آن را روی میز یا کرسی بگذارید.

 

۱۲- استفاده از پوست هندوانه به عنوان ظرف، یک ایده جذاب تزیین شب یلدا مخصوص نوعروس

 

12- استفاده از پوست هندوانه به عنوان ظرف، یک ایده جذاب تزیین شب یلدا مخصوص نوعروس

 

یکی دیگر از ایده‌های خاص و زیبا برای شب چله نوعروس این است که هندوانه را به شکلی جذاب‌تری سرو کنید. برای این کار تنها باید چند دقیقه وقت بگذارید و این روش خلاقانه را انجام دهید. برای این ایده یلدایی ساده و ارزان ابتدا باید پوست هندوانه را نصف کنید. سپس هندوانه‌ها را با اسکوپ بستنی به صورت گرد از داخل آن خارج کنید.

وقتی پوست هندوانه را کامل خالی کردید، در انتها همه این اسکوپ‌های هندوانه را همراه با میوه‌هایی مثل انگور، توت، توت فرنگی و حتی اسکوپ‌های خربزه داخل پوست هندوانه بریزید و روی سفره شب یلدا قرار دهید. برای این کار به جای اسکوپ می‌توانید از قالب‌های فلزی کوچک به شکل‌های مختلف نیز استفاده کنید.

حتما بخوانید  ساده ترین طرز تهیه ترشی کیوی به 3 روش لیته و حلقه‌ ای

 

۱۳- درست کردن نمادهای یلدا با نمد، از بهترین ایده‌های یلدایی

 

درست کردن نمادهای یلدا مثل هندوانه و انار با نمد می‌تواند جلوه بیشتری به سفره یلدای شما ببخشد. برای این کار می‌توانید با نمد قرمز، سفید، سبز و مشکی شکل هندوانه را درست کنید. می‌توانید نمد قرمز را به شکل انار ببرید. سپس در بخش زیر این نمادها یک سیخ چوبی فرو کنید و آن را داخل میوه، گلدان و یا هر جایی که دوست دارید بگذارید.

 

۱۴- تزیین میز یلدا با برگ، بهترین ایده تزئین سفره یلدا

 

برای تزیین میز شب یلدا می‌توانید به جای رومیزی، از برگ‌های پاییزی استفاده کنید. چند برگ پاییزی زیبا تهیه کنید. سپس در بخش‌های مختلف میز یلدایی خودتان از این برگ‌ها استفاده کنید. جلوه‌ای که برگ‌های پاییزی به میز شما می‌بخشند با هیچ چیز دیگری قابل مقایسه نیست.

 

۱۵- چیدن انار به همراه گل‌های قرمز در ظرف پایه بلند

 

چیدن انار به همراه گل‌های قرمز در ظرف پایه بلند

 

یکی دیگر ایده‌های جالب شب یلدا این است که انار را در کنار گل‌های قرمز و زیبا داخل یک ظرف پایه بلند نقره‌ای بچینید و از آن یک وسیله تزیینی و دکوراتیو چشم‌نواز بسازید. برای درست کردن این ایده تزئینی برای شب یلدا می‌توانید از ظروف نقره‌ای، چوبی و یا ظروف قدیمی و کلاسیک استفاده کنید.

به منظور جذابیت بیشتر انارها داخل ظرف بهتر است از برگ‌های سبز رنگ بین انارها و گل‌ها استفاده کنید تا جلوه ظرف یلدایی شما بیشتر شود. اضافه کردن چند میوه درخت کاج، بلوط و برگ‌های متنوع پاییزی می‌تواند زیبایی خیره کننده‌ای به تزئینات یلدایی شما ببخشد.

 

۱۶- درست کردن حلقه یلدایی

 

حلقه انار برای تزئین میز شب یلدا

 

اگر به دنبال ایده کاردستی برای شب یلدا هستید و یا دوست دارید با پیاده سایزی چند ایده تزیین برای شب یلدا جلوه‌ای فوق‌العاده به فضای خانه خود ببخشید، پیشنهاد می‌شود یک حلقه یلدایی درست کنید.

برای درست کردن این حلقه یلدایی باید یک سیم نسبتاً ضخیم را به صورت دایره‌ای حالت دهید. سپس روی حلقه را با انواع شاخ و برگ بپوشانید. سپس با کمک سیم چند عدد انار، گل طبیعی یا مصنوعی، میوه کاج و یا هر چیزی که دوست دارید استفاده کنید و حلقه یلدایی‌تان را تزیین کنید. می‌توانید این حلقه را در دیوار پشت سفره یلدا آویزان کنید و یا برای تزیین سفره یلدای ۱۴۰۱ از آن استفاده کنید.

 

۱۷- استفاده از کدو حلوایی برای تزیین سفره یلدا

 

استفاده از کدو حلوایی برای تزیین سفره یلدا

 

برای تزیین سفره یلدا می‌توانید از یک کدو حلوایی خوش‌فرم به عنوان گلدانی جذاب و منحصربه‌فرد در وسط سفره استفاده کنید. برای این کار باید قسمت بالای کدو حلوایی را برش دهید و تخمه‌های کدو را بردارید.

سپس با استفاده از سیخ‌های چوبی انواع میوه مثل خرمالو، نارنگی، کیوی و انار را داخل کدو فرو کنید. سعی کنید از میوه‌های خیلی رسیده و نرم برای این کار استفاده نکنید تا راحت‌تر روی کدو قرار بگیرند. برای این که ظاهر میوه‌ها جذاب‌تر به نظر برسند، می‌توانید آن‌ها را برش دهید و سپس روی کدو قرار دهید.

برای پر شدن فضای خالی بین میوه‌ها هم می‌توانید از برگ‌های طبیعی و گل‌ها رنگی پر کنید. سپس این اثر هنری را وسط سفره یلدایی‌تان قرار دهید و از زیبایی چشم‌گیر آن لذت ببرید.

 

بیشتر بخوانید: چرا شب یلدا فال حافظ می گیریم؟

 

۱۸- چند عکس چیدمان میز شب یلدا برای ایده تزیین یلدای ۱۴۰۱

 

چند عکس چیدمان میز شب یلدا برای ایده تزیین یلدای 1400  چیدمان میز شب یلدا تزئینات سنتی شب یلدا تزئین انار شب یلدا میز سنتی شب یلدا عکس میز شب یلدا بهترین روش های تزیین هندوانه شب یلدا عکس چیدمان ساده میز شب یلدا میز شب یلدای عروس تزئین میز شب یلدا با شمع انار میزساده و شیک شب یلدا عکس چیدمان میز شب یلدا برای کودکان سفره سنتی شب یلدا چیدمان شیک میز شب یلدا

 

انواع کاردستی شب یلدا انواع کاردستی شب یلدا

 

سوالات متداول

 

بهترین ایده یلدایی نمدی چیست؟

 

برای درست کردن ایده شب یلدا ۱۴۰۱ با نمد می‌توانید چند هندوانه یا انار نمدی درست کنید و روی خوراکی‌های سفره یلدا بچینید.

 

بهترین ایده برای یلدا در مدرسه و محل کار چیست؟

 

برای درست کردن کاردستی شب یلدا در مدرسه می‌توانید از بادکنک تزیین شده به شکل هندوانه یا انار، کاردستی نمدی، آجیل تزیین شده، درست کردن گل با آجیل و هندوانه قالبی یا تزیین انار به شکل گل استفاده کنید.

 

نظرسنجی‌های افق کوروش

  • آیا شما برای خرید مایحتاج سوپرمارکتی، درباره‌ی کالاهای مورد نیاز خود، پیش از خرید برنامه‌ریزی می‌کنید؟

    نمایش نتایج

    Loading ... Loading ...